Naponska sekcija (VRM)
Pričaćemo prvo o R7 250X. Sledi par fotki u visokoj rezoluciji:
Dizajn VRM sekcije je prilično jednostavan, pošto je ovaj grafički čip mali potrošač. Na ulazu VRM-a imamo samo jedan polimerski kondenzator, deklarisan na 270 µF i 16 V. MOSFET čipovi nose oznaku 87350D i oni su proizvod kompanije Texas Instruments. U pitanju su NexFET čipovi. Pored njih imamo drajvere sa oznakom 02=1H. O njima nismo našli nikakve informacije.
Na izlazu se nalaze ASUS-ove najbolje SAP (Super Alloy Power) zavojnice, koje možete naći u svim high-end proizvodima. Tu je takođe i šest polimerskih 5K kondenzatora, kapacitivnosti 820 μF i napona od 3 V.
Mozak VRM sekcije predstavlja čip sa oznakom ASP1213, a u pitanju je hibridni kontroler.
Ostatak galerije čipova možete videti ispod.
Prelazimo na R7 265 DC2…
Fotografije u visokoj rezoluciji:
Ovde je već ozbilnija naponska sekcija, pošto je karta deklarisana na solidnih 150W termalne disipacije. Na ulazu vidimo tri polimera od 270 µF i 16 V. Iza slede redovi MOSFET-a, a u pitanju su čipovi sa oznakom M3052M i M3058M. Njih smo imali prilike da vidimo u GTX970 i GTX960 DC mini kartama, gde su se pristojno pokazali. Ipak, nemamo datachart za njih, pa im ne znamo karakteristike.
Tu su i drajveri sa oznakom 4J=1D. Polimeri su svi 5K tipa, odnosno deklarisani na 5.000 radnih časova pri 105 C. Na izlazu imamo po šest zavojnica i šest kondenzatora.
PWM kontroler nosi oznaku ASP1215AH i radi se o hibridnom čipu. Informacije o njemu nismo pronašli.
Ostatak galerije:
Globalno gledano, nismo preterano zadovoljni odabirom MOSFET-a i PWM kontrolera. U prilog ne ide ni to što nema informacija o dotičnim čipovima.
Dodaj komentar