• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da li i sta trenirate?

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
I ja al vise naginjem ka endomorphu :d
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Poslednja izmena od urednika:

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Ja sam sad trenutno ektomorf sa pivskim stomakom...:d:rotf:
 

Don Workinson

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.07.2010.
Poruka
935
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 8600K 4.6GHz :: NOCTUA NH-C12P SE14
Motherboard:
ASUS TUF Z370 PRO GAMING
RAM:
2x8GB DDR4 Corsair 3200
VGA & cooler:
SAPPHIRE HD 7790 1GB GDDR5
Display:
Dell U2312HM IPS, Samsung 793DF
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, WD Blue 4TB, Samsung F3 500GB HD502HJ
Sound:
Asus Xonar DG :: CMOY HP AMP :: TAKSTAR HI2050/PANASONIC RP-HTF600E-S/Superlux HD 661/Takstar Pro 82
Case:
NZXT ELITE 340
PSU:
SEASONIC SS-520GB 520W
Mice & keyboard:
Zowie FK2 :: Steel Series QcK+ fnatic, CMStorm Devestator
Internet:
100Mb/s -/6Mb/s SBB
OS & Browser:
Windows 10 x64, Mozilla Firefox
Other:
Xbox Controller
Danas krenuo ponovo na trcanje posle 2-3 meseca pauze.
Ne znam da li je do toga sto nisam u formi ili sto se nisam poprisno zagrejao al mi cevanica tj pokosnica na desnoj nozi poprilicno zadavala problema tokom trcanja. btw trcao sam u parku tako da verovatno nije do podloge mada verovatno nemam savrsenu tehniku trcanja.

Doduse i ja sam malo preterao sa tempom tj nisam odma morao da krenem sa HIIT treningom[1 sprint pa 2x dzoging], a i non-stop sam pratio tempo jednog lika koji je bas u formi [sta cu kad sam ludak koji ne voli da "gubi" i da izgleda smesno]. Kasnije sam izbacio shprint i prebacio se samo na laksi dzoging i zavrsio trcanje za samo 25min. Za svaki slucaj da ne pogorsam situaciju.
Prekosutra cu verovatno da krenem polako sa dzogingom barem prve 2-3 nedelje pa cu posle preci na HIIT trening. :wave:

btw poceo sam da se hranim zdravije. Sto kvalitetnije, sto kolicinski, a i u ujednacenijim intervalima tj manje a cesce. Kupio sam i tunjevine da cepam za veceru, kao i Ella sir. :d
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Ako smem da iznesem svoje misljenje, trcanje je potpuno nepotrebno u toj svrsi (cisto alat da se potrosi dodatno kalorija), licno uopste ne volim tu vrstu kardia ...sami treninzi sa tegovima ili sopstvenom tezinom su takodje kardio. Kada sam bio "najsrezaniji" i po onim ulicnim merenjima na 5% bf (a verujem da nije uopste daleko od istine, licno bi rekao 6-7%) nisam uopste trcao ili imao taj neki vid kardia, samo sam do tada vec naucio koliko mi treba da smanjim unos kalorija, kojim tempom tako da idem, nastavim ostalo kao i po obicaju i dodjem dotle. Po meni bolje trud i trosak kalorija uloziti u neki trening pa dobiti kao nagradu i povecanje misicne mase i gubitak sala. Trcanje ok za kondiciju, a takav neki nivo "kondicije" malo kome pa treba.

Sve u svemu, po meni radi zgibove, skekove i prodadanja ako ti treba da se malo povratis u formu. Posle toga predji/vrati se u teretanu. Sada se pozabavi time i ishranom.

Zelim da dodam quote ..

a i u ujednacenijim intervalima tj manje a cesce
Ovo ti je po meni skroz nebitno, tj. 100% nebitno kod situacije sa deficitom i gubljenjem sala. Cela galama i prica kako ako se jede vise puta na dan metabolizam ce biti ubrzan (nije tako uopste, metabolizam se ne moze primeniti, ubrzan je na jako kratko vreme tokom treninga, trcanja itd. - bukvalno kada je i rad srca ubrzan), i kako svako varenje hrane trosi kalorije takodje, pa ako se jede vise puta na dan, bice potroseno vise kalorija - nece. Isto ce biti potroseno na varenje ako se unese identicna kolicina hrane, ako se unese iz tri veca obroka, duze ce trajati varenje i vise ce enegrije za isto biti potrebno po obroku.

