Rezultati u igrama 1080p (prvi deo)
Crysis 2
Iako grafički nije revolucionaran poput prethodnika, Crysis 2 je definitivno jedna od lepših igara današnjice. Radnja igre je sa egzotičnih ostrva Filipina prebačena u New York koji se našao pod napadom vanzemaljaca koji su ovoga puta još smrtonosniji. Igrač je u ulozi Alcatraz-a, američkog marinca koji je dospeo u nanosuit. Igra koristi CryEngine 3.0 koji predstavlja unapređenu verziju engine-a iz prve Crysis igre, kao i Warhead-a.
Crysis 2 je i više nego igriv na sve tri karte pri maksimalnim podešavanjima tj. ne bi trebalo da vas brine nizak minimalni FPS. Razlika između dva drajvera je nešto manja od 5%, a prednost PowerColor Devil 13 u odnosu na Sapphire 7970 Vapor-X je oko 40%.
Crysis Warhead
Igra koja je veoma popularna kada je u pitanju testiranje grafičkih karti. Igrač će se vratiti na egzotično ostrvo, samo u ulozi narednika Psycho-a i nastaviti borbu sa koreanskom armijom, ali i vanzemaljcima. Igra koristi Cry Engine 2.0 koji je i danas jedan od najlepših, ali i najzahtevnijih. Ova igra može da baci na kolena i najjače grafičke karte iako je jedna od najstarijih u našoj bateriji testova.
I ovde je slična razlika tj. novi drajveri donose nešto malo više od 5% veći avg FPS, ali je zato porast minimalnog FPS-a mnogo veća tj. skoro 50%! Razlika u odnosu na Radeon 7970 je oko 60% što je odličan rezultat imajući u vidu koliko je ovo stara igra. Svakako preko 100 FPS-a u ovoj igri je odličan rezultat za Radeon 7990 karte.
Metro 2033
Igra je smeštena u post apokaliptičnu Moskvu. Ljudi su nakon katastrofe našli utočište u tunelima moskovskog metroa. Glavni junak će da bi spasao svoj „grad“ morati da krene na putovanje kroz opasni metro u kojem vrebaju razne vrste mutanata. Igra je postala poznata po svojoj zahtevnosti. Igra poseduje DX11 podršku, koristi teselaciju na likovima, kao i napredni Depth of Field efekat. Da biste pokrenuli sve to u punom sjaju trebaće vam ozbiljna grafička karta, a nekada ni to nije dovoljno 🙁
Metro 2033 ne dobija vidljivi boost od novih drajvera, osim u minimalnom FPS-u. Razlika između karte sa 2 i jednim GPU-om je opet oko 60%. Benchmark sadrži najzahtevnije scene u igri, tako da će vrlo retko da se desi da imate veći pad FPS-a tokom igranja, a i često ćete imati FPS preko 100.
Batman Arkham City
Davne 2009-te godine je Batman: Arkham Asylum apsolutno dokazao da igre pravljene po filmovima ili stripovima ne moraju da budu osuđene na propast. Arkham Asylum je po mnogima bila igra godine, zbog čega su očekivanja za nastavak bila izuzetno visoka. Da li je Arkham City dorastao prvoj igri, konačno smo dobili priliku da saznamo. Nakon i više nego uspešnog Batman Asylum dela, Arkham City predstavlja sasvim logičan i dobro odrađen nastavak. Tvorci igre tvrde da je Arkham City pet puta veći od originalnog Asylum-a, te sada imamo dosta “open space” akcija i dosta varijanti industrijskih scena. Igra obiluje teselacijom, i naprednim filterima za anti-aliasing.
Ovde se primećuje prvi nedostatak dual GPU karte, jer je Devil 13 bio sporiji u odnosu na single kartu. Verovatno je krivac ovoga engine u kojem je pravljena igra ili neoptimizovanost drajvera. Ali i pored nižeg FPS-a igra je vrlo igriva, čak i na najvišem nivou detalja.
Lost Planet 2
Iako portovi sa popularnih konzola ne važe za igre posebnog kvaliteta, bar što se grafičkog dela tiče, za Lost Planet 2 ne možemo reći isto. Igra koristi napredne algoritme za renderovanje kao i mnoštvo filtera za poboljšanje samog kvaliteta slike u kombinaciji sa MT Framework 2.0 tehnologijom i Microsoft DirectX 11 čarima predstavljaju jako kvalitetnu podlogu za testiranje grafičkih karti.
Ni ovde nije situacija sjajna, jer je iskorišćenje drugog GPU-a takva da je postoji prednost od samo 15% u koristi dual GPU karte.
Dodaj komentar