Unutrašnjost
Stranica se skida kliznim pokretom ka nazad, gde krilca za hvatanje radi lakšeg otvaranja bivaju korisni.
Sklonićemo hrpu kablova da bi bolje videli unutrašnju raspodelu kućišta.
Na prvi pogled, Vortex V4 nudi sve ono što današnje kućište treba da ima. Skrećemo Vam pažnju na to da je unutrašnjost kućišta potpuno crna. Kod jeftinijih kućišta se unutrašnji deo često ne ofarba kao vid štednje.
Tool less mehanizme za ugradnju bez alata nemaju 5,25“ podeoci, kao ni 3,5“, a ni 2,5“ diskovi. Mi ovo ne vidimo kao problem, naročito ne za ovaj cenovni rang kućišta.
Ako ništa drugo, sviđa nam se što kućište ima poseban kavez za 2,5“ diskove. Obrada metala je veoma dobra, sve ivice su podvijene.
Dužina grafičkih karti je ograničena na 300mm odnosno 390mm ukoliko uklonite stranicu od 2,5“ HDD kaveza. Ovo važi samo u predelu gde se nalazi 2,5“ kavez, ako grafičku želite montirati nešto niže onda će Vam je 3,5“ kavez malo smetati. Recimo da su za zadnja tri PCIe slota ograničene na grafičke karte dužine do 270mm.
Napajanju su obezbeđna četiri mala gumena nosača, što je opet fantastičan detalj ako uzmemo u obzir cenu kućišta. Ograničenja na dužinu napajanja zapravo i nema zbog nepostajanja mesta za donji ventilator, ali recimo, bilo bi dobro da se ograničite na 230mm.
Vortex V4 dolazi sa samo jednim farbričkim ventilatorom od 120mm. Ventilator je sasvim običnog dizajna, ima crni kabl i poseduje mogućnost povezivanje preko molex i 3-pin priključka.
Tacna od matične ploče ima čak pet rupa za provlačenje kablova. Postoje tri vertikalne rupe iste veličine i jedna koja je primetno veća. Izbor veličine rupa je odličan, kao i prostorna raspodela. Nedostatak gumenih kedera je očekivan u ovom cenovnom rangu. Pozdravljamo i korišćenje sedam malih krilca za koje možete vezati kablove.
Tu je još jedna mala rupa gore u ćošku koja je previđena za 12V ESP kabl.
Čak je procep za montiranje kulera adekvatnih dimenzija, Raidmax Vortex V4 ne prestaje sa pozitivnim iznenađenjima.
Znate kako to ide, ako nešto preterano hvalite, obavezno će Vam se javiti i nešto negativno. U ovom slučaju je to mesto iza tacne od matične ploče, kojeg ima samo otprilike 5mm. Na svu sreću, stranica ima veliku izbočinu koja bi trebala da reši stvari oko smeštanja kablova.
Vraćamo se na dobre vesti, pohvale idu na dodatne montažne rupe za 2,5“ uređaj u dnu 3,5“ kaveza.
Prednja maska se skida klasičnim povlačenjem donjeg dela ka sebi. Pošto su svi kablovi povezani na samu masku, trebalo bi da obratite malo pažnje pri skidanju.
Uočavamo dodatne opcione rupe za pričvršćivanje hard diskova i sa ove strane. Vortex V4 nema fabrički ugrađen prednji usisni ventilator, ali zato možete montirati dva 120mm ventilatora, jedan gore i jedan dole, ili samo jedan u sredinu.
Verovatno se sećate da propratna oprema nudi samo četiri šrafa za montiranje, što očito nije dosta za dva ventilatora. Jedina opcija Vam je da se snađete sa nekim drugim šrafovima ili jednostavno da ventilatore zavrćete sa samo dva šrafa po dijagonali.
Filter za prednje usisne ventilatore malo siromašno rešen, ali znate kako se kaže, bolje išta nego ništa. 5,25“ poklopci se skidanju sa unutrašnje strane i oni su isto opremljeni sa tankim sunđerom.
Kao što smo rekli, čitanje uputstva može biti korisno i kod super jeftinih proizvoda. U ovom slučaju smo iz uputstva saznali da se prednja maska zapravo sastoji od dva dela. Što onda znači da na I/O kablove ne bi trebalo da pazite ako samo želite da očistite filter.
Kablovi su skoro svi crni, sa izuzetkom kablova od LED indikatora kojima je jasno označen polaritet.
Nećete nam verovati na reč kada Vam kažemo da se stranice uopšte ne uvijaju po dijagonali. Biće Vam još teže da poverujete ako Vam kažemo da je debljina lima 0,45mm.
Stranice su toliko dobro odrađene da se zahvaljujući izbočinama ne savijaju nimalo. Pre ćete iskriviti lim, tj. oštetiti stranicu nego da se ona uvije po dijagonali.
Imamo jednu malu zamerku na stranicu, tj. na kontrolu kvaliteta u fabrici, jer izgleda da je neko malo surfovao po rubu od pleksiglas prozora.
„Fun fact“ u vezi kućišta je da prazan skelet bez stranica teži samo 1,7kg, dakle manje od dve litre piva.
Dodaj komentar