Montiranje
Montiranje je na početku izgledalo kao da će biti lako i brzo. Krenuli smo od postavljanja plastičnog backplate-a na poleđinu matične ploče.
Prema uputstvu, na ploču prvo trebate zalepiti zaštitne prstenove, nakon čega sledi zavrtanje velikih radlovanih šrafova.
U zavisnosti od platforme, birate odgovarajuće montažne pločice koje su izrađene od aluminijuma i zaista deluju kvalitetno.
Takođe u zavisnosti od platforme, treba da birate i odgovarajuće šrafove za fiksiranje montažnih pločica. Malo je neobično što za svaku platformu dobijate drugi set šrafova, što za neke može biti i konfuzno.
Poprečni steznik je takođe izrađen od poštenog parčeta aluminijuma, ali problemi kreću kada njega treba da fiksirate.
Iako imate opciju zavrtanja šrafova prstima, to baš i ne možete izvesti zbog samog tela hladnjaka. Šrafcigerom takođe ne možete prići, a dodatni problem je plitak urez u glavi šrafa, zbog čega šrafciger proklizava. Jedini sigurni način zatezanja kulera je skidanjem gornjeg ukrasnog poklopca kako biste mogli prići sa šrafcigerom.
Montiranje ovog kulera nije prijatno iskustvo, a mnogo je neprijatnije kada to morate uraditi u kućištu.
Nadamo se da je dovoljno da kažemo da je montiranje LC-CC-120-X3 kulera potrajalo više od 15 minuta, dok smo „konkurentni“ Noctua NH-U14S montirali za dva minuta i četrdeset sekundi, od kojih smo dvadeset sekundi izgubili na termalnu pastu.
Jedina bitna prednost X-trojke, naspram Noktue, je samo uže telo koje neće smetati grafičkoj karti u prvom PCIe slotu.
Iako kuler visi preko prvog memorijskog slota, situacija nije toliko loša, jer ispod hladnjaka staju memorijski moduli sa višim hladnjacima. Da budemo precizniji, Patriot Viper moduli su stali, a staće i drugi, visine do 4cm.
Za veliko čudo, ovaj pošteno veliki kuler nema primetne probleme oko kompatibilnosti, iako smo za montiranje koristili „probirljivu“ matičnu ploču i high end memorijske module.
Dodaj komentar