Dodatne mogućnosti, funkcije i ergonomija
Kod levog i desnog tastera miša su korišćeni, kako Gigabyte navodi, “ultra-durable” mikroprekidači čiji je životni vek pet miliona klikova (5.000.000). Sami klikovi nisu mekani, tj. pružaju malu veću otpornost pri kliku, što će se nekima svideti, a nekima možda i neće.
Proces navikavanja na takav tip tastera je brz, jer sličan “osećaj” takvog klika daju i skuplji miševi. Uglavnom o tome kako izgleda “klik” se možete informisati u pripremljenom video materijalu koji se nalazi u zasebnom naslovu ove recenzije.
Dolazimo do tela, tj. oblika samog miša. Gigabyte Force M7 Thor svojom veličinom spada u srednju grupu – nije preterano veliki, a nije ni mali.
Ispod možete videti kako izgledala naša šaka:
Zatim bacite pogled na fotografije kako sve to izgleda kada se miš nalazi u istoj:
Zbog svog oblika, radi potpune kontrole, najbolje je ga je koristiti u takozvanom “claw” stilu. Moramo napomenuti da se usled višečasovnog testiranja u claw stilu, javljao bol u šaci zbog načina na koji se drži miš.
Kabal miša je obložen crnom gumom i dugačak je 1,8 m. Tokom našeg testiranja nije nam se dešavalo da kabl negde “zapne”. Na kablu se nalazi feritno jezgro, što pozdravljamo, pa neće dolaziti do smetnji u signalu. Takođe poseduje pozlaćen USB konektor što je pohvalno.
Gigabyte Force M7 Thor poseduje laserski senzor koji ima mogućnost da isporuči maksimalno 5600 DPI. Softverski ta cifra ide na čak 6000 DPI uz maksimalni framerate od 12.000 frejmova po sekundi uz maksimalnu tracking brzinu od 150 inča po sekundi. Maksimalno ubrzanje iznosi 30G.
U slučaju da tokom igre podignete miš, kursor ili vaš nišan će ostati “zakucan” tamo gde ste ga i ostavili prethodno. Ipak, trebalo bi napomenuti da će laserski senzor ipak detektovati podlogu i pomeriti kursor ako miš odvojite svega par milimetara od podloge. Menjanje rezolucije se vrši u tri koraka i to preko pomenutog DPI tastera koji se nalazi ispod skrola. Prvi korak je rezolucija od 800 DPI, drugi je 1600 DPI, a treći čak 5600 DPI, pri promeni rezolucije DPI, menja se i LED indikacija na mišu.
DPI taster ima mogućnost dva pravca, napred i nazad. Verovatno nagađate sami da napred služi za povećanje DPI, a nazad za smanjenje.
Šta to znači u praksi? Ako ste ljubitelj FPS-a, idealna brzina kad koristite pušku je 1600 DPI za veliki broj igrača. U situaciji kada trebate da promenite oružje, primera radi, snajper, trebaće Vam niža rezolucija, tj. niži DPI kako vam nišan ne bi išao prebrzo. Tu nastupa naš DPI taster, koji jednim klikom spušta DPI sa pomenutih 1600 DPI na 800 DPI, kao i obrnuto. Smatramo da je 5600 DPI već prebrzo za naš ukus u FPS igrama, te pređimo na sledeće poglavlje ove rezenzije.
Dodaj komentar