Spoljašnjost
Kao što smo već pomenuli u samom uvodu HAF seriju karakteriše robustan dizaj, pre svega dopadljiv gejmerima. Jasno je da ovo kućište nije namenjeno elegantnim kancelarijama, već igračima, a to ne diktira samo dizajn već i tehničke specifikacije. Za razliku od prvog HAF-a (932) ovaj (922) nije „Full Tower“, već se radi o „Mid Tower“ kućištu. Ovakve dimenzije su mnogo pogodnije za gejming mašinu, jer je sve osetno mobilnije nego kada je spakovanu u ogromno kućište.
Sa slika gore se vidi kako izgleda leva, desna i frontalna strana kućišta. Leva i desna stranica su identično profilisane, s tim da je na levoj napravljenja mrežica u obliku saća, a ispod je moguće montirati bočni ventilator. Fabrički ovde nije ugrađen ventilator, ali je moguće montirati dva od 120mm ili jedan od 200mm. Opciono je moguće kupiti i bočnu stranicu koja umesto „saća“ ima pleksiglas. Prednja maska je potpuno rupičasta kako bi dozvolila strujanje vazduha kroz kućište, a iza nje pri dnu (ispred kaveza za čvrste diskove) nalazi se fen od 200mm (isti može biti zamenjen i nekim od 120 ili 140mm) koji ubacuje svež vazduh u kućište. Pri vrhu se naravno nalaze otvori za uređaje od 5,25″, a istih ima pet od kojih je jedan moguće koristiti i za 3,5″ uređaje. Na frontalnoj strani se nalaze pri vrhu audio izlaz, ulaz za mikrofon, eSATA i naravno dva USB 2.0 porta. „Karoserija“ je ofarbana u mat crnu boju, a na levoj stranici je sjajno crnim slovima ispisano HAF, što je detalj koji smo već videli na 932.
Sa gornje strane kućišta se nalaze tasteri za paljenje, restartovanje i uključivanje, odnosno isključivanje LED-ova na ventilatorima. To znači da se veoma lako od šljaštećeg gejmerskog kućišta 922 može transformisati u neprimetno kućište, što je pogodno ako vam svetlo ne odgovara. Naravno pokraj tastera su i LED-ovi za signaliziranje da li je računar upaljen i za aktivnost čvrstih diskova, iste svetle crveno. U produžetku gornje strane je rupačasti deo (rupe su u obliku saća) ispod koga se nalazi fen od 200mm koji izbacuje topao vazduh iz kućišta. Ovaj ventilator može biti zamenjen sa dva fena od 120mm, a na ista mesta se može pričvrstiti i AquagateMAX. Ovo je provereno rešenje, jer svi znamo da se topao vazduh prirodno kreće na gore.
Zadnja i donja strana
Zadnja strana je prilično klasična, ali je prisutno par veoma zanimljivih detalja. Pored otvora za zadnji panel matične ploče, PCI karte i ventilatora od 120mm (koji takođe izbacuje vazduh van kućišta) našlo se mesta za još jedan PCI otvor, ali veoma čudno pozicioniran.
Ovaj PCI je rotiran za 90˚ i nalazi se veoma blizu levog boka kućišta. Namena mu je za pričvršćivanje nekog od dodatnih breketa koji stižu uz moderne matične ploče, čime se ne smanjuje broj raspoloživih PCI slotova. Veoma korisno rešenje, pogotovo kad zafali mesta.
Još jedan zanimljiv detalj su otvori za provlačenje creva, ako planirate da ugradite neko „vodeno“ hlađenje. Sve se više praktikuje u poslednje vreme da sistem tečnog hlađenja bude delimično ili totalno van kućišta, pa su fabrički otvori veoma fin potez.
Naravno bočne stranice su pričvršćene šrafovima sa zadnje strane, a koriste se šrafovi sa velikim glavama, te nije potreban alat za montiranje ili demontiranje. Uz to tu je i slika koja jasno pokazuje koliko profilisani deo strane odlazi u prostor u odnosu na ivicu.
Sa donje strane se nalazi par mrežica i veoma dobre gumirane nogice. Mrežica na sredini služi za montiranje ventilatora od 120 ili 140mm koji bi usisavao vazduh sa donje strane i ubacivao ga u kućište, dok druga služi za pravilno hlađenje naponske jedinice. Kako je mesto za napajanje na dnu logično je da isto usisava spoljni vazduh i tako se efikasnije hladi nego da koristi vazduh iz kućišta.
Dodaj komentar