Hardverski deo
Kao što ste mogli videti iz specifikacija u pitanju je all-in-one računar sa 16″ monitorom. Na frontalnom panelu se nalaze tasteri za Power On/Off, podešavanje brightness-a i jačine zvuka, kao i specijalan taster koji gasi monitor. Tako recimo možete ostaviti nešto da se radi, i ugasiti monitor i otići na pauzu i kada se vratite samo upalite monitor. Ovime se obezbeđuje dodatna ušteda, ako se za to ukaže potreba.
Na predjem panelu celom dužinom se prostiru i zvučnici, što se može videti sa slika.
Power On/Off taster poseduje plavi LED, koji nam pokazuje da li je računar uključen ili isključen. Na levoj strani se nalaze indikatori rada wifi kao i HDD-a, koji takođe imaju plavi LED.
Tu je i web kamera, koja ne poseduje svoj mikrofon, već se koristi onaj sa ugrađene zvučne karte.
Na zadnjem panelu se nalaze sledeći konektori: naponski, HDMI, LAN, 2x USB 2.0, audio konektori (mic in i speaker out), VGA, kao i 2 COM porta. Dva USB 2.0 konektora se mogu koristiti za recimo tastaturu i miš, dok se serijski portovi mogu koristiti za neke stare uređaje koji ih zahtevaju. Iako je posedovanje COM porta plus, jer firme retko menjaju periferije, bilo bi bolje da se umesto 2 COM porta, našlo mesta za jedan COM i jedan LPT port. Time bi postojala podrška i za stare štampaće za koje se nije javila potreba da se zamene. Mada uvek postoji mogućnost da se štampać poveže sa nekim starim računarom koji se nalazi u istoj mreži, i tako omogući njegovo dalje korišćenje.
Osim konektora tu je i „držač“ koji može imati više položaja i čime se može podešavati nagib ASUS AIO računara. Kao što se može videti sa slika AIO može stajati gotovo normalno u odnosu na podlogu, a nagib se može podešavati do otprilike 45%.
Na ovaj način se uređaj naslanja na „držać“ sa jedne strane, a sa druge na deo koji liči na usisnik ispod zvučnika.
Na gornjoj stranici se nalaze „rupice“ koje služe za hlađenje ASUS ET1612.
Levi bočni panel sadrži 3 u 1 čitač kartica(MMC/SD/SDHC), kao i dva USB 3.0 porta. Ovo smatramo odličnim rešenjem, jer je bočna stranica daleko dostupnija od zadnje, te će korisnici često koristiti bočne USB-ove za ubadanje USB stickova, eksternih hard diskova isl.
Nismo mogli, a da ne odolimo i da ne zavirimo u unutrašnjost ASUS AIO ET1612UITS uređaja. Tu smo našli informacije o određenom hardveru koje ovaj model koristi.
Tako je za audio reprodukciju, kao i mikrofon zadužen Realtek ALC 277 audio čip, koji je sasvim solidan.
Dok je za LAN zadužen takođe Realtekov čip u vidu – RTL 8111F modela.
Za WiFi je zadužen Atheros AR5B125 čip.
Dok memoriju čini jedan modul od 2GB na 1333MHz, i koji ima Hynix čipove na sebi.
Srce celog sistema čini Intel Celeron 847 CPU, kao i HM70 čipset.
Grafička karta je integrisana na CPU-u i u pitanju je model Intel HD 2000.
Takođe smo Vam ostavili par CPU-Z slika, kako biste mogli videti ostatak specifikacija ovog računara.
Verovatno ste zapazili da najnovija vezija CPU-Z-a pokazuje da je trenutni radni takt ovog procesora 800 MHz, koji ostaje čak i kada se CPU optereti, ali o tome ćemo detaljnije u delu teksta sa utiscima.
Dodaj komentar