• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da li i sta trenirate?

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Najjace da jede toliko bureka dnevno? :rotf:
Pa jel ta hemija ili ti suplementi i ko zna sta sve gutate, jel moze da utice lose?
Hemija definitivno moze da utice lose, i suplementi (tipa kreatin ako neko ima bolesne bubrege, efedrin ako neko ima bolesno srce), ali suplementi su generalno bezopasni.
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Sve se to da ispišati :rotf:
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Sto bi Dule rekao - zivot na ivici. :D :rotf: :d
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
Pa bolje zivot na Marici. :rotf:
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Pa da, trening i dijeta je najvaznija. Pa bas zbog toga se koristi za rezanje (bar ja pojmim rezanje i gubitak sala razlicitim .
Hoces li mi molim te objasniti razliku izmedju ta dva posto je ja ne kontam :) Ja koliko znam "rezanje" je isto skidanje sala, odnosno spustanje BMi-a, odnosno spustanje procenta telesne masti za one koji ne znaju sta je BMi, sto opet dovodi do toga da se skida salo odnosno mast( kad se solidno "izreze" i kad ljudi misle da ne moze vise, greska moze jos :d, onda se skida potkozno salo al je opet salo kljucna rec) ne bi li misicna definicija bila sto vidljivija, a da bi se to uspesno odradilo , potrebno je jos oboriti BMi(odnsono skinuti jos sala ;) )... Naravno posle ima i izbacivanje vode i dosta fora, ali rezanje=skidanju sala ;) Ili mozda imas neku drugu teoriju?
 
Poslednja izmena:

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Pa nije to teorija vec vidjenje stvari. Ja rezanje zovem kod bodybuilding sportista, a ne vikend bodybuilderima, tj. kod ovih drugih primenjujem termin skidanje sala.
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Pa nije to teorija vec vidjenje stvari. Ja rezanje zovem kod bodybuilding sportista, a ne vikend bodybuilderima, tj. kod ovih drugih primenjujem termin skidanje sala.
A to sto je to potpuno isto (iliti stara dobra - "isto sr@nje, drugo pakovanje" :)) nema veze? :rotf:


Isto je, nema sumnje - e sad, to sto ti to drugacije "primenjujes", pojmis i vidis, to je vec druga prica :D
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Ajd ja da pitam ovako pa nek mi neko odgovori ali uz objašnjenje detaljno :D

Ukmračio sam se fino, uglavnom stomak. Krećem za 10ak dana u teretanu ali prevashodno na traku/steper/Nordijsko...

Dakle neću da se pumpam, cilj je skidanje ovog pivskog stomaka. Komša savetuje HidroxiCuts ili tako nešto. Ajte vi preporučite nešto najneškodljivije za organizam a da su iole vidljivi rezultati. Nikad ništa nisam pio, i za ovo se debelo razmišljam, ali ako me neko argumentima ubedi eto mene.

Kako se pije, koliko, kad, kolko keša... Sve me zanima :)

