Pakovanje
Sapphire Radeon R9 290X Tri-X je na test stigao u punom pakovanju spremnom za maloprodaju. Ono što je karakteristično za novu generaciju Radeon grafičkih karti kada je Sapphire u pitanju – to je promena dizajna kutije u kojima grafičke stižu. Izgleda da je Sapphire definitivno odustao od uniformisanih lepotica, pa su tu sada high tech roboti u raznim izdanjima. Nama se novi dizajn svakako dopao, mada ni lepotice nisu bili loše 🙂
Na kutiji se nalaze odštampane informacije o specifikacijama – količini radne memorije, GCN arhitekturi te i da se radi o fabrički overklokovanom modelu. Eyefinity, HDMI port, Crossfire podrška, novi PowerTune, rekli bismo da je sve na mestu, ali i dalje nema specifikacije za radne frekvencije GPU-a i memorije. Manje više nebitno, ali nije teško ubaciti takvu informaciju, bar nekada.
Na zadnjoj strani kutije možete pročitati nešto više detalja o karakteristikama same karte. Korisnicima je jasno stavljeno do znanja da ova grafička karte imaju na raspolaganju 4GB radne memorije, kao i da poseduje i novi Tri-X (triple fan) sistem, koji se sastoji od tri ventilatora. U principu svaka potrebna informacija (sem radnih frekvencija) je tu kako bi ste u potpunosti shvatili koje nove tehnologije donosi, kao i kakva su poboljšanja u odnosu na standardne/referentne već testirane modele.
Unutar kutije, standardna Sapphire kartonska kutija za koju nikada ne znamo da li smo je izvukli kako treba, pa se ne baš retko dešava da sve raspakujemo naopako. Što bi rekli, ne zna se gde joj je početak, a gde kraj. Možete jednom da pogađate na koju smo je stranu otvorili 🙂
Pored grafičke karte u propratnom paketu se nalazi HDMI kabl dužine 1,8m, knjižica sa uputstvima, drajveri i dodatni konektori za napajanje.
Jedan konektor je takozvana Y račva koja Vam omogućava da povežete dva molex konektora na jedan kabl i tako dobijete jedan 8-pin konektor. U paketu je i jedan klasičan molex na 6-pin konektor, i time su kompletirani konektori potrebni za napajanje ove karte. Tu je i neizostavni Sapphire Select kod za članstvo u Sapphire klubu korisnika njihovih proizvoda i to je to. Nema dodatnih adaptera / konvertora kao što su DVI to HDMI ili DisplayPort adaptera, što je pomalo nedopustivo za ovu klasu grafičkih karti. Crossfire mostića naravno nema, a ko je pratio na času, setiće se da R9 290/X modeli više ne koriste ovaj dodatak za povezivanje, već sve funkcioniše putem PCI-e magistrale.
Idemo dalje na specifikacije, kao i cenu ove „troglave“ aždaje…
Dodaj komentar