• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Automobili

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Nema nista lepse, kad mocan auto, s kojim znas da mozes da poletis, vozis polako, lagano ulicama, ili po medjugradskim putevima uzivajuci u laganoj voznji...
Upravo tako ;) Pravi smekeri koji su ceo zivot vozili dobre i jake automobile, upravo to i rade, mogu da lete, a oni krstare lagano ;)

Pre neki dan sam video gore kod Hrama Maseratija quatro sport-a i unutra neki mladji lik, totalno opusten, lagano uziva, ja ga odrao sa Bravom i 60km/h , a da je samo pogledao gas verovatno bi me prevrnuo na krov :d
 

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Nisam, ne blejim po tim auto moto forumima ;)

A 159tku sam video uzivo jos davno kad su tek prve stigle kod nas, a i od skoro je vozi drugar tako da veruj mi da tek kad je vidis uzivo i provozas se, shvatis da su slike bu**a :)
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
ne znam ja gde vi u srbiji ostvarujete te preformanse, kad je sve preko 1.5 motora izdrkavanje, ako pratis propise to jes.
 

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
ja otkad sam kupio 147, visim ovamo non stop.

Evo fotki :)
Najezio sam se od enterijera. JTDm je.

http://imageshack.us/photo/my-images/846/dscn6981.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/521/dscn6986f.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/405/dscn6991.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/812/dscn6982.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/685/dscn6996q.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/33/dscn7002a.jpg

ne znam ja gde vi u srbiji ostvarujete te preformanse, kad je sve preko 1.5 motora izdrkavanje, ako pratis propise to jes.
Tom logikom i 0.9l je mnogo. Posto i s tim moze da se ide preko ogranicenja :)
 
Poslednja izmena od urednika:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.557
Rezultat reagovanja
2.197
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ne opravdavam ja voznju tog sto vozi 200, odnosno brze od dozvoljenog.
Ali govorim samo da i oni koji voze 120 km/h nisu obavezno dobri i savesni vozaci samo zato sto voze toliko.

Dzaba blicanje. Ja Juga kad sam vozio 130 km/h, nije neko veliko prekoracenje, pa neki bolid uspori iza kamiona recimo 90-100 i dok se priblizavam procenim da moze da napravi glupost, i jedva sam ga izbegao. Posle on mase rukom, izvinjava se, pozdravlja, al dzaba... da sam bio neki audi, show bi bio...
pa upravo je i fazon (izmedju ostalog) sto ne voze svi kola ko Nemci. I dalje ima jako puno starih vozila, sporih mini vozila i td. I sad neko ko je kupio, lupam, najslabiji mercedes A3 mora da bude nervozan kad pretice jer on ne moze 140 lagano, a neki manijak sa BMW M3 ili X5/X6 dzipo ce da ga naguzi sa 240km/h. Pa nasta to lici? A znas kolko je takvih nesreca? Ne mora uvek neko da pogine i da bude na vestima. Nije ni oCZ bio na vestima iako je izvrnuo kola?! Na svu srecu pa niko nij epoginuo. Onaj sa sporijim autom sto ne moze 180 morda da vozi za dvojicu, i za sebe i za onog sto ide 200..
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
nisu stara kola opasnost samo zbog brzine ... skoro je jedan matori mogao SVE komplet da nas pobije, jer mu je otpala trula osovina, sa sve tochkom, i tocak krenuo da skache unazad, covece kao scena kad je hamiltonu ispao feder u glavu od felipa mase. a nije ni smesno, niti bizarno, jer sam u zadnjih godinu dana video bar 7-8 uzivo kvara gde aleko-ima, kecovima, sijerama, eskortima, 123-jkama otpadaju delovi usred voznje. to je valjda zato sto svi idu kod rodbine na tehnicki ...
 

Rapture

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.11.2009.
Poruka
485
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Meni je najjace kad vidm neka matora kola idu "dijagonalno" :d... ljudi ne ludujte sa tim brzinama, 180 i vise, treba da izadjete sa traktorom na lokalni put pa kad neko pored vas projuri sa 80, onda tek ukapirate koliko je to sve opasno i sa tom brzinom!, inace moj rekord je 155 sa stojadinom :D.
 

