• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Gigabyte motherboard revisions perform noticeably different?!

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
To nije samo slucaj u Srbiji vec svuda u svetu. ;)
 

nomans

Newcomer
Učlanjen(a)
29.12.2014.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
E hvala dobri ljudi,
bas ste me spasili upravo sam vratio jednu ovako osakacenu plocu. Zvao sam telefonom i trazio da li imaju GA-B85M-HD3. Kaze imaju. S obzirom da je cale isao po neku garderobu u Immo centar zamolim ga da mi pokupi. (Znam, znam nisam bas najuzorniji sin, al igra na sme da trpi zbog kupovine :))). Elem otvorim kesu - odusevim se, otvorim kutiju - smorim se. Naponska jedinica manja...a cena ko za celu GA-B85M-HD3 . Lepo odem tamo vratim, ljudi uvaze reklamaciju i vrate mi lovu. Pisem ovo kao upozorenje za druge kupce, moze da se desi da prodavci ne budu voljni da vrate pare ili zamene proizvod, a matori mi rece da je ovo u sustini prevara, tj prilicno razlicit proizvod. Tako da savetujem da ih izbegavata jer ako rade sve ovo sto citam ovih dana onda bi trebalo pazljivo da razmotrimo sta nam to prodaju? Tj kad poredite cene od nekoliko porizvodjaca, dobro pogledajte sta sve imaju navodno isti modeli...moze da vas kosta skulje nevljego sto mislite. Da ne bude zabune, mislim da cu ovaj post i na druge forume.

aj u zdravlje

Slike


 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Da samo si ovde ti isto krivac, ako si bio upucen u razlicite revizije, mogao si sam otici uzeti odmah odgovarajucu. Na kutiji lepo pise da je revizija 2.0
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
to je uobicajna stvar sa web kupovinom(pogresna slika,tekst), zato naglasis sta oces. Ti kupujes robu i kod gigabyte ploca je poznato da je jako bitno da biras koju ces reviziju da uzmes. E sad ne zgodno je kad se ne razumes u materiju.
 

Sam633

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
1.286
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
Nije zgodno, ali ne treba iskorišćavati to. Nešto poput napajanja u gotovim konfiguracijama, Zito 500W. Garant neko zaradi na njima duplo.
 

Mirko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2014.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
to je uobicajna stvar sa web kupovinom(pogresna slika,tekst), zato naglasis sta oces. Ti kupujes robu i kod gigabyte ploca je poznato da je jako bitno da biras koju ces reviziju da uzmes. E sad ne zgodno je kad se ne razumes u materiju.
To da za ovoliko muljane oko revizija svi znaju i nije bas tacno. Prevare na ovom polju su pocele pre godinu, dve. Ako u poslednjih dve godine nisi pratio sta radi Gigabyte, a sklapo si racunare pre onda si u gadnom problemu. Jer ko je znao da sklopi racunar pre 5 godina, zna i sad.

Ako ovo uzmes kao podatak, odes kao kupac na GB sajt, odes kao kupac potom na sajt prodavca, vidis jednu te istu plocu, a kad je kupis skontas da si dobio drugu, i da si prevaren, e to je problem.

Kupac nije duzan da zna sve o prevrama jednog proizvodjaca ploca, ali ako je ovaj forum i teme ovog tipa nesto sto ce mu pomoci, treba izneti sto vise detalja i podataka, da oni koji ne znaju ne dodju u zabludu, kao user iznad.

Evo i veliki Guru3D se oglasio vezano za ovu prevaru, po meni sa naboljim obasnenem: http://www.guru3d.com/news-story/gigabyte-pushing-it-a-motherboard-revision-too-far.html
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Ma tema je i smisao teme na mestu, ali ja pricam iz mog ugla, prvo se dobro informisem pa idem u kupovinu, da tako svi rade ne bi bilo problema.
 

