• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da li i sta trenirate?

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
Svaka cast! 15 kila covece! ja sam zauztavio Keto dijetu (poceo malo posle tebe) jer kreno da mi smrdi aceton iz usta, i vc solja da se dezintegrise :) nastavljam za nedelju dana kad se sve vrati u normalu, u telu. inace sam 9 kila laksi.
 

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.826
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
Dud ne preteruj ;)

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 

MegaSkot

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
2.606
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
Sad imam 90kg. Visina 180. ;)

Pre 7 godina, kad sam imao 78kg, osećao sam se kao milion $!! :D
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Polako samo, mislim da je vaznije da regulises ishranu na duzi vremenski period i da treniras konstantno [sta god, trcanje, bajs, teretana, vezbe kuci]. Naglo izgladnjivanje i treniranje ne valja, lepo ogranicis sebi neke nezdrave stvari i trening par puta nedeljno, kada obaveze dozvole i to kada ti predje u naviku ima da se istripujes da imas 18 god.

Ja sam npr pre 7 god imao 94Kg i 193cm visine i cak iako sam hasao sta stignem, cirkao itd, malo trenirao ali sam bio u top formi. Sada, 7 od kasnije porastao sam 1cm :d, 194 ali sam zato na 115Kg, nisam trenirao 3 meseca [osim bajsa redovno] i hteo sam da umrem pre 7 dana kada sam poceo sa treninzima ali vec sada sam u formi kao sa 18 god. Lako sam se vratio jer sam u sportu i treningu od 7. godine, sa manjim prekidima. E jedino sto covek ne izvali kako lete godine, uskoro 25. 'djendan a naleteh skoro na par pure sedih :d u kosi i u bradi.. nisam se izbedacio ali sam se osvestio malo o toku vremena.

Videh sta si napisao, saucesce megisa..:(
 
Poslednja izmena:

MegaSkot

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
2.606
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
Hvala.

Ono što je najvažnije: niti u jednom momentu nisam bio gladan. Na svaka 3 sata jeo koliko sam hteo. Kad sam počeo sa trčanjem na traci, nakon 300m crkavao, sad 3km u cugu (ukupno po 5-6), što je za mene ihaaaaa...
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Pa tako i treba, cesce ali po malo jedes. Ali ja imam problem, 115kg i jednostavno ne mogu da budem na dijeti, mozda sam skinuo 2 kg za ovih 10-ak dana ali nemam ja mnogo da skidam, 8kg plafon ali imam problem sto sam ekstremno gladan kada vezbam. To ne moze da se opise, jos jedem polako jer znam da kada brzo jedes organizam ne registruje na vreme kada je dosta.. Pijem dosta cajeva, vode, jedem voce, med.. sve samo da ne hasam van mojih nekih termina, za vikend je sve ok, kolicinski solidan dorucak, normalan rucak i cisto nesto da veceram oko 19h i ok je, ali posle treninga [1,5h teretana i 20-ak min trcanja solidnim tempom] mogu da jedem kao zivotinja. Ne cimam se kilaze itd jer osim malo spojlera i stomaka prakticno nemam sala ali se cimam oko cuke, krvi itd.

Uglavnom jedem normalno ali sam i dalje gladan ali kuliram nekako. Do psihe je verovatno.

Ali pocinjem da razmisljam o nekim suplementima ili sta vec.. stvarno se ne razumem, jednostavno ne zelim da se napucam, da izgledam kao bilder- nema sanse, hocu da budem kao sada i da malo mozda napredujem ali da imam snage za sve.
Odavno sam mislio da ovde pitam ali me mrzelo, sta mozete da preporucite kao dodatak ishrani? Nedeljno trcim 4-5x po 20 min ali cu povecavati minutazu postepeno, 5x teretana 1-1,5h ali nista lozarski, normalni treninzi. I svaki dan voznja bajsa. + bih voleo malo da regulisem san, ne mogu da zaspim pre 02-03h i onda sam stondiran kada ustanem u 08h.. a moram da ucim dosta bas, 10 ispita do oktobra da polozim :d da bih zavrsio faks.

