• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Automobili

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
@drfedja: nisam mislio na taj "tip" konfekcije, a nisam ni naveo sve, vec samo neke...I da, mislim da su i audi i bmw precenjeni. Ima boljih automobila za te novce, po meni. (Uglavnom, Japanci)
Japanci, Japanci .... blablabla..... :troll:

Japanci su narod, a ne automobili. Automobili mogu biti Japanske proizvodnje. Za početak kada tvrdiš tako, onda reci koji je to japanski auto bolji za iste pare od npr. gore prikazanog BMW-a E46. Primera radi, 320D, 2002. godište košta oko 5500 evra.

Da se razumemo, japanski automobili u toj klasi nisu uopšte jeftini. Kada tvrdiš nešto obrazloži. Prvo si rekao kako je Alfa 147 bolja od Audija i BMW-a, a sad tvrdiš kako su "Japanci" bolji.
 
Poslednja izmena od urednika:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.559
Rezultat reagovanja
2.200
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
svaki je bolji. Taj e46 je uzasan (preterujem ali golf 4 ima vise opreme i po meni lepsi enterijer) iznutra, pust, przan, ko mitsu evo 5/6, eto taj je i bolji od tog bmw-a. Ne znam hoces da kazem? Za BMW-a treba da se lozis da bi ti vredeo te pare i to je moj konacan odgovor na to pitanje. Iskreno, pre bih i Toyotu Avensis uzeo nego E3, al okej, to sam ja, ja se ne lozim na BMW.
edit: Mislio sam primarnu na kupovinu NOVOG vozila, ne polovnog. Polovnog BMW-a ni u ludilu ne bi uzeo. Jednom otac moj uzeo 725 u savrsenom stanju (sto je i bio) i posle godinu i kusur...neka hvala....
btw: Pa nemoj me trolati bzvz sa tim "Jpanaci su narod". :) Znas i sam kad se prica o kolima sta znaci kad se kaze nemac, japanac, kinez, francuz, italian...

Prvo si rekao kako je Alfa 147 bolja od Audija i BMW-a, a sad tvrdiš kako su "Japanci" bolji.
NIGDE to nisam rekao!!! -.- Alfu sam pomenuo u sasvim drugom kontekstu, nemoj mesati sad babe i zabe molim te. BEGUINNER mi je reako da je Nissan GT-R vec prezvakan i da je bez veze dalje pricati o njemu pa sam mu rekao da je i alfa prezvakana tema pa se i dalje prica o njoj i nikom ne smeta i da bih radje pisao o GT-R nego o alfi ili prezvakanoj konfekciji tipa BMW, AUDI i sl.

nemoj da se ljutis ali nije lepo kad trpas nekom reci u usta ;)

@Vule:

ma bitno je da je tebi okej, realno. Mene savrseno nije briga dal tebi motor przi ulje ili ne, tvoj je auto, ne moj :rolleyes:
 
Poslednja izmena:

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
svaki je bolji. Taj e46 je uzasan (preterujem ali golf 4 ima vise opreme i po meni lepsi enterijer) iznutra, pust, przan, ko mitsu evo 5/6, eto taj je i bolji od tog bmw-a. Ne znam hoces da kazem? Za BMW-a treba da se lozis da bi ti vredeo te pare i to je moj konacan odgovor na to pitanje. Iskreno, pre bih i Toyotu Avensis uzeo nego E3, al okej, to sam ja, ja se ne lozim na BMW.
Toyota Avensis D4D košta više od tog BMW-a i ništa joj ne fali, daleko od toga, ali bez 6500 evra nema šanse da prođeš. Da li je bolja od BMW-a 320d i Audija A4 1.9TDI.... veliko je pitanje. Zavisi po čemu gledaš. Problem je što si navikao da viđaš ćelavce u BMW-ovima i Audijima i onda ti se kenJa od takvih. Jbg, nije auto kriv, nego ćelavci. :rotf:

edit: Mislio sam primarnu na kupovinu NOVOG vozila, ne polovnog. Polovnog BMW-a ni u ludilu ne bi uzeo. Jednom otac moj uzeo 725 u savrsenom stanju (sto je i bio) i posle godinu i kusur...neka hvala....
Još jedna predrasuda...što važi za BMW, važi i za "Japanca".

