Hardverski deo i konektivnost
Kao što smo imali prilke da vidimo, Fiji je vrlo potentan čip. Ranije smo testirali AMD R9 Fury X i R9 Nano, pa možete pogledati dotične recenzije (ako već niste), pre nego što krenete dalje.
GPU koji je ugrađen u R9 Fury karte, nije na nivou onoga u R9 Fury X ili R9 Nano modelima. Maksimalan broj aktivnih CU blokova je 56, dok kod prethodne dve karte iznosi 64. To za posledicu ima da R9 Fury poseduje 3584 šejder procesora i 224 TMU jedinice (četiri TMU jedinice po CU bloku). Manji broj TMU jedinica daje i nešto niže vrednosti za Pixel i Texture Fillrate parametre.
Za video memoriju su korišćeni sada več dobro poznati HBM čipovi, koje trenutno proizvodi samo Hynix. Frekvencija je i dalje zaključana na 500 MHz (efektivno 1Gbps). Što se kvaliteta GPU čipa tiče (ASIC), GPUZ još uvek ne otkriva ovaj parametar.
Kada pričamo o video izlazima, na Sapphire Nitro R9 Fury ćete pronaći sledeće:
- 1 x DVI-I
- 1 x HDMI
- 3 x Display Port
Imajte na umu da DVI-D nije u stanju da prikaže 4K rezoluciju.
Na Sapphire sajtu nećete naći koliko tačno troši ova karta, i to nas već po malo nervira. Jedino što pouzdano znamo jeste da po PCI-E specifikaciji, uređaj sa 2×8-pin konektora (ukljućujući i pcie-16x slot) troši do 375W. Ovo naravno ne mora uvek da važi u praksi, ali onda pričamo o nepoštovanju PCI-E specifikacije.
Tu su i dva BIOS-a, čiji izbor možete vršiti preko tastera.
Dodaj komentar