Spoljašnjost
Dizajn je baš sportske prirode sa ukrasnim “GT” crvenim linijama. Agresivnu stranu kućišta, pored jarko crvenih detalja podstiču i razna udubljena i ispupčenja.
Najupečatljiviji momenat za nas je donji deo prednje maske koji izgledom podseća na glavu Optimus Prime-a.
Većinski deo prednje maske je u crnoj meš mreži što će osigurati dobar protok vazduha od napred ka zadnjem delu kućišta.
Gornju polovinu prednjeg dela takođe čini ventilacioni otvor u vidu tri 5,25” podeoka.
Od ova tri, jedan je rezervisan za optički uređaj sa padajućim vratima. Volimo kada su ovakva vrata implementirana jer će ona sačuvati estetski izgled kućišta čak iako imate instaliran optički uređaj.
Prednja maska takođe nosi mali i suptilni Blueberry logo. Ekesterni 3,5” otvor nažalost ne postoji na G52.
Možda nemate 3,5” otvor, ali zato imate čitač kartica SD formata, uobičajene 3,5mm ulaze za mikrofon i slušalice, dva USB 2.0 priključka i kontroler za ventilatore. Kontroler je i vidu pljosnatog točkića iza kojeg se krije običan potenciometar. Zbog pljosnate prirode je dosta teško okretati točkić, ali svakako promena brzine ventilatora nije nešto što se često radi.
Iznad ovog malog kontrolnog panela sa standardnim I/O konektorima se nalazi dugmad za paljene i restart, u pratnji svetlosnog indikatora aktivnosti hard diskova. Dugmad su nam se veoma svidela jer imaju dosta dubok hod, slučajno aktiviranje je skoro pa ravno nemogućem.
Ventilacioni otvori su prisutni na skoro svim površinama kućišta, sa izuzetkom desne strane.
Crveni detalji su lepo uklopljeni u ceo koncept kućišta.
Gornji deo kućišta je bogat sa detaljima, udubljenjima, ispupčenjima, kao da se radi o haubi nekog besnog sportskog automobila. Iako šara ima dosta, prema našoj proceni, one su dobro uklopljene i nisu preterane za jedno gejming kućište.
Na sredini gornjeg dela je ventilacioni otvor koji je sakriven ispod kosih plastičnih rebara, a iza njega prema zadnjem delu kućišta je ventilacioni otvor sa meš mrežom.
Mreža takođe ima neke šare na sebi koje pridodaju estetici i čvrstoći. Linije jarko crvene boje se protežu od početka prednje maske pa skroz do kraja gornjeg dela kućišta.
Levu stranu kućišta krasi veliki ventilacioni otvor sa platičnim poklopcem. Poklopac kombinuje elemente meš mreže kao i crvene linije.
Ovaj detalj na levom boku takođe podseća na neki usis sa haube sportskog auta, što znači da je dizajn kućišta konzistentan.
Desnu stranu krasi samo udubljenje pri zadnjem delu bočnog panela koje služi za lakše otvaranje, a isti sistem je naravno prisutan i na levoj stranici.
Pogledom sa zadnje strane saznajemo da su samo spoljašnji delovi kućišta crni. Skelet nosi standardnu sivu boju koja je prepoznatljiva u svetu personalnih računara. Ovo izdanje kućišta je fabrički opremljeno sa napajanjem koje je smešteno u donjem delu kućišta. Bez obzira na to što je napajanje već montirano, vi ga možete okretati prema svojoj volji, da uvlači vazduh od dole, ili da izbacuje vazduh iz kućišta.
Gore se nalazi procep za I/O lim i odmah pored je ventilacioni otvor koji može primiti jedan 120mm ventilator. Pored ekspanzionih slotova vidimo neke plastične delove koji su deo tool less sistema montiranja uređaja. G51 ima sedam PCI/PCIe slotova koji nemaju individualne poklopce. Sistem se svodi na “odlomi i baci” gde korisnik treba da odlomi delove lima gde će postavljati komponente.
Stranice imaju dodatna mala krilca za hvatanje od nazad, kao pomoćno sredstvo pri otvaranju. Nasuprot cenovnom rangu, ovo Blueberry kućište je dobro opremljeno sitnicama koje se cene, a među njima su i šrafovi sa velikom glavom za ručno odvrtanje sa kojima su pričvršćene stranice.
Donji deo kaveza je skroz u ventilacionim rupama, ali bez filtera za prašinu. Iako vidimo nosače od filtera, sam filter kod ovog modela nije prisutan.
Kućište stoji na dosta visokim, ali nažalost, običnim plastičnim nogama od 12mm.
Dodaj komentar