:wave:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
warmaster je napisao(la):
Elem da se vratim na temu, krecem od sledece nedelje da dizem. Kicmu sam sredio zahvaljujuci kiroprakticaru, tako da sam kao nov :)
Vidim ja da si ti na dobrom putu da zavrshish jednog dana na operacionom stolu, baš kao i ja. Rećiću ti jedno samo. Moli boga da doktor Minić bude živ i zdrav, jer će tada samo taj hirurg moći da te spase....
Vuče. Kiropratkiračni nisu čudotvorci, a dizanje tegova je najsigurniji način da produbiš još više problem sa kičmom, odnosno diskusom. Ne postoji način u teretani da sve mišiće uposliš kako treba ako ne stojiš ili sediš prilikom nekih vežbi. E tu nastaje problem. Sedenje i stajanje sa tegovima u rukama je zlo za kičmeni stub. Može, ali mora totalno zdrava kičma i postepeno dodavanje težine.
Znam kako si ti građen. U tvojim godinama sam bio u daleko boljoj kondiciji od tebe, više mišićne mase (grama sala nisam imao,) jači trbušni zid, i sl kada sam se prvi put ukočio... Ali su me isto tako kiropraktičari lečili (pomaže to trenutno), ali na ozbiljno bavljenje sportom moraš da zaboraviš. Bar zaboravi na tegove sokole ;) Idi na plivanje.
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Vidim ja da si ti na dobrom putu da zavrshish jednog dana na operacionom stolu, baš kao i ja. Rećiću ti jedno samo. Moli boga da doktor Minić bude živ i zdrav, jer će tada samo taj hirurg moći da te spase....
Vuče. Kiropratkiračni nisu čudotvorci, a dizanje tegova je najsigurniji način da produbiš još više problem sa kičmom, odnosno diskusom. Ne postoji način u teretani da sve mišiće uposliš kako treba ako ne stojiš ili sediš prilikom nekih vežbi. E tu nastaje problem. Sedenje i stajanje sa tegovima u rukama je zlo za kičmeni stub. Može, ali mora totalno zdrava kičma i postepeno dodavanje težine.
Znam kako si ti građen. U tvojim godinama sam bio u daleko boljoj kondiciji od tebe, više mišićne mase (grama sala nisam imao,) jači trbušni zid, i sl kada sam se prvi put ukočio... Ali su me isto tako kiropraktičari lečili (pomaže to trenutno), ali na ozbiljno bavljenje sportom moraš da zaboraviš. Bar zaboravi na tegove sokole ;) Idi na plivanje.
Ako dozivim operacioni sto xD. Znam Duka, ali ionako mi je sve u rasulu, sedim i strebam, ne vozim zbog sedenja, a isti mi i djavo do faksa i natrag, dok lezim kuci misici samo slabe sto se kadkad okomi na slabije drzanje kicme. Tako da mi se sve to obrni-okreni svede na isto. Ok je plivanje, na to sam planirao da krenem ovih dana takodje, pa da idem tim tempom.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Tri dana pre nego shto sam se totalno ukochio (da nisam mogao da hodam, a od bolova niz desnu nogu da nisam mogao razmishljam) sam totalno normalno hodao! Totalno normalno, nikakve tegobe nisam imao... Nisam osecao nikakav bol i sl. Ono shto mi je vishe lekara (hirurga) kasnije potvrdilo je da jedan milimetar diskusa ka kichmenoj mozdini moze da napravi totalni haos. Tebi je kichma nacheta Vuche. Ako nemash snimak diskusa nemoj da se upushtash u avanture sa teretanom. Ako ti na snimku diskus nije bele boje (ovo shto sam zaokruzio zuto, diskus 1), to nije zdrav diskus. Meka tkiva se ne regenerishu tako lako, a diskus najcheshce ne regenerishe ni malo (vremenom i sa godinama se smanji, pa neki ljudi sa povredom nemaju tegobe jer vishe ne pristiska nerve). Na mom snimku ispod vidi kako je to izgledalo na samom kraju. Maltene su mi se noge odsekle (desno stopalo sam mogao da bodem iglom i sl, nishta osecao nisam...). Vidish taj "kliker", tj diskus br 2 na slici? To kiropratichar ne moze da vrati, a ako bi pokushao da vrati mogao bi chak i da te obogalji ;). Ne odmah, ali vremenom bi te sachekalo... Ispod tog totalno s***anog mog diskusa je jedan koji je isto nachet (br 3). E, pa tebi je verovatno tako nachet. Sad te vishe ne boli, ti se osecash spreminim, a to je ustvari tempirana bomba...
Uchi na tudjim greshkama ;)

Moj epilog je sledeći. Ja sam skoro pa invalid posle svega. Ne mogu da potrčim kako treba. Ne mogu da se bavim ni jednim sportom kako treba. Ne modu da recimo idem na LAN party kojo pravi Misko78 jer ne mogu da sedim dugo jer pochne da me boli. Na kraju krajeva, imam probleme za vreme seksa...
Ok, za nekih godinu dana će se neke stvari popraviti na bolje i sl. Ali nikada više 100% i živeću sa tim do kraja života i limitirano.
Tako da ne budi glup i uzmi zdravo za gotovo sve što sam ti napisao. Upamti, ja sam u tvojim godinama bio.