Sto se tice surplusa i cilja napretka u misicnoj masi, vidim logiku da je optimalnije imati kroz dan unos proteina, ali opet nije potrebno 5-7 obroka, dovoljna su i tri da sve bude ok ako se opet na kraju dana unese ista kolicina proteina.

A najbolje rezultate za trosenje masti ces videti ako si duze bez hrane, ili ako bi imao trening na prazan stomak nakon 10+ sati nejela.

Za sve ovo sto pricam mozes naci i istrazivanja po internetu koja podrzavaju receno, pride, iako se nisam previse dugo igrao sa time da bi mogao sa 100% sigurnoscu da kazem, ipak sam se igrao po koji mesec i dosta sam samouveren u sve napisano :)
 
Poslednja izmena:

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Potreban je odredjeni nivo kondicije. I ja planiram da ubacim kardio, ne zbog sagorevanja kalorija nego upravo zbog kondicije
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Misicna masa/snaga i kardiovaskularna "kondicija" su skrooooz razlicite stvari... ;)
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Upravo, potpuno su suprotne stvari :)

Jedinu kondiciju kod trcanja koju vidim je ta da postanes bolji i izdrzljiviji u tome. Dobro za Bolt-a, verujem da vecu nas to ne zanima previse nego ljudi masovno trcanje koriste kao alat za mrsavljenje, a 5x je produktivnije resenje potraziti u ishrani. Kada se to (ishrana) ukombinuje sa BB stil treninzima = pun pogodak i najbolje od oba sveta.

P.S kardiovaskularni sistem dobija odlican "trening" pri manjim pauzama izmedju serija, napravi pauzu 30sec do max 60sec izmedju svake serije pa vidi da li srce i disanje uspevaju da ti se smire :)
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Ovo ti je po meni skroz nebitno, tj. 100% nebitno kod situacije sa deficitom i gubljenjem sala.
Nije to bas tako prosto. Matematika jeste matematika,al' ima tu izvesnih zackoljica. :d Nije to samo suficit-deficit....JAKO je bitno od cega se te kalorije sastoje... ;)


Cela galama i prica kako ako se jede vise puta na dan metabolizam ce biti ubrzan (nije tako uopste, metabolizam se ne moze primeniti, ubrzan je na jako kratko vreme tokom treninga, trcanja itd. - bukvalno kada je i rad srca ubrzan), i kako svako varenje hrane trosi kalorije takodje, pa ako se jede vise puta na dan, bice potroseno vise kalorija - nece. Isto ce biti potroseno na varenje ako se unese identicna kolicina hrane, ako se unese iz tri veca obroka, duze ce trajati varenje i vise ce enegrije za isto biti potrebno po obroku.
Ovo je chisto tendenciozno uproscavanje i banalizovanje nekih stvari,ako smem da primetim. I da se razumemo,ne kazem da ti imash neke tendencije :d, al' kad se zauzmesh za neciji stav,isto mu dodje kao da je tvoj :D

Sto se tice surplusa i cilja napretka u misicnoj masi, vidim logiku da je optimalnije imati kroz dan unos proteina, ali opet nije potrebno 5-7 obroka, dovoljna su i tri da sve bude ok ako se opet na kraju dana unese ista kolicina proteina.
Jos jednom,visak/manjak matematika nije bas cela prica...
I po ko zna koji put,ta dijeta sa 5-6-7 obroka dnevno je optimalna dijeta za bodibilding ;) Niko nije rekao da bi normalna ishrana prosecnog coveka trebalo tako da izgleda..i to je jako bitno u celoj prici...

A prosecni ljudi rade jednu jako interesantnu stvar koja se zove kenj@nje :d:d:d Sto bi u slobodnom prevodu znacilo da organizam ima odredjeno vremena fore da apsorbuje sta ima da apsorbuje iz 'rane. Se ostalo zavrsi u vodovodu&kanalizaciji (posebno kanalizaciji :D )

A najbolje rezultate za trosenje masti ces videti ako si duze bez hrane, ili ako bi imao trening na prazan stomak nakon 10+ sati nejela.
Opet,zavisi sta 'oces da postignes. ;) Ako je samo gubljenje masti/mrsavljenje u pitanju,nikakav problem. Samo udri... ;)