Mirko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2014.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Upravo o tome i ja govorim, gde su informacije o ovome, ko o ovome pise? Mislim pise se napolju, napolju se i ozbiljni mediji bave ovim pitanjem. Da nije kolega Zombi podigao ovu temu, vecina ne bi ni znala da postoji ova ozbiljna prevara. Ljudi se u 80% slucajeva za ovakvu kupovinu obracaju prodavcu, koji nema dovoljno informacija, ali opet ovo niko normalan ne bi ocekivao od jednog proizvodjaca, kao sto je GB.

Generalno kod nas nema ni jedne recenzije, niti jedne vesti o ovoj prevari da bi se kupac informisao o tome sta izbeci i zasto izbeci GB modele sa tim i tim revizijama, da bi znao na sta da obrati paznju. Samo ozbiljni hardverasi koji prate vise od jednog foruma, mozda i vise, mozda, ali mozda znaju za ovu prevaru.
 
Poslednja izmena:

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ko prati IT scenu, nije mu bila potrebna ova tema da bi dosao do ove informacije jer ova vest nije mala.
Sto se tice Gigabyte-a, realno su sami sebi pucali u kolena, zargonski receno.
Trebace dobro da se potrude kako bi povratili poverenje svojih kupaca.
 

Mirko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2014.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ko prati IT scenu, nije mu bila potrebna ova tema da bi dosao do ove informacije jer ova vest nije mala.
Sto se tice Gigabyte-a, realno su sami sebi pucali u kolena, zargonski receno.
Trebace dobro da se potrude kako bi povratili poverenje svojih kupaca.
A ko ne prati - NADRLJAO! :) Slazem se oko poverenja, opasno su zasrali.
 
Poslednja izmena:

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
I da prati džaba kad ne znaš šta kupuješ, jer ne postoje informacije na sajtu, proizvod nije na stanju u maloprodajama pa se ne može proveriti, korisnički servis nema pojma o tome kao i prodavci.

Kako vidim na sajtovima nekih uvoznika (Ewe i Pinsoft) stoji informacija o revizjama, tako da bi se mogla informacija proveriti samo moraš biti uporan i moraš kupovati kod "ljubaznih" prodavaca koji žele da izađu u susret, samo problem je što su takvi prodavci obično malčice skuplji.
 

Mirko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2014.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Po meni naveći je problem, sta posle kupovine jedne Gigabyte ploce, tj. tu vidim najveci problem? Revizija 1 se uvek zadrzi kratko na trzistu, e onda se povuce i stigne revizija 2 ili 3. A ti kupio reviyiju 1. EAN code je isti, tj. oni tvrde da se radi o istoj ploci, iako nije ista ploca, iako baca drugacije rezultate na testu. I tu nista ne mozes, nego se zadovolji sa revizijom 2, losijom, oskrnavljenom, koja baca drugacije rezultate, jer revizije 1 nema vise u prodaji, zamenjena je revizijom 2 ili 3. Kad se na to doda ono sto je napiso Guru3D, (ovo ispod) onda je jasno koliko mozes biti u problemu. Sta onda, kako tad reagovati? Koja su prava kupca tad?

After some comparisons the boards and indeed, revision 2.0 of the board have downgraded, one phase less, cheaper components. After putting it to the test, it became apparent that the performance of that motherboard is slower as well. It is mentioned that the Rev 1.0 B85M-HD3 motherboard does throttle back the CPU and measured MOSFET temperatures around 80°C during video transcoding. Now, for revision 2.0 it takes merely 6 minutes before the board throttles the CPU back to 800MHz as MOSFET temperatures of 105 to 112°C have been reached due to the hardware differences.
 
Poslednja izmena:

nomans

Newcomer
Učlanjen(a)
29.12.2014.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da samo si ovde ti isto krivac, ako si bio upucen u razlicite revizije, mogao si sam otici uzeti odmah odgovarajucu. Na kutiji lepo pise da je revizija 2.0
Čova odgovorio::)

Problem je što na Gigatron sajtu piše da imaju samo Rev 1.0.

http://www.gigatronshop.com/maticne_ploce/gigabyte_mb_-_socket_1150_-_ga-b85m-hd3_rev._1.0-25897

Što znači da je zapravo prodavnica kriva. :)

Dakle totalno sumanuto, zamisli da ti se ovako nešto dogodi preko nekog ozbiljnijeg globalnog sajta....
 

