Utisci i par reči za kraj
Ovog puta nismo koristili vodeni sistem, ali iskustvo sa njime možete pročitati u našem GTX780 Poseidon testu. Šta se dobija time? Kako je karta fabrički opremljena sa vodenim blokom, ukoliko ste vlasnik nekog proširivog H2O sistema, u startu ćete uštedeti novac koji je potreban za kupovinu vodenog bloka. Pored toga, ovaj hibridni sistem će dodatno spustiti temperature. Ventilatori su kvalitetni i ne prave neprijatnu buku isl. Čak i kad se poveća broj obrtaja, zvuk kartice je homogen i monoton, bez iritirajućeg zujanja, cvrčanja i slično. Na bočnoj strani karte se nalazi LED osvetljenje, koje možete kontrolisati iz GeForce Expirience softvera.
Kvalitet komponenata je zaista TOP i sve je na vrhunskom nivou. U odnosu na ranije testiranu STRIX kartu, ova ROG karta je prilično overklokabilnija. Postoji verovatnoća da se u ovu ROG karticu biraju posebni GM204 čipovi, jer širom interneta imate potvrde o visokom OC dometu ove kartice, tako da nema greške što se toga tiče.
Da sumiramo: odličan kvalitet izrade, dizajn, hibridni sistem hlađenja, uz kombinaciju odličnog izbora elektronskih komponenti i overklok potencijala. Sve ovo nam je omogućilo da ovoj kartici dodelimo čak tri nagrade – „PCAXE Advanced Design“, „PCAXE OC Star“ i „PCAXE Diamond“. Napomenućemo još jednom da je „PCAXE Silent“ nagrada za tišinu izostala za „mrvu“.
Voleli bismo da je cena ovog modela nešto niža, jer konkurencija takođe nudi veoma dobre modele za oko 570€, dok se cena ROG karte kreće oko 650€.
Prednosti:
- Hibridno hlađenje
- Kvalitet izrade
- Kvalitet elektronskih komponenti
- OC potencijal
Mane:
- Cena
Ni tamo, ni vamo:
- Svetleći ROG logo je lep detalj
ASUS GTX980 POSEIDON PLATINUM na test ustupio ASUS
Komentarišite na forumu…
Dodaj komentar