| Hardver | Hlađenja | Noctuina „A“ serija ventilatora
Hlađenja

Noctuina „A“ serija ventilatora


Ciljna grupa korisnika

 

Ovi ventilatori imaju veoma široku primenu, kako u svetu računara, tako i u ostalim branšama IT sveta, pa čak i u svetu muzike. 92mm model je relativno ograničen na računare jer se ta dimenzija uglavnom koristi na kulerima i u kućištima, dok 40 i 60mm ventilatori imaju mnogo širu primenu. Ovo možda i nema nikakvog smisla za nekog gejmera kome su 120 i 140mm ventilatori kraj i početak izbora, ali 40 i 60mm ventilatori mogu da se nađu u serverskim rekovima, ozbiljnim muzičkim linijama, pojačalima za instrumente, risiverima, televizorima, mrežnoj opremi, UPS-ovima itd.

 

Noctua NF-A4x10 NF-A6x25 NF-A9x14 03 T

 

U većini slučajeva se u ovim uređajima ventilatori priključuju standardnim dvopinskim konektorom koji bez ikakvih problema „sarađuje“ sa tropinskim „računarskim“ priključkom. Stoga možete čak iskoristiti i L.N.A. i U.L.N.A. dodatke radi optimalnih brzina ventilatora ili nečujnog rada. Radi još veće kompatibilnosti sa raznim uređajima, 40mm ventilator u paketu donosi i tzv. OmniJoin set o kojem ćemo kasnije malo više pričati.

 

Noctua NF-A4x10 NF-A6x25 NF-A9x14 04 T

 

Dakle, ako imate neku skupu opremu i želite da neometano radi dugo godina bez straha da će se jednog dana fabrički „kung-fu“ ventilator zaglaviti, otvorite svoj uređaj i postojeći ventilator zamenite Noctua ventilatorom. Možda će se nekome ovo učiniti kao skupa investicija, ali kapiramo da nekom audiofilu koji voli svoje Marantz pojačalo neće smetati da uloži neku „siću“ u tih i pouzdan ventilator. Kao što smo i rekli za 92mm model, on će svoju primenu najverovatnije naći u nekom HTPC-u.

 

A

Atila Gobor

Dodaj komentar

Kliknite ovde da biste poslali komentar