Normalno guglao sam malo, nadjoh neki ZMA trip, kao cink, magnezijum i sta jos sve, regulise san, daje snagu jer je po sastavu kao tona sumecih tableta i utice nekako na testosteron, dakle nije budzenje misica vodom ili kako to vec ide sa kreatinom, to nikako ne dolazi u obzir, nisam taj lik.

E sad, cuo sam da postoji i neki kreatin koji daje snagu samo a ne ''upumpava'' vodu.. Uglavnom bih dao do 30e za tako neki trip, cisto da sredim san i imam snage za sve. Vec sam napisao, 194cm,115kg ali spadam na 110kg uskoro.. zdrav sam samo sam od pre 2 god izvalio neke tripove sa srcem, ako cirkam par dana za redom sledece vece ne mogu da zaspim ili me probudi neka aritmija ili sta vec.. isao sam na neki rutisnki pregled i sve je ok al se opet cimam malo..

Inace sam trenirao malo kosarsku od 7. godine ali sam odustao jer me smaraju ti treninzi, od 8-14. godine vaterpolo a od 12-19. rukomet, gosa bio. I ovako po malo za sebe, plivanje, trcanje i bajs ali nista ozbiljno. Ne tripujem se oko izgleda ali bih da se osecam zdravo i da se sto duze zadrzim u ovom obliku, rekao sam sebi da nikada necu da dozvolim da budem stoka i lencuga sa stomacinom od 2m. Sada sam nesto izmedju vaterpoliste i rukometnog golmana, jer sam to i trenirao najvise..

Nadam se da ste me razumeli, slabo sam upucen u slicne stvari i ne bih da sampi dugine boje od neke hemije kao i da se pumpam otrovima nekim.. Pa ako neko ima neki savet.. :) Meni taj ZMA deluje ok, nadam se da nije neki otrov, u pan sportu videh da je oko 2500 din. I da, mozda postoji neka kombinacija zdrave hrane koja moze da se smucka gajbi? Sta je inace dobro za treninge..?
 
Poslednja izmena:

MegaSkot

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
2.606
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
Trenirao i ja kick box nekad i bio prvak Hrvatske 94', do 80kg. Posle stavio veštačke zube, jer me kao klinca razvalio lik kolima i tu je bio kraj karijeri. Mislim da sve to negde organizam "pamti", pa dan danas mogu da uradim neke stvari koje mnogo mlađi od mene ne mogu. ;)

Najiskrenije, ubijam stomak i sve vezano za njega, tj. mišićnu grupu. Želja mi je, da ne kažem cilj: da se sve to i vidi na stomaku. Osećam keramiku Mladenovac ispod ali fali wet look. :d

Ono što vidim po teretani i razmenjujem iskustva ali samo sa ljudima koji po mom kriterijumu, na nešto i liče, uzimaju svi redom kreatin, ako ti nešto znači. Ja sam još uvek samo na ISO100, kao zamena za obrok posle treninga.
 
Poslednja izmena:

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
@hsv.stoned

Ako ne zelis onu napumpanost misica,ne uzimaj kreatin.Mada kreatin ima svoju svrhu i veoma je koristan supliment.ZMA nije losa stvar,mozes da uzmes slobodno,ali isto tako ako ti je bitnije zdravlje od izgleda,bolje da uzmes neki vitaminsko mineralni kompleks,npr Take one je odlican i iz licnog iskustva mogu da ga preporucim.

Kreatin koji spominjes,a koji ne "upumpava" vodu je pretpostavljam kreatin alkalin iliti kre-alkalyn,ali on ne daje snagu vec vise sluzi za regeneraciju,odmor...

@MegaSkot

Jel nije malo da ti obrok posle treninga bude samo ISO100?
 

MegaSkot

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
2.606
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
Za sad nisam imao baš nikakvih problema, ni navale gladi. :)
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Au ***ote.. dobro si jos prosao sa tim kolima.

iso100.. kakav naziv :D
Ne znam, ja se najezim kada cujem za kreatin, mozda se ne razumem- koliko sve vrsta postoji ali znam kakve sam sve ljude vidjao po teretanama, dodju normalni i posle 2 meseca se napumpaju, naprave pauzu i ispumpaju :d Posebno se klinci loze na to. Ali par ortaka iz huda su na dif-u i kazu da im je neki profesor tamo preporucio neki kreatin ''za snagu'', kaze nema pumpanja vode, vazduha :d, cega vec..

