| Hardver | Kućišta | LC-Power Infiltrator
Kućišta

LC-Power Infiltrator

 

Spoljašnost

 

Za LC-Power Infiltrator kućište se može reći da je u „spartanskom gejmerskom fazonu“. To znači da su ivice kućišta dosta jednostavne, sa par „dizajnerskih izleta“ ali da isto ipak poseduje  gejmerski šmek.

 

LCP_infiltrator_086_TLCP_infiltrator_087_TLCP_infiltrator_088_T
LCP_infiltrator_082_TLCP_infiltrator_072_TLCP_infiltrator_080_T

 

Prednja maska ovog modela iz LC-Power-a je s obzirom na dimenzije dobro osmišljena. Uvek nam se dopada kada je power taster dominantan u odnosu na restart. Kvalitet samih tastera je dosta dobar, hod je ujednačen i na to nemamo nikakve zamerke.

 

LCP_infiltrator_074_TLCP_infiltrator_075_TLCP_infiltrator_076_T

 

Prednja maska je očekivano izrađena od plastike u kombinaciji sa rupičastim limom. Sam dizajn nećemo previše komentarisati, odnosno ocenjivati, jer je veoma subjektivan, a naša istraživanja na uzorku od desetak osoba su pokazala tri totalno različita mišljenja. Jedini su bili ravnodušni, drugima se nije svidelo, dok su treći rekli da je OK i lepo.

 

LCP_infiltrator_078_TLCP_infiltrator_079_TLCP_infiltrator_091_T

 

Kako je sama prednja maska dosta rupičasta odmah nas je zabrinulio potencijalno prisustvo prašine. Međutim, nedugo zatim smo skidanjem prednje stranice primetili i sunđeraste filtere duž cele prednje strane LC-Power Infiltrator modela!

 

LCP_infiltrator_036_TLCP_infiltrator_035_TLCP_infiltrator_034_T

 

Sistem menjanja sunđerastih filtera nije najsrećnije rešen, ali je barem veoma lako skinuti kompletnu prednju masku jednostavnim povlačenjem ka sebi, pa je istu veoma lako usistati.

 

LCP_infiltrator_050

 

Nemoguće je bilo, a ne primetiti I/O panel, koji je dobro rešen jer se pored očekivanih audio konektora za slušalice i mikrofon našlo mesta i za čak četri USB 2.0 kao i jedan USB 3.0 port. Ako ste se zapitali kome treba čak pet USB portova na prednjem I/O panelu računara, odgovor je: Gejmerima. Recimo da igrate PES 2012 „dva na dva“. Dakle, možete četiri joypad-a istovremeno priključiti bez naginjanja iz kućišta i „baujanja“ u polumraku LAN party atmosfere.  Primetili ste verovatno da ne postoji, i dalje popularni, eSATA port, ali to i nije toliko izražena mana jer je sve više storage uređaja koji „su“  eSATA port zamenili USB 3.0 standardom.

 

LCP_infiltrator_077

 

Bočne stranice LC-Power Gaming 971B  Infiltrator kućišta su simetričnog oblika sa razlikom što je zadnja bočna strana bez otvora za strujanje vazduha. Očekivano, stranica koju češće otvaramo je dominantan detalj na ovom kućištu. Inače, potrebna je poprilična sila da bi se iste uklonile. Udubljenje, koje bi trebalo da pripomogne ovoj operaciji nije dovoljno duboko, a stranice zbog svoje težine veoma dobro leže na kosturu kućišta. Bilo bi bolje da po sredini stranice, na krajevima, postoje minijaturni rukohvati.

 

LCP_infiltrator_U2

 

Na toj stranici postoje rupičasti otvori za snabdevanje kućišta vazduhom, a mišljenja smo da je LC-Power mogao da na tu bočnu stranu instalira jedan ventilator velikog promera (200,220 ili 230 mm), jer je ovo kućište ipak namenjeno korisnicima koji će instalirati E-ATX matičnu ploču, a takve matične ploče uglavnom imaju mesta za 3 ili 4 grafičke karte, pa bi dodatno hlađenje dobrodošlo. Međutim, glavna zamerka nije to što bočni ventilator ne postoji, iako postoje sunđerasti filteri, već to što ne postoji opcija da se isti montira!?

 

LCP_infiltrator_032_TLCP_infiltrator_031_TLCP_infiltrator_030_T

 

Kao i ostatak kućišta, i stranice su izrađene od lima debljine 1,25 mm, što je pohvalno, jer je kompletan Infiltrator zaista „stamen“. To je doprinelo ukupnoj masi od 13,6 kg.  U svakom slučaju, ovo je jedna od pozirivnijh stvari na ovom LC-Power modelu.

