• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Gigabyte motherboard revisions perform noticeably different?!

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Interesantno mislio sam da su te Giga revizije ispravke greškica, nadogradnje i slično, a ono u stvari sve suprotno: manje faza napajanja, ukidanje dual biosa, i druga krnjenja:butcher:
 
Poslednja izmena:

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Koliko uopste ustede na tome sto rade?
 

Mirko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2014.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Opasan problem, prevara veka, ali izgleda da je kod nas bas najzastupljeniji. Evo kopiracu vest sa nekog drugog sajta.


Stanje na tržištu računarskih komponenti veoma je nestabilno, i za proizvođače kojima je ovaj posao jedini priliv novca, može da bude i veoma opasno. U ovom ratu za opstanak neke firme pribegavaju ekstremnim potezima, međutim da li je to ispravan potez?

U ovom tekstu osvrnućemo se na poteze kompanije Gigabyte koja je nesvakidašnjim akcijama rešila da što više da zaradi, opet na štetu kupaca koji su nedovoljno informisani. Naime pomenuta kompanija u svetu je poznata po proizvodnji matičnih ploča za računarska rešenja, te upravo sa tom proizvodnom linijom kreću i prvi problemi i obmane.

O čemu se radi, i na koji način je krajnji korisnik obmanut? Pri izlasku neke matične ploče, osvrnućemo se na model Gigabyte GA-B85-HD3, kupac mora široko da otvori oči. Zašto? Naime Gigabyte je napravio dve revizije ove ploče (to radi skoro sa svima pločama), tj. REV.1 i REV.2 ali naziv ploče se ne menja, i slika koju prodavac koristi je uvek slika za reviziju 1. Međutim gde je problem? Problem se ogleda da se radi o potpuno dve različite ploče, koje još jednom, nose identičan naziv. Šokirani? U ovom slučaju ako gledamo na model GA-B85-HD3, prva revizija ove ploče je u FULL ATX formatu, i ima robusno hlađenje, dok druga revizija nije u FULL ATX FORMATU, nema toliko dobro hlađenje, ima manje tehnologija, ali prodavci kod nas ih prodaju kao reviziju 1 GA-B85-HD3, jer je to logično, sve dok kupac ne dođe kući, otvori kutiju i uvidi da se radi totalno drugom modelu.


Dileri, tj. prodavci, a i distributeri nikad ne naglase o kojoj reviziji je reč, ali uvek se drže slika za prvu reviziju, još jednom. Gigabyte u tom slučaju malim slovima stavi link za postojanje revizije 2, ali nigde ne postoji ni jedno objašnjenje zašto to rade.

Primer (na svim sajtovima dilera je slika revizija 1, iako prodaju svi reviziju 2.1, iliti totalno drugu ploču):
http://www.winwin.rs/maticna-ploca-mb-lga1150-b85-gigabyte-ga-b85-hd3-pcie-ddr3-sata3-glan-7-1-1176955.html
http://www.gigatronshop.com/maticne_ploce/gigabyte_mb_-_socket_1150_-_ga-b85-hd3-27785

Postavlja se pitanje zašto to rade, stvarno? Generalno gledano, ako ovim potezom uštede 8-10 dolara po jednom komadu, na 100 000 komada, to je ušteda od oko 1 000 000 dolara, što ni izbliza nije mali iznos.

Ako bi ovo morali da povežemo sa auto industrijom stvari bi trebale da izgledaju ovako. Naime, odete da kupite neko SUV (terensko vozilo) platite sve, dođete kući, pozovu vas da preuzmete svoj automobil, i skontate pri dolasku da ste dobili mali kupe, koji je 40% manji i ne liči na vaš automobil koji ste platili, ali, ali nosi isti naziv i prodavac se poziva da je to normalno jer proizvođač ima više od jedne revizije, za istu cenu, sa istim nazivom, ali totalno različite specifikacije!

Da priča bude još gora nije reč samo o modelu koji smo naveli, nego o velikom broju modela ove kompanije, kao što su Gigabyte GA-B85M-HD3; GA-B85M-D2V; GA-B85M-D3V; GA-P85-D3; GA-B85-HD3 itd.

O ovim potezima kod nas se ćuti jer niko ne sme da govori o tome, ali činjenično stanje je da problem postoji. Ova poznata Tajvanska kompanija očigledno pod piritskom konkurenata kao što su MSI i Asrock pokušava da se izbori za poziciju, ali opet postavlja se pitanje da li to treba da plati krajnji korisnik, i da li mi treba da trpimo?