:wave:
 

Prilozi

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Meni je na snimku kao tvoj br. 2 na slici. I to bilo tako pre 2 godine, sad ne znam na cemu sam, trebao bih opet da snimam. Kapiram sve to, i zahvaljujem se sto se brines o mom zdravlju. Pod ovakvim sam utiskom jer jedino sto mi je pomoglo su bila teretana, pa posle kiroprakticar, a u bolnicu sam se nacisto razocarao jer posle 2 nedelje terapije, ja sam izasao gori nego sto sam usao.
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ajd ja da pitam ovako pa nek mi neko odgovori ali uz objašnjenje detaljno :D

Ukmračio sam se fino, uglavnom stomak. Krećem za 10ak dana u teretanu ali prevashodno na traku/steper/Nordijsko...

Dakle neću da se pumpam, cilj je skidanje ovog pivskog stomaka. Komša savetuje HidroxiCuts ili tako nešto. Ajte vi preporučite nešto najneškodljivije za organizam a da su iole vidljivi rezultati. Nikad ništa nisam pio, i za ovo se debelo razmišljam, ali ako me neko argumentima ubedi eto mene.

Kako se pije, koliko, kad, kolko keša... Sve me zanima :)

:wave:
Evo ja cu da ti kazem sta ti treba posto nema "najneskodljivije" stvari i ostalih gluposti.

Treba ti dobar teren za trcanje, pojas eto mozes da nabavis, ako ti je potreban koliko toliko "placebo" podstrek u bilo kom obliku. :)

Ovlas, a konkretnije:
- teren
- volja
- kontinuitet
- disciplina
- regulisana ishrana... (sirok pojam, od toga da ne jedes u kasnim satima, lezes u dogledno vreme, spavas minimum sest pa i osam sati, vise povrca, vise manjih obroka, manje masnog naravno, vise corbastog... jedes 2-2,5 sata pred trening, ne obimno, na kraju jaceg obroka moze i neki dezert u umerenim kolicina,a ne skodi, naprotiv... vise tecnosti naravno (obicne vode)... ukratko ako se to ikako moze skratiti jer neko detaljisanje mislim da nema svrhe jer si sigurnos hvatio poentu a i ipak treba biti realan.. :) )

Posle trcanja radi vezbe, istezanje na pocetku i kraju, radi i ledjne trbusnjake, oni su dosta bitni, disi na nos sto je vise moguce, podizi kolena i stopala ka zadnjici tokom trcanja (normalno...) i tako dalje.

Eto pokusao sam amlo da te uputim. Sve sam naveo sa razlogom, jer sam se i sam bavio ozbiljnije sportom, a i zbog faksa... od fiziologije, preko orl do ortodoncije... :) Sto se tice preparata tu nemam iskustva u prakticnoj primeni sa istima, niti me zanima, i isto tako ne mislim da ti je ista od toga potrebno ako malo samo stisnes OO u pocetku dok ne probijes barijeru. I ne bih dalje polemisao po pitanju istih u bilo kom kontekstu...
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Ajd ja da pitam ovako pa nek mi neko odgovori ali uz objašnjenje detaljno :D

Ukmračio sam se fino, uglavnom stomak. Krećem za 10ak dana u teretanu ali prevashodno na traku/steper/Nordijsko...

Dakle neću da se pumpam, cilj je skidanje ovog pivskog stomaka. Komša savetuje HidroxiCuts ili tako nešto. Ajte vi preporučite nešto najneškodljivije za organizam a da su iole vidljivi rezultati. Nikad ništa nisam pio, i za ovo se debelo razmišljam, ali ako me neko argumentima ubedi eto mene.