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
sa mojim jugicem mi je rekord isto 155 okruglo :P. i to na plin.
A sa audijem jaje 200 km/h. I zadivljujuce je bio stabilan na toj brzini.

ovu alficu jos nisam poterao nigde
 

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
kad smo vec kod juga :P

 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
sa mojim jugicem mi je rekord isto 155 okruglo :P. i to na plin.
Jel to nizbrdo, s vetricem u ledja? :d

A sa audijem jaje 200 km/h. I zadivljujuce je bio stabilan na toj brzini.
Probaj malo oštrije da skreneš pri toj brzini pa da vidiš kako je stabilan. ;)

ovu alficu jos nisam poterao nigde
Polako, ima vremena, neka malo otopli. :cool:

Tom logikom i 0.9l je mnogo. Posto i s tim moze da se ide preko ogranicenja :)
Ma sve zavisi koliko imaš para. Ako si neki srednji stalež, ovde u srbiji, potpuno je bzvz da voziš neke velike kubikaže, limuzine itd...

S druge strane, lično ne podržavam kupovinu Audija A6 1.9 TDI, 1.8T itd...

Mogu ti automobili da idu solidno, ali teško da će ići 8s do 100. Ako si baja, pa imaš keša za A6 i za njegovo održavanje, onda se otvori za neki ozbiljan agregat, npr. 2.7T ili 4.2 V8.

Tako, s druge strane imaš masu nabeđenih Đetića u CG voze A8 D2 model, sa V8 4.2 motorom, na plin i sipaju goriva za 5 evra. Šmekeri.... :rotf:

1.9TDI 130, 1.8T itd... su odlični agregati, ali za manje automobile poput A3, eventualno A4, Golfa IV, Boru itd...

Npr, sa 1.8T A3 ide stock 7.9 sec, a ako se malo "odvrne" to se lako spusti na 6.8-7 sec do 100.
Kod A6 ti treba mnogo veci agregat, pa samim tim i mnogo vise para za gorivo, registraciju i odrzavanje. Ali ako si "direktor" onda i plaćaj "direktorski". ;)

A6 2,7T 2000. godiste za 6400 evra
Naravno, kudikamo jeftiniji, zbog veće potrošnje i kubikaže, koja utiče na skuplju registraciju.

1.8T naravno znatno skuplji - 8000
 
Poslednja izmena:

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
209
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
ne znam ja gde vi u srbiji ostvarujete te preformanse, kad je sve preko 1.5 motora izdrkavanje, ako pratis propise to jes.
Kako ja sa 1.5 motorom da bezbedno obiđem recimo kamion uzbrdo, a sedi mi još dvoje troje ljudi u kolima, pritom je npr. uključena i klima?
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
dao si jako nerealan scenario. kamione ces tesko da sretnes da idu uzbrdo, jer tako reljefna mesta imaju put, samo ako su naseljena, a ako se bas desi - sacekaj da se ispravi put pa ga obidji. pritom, ako govorimo o novim kolima, 1.5 city car, sa sve 4 ljudi u njemu, ce moci da izvuce na uzbrdici od 25-30 stepeni onoliko kolko ti oces (ako znas da vozis, odnosno stepene prenosa)

manje vise svaki 1.5 DCI ili cak i 1.3 MJT ce da izvedu to ko od sale, iako su dizeli. ja sam sa Pandom 1.3 MJT od neke firme sto sam lane vozio bio manje vise najbrzi u trasi od VML-a pa sve do Obrenovca. a na izlasku iz mirjeva, ona uzbrdica, vukao je kao car, iako je u autu bilo oko 200 kila tereta ne racunajuci mene.

covece, od moje mame jaris 1.0 VVTI vuce bolje kad mi je cela familija unutra, nego li je vukao Passat B3 1.8 92'
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
209
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Vidi, s obzirom da mi je posao da testiram automobile, imam prilike da vozim baš sve i svašta i to uvek, i znam valjda šta pričam :) Uporedićemo taj tvoj 1.5 dci sa recimo mojim 1.9 jtd, razlika u ceni (da bi se izbeglo to "izdrkavanje") je samo u registraciji. Ta razlika na godišnjem nivou maksimalno iznosi 100 eura, ni toliko, mene košta bez novih tablica oko 26-27 hiljada, a taj 1.5 koliko znam prelazi 20 skoro... Dakle, to nije ni 500-600 dinara na mesečnom nivou, a voziš se k'o čovek i uvek imaš rezervu snage.

