Hardverski deo i konektivnost
Što se dimenzija tiče, ova karta je dužine skoro 31 cm, te spada u gabaritnije modele. Prostrano kućište je u ovom slučaju imperativ.
Grenada čip je preimenovani Hawaii, koji ima isključena četiri CU bloka. I dalje imamo 6,2 milijarde tranzistora na površini od 438 mm2. Broj šejder procesora iznosi 2560, što je broj koji dobijete kada pomnožite broj CU blokova (40) sa brojem šejdera u svakom CU bloku (64). Broj TMU i ROP jedinica je ostao nepromenjen (160/64). Memorijsku magistralu grade osam kontrolera, za ukupnu širinu od 512 bita. Pošto je memorija deklarisana na 6 GHz, propusni opseg iznosi 384 GB/s. Memoriju je potpisao Hynix, što pozdravljamo, jer očekujemo korektan OC, a na raspolaganju ćete imati zavidnih 8 GB radne memorije.
Procesna moć Grenada GPU-a je 5,17 TFLOPS-a.
ASIC grafičkog čipa je veoma dobrih 80,3%.
Kada su konekcije u pitanju, Sapphire se okrenuo isključivo novim standardima u vidu digitalnih konekcija. Zbog toga ovu kartu nećete moći da povežete na monitore sa analognim ulazom.
Od priključaka imamo sledeće:
- DVI-D
- HDMI
- 3x Display Port
Pošto je karta deklarisana na 275 W potrošnje (identično kao R9 290), Sapphire je ugradio dva osmopinska konektora za dodatno napajanje. Time je omogućeno da ova karta povuče do 375 W (ukoliko su MOSFET-i u stanju), što može biti korisno kod overklokovanja. Videćemo u OC delu da Power Limit može da se poveća za monstruoznih 50% u odnosu na fabričku vrednost. CF konektori ovaj put nisu potrebni, pošto je kontroler integrisan u sam GPU.
Dodaj komentar