Kako se pije, koliko, kad, kolko keša... Sve me zanima :)

:wave:
Evo ovako, ja kao n00b cu ti pomoci onako kako bih ja uradio na tvom mestu: Prvo bih krenuo lagano u teretanu, cisto da steknem malo uvid sta kako, da se misici upale, posle naravno odomore, da steknes malo izdrzljivosti i onda bih krenuo ozbiljnije (ovo isto vazi i za kondiciju tj kardio ;) )

E onda ovako: Ne znam kolko vremena imas ali bih gledao da bar 4 puta nedeljno treniram od toga da bar 3 puta radis kardio( traka,bajs, trcanje, plivanje,vijaca,dzak...)i to iskljucivo posle treninga kada su glikogene rezerve prazne ;) (kardio min 25-30 min a pozeljno je i vise jer je dokazano da tek nakon 20-30 minuta krece sagorevanje masti, naravno nakon treninga sa tegovima krenuce i ranije , zbog malopre pomenutih praznih glikogenih rezervi, al od viska glava ne boli bar u ovom slucaju ;) )... Inace ako imas vremena, idealno bi bilo da rano ujutru trcakras na prazan stomak naravno nekih recimo 30 minuta, onda odmoris, pa oko 4-5 teretana, i opet kardio jos 30tak minuta (tako ces odraditi finu kolicinu kardia, a imaces vremena da odmoris a i nece ti biti dosadno tj neces od jednom raditi 60 minuta ;) ) Naranvo kako budes ulazio u formu, mozes da povecavas minutazu kardia,i kolicinu tegova, e sad za ovo je jako nezahvalno dati savet sta i kako, jer svako telo drugacije reaguje, pa je najbolje da ides postepeno i pratis svoje telo. sto bi bilderi rekli da ga slusas ;)

E sad, najvaznija stvar za to sto ti hoces je -dijeta. Za pocetak bih ti savetovo da samo malo korigujes ishranu, dovoljno ce biti da recimo prve tri nedelje izbacis gazirano, slatko, masno ( ne sve masti, objasnicu ti kasnije koje ne ;) )i da ne jedes posle recimo 6.. Nakon te prve 3-4 nedelje, jos jedna korekcija ishrane a to je kombinacija spustanja i dizanja UH ( pirinac[beli za pocetak], krompir bi bili idealni, al uglavnom bareni) i onda bi to delovalo ovako nesto

pon: 200g proteina+ 250g UH +50g masti
uto: 200g proteina+200g UH + 50g masti
sre: 200g proteina+100g UH + 50g masti
cet: 200g proteina+0g UH+ 50g masti
pet:200g proteina +50g UH+ 50g masti
sub:200g proteina+ 100g UH+50g masti
ned:200g proteina+ 300g UH+50g masti

e sad ovo je primer, proteine mozes i vecu kolicinu, a sa UH se igras kao sto rekoh, slusaj svoje telo( nekad idi i vece doze nekad, manje, u zavisnosti od rezultata koje dobijas), takodje mozes i mast da variras, al nemoj da dizes mnogo... Bitno je da imas bar 5 obroka dnevno, znaci napravi kolicinu, i podeli je na sto vise manjih obroka(idealno bi bilo 6 komata :d)

Nakon i ovog vremena(ako ti do tad ne skur*i dijeta), pirinac beli zamenjujemo braon tj integralnim i umesto krompira ubacujemo integralne makarone ;)

Ukratko da objasnim sto: Non stop variras UH , to je jako bitno da bi telo konstanto menjalo dozu i da ne bi se naviklo na jednu kolicinu, tj prosto receno da bi ga non stop sokirao i da sagorevanje ne bi prestalo ;) zato se to tako radi.. Takodje, kao sto sam ti reko, opet ponavljam, kreni postupno, jer najveca pocetnicka greska je sto ljudi krenu mnogooo rigorozno dijetu, pa em drze jako kratko pa batale, ili im jako brzo stane sagorevanje(kao na Atkinsonovj recimo) jer se telo jako brzo navikne :)