Za sve ovo sto pricam mozes naci i istrazivanja po internetu koja podrzavaju receno, pride, iako se nisam previse dugo igrao sa time da bi mogao sa 100% sigurnoscu da kazem, ipak sam se igrao po koji mesec i dosta sam samouveren u sve napisano :)[/spoiler]
Na internetu ces da nadjes (ako ti se trazi ) istrazivanja koja dokazuju kako deda mraz postoji,da je perpetuum mobile izmisljen,i da neki feder oko vrata neutralise negativnu energiju/kosmicko zracenje. Izmedju ostalog. I sve od navedenog podrzavaju shtatijaznamkakvi autoriteti u svojim poljima... :d

Kada se to (ishrana) ukombinuje sa BB stil treninzima = pun pogodak i najbolje od oba sveta.
Ishrana je keva. :) To je (bar) 70% cele price. Ali na zalost,mnogo ljudi to ne kapira....:(

P.S kardiovaskularni sistem dobija odlican "trening" pri manjim pauzama izmedju serija, napravi pauzu 30sec do max 60sec izmedju svake serije pa vidi da li srce i disanje uspevaju da ti se smire :)
Nije to isto :)
 
Poslednja izmena:

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Nije to bas tako prosto. Matematika jeste matematika,al' ima tu izvesnih zackoljica. :d Nije to samo suficit-deficit....JAKO je bitno od cega se te kalorije sastoje... ;)
Nisam bas siguran da jeste ako pricamo iz ugla smrsati ili dodati salo. Ako covek dnevno za svoje aktivnosti i organizam trosi xxxx kalorija, i ako se unese manje od toga, ne vidim mogucnost da onda ista bude sacuvano, ili da dodatne potrebne kalorije ne dodju iz sopstvenih rezervi energije masti. Nije svako isti, ali znam za sebe da sam gubio na kilazi i sa unosom UH od 200-250g, a mnogi bas preporucuji dijete sa niskim unosom UH kao da je to pravi nacin. Mozda postane bitno kada neko zeli da udje u jako, jako nizak bf % ..


Ovo je chisto tendenciozno uproscavanje i banalizovanje nekih stvari,ako smem da primetim. I da se razumemo,ne kazem da ti imash neke tendencije :d, al' kad se zauzmesh za neciji stav,isto mu dodje kao da je tvoj :D
Slazem se, ali takvog sam verovanja i za mene se tako i pokazalo :)

Jos jednom,visak/manjak matematika nije bas cela prica...
I po ko zna koji put,ta dijeta sa 5-6-7 obroka dnevno je optimalna dijeta za bodibilding ;) Niko nije rekao da bi normalna ishrana prosecnog coveka trebalo tako da izgleda..i to je jako bitno u celoj prici...
Kao sto rekoh, sasvim je logicno da je u cilju najoptimalnijeg napretka optimalno imati stalno dostupan razlozen protein u sistemu. A da telo moze da apsorbuje 25g ili 30g proteina po obroku, u to uospte ne verujem ...a na svakakva istrazivanja se moze naici. To nema uopste ni smisla ni logike iz aspekta ljudkse evolucije. Moje misljenje, rezultati odredjenih istrazivanja i moja praksa od 2-3 meseca kaze vise proteina po obroku = duze ce se variti = bice dostupan narednih par ihaha sati. 3 obroka na 5 sati, po 50g proteina vs 6 obroka na 2.5h po 25g proteina. Ima li razlike ? Ja kazem i mislim da nema. A sto se tice mrsavljenja, tu sam 100% uveren da je kontraproduktivno

A prosecni ljudi rade jednu jako interesantnu stvar koja se zove kenj@nje :d:d:d Sto bi u slobodnom prevodu znacilo da organizam ima odredjeno vremena fore da apsorbuje sta ima da apsorbuje iz 'rane. Se ostalo zavrsi u vodovodu&kanalizaciji (posebno kanalizaciji :D )
I ide li covek u WC na svakih par sati pa da je u zurbi sa apsorbovanjem hrane ? :D

Opet,zavisi sta 'oces da postignes. ;) Ako je samo gubljenje masti/mrsavljenje u pitanju,nikakav problem. Samo udri... ;)
Da, za cilj mrsavljenja sam i napisao.