A scenario je itekako realan, evo ja recimo idem jako često na vikendicu, koja je u Čortanovcima, i penjem se uz banstol svaki put. Uvek ima kamiona, nekad i po 2-3 jedan iza drugog, a uvek se naređa iza njega još par automobila koji ne mogu na tom kratkom prostoru da ga obiđu (zato što voze te motore koji nisu za izdrkavanje), tako da mi je itekako potrebno da mogu da potopim gas i sašijem kolonu od par automobila sa sve kamionom na čelu za što kraće vreme. Ne rizikujem u tim situacijama i ne pravim prekršaje, pričamo o malim delovima koji su ravni i vidi se da niko ne dolazi iz suprotnog smera, ali je i dalje poštena uzbrdica, i treba vremena da se taj manevar izvede. Sa ćaletovom Elantrom 1.6 recimo, nas troje u kolima sa klimom, izađem da obilazim, vratim u stepen niže (kad već spominješ kako treba "znati" ili šta već), pun gas, ništa se ne dešava, treba mi 15 sekundi da bi obišao samo jedan auto, a prostora za to nema, i samo se elegantno vratim gde sam bio i nastavim da se smaram narednih 10 kilometara. Sa svojim autom, ide kamion i kolona od 5-6 automobila iza njega, otvori se prostor, potapam gas u toj brzini u kojoj i jesam (evo recimo četvrtom idem 60, na 80 već hvatam najveći Nm, a vuče do 160 bez prestanka), obilazim sve komplet bez da se razmišljam da li ću stići ili neću.

OK, neko ima strpljenja da vozi lagano, ili mu je to jednostavno stil vožnje, pa mu ni ne treba 150KS ili 2000 ccm, ali potrebu za tako nečim ne možeš nazvati izdrkavanjem. Zašto uostalom ti ne koristiš neki laptop za 300e recimo, nego imaš phenoma, 4 giga rama i skupu ploču i grafičku karticu? Ako ti zaista to sve treba za posao recimo, ili jednostavno želiš komfor i da ti sve "leti", zašto bi se ja nalazio pametan pa to nazivao izdrkavanjem...
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Vidi, s obzirom da mi je posao da testiram automobile, imam prilike da vozim baš sve i svašta i to uvek, i znam valjda šta pričam :) Uporedićemo taj tvoj 1.5 dci sa recimo mojim 1.9 jtd, razlika u ceni (da bi se izbeglo to "izdrkavanje") je samo u registraciji. Ta razlika na godišnjem nivou maksimalno iznosi 100 eura, ni toliko, mene košta bez novih tablica oko 26-27 hiljada, a taj 1.5 koliko znam prelazi 20 skoro... Dakle, to nije ni 500-600 dinara na mesečnom nivou, a voziš se k'o čovek i uvek imaš rezervu snage.

A scenario je itekako realan, evo ja recimo idem jako često na vikendicu, koja je u Čortanovcima, i penjem se uz banstol svaki put. Uvek ima kamiona, nekad i po 2-3 jedan iza drugog, a uvek se naređa iza njega još par automobila koji ne mogu na tom kratkom prostoru da ga obiđu (zato što voze te motore koji nisu za izdrkavanje), tako da mi je itekako potrebno da mogu da potopim gas i sašijem kolonu od par automobila sa sve kamionom na čelu za što kraće vreme. Ne rizikujem u tim situacijama i ne pravim prekršaje, pričamo o malim delovima koji su ravni i vidi se da niko ne dolazi iz suprotnog smera, ali je i dalje poštena uzbrdica, i treba vremena da se taj manevar izvede. Sa ćaletovom Elantrom 1.6 recimo, nas troje u kolima sa klimom, izađem da obilazim, vratim u stepen niže (kad već spominješ kako treba "znati" ili šta već), pun gas, ništa se ne dešava, treba mi 15 sekundi da bi obišao samo jedan auto, a prostora za to nema, i samo se elegantno vratim gde sam bio i nastavim da se smaram narednih 10 kilometara. Sa svojim autom, ide kamion i kolona od 5-6 automobila iza njega, otvori se prostor, potapam gas u toj brzini u kojoj i jesam (evo recimo četvrtom idem 60, na 80 već hvatam najveći Nm, a vuče do 160 bez prestanka), obilazim sve komplet bez da se razmišljam da li ću stići ili neću.

