Dizajn, ergonomija i konektivnost
Dizajn je zaista odličan. Tanak okvir uz veliku dijagonalu i futurističko postolje ne može nikako da omane. Više puta smo pominjali to famozno postolje, a red je i nešto više da kažemo o njemu. Za početak pogledajte koliko je tu pažnje posvećeno i koliko detalja sadrži.
Nogare postolja su metalne, dok je stubić kombinacija vrlo čvrste plastike (spolja) i metala (unutra). Na donjem kraju stubića se nalazi LED koji u kombinaciji sa konturisanom plastikom na nogarama projektuje ROG logo na sto. Ovo izlgeda prilično „WOOOW“. Sliku toga možete videti ovde. Svetlo se može isključiti u OSD meniju, a možete i promeniti njegov intenzitet.
U stubiću nosača monitora se nalazi mehanizam koji omogućava podešavanje visine.
Pored podizanja, postolje omogućava tilt (+5°/-15°) i swivel (+50°/-50°).
Postolje se za monitor kači veoma jednostavno. Ideja je veoma intuitivna, mada smo nešto slično i ranije viđali. Proces raskpalanja je, takođe, vrlo lak, a zahteva da pritisnete jedno dugme, nakon čega se postolje odvaja od monitora.
Vidimo da je zadnja strana monitora izkonturisana, što dodaje na „uzbudljivosti“ celokupnog dizajna. Što se konekcija tiče, tu imamo sledeće:
- 1 x HDMI
- 1 x Display Port
- 4 x USB-A 3.0
- 1 x USB-B 3.0
- 1 x 3,5mm audio
Konektori su smešteni normalno u odnosu na sto (pod uglom 90°). Tu je i konektor za napajanje. PG348Q koristi jednosmerni napon od 19 V za napajanje, dok ispravljač može da isporuči i 6,32 A struje, što daje oko 120W (ovo nije potrošnja monitora, već maksimalna snaga ispravljača). Ovo nam govori da PG348Q verovatno nije baš mali potrošač (po specifikaciji vuče do 100W).
PG348Q poseduje zvučnike, ali su oni relativno slabi (2x2W). Kapiramo da ko god bude kupovao ovaj monitor, već će imati vrhunski audio sistem, te su ovi integrisani zvučnici tu „tek da se nađu“.
Sledeće na redu je OSD meni.
Dodaj komentar