Na internetu ces da nadjes (ako ti se trazi ) istrazivanja koja dokazuju kako deda mraz postoji,da je perpetuum mobile izmisljen,i da neki feder oko vrata neutralise negativnu energiju/kosmicko zracenje. Izmedju ostalog. I sve od navedenog podrzavaju shtatijaznamkakvi autoriteti u svojim poljima... :d
Istina, i kome i cemu onda verovati ? :D

Ishrana je keva. :) To je (bar) 70% cele price. Ali na zalost,mnogo ljudi to ne kapira....:(
To je i glavna stvar koju sam zeleo da kazem. Tesko se moze potrositi onoliko koliko se lako moze uneti ...nisko kaloricna (= kolicinski jedes vise) a bogata nutrientima hrana je najbolje resnje i za zdravnje i za skidanje kilaze.

Koja je razlika ? :)

Ubrzan rad srca i disanje i ovde i onde, a to cini neku aktivnost "kardiovaskularnom".
 
Poslednja izmena:

Don Workinson

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.07.2010.
Poruka
935
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 8600K 4.6GHz :: NOCTUA NH-C12P SE14
Motherboard:
ASUS TUF Z370 PRO GAMING
RAM:
2x8GB DDR4 Corsair 3200
VGA & cooler:
SAPPHIRE HD 7790 1GB GDDR5
Display:
Dell U2312HM IPS, Samsung 793DF
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, WD Blue 4TB, Samsung F3 500GB HD502HJ
Sound:
Asus Xonar DG :: CMOY HP AMP :: TAKSTAR HI2050/PANASONIC RP-HTF600E-S/Superlux HD 661/Takstar Pro 82
Case:
NZXT ELITE 340
PSU:
SEASONIC SS-520GB 520W
Mice & keyboard:
Zowie FK2 :: Steel Series QcK+ fnatic, CMStorm Devestator
Internet:
100Mb/s -/6Mb/s SBB
OS & Browser:
Windows 10 x64, Mozilla Firefox
Other:
Xbox Controller
hehehe bravo momci. samo se vi raspisite. sto vise slovca to vise info za mene ;)
 

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Treba imati snagu-brzinu-kondiciju-izdrzljivost, po meni BB i samo "pumpanje" je tesko njesra. Neki BB osim sto je golem, nema nista :D Moze da gura na bench-u koliko hoce, da ga bacis u kafez/ring ne bi izdrzao 2min na nogama.

Mislim da je najbolje kombinovati treninge, pogotovo rekreativci... Ili neko ko vec trenira nesto drugo, pa mu je teretana samo dodatak. Jer ipak ljudi sto idu u teretanu ne znam da li ima 1% koji se iskljucivo bave bb-om

Isto sto se tice ishrane mislim da se preteruje... Pogotovo kad citas neke forume, bukvalno streljanje ako neko kaze da jede burek za dorucak :D Preteruju ljudi stvarno, pa ne spremaju se svi za BB takmicenje...
Ako neko nema problema sa masnim naslagama (i do sada je jeo sve) zasto da jede ujutro ovsene sa vodom (lol) ? Da jede pirinac i krompir samo skuvan u vodi svaki dan :D

Isto ako nema dovoljno proteina, nema misica... Pa tolika deca porasla sa klasicnom nasom kuhinjom i eurokremom, od cega se napravise misici? Sigurno nisu pili whey :D licno misljenje da 2-3 grama proteina po kg telesne tezine dnevno je teska glupost...

I da, taj cuveni katabolizam. Trce ljudi/deca po ceo dan, igra se basket/kosarka po nekoliko sati, rade ljudi gradjevinu po 10-12h dnevno, ima jos milion fizickih poslova pa nesto nisam primetio da svi izgledaju kao griisini, a sigurno ne piju whey i bcaa.
Ej procitao sma negde da lik pije bcaa posle sexa.... Znaci ludnica :D Ako alkohol goji, zasto su alkoholicari uglavnom kao kosturi? :P

Al sam se raspisao :D Uglavnom moj zakljucak je da ovi "pravi BB" i "strucnjaci" debelo preteruju (kad savetuju nekog npr). Mozda je sve ovo tacno, ali za njih, za nekog ko se profesionalno bavi BB-om. Za ostale je dovoljno malo da se pripazi na ishranu i to je to...
 