OK, neko ima strpljenja da vozi lagano, ili mu je to jednostavno stil vožnje, pa mu ni ne treba 150KS ili 2000 ccm, ali potrebu za tako nečim ne možeš nazvati izdrkavanjem. Zašto uostalom ti ne koristiš neki laptop za 300e recimo, nego imaš phenoma, 4 giga rama i skupu ploču i grafičku karticu? Ako ti zaista to sve treba za posao recimo, ili jednostavno želiš komfor i da ti sve "leti", zašto bi se ja nalazio pametan pa to nazivao izdrkavanjem...
svaka ti je ovde 'ka u Njegosa :)
Sa vectrom imam isti problem kao ti sa elantrom
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Vule objasnio, juce do Cacka me nije pretekao niko. Kaze moja zenica - pa ne bi ovako mogao da nisi ono chipovao. Ove kad pretekbes kao da u mestu stoje. :)
I sve to 4. brzinom gas patos sa 70km/h.

Tapatalk
 

M_M

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.03.2011.
Poruka
277
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7-2600K, Noctua NH-D14
Motherboard:
MSI P67A-GD65
RAM:
4x2GB ExcelRAM, 1866CL8
VGA & cooler:
Asus R9 290 OC 4GB
Display:
24" Dell 2407WFP-HC
HDD:
Kingston HyperX 240GB + 6TB
Case:
CoolerMaster CM690
PSU:
Corsair HX750
Optical drives:
LG BluRay
Internet:
SBB 15Mbit
OS & Browser:
Win7HP 64bit
Other:
APC SmartUPS SU1000i
ne znam ja gde vi u srbiji ostvarujete te preformanse, kad je sve preko 1.5 motora izdrkavanje, ako pratis propise to jes.
Svuda u svetu (osim ponegde na autobahn-u u Švabiji), ograničenje na autoputevima je većinom od 120-140km/h. S tom logikom (do max propisane brzine) i jugić je OK, zar ne? Pa što onda prave brže aute?

Zašto biraš lepu, vitku, zgodnu, doteranu, učtivu devojku/ženu kada je i neka sitna, debela, brkata, brbljiva, musava isto tako sposobna da ti rodi dete i izvrši primarnu biološku funkciju? Ali ne, ti želiš da TEBI bude i lepo... E pa zato onaj ko ima pare neće kupiti jugića nego nešto bolje, iako mu to bolje objektivno možda i ne treba - ali će se on osećati lepše.

Stvar napretka, odnosno ljudske prirode, burazeru. Kada bi se stalno zadovoljavali samo onim što imamo i umemo i nikad ne stremili/želeli nešto bolje. To je ono što nas čini veoma različitim u odnosu na sva druga živa bića na ovoj planeti.

P.S. Nažalost, to sa sobom donosi i svoju lošu stranu - zavist, pohlepu, krađe, ubistva, ratove... :(
 
Poslednja izmena:

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
Zašto uostalom ti ne koristiš neki laptop za 300e recimo, nego imaš phenoma, 4 giga rama i skupu ploču i grafičku karticu? Ako ti zaista to sve treba za posao recimo, ili jednostavno želiš komfor i da ti sve "leti", zašto bi se ja nalazio pametan pa to nazivao izdrkavanjem...
Dovoljno receno :). Vise od ovoga i ne treba da bi se docarao odgovor na njegovo pitanje.

Takvi racunari su potrebni mozda samo za neko 3D renderovanje ili tako nesto slicno... Za sve ostalo moze i desktop racunar od 150E.
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Bogami gadno je kad treba iz 5 u 3 da vratis da bi pretekao i to jedva . . . :ajoj:
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Dovoljno receno :). Vise od ovoga i ne treba da bi se docarao odgovor na njegovo pitanje.

Takvi racunari su potrebni mozda samo za neko 3D renderovanje ili tako nesto slicno... Za sve ostalo moze i desktop racunar od 150E.

Aj sad uzmi ti komp od 150e i samo gledaj filmove i surfuj itd :rolleyes:
Ja sam progledao svaki put kada sam menjao komp.

