Montiranje
Kućište nije skvrčeno i dozvoljava standardne akcije unutar njega. Na neke male probleme smo naleteli prilikom sklapanja, poput rupe za provlačenje 12V ATX kabla. U slučaju da imate osmopinca iz jednog komada, na provlačenje možete zaboraviti. Srećom, naš produžni se rastavlja na dva dela pa tako nije bio problem.
Čak i ako imate osmopinac iz dva dela, kabel morate provući pre postavljanja matične ploče jer ona pokriva pola rupe.
Nosač od grafičke možemo samo pohvaliti, jednostavno se instalira, birate visinu i primaknete ga da žljeb uhvati štampanu ploču od karte.
Oko vezivanja kablova smo se malo potrudili i potrošili smo četiri vezice za organizaciju. Stranicu smo sa malo napora zatvorili, ali smo pre uspeha imali par intervencija. Treba izbegavati donji desni ugao sa kablovima jer stranica na ovom delu nema ispupčenje pa se tu stvaraju problemi.
Čak i uz napajanje standardne dužine, donji 120mm ventilacioni otvor možete otpisati i to nas ne čini srećnim.
U zavisnosti od dužine grafičke karte treba da pazite na moguće probleme sa kliznim ramom i SATA konektorima koji su u ravni od ploče.
Vidimo da Air Wing ni u kom slučaju ne može da udomi 240mm radijator sa ventilatorima. Rekli bismo da i za standardne 25mm ventilatore ima taman mesta, čak ćete morati i da obratite pažnju da vam kablovi ne upadaju u lopatice.
Procep za montiranje kulera zadovoljava potrebe, backplate smo instalirali bez ikakvih problema.
Ako želite montirati ventilator na bok, morate obratiti pažnju na visinu procesorskog kulera i njegovu orijentaciju.
Megahalems koji je visine 158mm bez problema ulazi u kućište, ali u vertikalnom položaju zabranjuje postavku ventilatora na bok. Sa druge strane, neka grafička standardne širine neće nikako ometati postavku ovog ventilatora. Mi smo imali čak neki aftermarket kuler na grafičkoj koji je dosta širi i imali smo skoro 4cm mesta do stranice.
Termometar nije najtačniji, ali će vam definitivno pokazati neko okvirno stanje u kućištu. Na primer, na temperaturi od 39,5°C, LED indikator i dalje ostaje na 35°C. Preporučili bismo vam da ovaj implementirani termometar koristite samo za merenje vazduha unutar kućišta i da ne pokušavate meriti neke određene komponente. Em nije dovoljno tačan prikaz, em je gornja granica od 45°C mala za neku komponentu.
Termometar se inače ponaša i kao fan kontroler jer se četiri 3-pin priključka za ventilatore i termometar napajaju preko istog molex-a. LC Power ne navodi nigde ovu funkciju, ali se ispostavlja da su i to implementirali, samo su zaboravili da naglase.
I za kraj, par fotografija iz mraka.
Dodaj komentar