btw: Pa nemoj me trolati bzvz sa tim "Jpanaci su narod". :) Znas i sam kad se prica o kolima sta znaci kad se kaze nemac, japanac, kinez, francuz, italian...
Moram malo....u takvom sam raspoloženju. :troll:
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
CIm vidim da neko krene da hejtuje Nissan GTR u sustini ide na ignore listu tj ne citam mu vise postove :d
Najbolji odnos cena/performanse/kvalitet a to sto ima brzih od njega za 100 000e vise me apsolutno ne interesuje, ljudi su toliko prsli da i da kupis gtr i dalje bi kao peckali po forumuma sa svojim cipovanim mizernim masinama, kao jadan si, uzeo si gtr koji je sporiji od gt2 ili aventadora, koji si mucenik :d :d
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
209
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
@Vule:

ma bitno je da je tebi okej, realno. Mene savrseno nije briga dal tebi motor przi ulje ili ne, tvoj je auto, ne moj :rolleyes:
Kakvo prženje ulja? :d Ne potroši bre ni kap više nego što treba, dimi zbog viška nafte, takva je mapa :)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.559
Rezultat reagovanja
2.200
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Toyota Avensis D4D košta više od tog BMW-a i ništa joj ne fali, daleko od toga, ali bez 6500 evra nema šanse da prođeš. Da li je bolja od BMW-a 320d i Audija A4 1.9TDI.... veliko je pitanje. Zavisi po čemu gledaš. Problem je što si navikao da viđaš ćelavce u BMW-ovima i Audijima i onda ti se kenJa od takvih. Jbg, nije auto kriv, nego ćelavci. :rotf:

Još jedna predrasuda...što važi za BMW, važi i za "Japanca".

Moram malo....u takvom sam raspoloženju. :troll:
Pazi, Audi A3 sam imao i vozio. Solidan auto ali preskup (morao sam da ga uzmem, kompenzacija je bila u pitanju) po meni jer u sustini za te pare (1999god, 1.6, 2.5 god star) ~10.500e sam mogao i BMW-a uzeti lol.
Pored njega sam imao i opel vektru B 1.7TD 1997. Odlican auto u sustini, placen ~6000e ili DEM, ne secam se vise, (4 god star) i po meni, iako nije brzi, bolji je od onog A3 u dosta segmenata, udobnost, enterijer, prostor, odrzavanje (kojeg prakticno nije ni bilo jer se nista nije kvarilo osim onoga sto sam ja sam uspeo da s*ebem svojom gluposcu, krajevi spona i tako neke gluposti koje se desavaju kad pregazis ivicnjak u bocnom proklizu sa ~100km/h, ali to je sve bila neka smesna suma za opravke) kontrole, pocwevsi od volana pa do papucica. Audi nije nista prastao, mnogo je tvrd auto i na papucicama i na volanu pa cak i na bravama @@&$@~#% Unutra nocu sve svetli samo crveno, nista se u kabini ne vidi (ali ni malo) osim samih kontrola ili dugmica, osecao sam se uvek kao da sam zarobljen. Okej, ovo je stvar ukusa, al kad ne vidim ni gde su mi pljuge pa moram da ganjam svetlo u kabini nisam bas odusevljen. Saltanje brzina opet jako tvrdo. Aj papucice se daju podesiti, al sta sa menjacem da radim?!