Don Workinson

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.07.2010.
Poruka
935
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 8600K 4.6GHz :: NOCTUA NH-C12P SE14
Motherboard:
ASUS TUF Z370 PRO GAMING
RAM:
2x8GB DDR4 Corsair 3200
VGA & cooler:
SAPPHIRE HD 7790 1GB GDDR5
Display:
Dell U2312HM IPS, Samsung 793DF
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, WD Blue 4TB, Samsung F3 500GB HD502HJ
Sound:
Asus Xonar DG :: CMOY HP AMP :: TAKSTAR HI2050/PANASONIC RP-HTF600E-S/Superlux HD 661/Takstar Pro 82
Case:
NZXT ELITE 340
PSU:
SEASONIC SS-520GB 520W
Mice & keyboard:
Zowie FK2 :: Steel Series QcK+ fnatic, CMStorm Devestator
Internet:
100Mb/s -/6Mb/s SBB
OS & Browser:
Windows 10 x64, Mozilla Firefox
Other:
Xbox Controller
Potpuno se slazem sa tobom. Sam extremni BB mi je *****izam a kod nas su to 99.8% likovi koji se napale na pola godine pa batale. U ove druge necu ni da zalazim. Svaka cast nekolicini. Jedno je biti fizicki u odlicnoj fizickoj formi i imati dobro/lepo gradjeno telo, a drugo je ici u krajnost i pro BB. U svemu treba naci neku meru pa i u BB i u vezbanju, cardiu,...

Sto se ishrane tice kontam da je jako bitna ali kao sto kazes bas se preteruje i neki su extremno rigurozni. Citao sam i ja i pratio par foruma za vezbe i ishranu. Video sam i to gde lik kaze da uzima bcaa posle sexa :rotf:

Ja kad sam rekao da sam sredio ishranu nisam mislio da pravim listu jela kao sto oni prave 6 na dan sa odredjenom hranom i suplementima vec da sada jedem redovnije i manje. Zato sto sam imao JAKO nenormalnu ishranu. Nekad jedem 2x na dan i ta 2x se prezderavam ili mi se desi da recimo ne doruckujem ako ustanem kasno pa onda i 3x veceram ako ostanem do kasno i to se prezderem posle ponoci. Sad pokusavam kad god mogu da jedem na svaka 4-5h i da imam normalne porcije. A ne da natrpam u tanjir masu onako odoka i da kad i shvatim da sam preterao jedem na silu dok ne ispraznim tanjir. Toga vise nema. Znaci jedem kolko mi treba, ne prezderavam se ali ni ne brojim svaki zalogaj tj svaku kaloriju,protein,masti i UH koje ubacim u sebe. Jedino sto pokusavam da uvedem je da uvece kasno jedem samo tunjevinu, jaja i sir/jogurt sa malo masti, a ne 4-6 sendvica :wave:

Meni je jedino cilj da kolko tolko udjem u formu jer prethodne 4god samo sedim u fotelji i ne mrdam, da smanjim holesterol [i pritisak ako je to moguce] i da smanjim stomak i povratim trbusnjake posto imam pivski stomak. Ostalo nije neophodno i moze da bude samo bonus. Pozzz ;)
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Zavisi od samog pojedinca sta je "preterivanje" a sta nije u ishrani. Poenta je i voditi nesto zdraviji zivot preko te ishrane, i uneti sto vise korisnih stvari iz iste. Zasto uneti 1000cal iz bureka, ako se te iste kalorije mogu uneti iz nekog mesa bogatog kvalitetnim proteinom, nekim povrcem punim vlakana itd.

Ovsene su dosta bogate nutrientima, i ne moraju se jeste s vodom. Meni su zaista bruka ukusne kada ostanu potopljene u mleku. A na to se moze dodati jedna iseckana banana, mozda malo plazme, malo kakaa/cimeta, suvog grozdja itd. Meni ko' iz poslasticarnice :D

Ako neko ima naviku da na dnevnoj bazi jede hleb, pije sok, przi jaja u tiganju prepunom ulja (moj cale sipa polja soljice za jedno jajea ...ono, jaje hvara kraul, glumi Cavica ..) itd. Zacudio bi se koliko bi mogao sala da skine samo ako izbaci te stvari iz navike, a ostalo ostane na istom.

BTW, da li neko ima nekog ili mi moze pomoci gde bi mogao da prosirim promer na dva tega sto imam (predpostavljam na strugu) ? Uzeo sam 4x5KG povoljno, od toga dva nisu Fi30, ali se vidi da ih je neko malo sirio, ali nije do kraja/kroz sredinu. Fali im bukvalno 1mm na sredini da lepo nalegnu na sipke. Evo dve slike u attach-u ako neko ne kapira najbolje.
 