I ovo sam nasao na nekom drugom forumu, tj. gde se sve prica o ovome. Katastrofa.

http://forum.overclock3d.net/showthread.php?t=68674

http://www.overclock3d.net/articles/cpu_mainboard/gigabyte_in_ebenezer_mode/1

http://us.hardware.info/reviews/5835/spot-the-differences-gigabyte-motherboard-revisions-present-markedly-different-test-results

http://www.xtrememehardware.com/gigabyte-h81m-s2ph-lower-version-at-higher-price-t326.html

http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1616035

http://oclab.ru/news/gigabyte-obmanyvaet-svoikh-pokupatelej

http://www.overclock.net/t/1531996/hardware-info-gigabyte-revisions-result-in-customers-not-getting-what-they-wanted

http://linustechtips.com/main/topic/274980-spot-the-differences-gigabyte-motherboard-revisions-present-markedly-different-test-results/

http://www.tecmundo.com.br/gigabyte/69738-gato-lebre-gigabyte-remove-pecas-novas-revisoes-placas.htm

http://www.madshrimps.be/news/item/128382#axzz3Mo93B4P6

http://help.howproblemsolution.com/1058823/gigabyte-slashing-motherboard-specs-without-changing-product-names-or-prices

http://forums.overclockers.ru/viewtopic.php?f=1&t=526880&sid=1f084268595ec307478abb170e0e4fb6

http://forum.shiftdelete.net/gigabyte/398297-gigabyte-anakartlarda-kandiriliyor-muyuz.html

http://www.chip.com.tr/forum/gigabyte-anakart-ta-habersiz-revizyon_t298522.html

http://www.hkepc.com/forum/viewthread.php?tid=2148534
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Najgore je to što ta revizija ne stoji napisana na kutiji, a samim tim ni prodavci ne znaju koja je ako je nemaju na stanju već je naručuju od uvoznika kada je neko poželi.

Okrnjene ploče bi trebale da dobiju dodatnu oznaku nešto kao LE (Light Edition), a one unapređene (OC, SE...), ovako samo zbunjuju kupce.

Najgore što ove oznake mogu da donesu je to što korisnici nesmotreno apdejtuju bios verziju od druge revizije, niko ne obraća pažnju na to jer misle da su one hardverski manje-više iste, pa na taj način unište ploču.
 

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Sta reci tek za MSI? Njihovi LE modeli grafickih ne postoje na njihovom sajtu, a prodavali se u nasim maloprodajama.
Ovo za Gigu nije nista novo.
 

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
Najgore je to što ta revizija ne stoji napisana na kutiji, a samim tim ni prodavci ne znaju koja je ako je nemaju na stanju već je naručuju od uvoznika kada je neko poželi.
Ovo je mozda nekada davno bilo ovako, ali vise definitivno nije... zadnjih X Gigabyte ploca koje sam imao u rukama su imale lepo ispisanu reviziju na kutiji kao npr :


Najgore što ove oznake mogu da donesu je to što korisnici nesmotreno apdejtuju bios verziju od druge revizije, niko ne obraća pažnju na to jer misle da su one hardverski manje-više iste, pa na taj način unište ploču.
Mislim da nece hteti da se flesuje ako nije ista revizija ploce kao ona koju flesujes...
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Šta reći za MSI:
ovo ti je LE N660 Gaming 2GD5

A ovo OC: N660_Gaming_2GD5OC

Postoje one sa LE nalepnicom i one sa OC nalepnicom, ne postoje bez nalepnice, tj postajale su pre nego što je OC izašla na tržište. LE su ne OC to nisu nikakve okrnjene, već je ta nalepnica stavljena da bi se sprečila zabuna i između njih ne postoji nikakva razlika osim u kloku, nalpnici i ceni - tj u biosu grafe je podešen malo viši default klok i ventovi po default-u rade malo brže. I na sajtu prodavaca (npr emmi) je jasno stojalo koja je verzija i tako da nema zabune kao kod ovih Giga.

Moja ima LE nalepnicu ali se ne može zvati tako jer ima veći klok u odnosu na sajt kao i onu koju sam našao na recenziji za OC verziju, i koristi Samsung mem. module a ne Elpida kao ova na recenziji.

@Typhoon.X
Nisam mislio na nalepnicu, nego štampu na kutiji, jer ako nije hardwerski ista treba da ima i novu kutiju, a ne neke tamo oznake sitnim slovima. Pored toga te nalepnice bi trebale da imaju i datum prizvodnje i verziju biosa pa retko koja to ima.

Može se flešovati pogrešna revizija:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/307536-30-flashed-accident-board-gigabyte-990xa
A imaš još gomilu primera, čak i našim forumima, mnogo njih je tako zeznulo ploču. Sad ako je dual bios to obično neće biti problem ali kod ovih okrnjenih hoće.
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Mislim da "malo" offtopikujemo sa grafičkim kartama... OC i non OC varijante imaju i drugi proizvođači grafičkih i ta priča nema veze sa uklanjanjem naponskih faza sa štampane ploče.... Kod GPU se uglavnom radi samo o fabrički podignutom taktu, što ne zahteva nikakvo primetno ulaganje od strane proizvođača.
 

