| Hardver | Hlađenja | Thermaltake NiC L32
Hlađenja

Thermaltake NiC L32


Par reči za kraj i finalna ocena

 

Performanse su više nego na mestu za kuler ovog cenovnog ranga. Jasno je da neki proizvodi treba da odu u penziju jer postoje novija rešenja koja su jednostavno bolja i to za skoro iste pare. Sva tri kulera sa testa imaju neke mane, neki više, neki manje, ali nam se čini da ih NiC L32 ima najmanje. Ereboss ne zaostaje znatno sa performansama, ali nema mogućnost biranja orijentacije na AMD platformama, a pritom je i veoma glomazan. Tek da ne spominjemo kompatibilnost Ereboss-a sa visokim RAM hladnjacima, jer će tu bitku uvek izgubiti. 212 EVO ima nespretan set kačenja sa kojim kuler može da šeta levo-desno. Set za montiranje nije najveća mana, ali kao što smo videli, performanse jesu. Jeste da 212 EVO na kraju ne kasni puno, ali to dolazi uz puno buke, dok je NiC L32 na nižim obrtajima daleko efikasniji.

 

Thermaltake NiC L32 006 T

 

Thermaltake NiC L32 nije savršen kuler, ali ako pogledamo cenu od 35 evra, skoro i da jeste. Njegove, uslovno rečeno mane, su luft u setu za montiranje i širina zbog koje će se svađati sa nekim grafičkim kartama. Ako smo se oduševili sa Ereboss-om, onda mislimo da i NiC L32 zaslužuje isti tretman, ako ne i bolji. To bi značilo da će ovaj kuler od nas dobiti „PCAXE Diamond“ i „PCAXE Best Buy“ nagrade, zbog odličnih performansi koje je ostvario u svom cenovnom rangu.

 

Thermaltake NiC L32 Award

 

Šteta što na uvid nismo dobili i NiC L31, mlađeg brata od L32. Manji kuler takođe ima tri toplotne cevi od 8mm, ali koristi ventilator od 120mm i ujedno je i uži i niži. Iz toga možemo zaključiti da L31 nudi veću kompatibilnost, a samo je pitanje koliko je izgubio od performansi u odnosu na velikog brata. Nakon nekoliko Thermaltake kulera koji nisu dobro prošli kod nas na testovima, ovo je pravo osveženje i možemo samo reći „svaka čast Thermaltake!“.

 

NiC L32 kuler na test ustupio Thermaltake

 

Komentarišite na forumu