Da se ne lazemo, finansijska situacija je takva da se meso jede u gramima, nebitno da li je neki rostilj ili piletina.. jednostavno srbija, vise ne znam ni sta je zdravo ali znam sta je [pre]skupo.. smesno zvuci ali je tako.

Ako ne zelis onu napumpanost misica,ne uzimaj kreatin.Mada kreatin ima svoju svrhu i veoma je koristan supliment.ZMA nije losa stvar,mozes da uzmes slobodno,ali isto tako ako ti je bitnije zdravlje od izgleda,bolje da uzmes neki vitaminsko mineralni kompleks,npr Take one je odlican i iz licnog iskustva mogu da ga preporucim.

Kreatin koji spominjes,a koji ne "upumpava" vodu je pretpostavljam kreatin alkalin iliti kre-alkalyn,ali on ne daje snagu vec vise sluzi za regeneraciju,odmor...
A koja je sve svrha kreatina? Tj postoji li uopste neki koji samo daje snagu a ne pumpa onako vestacki misice?

Mislim da cu prvo da uzmem taj ZMA, bitno mi je samo da nije neki otrov ili prevara, da vidim kako radi, a posle mogu i taj take one.

A amino kiseline?


Ali Bobe ja ne bih da smrsam :D Mozda malo ali to ce doci na svoje sa trcanjem. Jurim samo zdravlje i snagu i onaj osecaj da nisi invalid sa 25 god.
 
Poslednja izmena:

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
@hsv.stoned
Uzmi pij Whey protein 15-20 dana i jedi samo salate i mnogo vode, ima da smrasas 10kg.

@Mega
Ti si bas bio debeo, 180cm, 115kg kazes da si imao. Ja imam 180cm, 85kg, mozda imam 2,3 kg sala na stomaku i nogama, za ostalo sam zadovoljan s obzirom da treniram tek 3 meseca posle 3 godine pauze.
Jedno vreme sam imao 91kg jer sam sa jednom cicom stalno isao da zderem slatko, osecao sam se ko svinja debeo, obucem farke ono visi preko, kako sam se tad smorio, strasno.
Krenuo da pijem Balans jogurt, krenuo da setam svako vece dok je bilo hladno, i 5kg za 20 dana dole i nesto taj slauf sto se presavijao. :D

Sad kako vezbam nemam problem sa tim da sam gladam, ali slatko mi se sve vise trazi, pokusavam da se iskuliram max, pojedem 2 kasike Nuttele ili neku malu cokoladicu. Jer slatko ubija kako goji, gore od piva.
 
Poslednja izmena:

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Pivo ne goji :) Jeste da malo podseca na tecni hleb :d ali je problem kolicina koja ti odvali stomak u balon i tu povratka nema. A da ne pricam koliko je sve lepo uz pivo, od djubreta-suncokreta preko kikirikija i slicnih slanih zaébancija do rostilja :D Jednostavno ljudi uvek jedu uz pivo ili posle piva.. zestina ima jos vise kalorija a vina tek..

@jafazec
Aminokiseline sluze da sto bolje i brze vezu protein za misic.Mozda je zapravo za tebe najbolej da uzmes BCAA i da udaris vezbanje sa tim.
Dakle BCAA je amino kiselina i daje snagu, izdrzljivost i zdrav je? :) Za ZMA znam da su ti elementi samo u ogromnoj kolicini, kazu ljudi da nema razlike u sastavu izmedju sumecih tableta magnezijuma, cinka itd i zma, samo da je koncentracija ovih elemenata ogromna u ovim kapsulama/tabletama sta vec, tolika kao kada bi pio par kutija sumecih dnevno :D

E sad, mozda ima i placebo efekta.. meni se uglavnom svidja to sto regulise san, samo da mogu da zaspim oko 12,1 kao klinac i da ustajem u 8 svaki dan.. jednostavno cu imati vise vremena za sve, pre svega zato sam se primio na zma.

A ovo oko kreatina kapiram, solidno mi je isla hemija :)

http://www.pansport.rs/Aminokiseline/BCAA.html

evo nesto o bcaa..
 
