Montiranje
Montiranje je poprilično neugodan proces. Sa 99% sigurnosti vam možemo reći da ćete kućište morati da položite da biste montirali Ereboss. Ili to, ili će vam trebati još nečija pomoć. Kada kuler sa super glatkom površinom nalegne na pastu, pa kada krene da klizi na sve strane, pa još treba da uvrnete šrafove za zatezanje kulera… ni malo nije lako. Bolje reći, nije nam uspelo iz prve, a to nam se inače ne dešava. Jednostavno smo morali da skinemo kuler, obrišemo pastu i krenemo iz početka.
Montiranje je bilo dodatno otežano jer nismo imali adekvatan alat. Naime, da biste zavrnuli šrafove, treba da imate duguljasti krstasti šrafciger koji prolazi kroz heksagonalnu rupu. Mi smo se pošteno namučili i improvizovali neki alat, a dobra stvar je što će Raijintek ubuduće uz kuler isporučivati neophodan alat za montiranje.
Šraf koji zateže poprečni steznik treba da zavrnete do kraja i time ste fiksirali kuler kao što je Ekskalibur fiksiran u steni. Znači, ni makac!
Mi smo napravili fotku na pola puta zavrtanja šrafa da vidite kako izgleda montažni sistem. Prve reakcije i komentari ljudi koji su videli Ereboss-a, bili su da će kuler imati problem sa kompatibilnošću. To se najviše odnosilo na visoke RAM hladnjake.
Ereboss je sa našim pločama sarađivao veoma dobro, iako je ceo procesorski socket okružen toplotnim cevima i hladnjacima (test ploča Gigabyte X58A-UD5, kao i foto model Asus Crosshair V Formula).
Što se visokih RAM hladnjaka tiče, mislimo da je 46mm mesta veoma solidna cifra i da će obezbediti bar neku slobodu u odabiru RAM memorija.
Klasični RAM moduli dođu do polovine visine prvog lista.
U slučaju da pri ruci imate neke druge 120 ili 140mm ventilatore (sa 120mm montažnim rupama), Ereboss može da izgleda veooooooma zanimljivo.
Loša vest za pripadnike AMD tabora je da se Ereboss može montirati samo u jednoj orijentaciji koju određuje dizajn kulera i montažnog seta.
Dodaj komentar