dalje, M3 e46. Nas dobar kucni prijatelj ga vozi i dan danas, tj. ne vozi ga, vozi se taksijem, kaze jeftinije mu je mnogo. Vozio sam se u njemu xyz puta. Dosadan auto za voznju. Verovatno mnogo manje dosadan za izivljavanje. Kolko sam probao, malo manje je tvrd od audija, ali manje udoban za sedenje i ne bih isao na duze voznje sa njime, iskreno, ne bih ni sa A3 isao na voznju duzu od 3-4 sata. Isao sam cesto NS - Surcin, otpadala su mi i muda i ledja dok odem i vratim se. A6 je sigurno udobniji auto jer su sedista drugacija i auto je namenjen duzim putovanjima, gde pretpostavljam da u Audiju nikom nije palo na pamet da ce neko sa A3 ici da se voza duze od sat-dva.

onaj bmw 725 je bio automatik. Bio je ja mislim 1989 godiste ili tako nesto (stari model onaj) cale ga je uzeo 93-ce, cakum pakum, al posle godinu i kusur kad su krenuli kvarovi (ono cuveno, sve radi 4 godine ko sat, samo teras redovan servis, a onda ako/kad krene...) je otisao na dobos jer su popravke i delovi preskupi. U isto to vreme, drugar je imao mazdu 626, vozio je 6-7 godina bez ijednog kvara i onda mu je 1998 riknulo nesto i to nesto niko ovde nije imao i prodao je i uzeo opel omegu, al to je nebitno, bitno je da je i opel kao i tu mazdu terao na redovan servis i to je sve.

Jedan moj drugi ortak je ja mislim 2004 uzeo audi a3 1.8T. Zver, sa problemima. Prvi problem - cena. Drugi - potrosanja ali ajd, to je znao u startu, medjutim krenuli problemi sa leptirima u dovodu goriva, pa ovo, pa ono, pa turbina nesto zeza, pa ECU nesto zeza, pa sve sredis pa opet leptir za regulaciju dovoda goriva zeza (motor stuca kad se to desi) i sve tako u krug...Al da je isao ko lud - jeste. AL je duplo jeftinija Toyota Celica twin turbo koju je nas drugar imao, koja je stara bila 10 godina radila ko sat :) (trosila ko ford mustang do duse al jbg :cool: ).

I zato kazem...japanci japanci japanci! :d I automobili i narod!

Ah da, ja sam skontao da je najbolji auto - taxi! nadjes ih par koji ti se svidjaju, u zmes im brojeve i zoves kad ti trebaju :d Ako opet budem kupovao auto, kupicu nekog japanca makar isao u japan po njega. Ne treba mi porodicni auto, porodica nek se vozi autobusom. Ja ocu neki evo ili supru ili mozda nesto jos manje tipa Nissan S2000... Al iskreno, sumnjam da cu ikada kupovati auto, nije to za mene, napravio sam dosta gluposti sa kolima, na svu srecu bez povreda i bez neki vecih sudara ili stete ali sam skontao da to nije za mene, valjda na vreme.
 

R_U_S

Banned
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
117
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon64 X2 3800+@3GHz-Cooler Master Hyper 212 , Aerogate 1-----Turion64 1.6GHz
Motherboard:
Biostar A78XA-A2T-AMD-Ati RD770-----Acer Aspire 9300
RAM:
2x1Gb Kingston VR@1GHz-5-4-4-12 -----2xGB DDR2 SODIMM
VGA & cooler:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
Display:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
HDD:
2xWD 640Gb RAID 0-----2.5" Hitachi 120Gb
Sound:
Creative Audigy 2, Altec Lansing 5100 Realtek ALC 883
Case:
Chieftec Dragon DX-01WD
PSU:
LC Power 550Wt
Optical drives:
HP DVD630i, LiteOf DVD-----TSST Corp DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech: RX1500, RX250, ...
Internet:
ADSL
OS & Browser:
WinXP professional
Au bre gx-x šta sve napisa :D
Tom logikom najbolja solucija je GSP + taxi, ali samo za grad. Vozi se taksijem do Valjeva na primer. U principu sa svakim autom može da te snađe neka beda.
I recite da sam zadrt, ali nisu bre japanski automobili najbolji. Meni (ako se nisam preračunao) je finansijski najisplativije bilo da kupim Brava 1.9JTD, kao i Vuletu, Fantomu i Begineru. Iz principa nisam hteo da Gnoja IV isto godište, neki 1.9TDi plaćam 50% i više, kao i neku toyotu u toj klasi, znači zeldi ili benzinac od 2.0l (ne ne, nikako 1.6 atmosferaš, u realnoj vožnji ne može da opepeli pored turbo traktora poput 1.9JTD ili 1.9 TDi).
 