Poslednja izmena:

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Au ***ote.. dobro si jos prosao sa tim kolima.

iso100.. kakav naziv :D
Ne znam, ja se najezim kada cujem za kreatin, mozda se ne razumem- koliko sve vrsta postoji ali znam kakve sam sve ljude vidjao po teretanama, dodju normalni i posle 2 meseca se napumpaju, naprave pauzu i ispumpaju :d Posebno se klinci loze na to. Ali par ortaka iz huda su na dif-u i kazu da im je neki profesor tamo preporucio neki kreatin ''za snagu'', kaze nema pumpanja vode, vazduha :d, cega vec..

Da se ne lazemo, finansijska situacija je takva da se meso jede u gramima, nebitno da li je neki rostilj ili piletina.. jednostavno srbija, vise ne znam ni sta je zdravo ali znam sta je [pre]skupo.. smesno zvuci ali je tako.



A koja je sve svrha kreatina? Tj postoji li uopste neki koji samo daje snagu a ne pumpa onako vestacki misice?

Mislim da cu prvo da uzmem taj ZMA, bitno mi je samo da nije neki otrov ili prevara, da vidim kako radi, a posle mogu i taj take one.

A amino kiseline?
Uh,ae da probam da objasnim :)
Kreatin je sastavni deo organizma i sluzi kao gorivo tj izvor energije za misice i telo. Da te ne bih davio hemijom i objasnjavao,mozda te samo zbunim(ne kazem ovo jer mislim da sam ja nesto pametan,nego ni sam nisam razumeo kad su mi tako objansili a i nisam siguran da bih pravilno objasnio taj ceo proces na taj nacin :) ) bolje da objasnim ovako : deo kreatina koji unesemo ode u misice,deo u mozak i jos neke delove tela. Ovaj deo koji ode u misice,tamo usled hemijskih procesa privlaci vodu i zadrzava je,samim tim povecava volumen misica sto dalje prouzrokuje povecanje snage. Nema kreatina koji te nece naduti a dace ti snagu. Mozda ce ti kre-alkalyn dati izdrzljivost i bolje regenerisanje zbog svoje specificnosti,ali ti nece dati snagu kao kreatin monohidrat. Znaci vise kreatina u misicima>vise vode>veci volumen>veca snaga.
Druga stvar,nemoj ti da mislis da uzeces kreatin i bum napumpace ti se misici i izgledaces neprirodno...Ti koji izgledaju neprirodno,uglavnom ishranu nemaju nikako sredjenu,bili su mrsavi jako pa zbog nadutosti misica jednostavno to im ne stoji jer se vidi da nemaju "mesa"...
Nije otrov ZMA,mada malo prolistaj po netu da vidis kakva su iskustva..IMa ljudi koji kazu da im nije odgovarao,ima onih koji kazu da su bacili pare jer misle da je u pitanju "placebo" efekat...Takodje ima i zadovoljnih,u sustini ZMA bi trebao da ti poveca lucenje testosterona(ne kao neka teza "hemija") i da dovede do bolje iskoristivosti hranljivih materija koje uneses u telo.

Aminokiseline sluze da sto bolje i brze vezu protein za misic.Mozda je zapravo za tebe najbolej da uzmes BCAA i da udaris vezbanje sa tim.
 
Poslednja izmena:

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
@hsv.stoned: Procitaj o glutaminu.
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Ne znam, ja se najezim kada cujem za kreatin, mozda se ne razumem- koliko sve vrsta postoji ali znam kakve sam sve ljude vidjao po teretanama, dodju normalni i posle 2 meseca se napumpaju, naprave pauzu i ispumpaju :d
Da,da,'oce to tako od kreatina. Ti sto ih snimis da se napumpaju za dva meseca se nisu sigurno napumpali od kreatina. ;)

I nema sta da se jezish,kreatin je ono sto telu daje energiju,i imaga u mesu,jajima i ostalim stvarima,tako da ga unosis svaki dan,ceo zivot...;)

