Spoljašnjost
Kao što smo već rekli, dizajn vuče ka agresivnijem izgledu, ali opet, postignut je neki balans. Prednja maska nije pretrpana detaljima, i može se reći da su postigli to što su hteli.
Vidimo istaknute detalje samo na donjem delu prednje maske gde je drečavo zelena meš mreža najupečatljivija. Savršen izbor boja ako ste ljubitelj nVidia grafičkih karti.
Gornji deo maske ima samo dva ventilisana 5,25” otvora iznad kojih su smešteni I/O priključci. Tu se nalaze i tasteri za paljenje i reset, kao i dva LED indikatora.
Obe stranice imaju malo veću izbočinu identičnog oblika. Ovo nam se sviđa jer je sačuvana simetričnost kućišta, iako leva strana ima i dodatni prozor. Česta greška proizvođača je da jedna strana ima prozor a druga ima izbočinu.
Zadnja strana je opremljena sa standardnim sitnicama, a ono što bi trebalo da napomeneno je da od sedam ventilasanih PCIe slotova, samo je prvi u vidu pločice. Svi ostali poklopci su zapravo od lima koji se odlome i ne mogu se vratiti.
Moramo pohvaliti šrafove sa velikim glavama, krilca za hvatanje na stranicama i dodatni steznik za PCIe slotove.
Gornji deo kućišta takođe ima izbočinu identične visine kao što su i bočna ispupčenja. Ovde je postavljen ventilacioni otvor za samo jedan 120mm ventilator. Čini nam se da bi tu stalo dva 120mm ventilatora bez problema, te nam nije jasna ovakva odluka.
Lim je lepo obrađen, ispupčenja su odlično oblikovana, svi detalji se lepo uklapaju u koncepciju kućišta.
Donji deo kućišta nema ventilacioni otvor sem onog koji služi za napajanje gde je primenjen najjeftiniji vid filtera.
Kućište stoji na plastičnim nogama visine 17mm. Ka prednjem delu kućišta postoje četiri rupe za koje smo sigurni da služe za montiranje 2,5” uređaja.
Malo smo iskusno pretrčali preko spoljašnjosti Vortex V4 kućište, ali zaista nema šta puno da se priča.
Fotografije govore same za sebe. Obzirom na cenovni rang kućišta, sve je lepo uklopljeno, naročito ako uzmemo u obzir i bočni prozor sa zatamnjenim pleksiglasom.
Dodaj komentar