Prilozi

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Zavisi od samog pojedinca sta je "preterivanje" a sta nije u ishrani. Poenta je i voditi nesto zdraviji zivot preko te ishrane, i uneti sto vise korisnih stvari iz iste. Zasto uneti 1000cal iz bureka, ako se te iste kalorije mogu uneti iz nekog mesa bogatog kvalitetnim proteinom, nekim povrcem punim vlakana itd.

Ovsene su dosta bogate nutrientima, i ne moraju se jeste s vodom. Meni su zaista bruka ukusne kada ostanu potopljene u mleku. A na to se moze dodati jedna iseckana banana, mozda malo plazme, malo kakaa/cimeta, suvog grozdja itd. Meni ko' iz poslasticarnice :D
Ovsene sa mlekom su ok, a uz jos neki dodatak stvarno moze da ispadne extra ukusno. Medjutim mene muci stomak kad ih jedem, nadimanje strasno, imam osecaj kao da cu da puknem.

To meso i povrce jeste zdravije, ali kad radis/studiras itd imas 300 obaveza nemas mnogo izbora. Nas srpski rucak sa tradicionalnim jelima (i svim vrstama mesa, a ne samo raspalo belo) je sasvim ok. Pa i ako isprzis jaja sa pola soljice ulja pa sta? :D Kad stavis u tanjir sigurno ces da ocedis ulje...

Ja npr ne mogu da zamislim dan a da ne pojedem nesto slatko (ne mislim na voce) i hleb naravno uz svaki obrok :D

Ima ljudi kojima se sve sto pojedu "zalepi" momentalno. Ako neko nema problem sa tim zasto da ne jede slatkise/burek/przena jaja...

Slazem se sa tobom, ne mora neka drasticna izmena ako krene gojenje (jer i to dodje sa godinama). Npr, smanji se hleb, izbace slatkisi, malo manje masno i to je to
 
Poslednja izmena:

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Zavisi od samog pojedinca sta je "preterivanje" a sta nije u ishrani. Poenta je i voditi nesto zdraviji zivot preko te ishrane, i uneti sto vise korisnih stvari iz iste. Zasto uneti 1000cal iz bureka, ako se te iste kalorije mogu uneti iz nekog mesa bogatog kvalitetnim proteinom, nekim povrcem punim vlakana itd.

Ovsene su dosta bogate nutrientima, i ne moraju se jeste s vodom. Meni su zaista bruka ukusne kada ostanu potopljene u mleku. A na to se moze dodati jedna iseckana banana, mozda malo plazme, malo kakaa/cimeta, suvog grozdja itd. Meni ko' iz poslasticarnice :D

Ako neko ima naviku da na dnevnoj bazi jede hleb, pije sok, przi jaja u tiganju prepunom ulja (moj cale sipa polja soljice za jedno jajea ...ono, jaje hvara kraul, glumi Cavica ..) itd. Zacudio bi se koliko bi mogao sala da skine samo ako izbaci te stvari iz navike, a ostalo ostane na istom.

BTW, da li neko ima nekog ili mi moze pomoci gde bi mogao da prosirim promer na dva tega sto imam (predpostavljam na strugu) ? Uzeo sam 4x5KG povoljno, od toga dva nisu Fi30, ali se vidi da ih je neko malo sirio, ali nije do kraja/kroz sredinu. Fali im bukvalno 1mm na sredini da lepo nalegnu na sipke. Evo dve slike u attach-u ako neko ne kapira najbolje.
To ti je najbolje turpijom da srubis.
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Sasvim slucajno komsija prekoputa ima strugu, sredili smo :)

@Miki, pa nije preterano bitno, ali ako razmislis, ako svaki dan eliminises po 100-150cal iz ulja, a sasvim su ti nepotrebne, kroz tako par stvari i mesec-dva bice razlike. A eto ja sam se potpuno odvikao i od sokova, "slatkisa", hleba ...ponekad pojedem nakon treninga sendvic sa tunjevinom i to je to od hleba. Zaista mi ne nedostaje nikakvo slatko ili sok, voce, plazma, mleko ...meni je sve to postalo slatko :D
 

