Dizajn
Thermaltake Riing ventilatori dolaze sa obojenim gumenim, antivibracionim ćoškovima u odnosu na boju LED dioda u njima.
Rotor ima 7 veoma širokih lopatica u crnom ramu. Ovo nam govori da je ventilator primarno optimizovan za statički pritisak i kao ventilator za hladnjak/radijator, a ne za pravljenje protoka vazduha unutar kućišta, iako je to naravno moguće.
Treba da obratite pažnju na neobične „ozbičine“ u korenu lopatica. Thermaltake kaže da ove dodatne izbočine povećavaju efikasnost ventilatora, jer izbaciju vazduh ka spoljašnjim delovima lopatica, koji efektivnije guraju vazduh. Time se, prema njima, postiže bolji statički pritisak, što ćemo imati prilike da vidimo za vreme uporednog testa, da li je tačno.
Ram je mat crn, osim antivibracionih gumica, ali nije kvadratnog oblika, iako je primarna svrha ovih ventilatora da duvaju kroz radijatore. Čudan potez Thermaltake-a, s obzirom da vazduh hoće da pobegne kroz dotične rupe, umesto da ide kroz radijator.
Motor je 40mm širine, a unutrašnji raspon rotora je 110mm. Unutrašnji raspom smanjuje i sam providni prsten koji „sija“, ali Thermaltake kaže da on nije tu samo iz estetskih razloga. Prsten pomaže da se vazduh fokusira ka unutrašnjem delu ventilatora.
Za osvetljenje unutrašnjeg prstena pobrinule su se dve jače LED diode. Na promocionalnim fotografijama svetlost deluje jadnako jaka svuda, dok u realnosti to baš nije tako. Jasno se vidi pozicija LED-ova, tj. izvor svetla.
Iz naredne dve slike možete videti da se jačina LED osvetljenja ne menja sa naponom ventilatora, tj. dodavanjem low noise adaptera. što je veoma pozitivna stavka. Na slikama se na levoj strani nalazi ventilator sa adapterom, a desno bez.
Kabl dolazi u kvalitetnom crnom bužiru. Jako podseća na Noctua ventilatore, tačnije njihov kabl. Ventilator ima 3pin-a, što znači da nažalost nema PWM kontrolu.
Ležaj je hidraulični i deklarisan je na samo 40.000 radnih sati pri 25 stepeni, što i nije baš pohvalno. Uz cenu koju nosi ovaj ventilator, očekivali smo duži radni vek.
Dodaj komentar