Utisci i par reči za kraj
Karte bazirane na Radeon RX 470 zauzimaju pomalo problematičan cenovni rang na tržištu. Po performansama su jako slične R9 380X, koje su već neko vreme prisutne u prodaji. Za korisnike koji već imaju neku od R9 280/380(X) karti, prelazak na RX 470 ne smatramo isplatljivim. Za sve ostale sa slabijim grafičkim podsistemima, RX 470 može biti pravi apgrejd. Opet, RX 480 je jako blizu sa cenama, te se postavlja pitanje “zašto ne doplatiti još koju desetinu evra za bolju stvar”. Ovo je priča kada su referentni modeli u pitanju. Međutim, kada pređemo na nereferentne, imamo situaciju da je razlika između RX 470 STRIX i RX 480 STRIX tačno 100e. Sigurno je da je RX 480 STRIX daleko ozbiljnije odrađena karta, sa sve DC3 hlađenjem koje ostavlja “moćan” utisak na korisnika, ali razlika u performansama između ove dve je na nivou 10-12%. Sa druge strane performanse i cena je jako slična sa R9 380X.
Ovde bismo sad mogli da razvučemo matematiku na još dve strane “šta je bolje kupiti”, ali to nije poenta ovog članka. Na kraju će svaki korisnik da odluči šta je najbolje za njega i koliko je u mogućnosti da se “ispruži”.
Za ASUS RX 470 STRIX smo pripremili „PCAXE Platinum“ priznanje.
Ono što ASUS proizvodima daje prednost na domaćem tržištu je dugogodišnje prisustvo i podrška svojim korisnicima, pri čemu ne nameravaju u skorije vreme da se povuku i ostave nas na cedilu, kao što su to uradili neki drugi brendovi. Zbog takve politike i konstantnog ulaganja u imidž brenda i poboljšanje kvaliteta svojih proizvoda i imamo priliku da testiramo mnoge njihove uređaje, a korisnici mogu da budu spokojni u kvalitet u koji smo se i sami uverili nebrojeno puta.
Prednosti:
- Performanse za uložen novac
- Potrošnja
- 14nm FinFET
- Kvalitet elektronike
- 0 dB hlađenje
- AURA osvetljenje
Mane:
- Nema backplate
Ni tamo, ni vamo:
- AURA efekti su mogli biti upečatljiviji
ASUS RX 470 STRIX nam je na test ustupio ASUS
Komentarišite na forumu…
Dodaj komentar