Poslednja izmena od urednika:

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
ne vredjajte mi Alfu 147 :)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.559
Rezultat reagovanja
2.200
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
@RUS:

NS - SM - NS, taxi novus, dogovor i rezervacija + cekanje U SM = 3000din. Moze do cetiri putnika. Za BG 3500din isto to. Do Valjeva, to ne znam, nisam isao tamo skoro, poslednji put sam isao busom iako sam imao kola. Isplativije je ;)

Ne znam koja je toyota u klasi FIAT brave. Korola?

uostalom, ja sam pricao za visu klasu od tih fiata sto oni imaju.
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Sta sve ovde pijan covek moze da procita :d
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Kec 1.3 efi ne postoji, kao ni sa novom korejskom tablom :) (budzio momak sve sam, bukvalno, kao i plinski uredjaj)
Arrrrm, duuuuuu duuuuu duuuu :d

 

R_U_S

Banned
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
117
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon64 X2 3800+@3GHz-Cooler Master Hyper 212 , Aerogate 1-----Turion64 1.6GHz
Motherboard:
Biostar A78XA-A2T-AMD-Ati RD770-----Acer Aspire 9300
RAM:
2x1Gb Kingston VR@1GHz-5-4-4-12 -----2xGB DDR2 SODIMM
VGA & cooler:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
Display:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
HDD:
2xWD 640Gb RAID 0-----2.5" Hitachi 120Gb
Sound:
Creative Audigy 2, Altec Lansing 5100 Realtek ALC 883
Case:
Chieftec Dragon DX-01WD
PSU:
LC Power 550Wt
Optical drives:
HP DVD630i, LiteOf DVD-----TSST Corp DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech: RX1500, RX250, ...
Internet:
ADSL
OS & Browser:
WinXP professional
Kec 1.3 efi ne postoji, kao ni sa novom korejskom tablom :) (budzio momak sve sam, bukvalno, kao i plinski uredjaj)
Arrrrm, duuuuuu duuuuu duuuu :d

Ala bi ga odrao sa mojim traktorom :d :rotf:, ***** ti se u keca, taljige najobičnije. Vozio sam ga pa znam o čemu pričam. Lada Riva 2107 je auto za to smeće, a ona je isto đubre neopevano. Daj bre, ovo je patetično.
 
Poslednja izmena od urednika:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.559
Rezultat reagovanja
2.200
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Mislim da sam te provalio :d
Truješ u ovoj temi, a u stvari voziš pežo četiristopeške, ford tababanus i ideš peškarusom i tadžoleonom zato što si strastveni ljubitelj dobre kapljice i jakog dima :rotf: i šumskih proizvoda :d
ja sam u ovu temu dosao da kazem da mi se mlogo svidja Nissan GT-R i nista vise, a onda su mene natrolovali :d
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Aj da ponovim, momak je sam zamenio ceo motor, napravio jedinstvenog keca u Srbiji, verovatno na svetu, i sam upakovao plin, pri tom mislim da nema preko 25 god, ti recimo samo dispr na netu, good 4 u ;)

To je kec, ide 120 kad treba, trosi verovatno 10l plina, svako sredjuje i budzi prema svojim mogucnostima, a u Srbiji su na zalost mogucnosti jako ogranicene.
Jel treba u ovoj temi samo maseratije i ferarije da kacimo ?
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
Jel treba u ovoj temi samo maseratije i ferarije da kacimo ?
mene je to peglalo jos od nastanka teme. lepo je videti, chuti i pogledati te neke superautomobile, ali mi je mrsko da diskutujem na 46 stranica vezano o njima, kad necu da ih imam najverovatnije nikad.