 

LCP_infiltrator_026

 

LCP_infiltrator_027

 

Na donjoj strani kućišta su usisi za vazduh, a LC-Power je tu stavio filtere za prašinu. Doduše, sam filter nije najsrećnie rešen, jer je neophodno otvoriti kućište da bi se istom prišlo. Filter nije sunđerastog tipa, već je izrađen od mrežastog lima. Dobra stvar je da se napajanje ne mora vaditi van kućišta da bi se filter izvadio, ali je diskutabilno koliko će prašine ostati na samim mrežicama donjeg lima kućišta, pogotovo ako dozvolite da se prašina nagomila i stvori „ćebe“. Ipak, ne možemo da kažemo da se uz pomoć usisivača ne može „žonglirati“, ali da je eleganto rešenje, nije.

 

LCP_infiltrator_037_TLCP_infiltrator_038_TLCP_infiltrator_039_T

 

LCP_infiltrator_011

 

Celo kućište „leži“ na nogama povećih dimenzija koje su izrađene od tvrde plastike. Pored smanjenja vibracija, ove noge su  obezbedili i dovoljnu distancu od poda (ili stola), LC-Power Gaming 971B  Infiltrator  nesmetano može „uzimati“ vazduh sa donje strane na mestima koja su predviđena za to. Inače, ovo kućište je veoma stabilno, a da bi se isto oborilo potrebna je sila koja nije na nivou slučajne. Uglavnom, Inflitrator se neće mnogo pomeriti čak i ako se sapltete preko istog…

 

LCP_infiltrator_062

 

LCP_infiltrator_058_TLCP_infiltrator_059_TLCP_infiltrator_060_T

 

Zadnja strana ovog modela je klasično rešena, a sličnu priču smo videli i na drugim kućištima.

 

LCP_infiltrator_071_TLCP_infiltrator_066_TLCP_infiltrator_065_T
LCP_infiltrator_064_TLCP_infiltrator_063_TLCP_infiltrator_070_T

 

LCP_infiltrator_101

 

Promer otvora (neki bi reki i „saća“) na rešetci kroz koji će duvati 120 mm ventilator bi mogao da bude veči da ne bi dolazilo do huka. Očekivano za jedan gejmerski model je da postoje  rupe za „vodeno hlađenje“, a  ovaj model iz LC-Power-a ih ima na dva mesta, što pozdravaljamo. Inače smatramo da je promer istih dovoljan za veliku većinu custom „vodenih hlađenja“. Osim ako niste jedni od onih „vodenjaka“ koji čvrsto veruju da će deblje crevo na manje deblji fiting da poveća performanse hlađenja.

 

LCP_infiltrator_009

 

Verovatno ste već na slikama primetili da je  gornja strana ovog modela takođe dominantan detalj. LC-Power je odlično rešio ovaj deo Inflitrator kućišta. Naime, kompletna gornja maska se skida jednostavnim pritiskom na dugme i slajdovanjem iste, a ovo rešenje nam se veoma svidelo.

 

LCP_infiltrator_070_TLCP_infiltrator_073_TLCP_infiltrator_069_T
LCP_infiltrator_068_TLCP_infiltrator_067_TLCP_infiltrator_083_T

 

S obzirom da je na gornjoj strani moguće montirati do tri 120 mm ventilatora, a da otvori totalno slobodni, ovo se nameće kao savršeno mesto za montiranje slim 3x120mm radijatora. Naravno, ako želite da totalno zadržite izgled Inflitrator modela, a da pritom imate i dobre performanse, neohodno je da malo „izmodujete“ gornju masku. U suprotnom, ili se odričete gornje maske, ili performansi vašeg „vodenog setapa“. Naravno, u slučaju da vam je radijator unutar kućišta, a ne ispod maske, moguće je montirati i full 3x120mm radijator, jer za to svakako ima mesta. Ipak, pitanje „zagušenosti“ ostaje, jer otvori kroz koji izlazi vazduh nisu preveliki. Bilo kako bilo,  u slučaju da koristite ventilatore koji izbacuju vazduh, performanse su vrlo dobre, ponajviše jer ispred istih nije nikakva rešetka, a u tom slučaju su promeri sa strane na samoj masci i više nego dovoljni.  U svakom slučaju, vidi se da LC-Power imao odličnu ideju, ali da je to tek solidno izneo u delo. Imali smo oseća kao da nisu ovo rešenje do kraja razradili, iako je, ponavljamo, ideja odlična!

 

 

Tagovi
D

Dušan Srbljak

Dodaj komentar

Kliknite ovde da biste poslali komentar