Hardverski deo – izgled
Što se tiče izgleda ASUS nije previše eksperimentisao jer i dalje telom rutera dominira crno-siva dijamantska tekstura, kao i na prethodno testiranim ASUS ruterima visoke klase.
Osim crno-sive dijamantske teksture predmnjim delom rutera preovladava crna glossy plastika, koja vrlo lepo izgleda ali je pravi magnet za otiske prstiju i prašinu.
Kao i RT-AC68U, i DSL-N66U ima ugrađeno postolje, koje se ne može skinuti tako da je prirodni položaj rutera vertikalni. Za razliku od AC68U modela, DSL-N66U ide u visinu umesto u dužinu što nam se posebno dopalo, jer odaje utisak elegancije.
Još jedna vidljiva promena je da ne postoje eksterne antene, već se one nalaze unutar kućišta rutera. Jednostavno sjajno za one koji vole eleganciju.
Postolje je sive boje, koje deluje kao da je peskirano, i moramo reći da odlično “prijanja” uz telo rutera, tako da možemo zamisliti ovaj model i u nekom dizajnerskom studiju isl.
Postolje sadrži dve poveće „gume“ kako se ruter ne bi pomerao po radnoj površini. Na postolju se nalaze i informacije o hardverskoj reviziji rutera, ugrađenom firmware-u, default WPS pinu, kao i MAC adresama na obe frekvencije.
Na prednjoj stranici rutera se može videti WPS dugme, kao i dugme koje u potpunosti isključuje/uključuje WiFi. Time korisnik nema potrebe da se loguje u admin interfejs kako bi iz nekog razloga isključio wireless na obe frekvencije.
Tu su i neizostavne LE diode, koje pokazuju u kojem režimu rada se ruter trenutno nalazi. Plavi LED-ovi svetle nenametnom intenzitetom, a redom, odozgo na dole, pokazuju status povezanih USB uređaja, vezu na nekom od 4 gigabitna LAN porta, stanje wireless mreže na 5 i 2,4GHz, Ethernet WAN, DSL WAN, kao i power LED.
Sa leve bočne strane rutera se nalazi sivim slovima nazvi rutera, kao i informacije o njegovoj brzini preko WiFi mreže.
Zadnji deo rutera, koji korisniku nije vidljiv, prosto “vrvi” od konektora.
Tako su tu četiri u žuto obojena gigabitna LAN porta, dva WAN konektora obojena u plavo, dva USB 2.0 konektora, konektor za napajanje, power dugme i reset taster.
Ruter se u radu mora hladiti, pa se na zadnjoj stranici iznad USB konektora i reset tastera nalaze “trake” za hlađenje. Ove trake su pozicionirane i na gotovo celoj gornjoj stranici uređaja.
Posle prikaza odlično rešenog izgleda DSLN66U rutera, prelazimo na njegove hardverske mogućnosti, kao i na to šta se krije ispod haube.
Dodaj komentar