i slazem se, decko je napravio odlicnu stvar, ne znam cemu naziv "jadno bedno i pateticno". lepsi i bolji je njegov auto NJEMU, koji je SAM sredio, nego sto razmazena Jovana sa dedinja kupila sa tatinom kreditnom Mercedes CLS", ja to RUS mogu da ti garantujem. ;) a pritom mogu da ti dam real life primer gde ce da zavrse "sam svoj majstor" a gde "jovana sa dedinja" u zivotu ;)
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
. Meni (ako se nisam preračunao) je finansijski najisplativije bilo da kupim Brava 1.9JTD, kao i Vuletu, Fantomu i Begineru. Iz principa nisam hteo da Gnoja IV isto godište, neki 1.9TDi plaćam 50% i više, kao i neku toyotu u toj klasi, znači zeldi ili benzinac od 2.0l (ne ne, nikako 1.6 atmosferaš, u realnoj vožnji ne može da opepeli pored turbo traktora poput 1.9JTD ili 1.9 TDi).
Upravo to i jeste poenta cele price ;) i to ne samo da ga kupim nego i da ga odrzavam i punim ;)

@gx-x: Realno mogu ja da zamenim Bravoa za nesto skuplje i bolje ali to treba i odrzavati kao i puniti, a kao nezaposlenom to mi nikako nije padalo napamet, jer se tu Bravonja uklopio savrseno: Mali potrosac, i bez chipa i budzenja ide sasvim fino, jeftino odrzavanje meni dosta :)

Komplekse poput onog, vozim Audija ili BMW-a ribe me jure, al ga punim svake prestupne i sa njim predjem nedeljno 30km cisto da me vide, jer za tolko imam para, nikad nisam imao jer sam sasvim zadovoljan sobom (jbg narcis sam :p :p :p)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.559
Rezultat reagovanja
2.200
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
koji vam je djavo, gde sam ja rekao da treba da menjate brave? Nece vas niko da pljacka... :p Nemam ja *uda da ulazim u rasprave oko jeftinih automobila sa vlasnicima doticnih, a bmw-e i audije...vec rekoh da ih ne volim tako da ono, chill \o/ Svako vozi ono sto misli da mu je najbolje. Ja sam vec rekao za sebe, mislim da mi je najbolje da ne vozim :rolleyes:

Sto bravo, a ne recimo alfa 147/156? Nisu li im cene slicne? (osim ako ste bas hteli 1.9jtd)
 
Poslednja izmena:

R_U_S

Banned
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
117
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon64 X2 3800+@3GHz-Cooler Master Hyper 212 , Aerogate 1-----Turion64 1.6GHz
Motherboard:
Biostar A78XA-A2T-AMD-Ati RD770-----Acer Aspire 9300
RAM:
2x1Gb Kingston VR@1GHz-5-4-4-12 -----2xGB DDR2 SODIMM
VGA & cooler:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
Display:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
HDD:
2xWD 640Gb RAID 0-----2.5" Hitachi 120Gb
Sound:
Creative Audigy 2, Altec Lansing 5100 Realtek ALC 883
Case:
Chieftec Dragon DX-01WD
PSU:
LC Power 550Wt
Optical drives:
HP DVD630i, LiteOf DVD-----TSST Corp DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech: RX1500, RX250, ...
Internet:
ADSL
OS & Browser:
WinXP professional
Aj da ponovim, momak je sam zamenio ceo motor, napravio jedinstvenog keca u Srbiji, verovatno na svetu, i sam upakovao plin, pri tom mislim da nema preko 25 god, ti recimo samo dispr na netu, good 4 u ;)

