Hardverski deo
Karta je gabaritnih dimenzija, a PCB je morao biti proširen kako bi primio sve komponente. Što se dizajna u globalu tiče, GTX 980 Ti STRIX je jedna od najlepših karti sa kojom smo se družili.
Karta je izrađena sa puno detalja i pažnje, a čim je uzmete u ruke shvatićete da se radi o surovom kvalitetu. Ništa ne krcka, niti se uvija, i sve je robusno izrađeno sa notom prefinjene završne obrade.
Na bočnoj strani se nalazi LED osvetljenje, čiji intenzitet i tip svetla možete podešavati iz softvera GeForce Experience.
Karta je dugačka skoro 31cm, pa pripremite prostrano kućište za udomljavanje iste.
Ko što već verovatno znate, GPU koji se ugrađuje u ove karte nosi oznaku GM200. Gradivna jedinica svakog nVidia čipa je CUDA jezgro, i kod Maxwell-a ih je 128 upakovano u jedan SMM blok. U našem slučaju imamo čak 22 bloka, što ukupno u zbiru daje 2816 CUDA jezgara. TMU jedinice su vezane za SMM, i njih ima 8 u bloku, što ukupno daje 176 teksturnih jedinica. ROP jedinice su direktno vezane na memorijski kontroler, i na Maxwell čipovima ta brojka iznosi 16 ROP-a na jedan 64-bit kontroler. Kako GTX 980 Ti ima šest memorijska kontrolera, 6x 64 bita čini 384-bitnu magistralu sa 96 ROP jedinice.
Memoriju je proizveo Hynix i ona je po nekom pravilu (kada je nVidia u pitanju) uvek sertifikovana na 7 Gbps. Ipak, ASUS je ovde podigao frekvenciju za 50 MHz (efektivno 200 MHz), pa ona sada radi na 1.8 GHz (efektivno 7.2 GHz).
ASIC grafičkog čipa je bio neubedljivih 64,8%. Pretpostavljamo da se nećemo preterano usrećiti sa dodatnim overklokovanjem.
Dodaj komentar