Sto se tice proteina- jaja, belo meso, tunjevina, curetina, konjetina i to je to(naravno prah takodje, al kao rekreativcu nije neophodan ;) )

UH- reko sam ti vec (takozvani skorbni: Pirinac, krompir, testenine, ovsene pahuljice...) Vlaknasti(njih mozes neograniceno da jedes, oni ne dodaju kilazu, naportiv dokazano je da ubrazavju postupak, jer su sporo vareci, pa vise kalorija sagori organizam dok ih svari nego sto uneses sa njima) a to su: krastavac, paradajz, pecurke, zelena salata, paprika, uglavnom salate ;)

Mast( ima takozvane "dobre i lose", da te ne zbunjujem sledece mozes jesti): kikiriki(najbolje onaj sto je u ljusci, popularno zvan "slonovski"), lesnik peceni(sam ubacis u rernu ;) ), pistaci, orasi,bademi, maslinovo ulje...

E tek kad ovo izprimenjujes sve, i skines odredjenu kilazu(veruj mi ako se budes pridrzavao ovog skidaces garantujem) , i kad telo udje u neku formiceu a sagoreanje malo stane tj uspori, ja bih tek tad uzeo neki sagorevac (sto se toga tice, da te lazem da ti kazem da nisu stetni, necu, jer u nekoj meri jesu, ali nista strasno zbog cega bi treao da se sekiras ;) )

Ufff, nadam se da se neces smoriti citajuci :)

:wave:

p.s. Za svako pitanje i pomoc, tu sam ;)
 
Poslednja izmena:

misticx

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
953
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook 12" 2017
CPU & cooler:
AMD TR2 2920X @4.3GHz @ EK-FB ASUS X399 Monoblock & 2 x EK-CoolStream SE 360 @ Corsair LL120 RGB
Motherboard:
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM:
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING @ EK-FC1080 GTX Ti Strix RGB
Display:
27" ASUS VG278Q 144Hz + 27" ACER V276HL + 27" LG 4K UK650-W
HDD:
Samsung 950PRO 512GB M.2 NVMe + 2x Samsung 860 EVO 1TB + 2x Samsung 850 EVO 250GB & QNAP 12TB
Sound:
Logitech Z-5500 Digital & Razer Mano' War 7.1 Wireless
Case:
Phantex Evolv X
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2 850W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Lancehead TE @ Razer Gigantus & Corsair Vengence K90
Internet:
SBB 100/10Mb
OS & Browser:
Windows 10 x64 Pro
E da se i ja jednom slozi sa BEGINERom :D

Dodao bih samo,nikakav vid pojasa za trcanje(skidanje kila) nemoj da koristis, jer oni greju kicmu a to nije dobro, kasnije se kicma navikne da stalno bude ugrejana i tu nastupa problem.
E sad, ne znam posle kog vremena dolazi do tih "kontraindikacija", raspitaj se, ja ti samo prenosim sta sam cuo od dosta ljudi za koje smatram da imaju i te kako znanja u toj oblasti.
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
E hvala na iscrpnim postovima i BEGINERu i c-p-r. Rok za mršavljenje koji sam sebi postavio je jun, burazu svadba, ne smem ko svinja da izgledam, do tada šta sam uradio uradio sam (do tad će biti naporno) a posle laganica, nastavljam sa umerenim treningom, a mislim da do tad već rezultati mogu da budu skroz ok :)
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
dok lezim kuci misici samo slabe sto se kadkad okomi na slabije drzanje kicme.
Ovo je bukvalno shvatanje. I kičmi treba odmor. Idealno bi bilo kada čovek uopšte ne bi sedeo (tada trpi kičma). Znači samo stajao uspravno (tada trpe kolena) i ležao (aj da kažemo da tada "trpe" mišići :D ali grešiš, u ležećem položaju - spavanje npr - sve se najviše odmara i mišići i kičma).