Dakle BCAA je amino kiselina i daje snagu, izdrzljivost i zdrav je? :)
BCAA su akminokiseline razgranatog lanca (leucin,izoleucin i valin). Ne daje ni snagu,ni izdrzljivost ni statijaznam,nego je jednostavno hrana za misice
Za ZMA znam da su ti elementi samo u ogromnoj kolicini, kazu ljudi da nema razlike u sastavu izmedju sumecih tableta magnezijuma, cinka itd i zma, samo da je koncentracija ovih elemenata ogromna u ovim kapsulama/tabletama sta vec, tolika kao kada bi pio par kutija sumecih dnevno :D
Pa ljudi malo,ono, kenj@ju :D:D:D

ZMA je mix cinka,magnezijuma i vitamina B6,u nekoj patentiranoj razmeri... Dobro utice na san,i stimulise proizvodnju testosterona (u nekim tvojim prirodnim okvirima,nista drasticno),a to su,pored hrane dva najvaznija uslova za ras' misica :)

deo kreatina koji unesemo ode u misice,deo u mozak i jos neke delove tela. Ovaj deo koji ode u misice,tamo usled hemijskih procesa privlaci vodu i zadrzava je,samim tim povecava volumen misica sto dalje prouzrokuje povecanje snage.
Pa nije bas tako. Nema nikakve veze povecanje volumena/povlacenje vode sa snagom. Kreatin funkcionise tako sto obnavlja rezerve ATP-a,a ATP je molekul koji sluzi kao osnovni izvor energije celom telu. Voda u misicima sa tim nema nikakve veze. ;)

Aminokiseline sluze da sto bolje i brze vezu protein za misic.Mozda je zapravo za tebe najbolej da uzmes BCAA i da udaris vezbanje sa tim.
:eek:

Brate,pa aminokiseline su komponente od kojih se sastoje proteini. Uopste ne kaapiram sta si 'teo da kazes?
 
Poslednja izmena:

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Pa onda za pocetak da uzmem ZMA a pocetkom u maju taj BCAA.. to za san me bas pozitivise, ne pamtim kada sam zaspao pre 01h..

Znaci ne postoji nesto sto samo daje snagu? Vinjak je ok al je kancerogen :troll:
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Pa onda za pocetak da uzmem ZMA a pocetkom u maju taj BCAA..
Ma mislim da nema potrebe. Za pocetak cepaj neki multi-vitamino-mineralni kompleks :D,i pokusaj da ishranu dovedes na sto bolji nivo. Ako to ne sredis,dzabe si krecio.... :D
Moze i ZMA,ali ne ocekuj nista dramaticno... :)

to za san me bas pozitivise, ne pamtim kada sam zaspao pre 01h..
Ma ti si i dobar. Ja pre dva nema teorije da legnem,a ustajem u 6 svako jutro :)
Sh'a da ti kazem,izgledam k'o podgrejan lesh... :d

Pa pivo,pa nespavanje,pa slanina za veceru,pa netreniranje.... muka mi kad se pogledam. Nisam nesto mnogo nagojen,imam 90 kila,ali mi se oblici ne svidjaju uopste. :D

Znaci ne postoji nesto sto samo daje snagu?
Ma moz' da cepas kreatin ako hoces,pusti te price i legende. Te price kako se napucas od kreatina su mi u rangu one zayebantzije "jadna deca,nemaju ni za pljuge,nego njih 5 vrte jednu u krug.. :D"

Ti sto rastu preko noci vole da hasaju izvesne plave i ostale tabletice i da se bockaju kojechime... ;)

Vinjak je ok al je kancerogen
'Bem li ga...probaj sa tekilom.:d
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Pa ebem mu misa ronin, ima jedan klinac u hudu, cepao kreatin samo, za mesec dana se nagruvao kao stoka, pauza 15 dana jer mu nasao cale kutiju :d i ispumpao se kao kineski balon :d To u skorije vreme sto sam video, ima jos krs primera, a ima raznih likova u va koji su picili bas nekim za***anim *****ima, jedan shebao srce, ostali su ko roboti i poprilicno su smesni, ono sa metar 175cm i 60kg otisli na 20kg vise al stoji im sto bi se u narodu reklo ko piletu sise :d

Uzimam ZMA sigurno a posle cu videci sta cu.. stvarno mi nije cilj da se nagruvam kao seljak, mali napredak, do 20% mogu da tolerisem, vise od toga nema sanse, meni je ovo dovoljno ali volim da imam snage i da treniram sto vise. Sto se hrane tice rekoh vec, moja porodica se hrani kao i svaka druga iz nize srednje klase u zerbiji, sto znaci piletina u gramima mesecno :d
Ako budem uzimao taj BCAA ili neki ok kreatin ne pada mi na pamet da se odreknem povremene cirke itd, valjda nece riknuti neki organ..

