Unutrašnjost
U poslednje vreme dosta je u trendu da unutrašnjost kućišta bude iste boje kao i spoljašnost. ThermalTake je to primetio pa je unutrašnjost Commander MS-I modela crne boje. Ovo će se svideti mnogima, i ovaj potez pozdravljamo!
Na slikama ispod se jasno vidi da se prednja maska pričvršćena sa metalnim žabicama, kao i da postoji mogućnost montiranja dva 120mm ventilatora koji bi hladili hard diskove.
Svi kablovi koji idu sa I/O panela su i više nego dovoljno dugački dok ih je zahvaljujući konstrukciji kućišta moguće sakriti.
5,25″ i 3,5″ uređaje je moguće pričvrstiti bez alata, a prisutan je mehanizam koji smo viđali ranije i koji se može okarakterisati kao vrlo dobar. Takođe je lepo bilo videti da je ThermalTake mislio i na sve one koji vole da skrivaju kablove po kućištu, a takvih otvora ima zaista dosta. Na slikama ispod možete videti dimenzije svih bitnih otvora za skrivanje kablova.
Prostora da se proture kablovi zaista je bilo na pretek, ali je zato prostora da se sakriju bilo dosta manje. Naime, između spoljne strane lima na koji se montira matična ploča i zamišljene ravne stranice postoji tek 6mm prostora. Ako se uzme u obzir da je bočna stranica ispupčena nekih 3 mm, dolazimo do cifre od 9 mm na raspolaganju. To u praksi znači da će kablovi moći da stanu, ali da ćete morati da pazite kako ih slažete, jer ako se par njih preklopi biće problema sa zatvaranjem stranice. Uglavnom bilo bi bolje da ima više prostora!
Sa druge strane mesto gde bi smo provukli 8 pin ili 4 pin kabl za napajanje procesora ima uredno isečen put.
Na slikama ispod možete videti da u paketu dolazi i jedan 120 mm ventilator koji se okreće na 1200 RPM i koji se u praksi pokazao kao vrlo tih. Dužina kabla tog ventilatora je 39cm što je više nego dovoljno, dok je isti, u forumskom žargonu rečeno, „sleevovan“.
ThermalTake Commander MS-I može da udomi grafičke karte do 32 cm, ali samo pod uslovom da su vam hard diskovi pozicionirani ispod nivoa grafičke karte.
Spominjali smo da ovaj model poseduje filtere za prašinu na svim ulaznim mestima. Na prednjoj strani je to na mestima gde dolaze 5,25″ uređaji rešeno uz pomoć tankih sunđera, dok se same 5,25″ pločice skidaju uz pomoću plastičnih žabica.
Bilo bi dobro da postoji neki jednostavniji način za čišćenje ovih filtera kada se priča o donjem delu prednje maske, ali šta je tu je. Neohodno je skinuti celu masku, a biće vam jasno šta je potrebno uraditi da bi ste došli do filtera, ako konstatujete slike iznad. Naravno, uvek je moguće i razduvati filter, a ako to budete redovno radili neće se nikada toliko zaprljati da bi bilo neophodno da se ceo izvadi.
Sa druge strane filter protiv prašine rezervisan za napajanje se lako skida, ali je neophodno odšrafiti napajanje. Filter je pričvršćen sa plastičnim žabicama, a reč je o mrežastom tipu koji je izrađen od tanke čelične žice.
Dodaj komentar