Mirko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2014.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da kopiram sa drugog foruma, e ovo je sad problem :)

Tražeći rješenje za problem koji imam, naletio sam na ovu temu, pa vas molim za savjet. Ja sam prije nekih 6 mjeseci kupio GA-B85-HD3 i upario sa Core i5-4670K, i Cooler Master Eisberg 120L vodenim hlađenjem koje sam bas kupio jeftino, tj. sve povoljno na kupujem prodajem. Procesor je radio ultra stabilno na 4637MHZ s naponom 1.35V, s pik temperaturama od 72C. Evo je i moja ploča ispod.



Onda nastaju problemi. Iz nekog razloga na ploči USB portovi na zadnjem panelu su prestali raditi. Odnesem moju ploču koja je revizija 1 (tad to nisam smatrao bitnim) na reklamaciju i kroz 8 dana sam dobio drugu. Došao kući i shvatio da sam dobio reviziju 2, koja je totalno drugačija, tj odbio sam totalno drugu ploču sa istim nazivom. Evo slika nove ploče.



Riješio sam da ne dramim i sve sklopim i onda kreće razočarenje. Ova ploča revizije 2 koja je totalno ogoljena, kako je i ovdje navedeno, grijala je procesor za nekih 20C više. Nakon bruka provedenog vremena da izvučem bilo kakve pristojne klokove, ostao sam na 4.42GHZ, s naponom od 01:35, koji zna da oscilira i za 0,01V, i temperatura koje u piku znaju da idu i do 86C.

Vidim da ste pokrenuli temu za ovakve slučajeve, ali ne vidim kako ovo riješiti i dobijem reviziju 1 koji navodno nema ni jedan distributer, jer revizija 2 je po svemu sudeći mnogo lošija, tj. u pitanju je druga ploča. Zvao sam radnju u kojoj sam uzeo ploču, oni kažu da ne mogu da je zamjene, da je to po nekom kodu ista ploča. Oni su navodno ploču koju sam donio vratili distributeru i ne mogu je vratiti natrag. Ja imam slike obje ploče, ali opet slaba vajda jer ne znam što da radim?
 

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
Generalno, B85 ploce nisu ploce koje su predvidjene za klokovanje procesora, vec za biznis upotrebu (kancelarije, nezahtevno radna upotreba), tako da na osnovu toga da mu se procesor ne klokuje isto na ovoj ili onoj ploci (a na default radi normalno tj isto ili slicno) tesko da ce izboksovati drugu...

U svakom slucaju nije u redu od strane proizvodjaca/prodavca tvrdnja da je to ista ploca, a ako ocigledno nije, on nije morao da prihvati zamenu, vec je mogao da trazi novac...
 
Poslednja izmena:

Mirko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2014.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nije to poenta. Poenta je da su mu uvalili totalno drugu plocu, dosta losiju, koja dosta losije performira, ali sa istim nazivom ;). To mogu da urade, a vec su poceli i sa performans plocama ne samo sa B85.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Aaaaa neka, treba ovce shishati, oce ljudi da kupuju shitgabajt :D.
Salu na stranu, trebao je traziti novac natrag. Takva je trenutna situacija, i nema drugog izlaza. Dzidzabajt znam da necu nikad vise pazariti :)
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Ja od sada samo ASUS ili ASRock :D

PS.Kad bolje razmislim, već sam imao 2 ASUSove vrhunske ploče M5A99X EVO i 990FX Sabertooth, a ni jednu Gigabajt. Sledeća će biti ili Z97M OC Formula ili Z97 Maximus VII Gene.
 

Space

ASUS
Učlanjen(a)
06.10.2011.
Poruka
185
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
Ček bre, ti nisi imao još ROG ploču, znam da si je testirao, ali nisi je imao? :D Eee :D
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Imao u smislu posedovao lično.
Šta sam ja sve preturio preko ruku nećemo da računamo :D
 
Vrh