Izgled i hardverski deo
Uređaj je malih gabarita i komplet crne boje osim zadnje stranice sa konektorima.
Na prednjem panelu dominira USB konektor na koji se može povezati storage uređaj radi reprodukcije multimedijalnog sadržaja ili radi snimanja emisija/podrške za timeshift. USB konektor može pružiti do 0,8A što će biti dovoljno za napajanje velike većine storage uređaja. Tu je i LCD panel koji pokazuje status uređaja, kao i Strong logo bez oznake modela.
Bočne stranice nemaju nikakav sistem hlađenja, tako da se otvori za hlađenje nalaze na vrhu, kao i donjem delu uređaja.
Pozadi od konektora vidimo ulaz i izlaz za antenu, koaksijalni SPDIF, HDMI kao i SCART. TV prijemnik se može povezati na SCART ili HDMI konektor, dok se eksterni zvučnici mogu povezati na koaksijalni SPDIF radi iskorišćenja višekanalnog zvuka, jer obično TV prijemnici imaju stereo zvučnike.
Zanimljivo je postojanje antenskog izlaza. Ovaj antenski izlaz služi da samo prenese signal koji je došao u antenski ulaz tj. ne vrši se nikakva konverzija. Iz tog razloga možemo reći da je ovaj izlaz nepotreban za većinu korisnika, osim u slučajevima ako imate dva ili više TV prijemnika te možete iskoristiti izlaz iz risivera kao nastavak bez da koristite splitere. U ovakim slučajevima je odlična ideja da postoji i antenski izlaz.
Uređaj ima mogućnost da pusti na antenski ulaz 5V, da bi ste napajali antenu radi povećanja kvaliteta signala.
Što se tiće donjeg dela, tu su četiri gumene štopice koje dovoljno odvajaju risiver od podloge što ima dvojaku ulogu – ostavlja dovoljno mesta za protok vazduha i bolje hlađenje tokom rada, i onemogućava lako pomeranje uređaja po podlozi.
Dužina naponskog kabla uređaja je tek nešto iznad metar i smatramo da je trebalo da bude malo duži, kako bi postojala mogućnost da se risiver postavi na boljoj lokaciji.
Prelazimo na softverski deo…
Dodaj komentar