Dizajn i rešenja (Hyper 212 EVO)
Dizajn Cooler Master Hyper 212 EVO modela nećemo previše komentarisati jer je ovo poprilično subjektivna kategorija. Ipak, ne mislimo ni da je najlepši, ali ni najružniji, kuleri koje smo videli. Jednostavan „tower“ dizajn.
CM Hyper 212 EVO poseduje kao i prethodnik četiri bakarna heatpipe-a koji prolaze kroz bazu koja je izrađena od aluminijuma, dok na slikama ispod možete pogledati dimenzije samog kulera sa i bez ventilatora, kao i dimenzije baze.
Sa slika ispod se jasno da je telo Hyper 212 EVO kulera identičnih dimenzija kao i prethodnik, tj CM Hyper 212 plus model. Što znači da nećete imati problema sa potencijalnim sudaranjem sa ostalim komponentama na matičnoj ploči.
Ono što se takođe vidi sa slika iznad je novi dizajn baze kulera bi mogla bolje biti malo bolje obrađena. Merenja sa „žilet metodom“ su pokazala da je ista konveksna, odnosno blago ispučena, isto je pokazao i otisak termalne paste na donjoj slici desno. Na slici levo je otisak baze Hyper 212 plus kulera, a jasno se po istom u odnosu na otisak desno, vidi koliki je napredak na tom polju ostvario Cooler Master.
Tu dolazimo do jednog do „Continuous Direct Contact“ Cooler Master tehnologije. Ipak, podsećanja radi treba napomenuti da je DC skraćeno od „Direct Contact“. Prethodnik Hyper 212 EVO modela tj Hyper 212 + je imao bazu izrađenu tako da su bakarni heatpipeovi direktno nalegali na procesor.
Kod „DC-a“ heatpipeovi jesu direktno nalezali na CPU, ali nisu bili spojeni jedan do drugog, što je moglo da donese bolje performanse. Baza kulera zbog toga nije bila savršeno ravna i posedovala je mini kanale izmedju bakarnih heatpipeova i aluminijumskog dela baze. Cooler Master je to ispravio, a svoju novu tehnologiju je nazvao CDC, a implementirao je u Hyper 212 EVO. Sasvim mali „twak“ ali je ipak doneo poboljšanje i bolje performanse, o kojima ćete nešto kasnije moći da čitate.
Montiranje ventilatora je odlično rešeno. Sve što treba da uradite je da plastične nosače montirate pomoću šrafova koji dolaze u paketu na sam ventilator. Kako je sve na nivou „click-clack“ mehanizma žabica, ventilator se i lako i montira, ali i lako skida sa tela kulera
Bilo kako bilo, EVO revizija Hyper 212 kulera je obećavala, sada pogledajmo šta nam nudi Hyper TX3 Evo model.
Dodaj komentar