Don Workinson

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.07.2010.
Poruka
935
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 8600K 4.6GHz :: NOCTUA NH-C12P SE14
Motherboard:
ASUS TUF Z370 PRO GAMING
RAM:
2x8GB DDR4 Corsair 3200
VGA & cooler:
SAPPHIRE HD 7790 1GB GDDR5
Display:
Dell U2312HM IPS, Samsung 793DF
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, WD Blue 4TB, Samsung F3 500GB HD502HJ
Sound:
Asus Xonar DG :: CMOY HP AMP :: TAKSTAR HI2050/PANASONIC RP-HTF600E-S/Superlux HD 661/Takstar Pro 82
Case:
NZXT ELITE 340
PSU:
SEASONIC SS-520GB 520W
Mice & keyboard:
Zowie FK2 :: Steel Series QcK+ fnatic, CMStorm Devestator
Internet:
100Mb/s -/6Mb/s SBB
OS & Browser:
Windows 10 x64, Mozilla Firefox
Other:
Xbox Controller
Danas sam odradio solidan trening sa bucicama [dumbells].
Definitivno cu morati da nabavim jos tegova. Sad imam samo 2x2.5kg + shipka je 2.5kg=7.5KG i to mi je malo za biceps al mi je za sada tesko za triceps iza ledja kad radim. Pa cu morati da uzmem jos 2x(2x2.5KG) i 2x(2x1.25KG).

Sad vidim da su im poskupeli :D ovi koje sam ja uzeo su bili 180din kg sad su 220din. Sipka bila 900, sad je 1000.
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Gledaj po oglasima, halo i kupujem-prodajem. Ja sam bas skoro uzeo 4x5KG za 2200din. sto je 110din. po kg. Ranije sam uzeo i npr. 2x10KG za 140din po kg, sipku od ~180cm za 1.500din. Za ostalo (u pocetku uglavnom ..) su me brili isto 170-180din. po kg.

Te izolativne vezbe su ok na kraju treninga, da se ono, istrosis do kraja ili supersetujes. Za triceps najbolje bench sa uzim hvatom, "skull crusher" ili propadanja. Vidjam po YT-u da gotive ljudi po teretanama i one povlacenje kabla za triceps. Biceps zgibovi sa kontra hvatom ili sa vecom sipkom gde mozes vise kilaze da stavis ...te vezbe barem najbolje funkcionisu za mene. A uvek naravno prednost onoj koja koristi vise grupa misica i vece kilaze tj. bench sa uzim hvatom, propadanja i zgibovi sa kontra hvatom.
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Ne mora sa uzim hvatom,samo da se radi sa uvucenim laktovima i to je to... :)
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
U pravu si, zapravo je to glavna stvar :)

Doduse i bolje je da nije van sirine ramena kao sto je obicno slucaj kada primarno radis grudi.
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Pa i grudi se rade sa tu-negde-malcice-sire-od-sirine-ramena hvatom,samo sa skroz izbacenim laktovim u stranu.... :)
 

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i
Evo,moram i ja da iznesem neke svoje impresije sto se tice ovsenih pahuljica :) posto iste rokam svakodnevno vec dva meseca (iskljucivo za dorucak) kombinacija je sledeca:

-100gr ovsenih (oko 10-tak supenih kashika)
-0.25l jogurta (obican,nevolim onaj bljutavi sa 0% masti)
-jedna cela banana
-dve supene kashike suvog grozdja

Sve ovo zamesam u jednu ciniju,pospem CIMETOM,ostavim nekih pola sata da omeksa i onda.....SRECA SRECA RADOST!!!!!:d

Evo poredjenaj radi,ovakav dorucak me drzi otprilike nekih 4-5 sati,tek tada krecem sa sledecim obrokom,recimo ujutru oko 07:30h pre posla smlatim ovu kombinaciju pa tek oko 12h drugi obrok,(izmedju toga popijem crnu gorku kafu) i nemam vise onaj trip kao pre kada sam za dorucak recimo jeo burek sa mesom,ili nesto iz pekare,sa 0.5l jogurta,gde sam vec posle 2h crkavao od gladi,ove ovsene me ladno drze sitim duplo vise,cak nema one nagle navale gladi,nego osetis da lagano i postepeno gladnis....eto,to su neki moji utisci,komotno probajte ovu moju kombinaciju,necete se pokajati! ;)
 
Vrh