Ja se ne lozim na top speed ali uvek bih isao opciju koja ima dovoljno snage, elasticnost i ubrzanja su najbitniji. Ne znas koje je maltretiranje i koliko je opasno preticanje na magistralnom putu itd sa R4 kockastim sa 34Ks. Jeste lagan auto, 720kg, do 60Km/h zapanjujuce brzo stize, sve posle toga je uguseno 34Ks motorom, niskim obrtnim i aerodinamikom. A ni sa jugom nije bolja situacija tako da se manite tih prica da je 1,3 motor i 45ks dovoljno, nije ;)
Elasticnost i snaga doprinose bezbednosti ali samo ako se ne preteruje a to mozes i sa jugom raspalim.
 
Poslednja izmena od urednika:

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
hsv ti pogresno razumes sta hocemo da kazemo :)

Slazemo se sa tobom, i onda igoritzi pokusavamo da docaramo situaciju sa kompjuterima, zbog cega je bitno imati bolji i brzi auto :).

Da gledas film i da surfujes, u isto vreme neces sigurno :P. A sa kompom od 150E mozes da gledas film, pa cak i da surfujes. Nista strasno. Zavrsice potrebe.
Kao sto ce te i Jugo odvesti od tacke A do tacke B, isto kao i A6.

Igoritza tvrdi da sve preko 1.5 je izdr***anje.
Al zato ima kompjuter

CPU & cooler - Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard - DFI LP UT 790FX-M2R
RAM - 2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler - Gainward 4850

Koji je obicno izdrkavanje, i moze sve isto kao i moj "Pentium 3" , osim igranja igrica. Ali igrice su totalno nepotrebna stvar
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
dao si jako nerealan scenario. kamione ces tesko da sretnes da idu uzbrdo, jer tako reljefna mesta imaju put, samo ako su naseljena, a ako se bas desi - sacekaj da se ispravi put pa ga obidji. pritom, ako govorimo o novim kolima, 1.5 city car, sa sve 4 ljudi u njemu, ce moci da izvuce na uzbrdici od 25-30 stepeni onoliko kolko ti oces (ako znas da vozis, odnosno stepene prenosa)
Nova kola sa 1.5 motorom su teška kao FAP i ne idu nikako, naročito ako je atmosferski benzinac u pitanju. A tek sa četvoro ljudi unutra... pa to kad stisneš gas imaš osećaj da ide unazad. :d

manje vise svaki 1.5 DCI ili cak i 1.3 MJT ce da izvedu to ko od sale, iako su dizeli. ja sam sa Pandom 1.3 MJT od neke firme sto sam lane vozio bio manje vise najbrzi u trasi od VML-a pa sve do Obrenovca. a na izlasku iz mirjeva, ona uzbrdica, vukao je kao car, iako je u autu bilo oko 200 kila tereta ne racunajuci mene.
Probaj u toj Pandi 1.9 mJET, pa onda pričaj kako je 1.3 strava.

covece, od moje mame jaris 1.0 VVTI vuce bolje kad mi je cela familija unutra, nego li je vukao Passat B3 1.8 92'
Pa da, kad ti je Passat bio za otpad. Vozio sam tog Yarisa, sam u kolima i NEMA međuubrzanje. Od 80-120 večnost, od 40-80 takođe, da ne pričamo o višim stepenima prenosa.

Ako mene pitaš, mnogo je bitno ubrzanje od 80-120, 90-130 i 40-80. Sa jadnih 68KS i 90Nm i 1000 KG + teret, nema šanse da imaš bolja medjuubrzanja od tog matorog Passata koji ima 1200 KG + teret i 90KS sa 150Nm.

A što se tiče izdrkavanja za kubikaže preko 1.5, Vule ti je veoma lepo odgovorio. ;)

CPU & cooler - Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard - DFI LP UT 790FX-M2R
RAM - 2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler - Gainward 4850

Koji je obicno izdrkavanje, i moze sve isto kao i moj "Pentium 3" , osim igranja igrica. Ali igrice su totalno nepotrebna stvar
Teoretski i Tjuringova mašina može sve što i njegov komp, ali opet Igoriza ne "simulira" rad kompa na papiru. :d
 
Poslednja izmena od urednika:

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Vule je potpuno u pravu ;)

A posto neki kazu da su takvi automobili za divljanje, ja pristajem da vozim auto sa 100ks i 200Nm po toni i limiterom brzine na 160km/h :D
 
Vrh