Dizajn i rešenja (Hyper TX3 EVO)
Dizajn Cooler Master Hyper TX3 EVO modela takođe nećemo previše komentarisati jer je reč o jednostavan „tower“ dizajnu.
CM Hyper TX3 EVO poseduje kao i prethodnik tri bakarna heatpipe-a debljine 6 mm koji prolaze kroz bazu koja je izrađena od aluminijuma. Na slikama ispod možete pogledati dimenzije samog kulera sa i bez ventilatora, kao i dimenzije baze.
Sa slika iznad se jasno da je telo Hyper TX3 EVO kulera identičnih dimenzija kao i prethodnik, tj CM Hyper TX3 plus model. Što znači da nećete imati apsolutno nikakvih problema sa potencijalnim sudaranjem sa ostalim komponentama na matičnoj ploči. Ovaj kuler je projektovan sa namerom da bude dobra zamena za BOX kuler.
Ono što se takođe vidi sa slika iznad je novi dizajn baze kulera bi mogla bolje biti bolje obrađena. Merenja sa „žilet metodom“ su pokazala da je ista, takođe konveksna, odnosno blago ispučena. U slučaju Hyper TX3 EVO modela „DC tehnologija“ je doživela blagi redizajn, pa sada bakarni heatpipeovi imaju na oko primetno manji gap sa ostatkom aluminijumskog dela baze. Površina baze je dovoljno velika da totalno „obgrli“ bilo koji popularni procesor na tržištu što je pohvalno.
Montiranje ventilatora je odlično rešeno. Sve što treba da uradite je da plastične nosače montirate pomoću šrafova koji dolaze u paketu na sam ventilator. Kako je sve na nivou „click-clack“ mehanizma žabica, ventilator se i lako i montira, ali i lako skida sa tela kulera.
Hyper TX3 EVO i dalje poseduje sistem kačenja putem žabica koje su slične onima na Intel BOX kulerima. Naravno, pomenuto kačenje je tako izvedeno kad se priča o Intel procesorima, dok je i uslučaju AMD-a identično rešenje kao ranije – sistem sa „polugom“. Ukratko, veoma je teško pogrešiti prilikom montaže ovog kulera, pogotovo ako se prati upustvo.
Dodaj komentar