Sve ovo pitam ovde a ne na nekom lozarskom fitness forumu, prelistao sam par najpoznatijih ovih dana i odlepio sam koliko ima lozara, kvazi ludaka, huligancica itd, samo sevaju plocice i bicepsi na avatarima, sa tim ljudima nemam sta da pricam a dok procenim ko je normalan po tim forumima i ciji saveti imaju neku vrednost.. lakse je ovako.


Hvala ronin, tako nekako i ja kapiram, sta god da je ne moze da bude stetnije od neke pastete npr :d samo sam mislio da standardna cirka u kombinaciji sa suplementima dodatno ne ostecuje nesto, cuku npr.
 
Poslednja izmena:

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Pa ebem mu misa ronin, ima jedan klinac u hudu, cepao kreatin samo, za mesec dana se nagruvao kao stoka, pauza 15 dana jer mu nasao cale kutiju :d i ispumpao se kao kineski balon :d To u skorije vreme sto sam video, ima jos krs primera, a ima raznih likova u va koji su picili bas nekim za***anim *****ima, jedan shebao srce, ostali su ko roboti i poprilicno su smesni, ono sa metar 175cm i 60kg otisli na 20kg vise al stoji im sto bi se u narodu reklo ko piletu sise :d

Uzimam ZMA sigurno a posle cu videci sta cu.. stvarno mi nije cilj da se nagruvam kao seljak, mali napredak, do 20% mogu da tolerisem, vise od toga nema sanse, meni je ovo dovoljno ali volim da imam snage i da treniram sto vise. Sto se hrane tice rekoh vec, moja porodica se hrani kao i svaka druga iz nize srednje klase u zerbiji, sto znaci piletina u gramima mesecno :d
Ako budem uzimao taj BCAA ili neki ok kreatin ne pada mi na pamet da se odreknem povremene cirke itd, valjda nece riknuti neki organ..
Nece,ne boj se,nije to ne znam ni ja sta. BCAA su aminokiseline,sto mu dodje da ne mogu da budu stetnije po zdravlje od npr. neke pljedze sa rostilja :d
A sa kreatinom ne bi smelo isto da bude problema,samo treba cepati dosta tecnosti i to je to... ;)
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
@hsv.stoned: pio sam 5 puta kreatin i nikad nisam imao simptome koje ti opisujes.

Po mom misljenju, bolje da kupis 6kg belog mesa nego taj ZMA :)
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
hahahhaha nije losa ideja :D :D al nesto sumnjam da ce belo meso da mi sredi san a ako ne budem ustajao u 08h odmoran nema sanse da dam 10 ispita za samo 4 roka a ide lepo vreme i leto :d onda necu imati slobodnog vremena uopste ili cu se za.ebavati a opet necu zavrsiti faks, ovako sam mislio da se procistim i regulisem san a zma znaci i za vezbanje.
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
polako sa svim tim hemikalijama sto preporucujete. nemam neka sad mudrachka iskustva, ali znam dosta ljudi koji su se i od loseg kreatina upropastili a kamoli od ozbiljnijih stvari.

jedan baja u teretani cepa T3 kao blesav, i nista mu nije, izgleda kao zver, a jos je lane uzimao i HGH, dok je drugi iz iste teretane morao u bolnicu na dva meseca prvi put kad je uzeo AAS, bukvalno kao u House seriji, rendali ga 60 dana da vide sta mu je. nista od dnevne rutine nije menjao osim sto je uzeo steroide i zavezao se za krevet na dva meseca.
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Na koje tacno "hemikalije" mislis? I jel' stvarno poredis aminokiseline i vitamine/minerale sa sintetickim hormonima???:eek:
 
Vrh