To je kec, ide 120 kad treba, trosi verovatno 10l plina, svako sredjuje i budzi prema svojim mogucnostima, a u Srbiji su na zalost mogucnosti jako ogranicene.
Jel treba u ovoj temi samo maseratije i ferarije da kacimo ?
Aman čoveče, momku svaka čast, ali to je opet hebeni kec, bez klime, koji ide i sa tim drugim motorom kao mrtav konj, koji je jezivo loše konstrukcijski rešen i još gore napravljen, u kome je put od Beograda do Šapca podvig itd. Ako pogledaš temu u nazad, nigde nisam diskutovao o super automobilima, smara me to. Volim da diskutujem o kolima koja mogu sebi da priuštim, što će reći polovna lešina ili novi Zunto ili ne daj Bože Logan na primer.
Izvini ako sam nekoga uvredio, ali vozio sam keca - službenog (bio je godinu dana star) i to je auto za podsmeh (i plakanje), pa kakav god bio.
I šta je taj tip uradio sa tim kecom, koliko je para prso? Pa bolje da je za 2500€ kupio Brava 1.9JTD ili tako nešto i da se vozi kao čovek, nego da se petlja sa polufabrikatom iz Zastave!
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
209
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Sto bravo, a ne recimo alfa 147/156? Nisu li im cene slicne? (osim ako ste bas hteli 1.9jtd)
Pa 1.9 jtd ide i u Alfe 147 i 156... Ccc, vrati se ti svojim zvučnim karticama i tako tome :troll:
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
209
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Ko to još kupuje...

Edit: dobra ti je fora sa brisanjem postova, onda ostanu moja dva i evo čovek se zbuni, misli da sam napisao ko još kupuje JTD :d
 
Poslednja izmena:

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
u Honda HR-V, onaj 1.6 motor - kako se pokazao ? pustite me sad temi i rasprava, zanima me jer ocu ga pazarim, javio mi se covek da kupi stilo-a.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.559
Rezultat reagovanja
2.200
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ko to još kupuje...

Edit: dobra ti je fora sa brisanjem postova, onda ostanu moja dva i evo čovek se zbuni, misli da sam napisao ko još kupuje JTD :d
Izvini, nije mi to bila namera zaista. Jedan post (poslednji) sam obrisao post jer ne zelim da diskutujem na taj nacin vise.

Za one koje interesuje bio sam napisao da sam mislio na alfe sa benzin motorom, konkretno 1.6 ili 1.8. A eto, njegov odgovor je: "ko to jos kupuje...". Sad nema zabune, nije mislio na dizel motore vec na benzin motore.
 

M_M

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.03.2011.
Poruka
277
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7-2600K, Noctua NH-D14
Motherboard:
MSI P67A-GD65
RAM:
4x2GB ExcelRAM, 1866CL8
VGA & cooler:
Asus R9 290 OC 4GB
Display:
24" Dell 2407WFP-HC
HDD:
Kingston HyperX 240GB + 6TB
Case:
CoolerMaster CM690
PSU:
Corsair HX750
Optical drives:
LG BluRay
Internet:
SBB 15Mbit
OS & Browser:
Win7HP 64bit
Other:
APC SmartUPS SU1000i
Zavisi koliko ti je teška limuzina. Za 8 sec do 100 i 250nm, limuzina može da bude teška oko 1250 KG, a to nije limuzina. ;)
BMW E39 525i ima 1600kg, 192ks i 245Nm (od 3500rpm, bolje raspoređenog nego kod atmosferaca drugih proizvođača tih godišta zbog duplog vanosa) i ide 8.1s do stotke... Kao nije limuzina? A 1600kg je ipak mnooogo više od proračunatih 1250kg. Samo da skrenem pažnju da ti nešto računica ne štima... ili je bazirana na turbodizelima koji rano ostaju bez daha...

P.S. Nažalost, nisam imao para (a nije ga ni bilo u oglasima u poslednje vreme) za moj trenutni "dreammachine" - E60 525i 2005-2007 ima 1550kg, 218ks, 250Nm već od 2750rpm (isto bez turbine, čista atmosfera) i ubrzava za 7.5s do stotke.
 
Poslednja izmena:

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
770
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
Ford Scorpio 3.8 V6 mi je isto bio zanimljiv, na svu srecu pa nisam ja placao gorivo
Mislio si verovatno na 2.8 ili 2.9, jer nema evropskih Fordova preko 3 litre.
 
Vrh