Dizajn i rešenja
Upotrebljen je tanki NF-A9x14 ventilator, a samo rashladno telo ne nudi ništa revolucionarno. Naspram originalnog NH-L9 modela, odmah možemo uočiti dosta deblje telo i veći broj toplotnih cevi.
Da budemo precizniji, NH-L9x65 ima čak četiri toplotne cevi i više vuče ka nekom “punokrvnom kuleru” nego ka zameni za fabričko rešenje.
Iako ventilator duva ka dole, dakle nije “tower” hladnjak, svesni smo da ne možemo očekivati “Bog zna šta” od performansi. Sa druge strane, gusto pakovana rebra koja nisu mala i četiri toplotne cevi obećavaju!
Telo hladnjaka ima ukupno 50 listova koji su prikopčani jedni u druge sa gornje i donje strane. Hladnjak je veoma čvrst i, kao i uvek u slučaju Noctue, završna obrada je na visokom nivou.
Toplotne cevi su debljine 6mm i sve su savijene u “U” obliku. Cevi su raspoređene po parovima sa obe strane tela. Rebra sa donje strane imaju useke kako bi cevi mogle uraditi zaokret u “U” oblik, a da ne štrče van hladnjaka.
Razlog za ovakvim dizajnom je da kuler bude kompatibilan sa svim matičnim pločama, pa čak i sa mITX modelima. Kuler je dizajniran tako da zauzima tačno 95x95mm prostora i kao takav 100% zaobilazi memorije i PCIe slot na svim Intel mITX i na većini AMD mITX matičnih ploča.
NH-L9x65 koristi standardan montažni sistem i zateže se sa oprugom – način koji možemo videti na skoro svim Noctua kulerima.
Kao što i sami možete videti po dimenzijama hladnjaka, on stvarno ne zauzima više od 95cm², a visok je 65mm, odakle i potiče oznaka samog kulera: NH-L9x65.
Telo hladnjaka sa strane ima dva žljeba za kačenje ventilatora i zbog toga je hladnjak u stanju da primi i regularni 25mm ventilator.
Ukupna visina kulera sa regularnim ventilatorom je logično 75mm, a koliko će performansi doneti deblji ventilator, videćemo za vreme testa.
Dodaj komentar