Utisci i par reči za kraj
Igre i ostali benčmark programi prosto lete, međutim to nije cela priča. Imali smo i malih problema sa drajverima, pri čemu poneke igre (aplikacije) uopšte nisu prepoznavale drugo jezgro. Tako smo Thief umesto u DX11, morali da benčujemo u Mantle API-ju, jer je u DX11 okruženju drugo jezgro ostajalo besposleno. GRID 2 nismo čak ni uspeli da podesimo, a bili smo vrlo uporni. Promenili smo 5-6 poslednjih verzija drajvera (otkad se pojavila 295X2 karta) i porazno moramo priznati da ništa nije pomoglo. Takođe ni Furmark aplikacija nije bila raspoložena za saradnju usled istih simptoma.
Maksimalna temperatura GPU-ova tokom igranja je bila 74C, tako da je ASETEK sistem odradio korektan posao (sećate se da su prve Hawaii karte išle i do 100C). Postoji opcija da na radijator nakačite još jedan 120mm ventilator i napravite push&pull kombinaciju, čime ćete dodatno sniziti temperature. Potrošnja karte je očekivano ogromna, pa će vam biti potrebno napajanje od barem 850 krštenih vati.
Što se naše karte sa testa tiče, konstatujemo da pruža performanse kakve do sad nismo videli. Čak dva ogromna Hawaii čipa smeštena na visoko kvalitetnom 14-slojnom PCB-u, pri čemu su hlađena kombinovanim rashladnim sistemom koji integriše vodu i “vazduh”, na taj način omogućivši da ova karta prosto “oduva” sve što smo do sada imali prilike da testiramo. Zbog svega toga, AMD R9 295X2 nagrađujemo sa „PCAXE Formula“ i „PCAXE Advanced Design“ nagradama.
Prednosti:
- Vrhunske performanse
- Vrlo zanimljivo pakovanje
- Kvalitet izrade PCB-a i oklopa karte
- Vodeno hlađenje u paketu
Mane:
- Drajveri
- Ne baš kvalitetne elektronske komponente
- Niska overklok margina
- Visoka potrošnja
- Bučni ventilatori
- Cena
Ni tamo, ni vamo:
- Bolje bi legao 240mm radijator
AMD Radeon R9 295X2 kartu je na test ustupio AMD
Komentarišite na forumu…
Dodaj komentar