animaN-e: jesi čuo za mast od (crnog) gaveza?
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
E hvala na iscrpnim postovima i BEGINERu i c-p-r. Rok za mršavljenje koji sam sebi postavio je jun, burazu svadba, ne smem ko svinja da izgledam, do tada šta sam uradio uradio sam (do tad će biti naporno) a posle laganica, nastavljam sa umerenim treningom, a mislim da do tad već rezultati mogu da budu skroz ok :)
Fino, vazno je samo da resis cvrsto u glavi, ili da si resio da kreces i da postujes dijetu.. Jer ako kreces ono, ma aj kao malo cu da gladujem, pa cu da krsim, pa gladujem, od toga nema nista ;)

Zato sam ti i dao postepenu dijetu, da ti ne dokur*i brzo, nego lagano da se navikavas i da skidas ;)

Sto se tice rezultata, sa onim sto sam ti napisao Siljo, ako se budes pridrzavao bar 50%, do juna mos da se osusis da izgledas ko maneken :)

Samo napred, lagano, i za sve sto ti treba, vici tu sam

:wave:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ovo je bukvalno shvatanje. I kičmi treba odmor. Idealno bi bilo kada čovek uopšte ne bi sedeo (tada trpi kičma). Znači samo stajao uspravno (tada trpe kolena) i ležao (aj da kažemo da tada "trpe" mišići :D ali grešiš, u ležećem položaju - spavanje npr - sve se najviše odmara i mišići i kičma).

animaN-e: jesi čuo za mast od (crnog) gaveza?
Bravo za post. Sedenje je zlo za kichmu...
Nisam? Na bazi chega je ta mast?
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
http://gavez.wordpress.com/
Ja sam čuo mnogo "bajki" pre nego što sam se uverio u istinitost tih priča.
Teča je "stabiliziovao" giht (upale zglobova), gotovo ga se rešio uz pomoć ove masti, baba je pala i slomila karlicu, lekari su je otpisali a već posle 6 meseci je prohodala (zahvaljujući upornosti moje tetke i primene gaveza sada posle godinu dana hoda i bez pomagala - štapa a isti ti lekari se čude), mom starom džukcu sam produžio život za ~ 6 meseci (morao sam da ga uspavam zbog gihta, nije bilo veterinara koji je hteo da se upusti u njegovo lečenje, moj subjektivni utisak - zbog njihovog neznanja)...
Da se malo konsultuješ sa doktorima da li bi i kakvog uticaja imala primena gaveza ("specijalisti" to shvataju kao alternativnu medicinu i babske priče ali ima i specijalista koji poznaju tu biljku istinski), mada verujem da ne bi mogla nikako da škodi?
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Ja sam koristio mast i tinturu za lice, i pomoglo mi je. Nisam znao da moze i kod diskus hernije da se primenjuje. Definitivno cu da pocnem da je koristim. Ma to specijalisti sto ne veruju u alternativnu medicinu (pa evo i nas ministar zdravlja je hteo da poseti kostolomca, ali je dobio nogu od istog jer je hteo da se o svemu precuti), mogu macku o rep da okace. Ja poverenja u nas zdravstveni sistem vise nemam i okrecem se vise narodnim melemima.
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Fino, vazno je samo da resis cvrsto u glavi, ili da si resio da kreces i da postujes dijetu.. Jer ako kreces ono, ma aj kao malo cu da gladujem, pa cu da krsim, pa gladujem, od toga nema nista ;)

Zato sam ti i dao postepenu dijetu, da ti ne dokur*i brzo, nego lagano da se navikavas i da skidas ;)

Sto se tice rezultata, sa onim sto sam ti napisao Siljo, ako se budes pridrzavao bar 50%, do juna mos da se osusis da izgledas ko maneken :)

Samo napred, lagano, i za sve sto ti treba, vici tu sam

:wave:
Ne, ne ovo je def, kad nešto prelomim, prelomio sam ;)

Pa se javljam svakako sa rezultatima i pitanjima :)

:wave:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Vrh