Par reči za kraj i finalna ocena
Da budemo iskreni, nismo ni malo zadovoljni sa rezultatima. Razlika u ceni je veoma mala naspram 212 Evo (svega 3-4 evra), tako da još uvek ne vidimo razlog zašto bi ikome preporučili T4 umesto 212-ke. Prednosti ređih rebara i sprovođenja heat pipe-ova u centralni deo nismo mogli videti. Razlog tome je vrlo verovatno loša izrada baze. Kuleri se razlikuju od primerka do primerka što se izrade baze tiče, tu kod svakog modela kulera istog tipa postoje male fluktuacije. Opet, 212 sa CDC tehnologijom ima više šanse da ispadne kako treba, pa nema potrebe da se iko igra lutrije kupovinom T4-ke.
Primetili smo da CM često redizajnira svoje proizvode dodajući plusiće ili razne prefixe. Podsećamo da je 212-ka takođe doživela neke promene i zato je postala jedna od najboljih i naprodavanijih mid range kulera. Ostaje nam samo da čekamo i da se nadamo da će Cooler Master redizajnirati T4 i da će sa pojavom sledeće verzije primeniti Continous Direct Contact heat pipe-ove. Glavna mana Hyper T4 bi vrlo verovatno mogla da se ispravi sa implementiranjem CDC tehnologije.
Jedino polje gde 212 ne može da se trka sa T4 je podrška za socket LGA 2011, ali je pitanje ko će se odlučiti za budžet kuler sa takvom platformom. Nažalost, došlo je vreme kada jedan kuler napušta naš test bez ikakve nagrade, a taj kuler je Hyper T4. Nadamo se da će u sledećoj epizodi T4 proći mnogo bolje. U međuvremenu smo uz pomoć naših vernih čitalaca saznali da se 212 EVO već neko vreme isporučuje sa podrškom za LGA 2011. Naš primerak 212-ke sa podrškom za Intel platforme ide samo do 1366, ali pošto novije verzije podržavaju i LGA 2011, onda imate još manje razloga za kupovinu Hyper T4. Hyper 212 EVO ostaje i dalje opšti best buy iz Cooler Master asortimana.
Hyper T4 kuler je na test ustupio Cooler Master
Komentarišite na forumu…
Dodaj komentar