Spoljašnjost
Dizajn neće oduševiti svakoga. Kao i kod većine kućišta, ne postoji neki unverzalni izgled koji će zadovoljiti širu publiku. Ili će Vam se svideti Core V71 ili ćete deliti negativne komentare o njemu.
Izgled podseća na dizajn iz osamdesetih od popularnih Braun-ovih proizvoda, dizajn koji je i Apple pozajmio za neke svoje proizvode. Jednostavan oblik sa oblim ivicama i prekomerna upotreba meš mreže i to je to, ceo kocept dizajna staje u jednu rečenicu.
Nakon rotacije kućišta za 360° možemo konstatovati da nam se ne sviđa nesimetričnost stranica, a desna strana ima ispupčenje. Ovo malo kvari estetiku iz našeg ugla, ali ipak daje nekoliko milimetara dodatnog mesta za smeštanje kablova.
Pogledali smo kućište iz svih uglova, skinuli smo zaštitnu foliju sa spoljašnje i unutrašnje strane prozora i možemo krenuti u detaljisanje.
Dok gledamo u kućište, pogađaju nas razne emocije. U jednom trenutku nam se sviđa kućište, u drugom nam deluje totalno neinovativno i pokazujemo ravnodušnost prema njemu…
Cela prednja strana je prekrivena mrežom od sitnih rupa, tzv. meš koji je (verovatno) plastificiran u pomalo rapavu mat crnu boju. Dok se na sredini u donjem delu maske nalazi Tt logo, u gornjem delu su smeštena dva 5,25” otvora.
Oba otvora su malo uvučena naspram cele maske i koriste isti materijal, a usput primećujemo i nedostatak 3,5” otvora.
Posle blagog zakrivljenja maske ka nazad, možemo videti prekid u meš mreži koji označava granicu između prednje i gornje maske.
Svi I/O priključci i tasteri su smešteni na prednjem delu gornje maske. U sredini se nalazi sjajni on/off taster, sa desne strane se nalaze svi priključci, a sa leve su kontrolni dugmići i LED indikatori. Od priključaka vidimo dva USB 3.0, dva USB 2.0 i standardne audio in i audio out 3,5mm konektore.
Od tastera sa leve strane, dva imaju ulogu fan controler-a sa kojima možete kontrolisati sva tri fabrički ugrađena 200mm LED ventilatora. Nismo uspeli dokumentovati brzine ventilatora, ali prema sajtu proizvođača, sa tasterima birate između 600 i 800 obrtaja. Intenzitet LED lampi se sa menjanjem brzine ventilatora ne menja, ali zato imate dodatni taster koji služi za gašenje osvetljenja na sva tri ventilatora.
Nekih većih zamerki na dizajn nemamo, a o ukusima ne vredi da se raspravlja. Jedino što nam se ne sviđa kod Core V71 je to što se jasno vidi tranzicija između raznih elemenata kućišta.
I na donjem delu i na gornjem delu se jasno vidi gde se odvaja lim od plastike, gde se odvaja prednja maska od gornje maska, gde su noge, gde je lim od skeleta, gde kreće stranica itd.
Ako su Vam mogućnosti bitnije od ovih sitnica, onda Vam neće smetati što neke opcije kućišta dolaze od toga što mu je krov nasađena debela plastika ispod koje možete smestiti svakakve radijatore i ventilatore.
Veliki bočni prozor je malo niže klase, što se lako može primetiti iz činjenice da prelama svetlost. Iz određenih uglova možete primetiti manju prozirnost plastike i dugine boje (koje nastaju zbog prelamanja svetla).
Sa zadnje strane možemo videti tri rupe istog promera namenjene za eksterno vodeno hlađenje, a odmah ispod je fabrički ugrađen 140mm ventilator čije mesto može da zauzme i neki 120mm.
S obzirom da je full tower u pitanju, možemo reći da V71 ima “samo” osam ventilisanih PCI/PCIe ekspanzionih slotova. Ovo je dosta za 4-way SLI/CF, a možda je i pametan izbor ograničiti ga na 8 podeoka i umesto dodavanja još PCI/PCIe ekspanzionih slotova, prostor iskoristiti za radijatore i ventilatore. Pošto je kućište dosta široko, mesto za napajanje je vidno pomereno u jednu stranu kućišta i naravno podržava montiranje u obe orijentacije.
Na zadnjem delu vidimo još mnoštvo sitnih detalja, krilca na stranicama za lakše otvaranje, šrafove sa velikim glavama za ručno odvrtanje, krilca za zaključavanje stranice sa katancem, kao i rupu za kensington katanac. Skroz dole viri i mala plastična drška od donjeg filtera.
Gore isto viri malo plastično krilce, što je drška od gornjeg filtera. Oborili smo kućište na bok i vidimo da Core V71 poseduje filter celom dužinom donje strane. Filter se deli na dva dela, polovinu možete izvući ka nazad, a drugu polovinu ka napred, pretpostavljamo, nakon skidanja prednje maske.
Kućište sa donje strane ima neobičnu ventilacionu mrežu sa krupnim rupama i desetak redno poređanih rupa za šrafove. O čemu se tačno radi, čemu služe ove rupe, videćemo kada pogledamo unutrašnjost kućišta.
Nogare na sebi imaju veći komad meke sunđeraste gume, a celo kućište je od tla odignuto čak 4 cm. To je to što se tiče spoljašnjosti, a ostalih 187 fotografija (da ima još 187 fotki) se bave isključivo unutrašnjim delom kućišta.
Dodaj komentar