Mirko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2014.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Problem nastaje kad kupis plocu prve revize, ona crke posle nekog vremena, odes da je reklamiras, dobijes drugu plocu recimo revizije dva, a ona totalno ogoljena, osakacena, drugog formata, 30% jeftinije izrade, a sa istom cenom, ali prodavac se poziva na to da je naziv ploce isti i da se zalis Gigabyte-u. Pare nazad neces dobiti. Isto tako cim se pojavi nova revizija tipa reviza 2, u tom slucaju prva revizija odnosno revizija 1 prestaje da se prodaje i naravno proizvodi, pa nemas ama bas nikakvog izbora. E tu vidim najveci problem. Koji lopovluk.

Ovi na Hardvare inforu su sve lepo objasnili, ali dzaba nama sto "oni tamo" preduzimaju mere kad mi ovde cutimo. Mislim zasto PC AXE ne svom portalu ne napravi lokalnu studiju?



P.S

Sto je jos tragicnije prodavci kod nas nemaju blage veze. Evo sad gledam i Emmi, i Gigatron, i Winwin, Duocom, imaju stare modele na sajtovima, a prodaju nove osakacene (zvao juce za tri modela) sve dok neki kupac ne pobesni i ode da im ...
 
Poslednja izmena:

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
@Mirko, pazi, nije to do radnji, oni povuku taj model, sad koju im reviziju posalju, cak i da traze mozda rev 1, nje verovatno i nema te su zaglavili sa rev2. U sustini gigabyte je kriv, izbacuje bas osakacene revizije da bi ustedeo 2$ po plojki, po meni za takvog giganta nedopustivo. Naravoucenije, ne kupujte gigabyte ploce ako necete da rizikujete ;)
 

Mirko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2014.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Slazem se u potpunosti, ali nas prosecan srbin koji nije svestan ove cinjenice ima prvo, ali sigurno prvo da oplete po prodavcu jer on plojku ne kupuje od GB-a nego od prodavca, pa sad ti objasni kupcu ko koga tu da prostis "...." .
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
bas razocaravajuci potez gigabyte-a :(


Ovo je mozda nekada davno bilo ovako, ali vise definitivno nije... zadnjih X Gigabyte ploca koje sam imao u rukama su imale lepo ispisanu reviziju na kutiji kao npr :

Sa ovim se slaze i na mojoj kutiji od ploce iz potpis masine stoji koja je revizija, a znam da sam 5 puta naglasavao da hocu samo tu reviziju, kada sam je kupovao.
 
Poslednja izmena:

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Šta reći za MSI:
ovo ti je LE N660 Gaming 2GD5

A ovo OC: N660_Gaming_2GD5OC

Postoje one sa LE nalepnicom i one sa OC nalepnicom, ne postoje bez nalepnice, tj postajale su pre nego što je OC izašla na tržište. LE su ne OC to nisu nikakve okrnjene, već je ta nalepnica stavljena da bi se sprečila zabuna i između njih ne postoji nikakva razlika osim u kloku, nalpnici i ceni - tj u biosu grafe je podešen malo viši default klok i ventovi po default-u rade malo brže. I na sajtu prodavaca (npr emmi) je jasno stojalo koja je verzija i tako da nema zabune kao kod ovih Giga.

Moja ima LE nalepnicu ali se ne može zvati tako jer ima veći klok u odnosu na sajt kao i onu koju sam našao na recenziji za OC verziju, i koristi Samsung mem. module a ne Elpida kao ova na recenziji.
Meni za oba linka otvara isto, druga stvar, nigde ne videh na sajtu da pise LE.
Graficke kartice koje nose oznaku LE a konkretno MSI modeli, nisu prosli stres testove na zadatim vrednostima GPU/Mem od strane proizvodjaca i s tim u skladu, klokovi su vraceni na def. vrednosti koji imaju ref. modeli i kao takvi su pusteni u prodaju. Sve u cilju da se smanje troskovi. Probaj da nadjes GTX770 Lightning LE model ili cak GTX760 Hawk LE.
Konkretno Hawk LE model nije ni imao BIOS punokrvnog Hawka.
Tako da mislim da si potpuno pogresno razumeo znacenje LE oznake kod njihovih kartica.
A eto, slicno kao Giga, nisi obavesten o tome, niti se proizvodjac trudi da razjasni, vec pakuj i prodaj, profit je najbitniji.
Gigabyte mi je tek smehotresan, naprave 4 revizije iste ploce i u finalnoj verziji doticna ima i dalje isti problem sa temperaturama naponske jedinice.
Kod grafickih su uglavnom umeli da isprave problem, ali skoro uvek isprave jedan, a naprave dodatni problem.
Ko je pratio, zna o cemu pricam.
 

Darko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
1.567
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770k @ 4.3Ghz + Noctua NH-D14 / Bitfenix Recon
Motherboard:
Gigabyte G1.Sniper 5
RAM:
32GB G.SKILL TridentX DDR3-2400 CL10
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
3x Dell u2414h
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + Samsung 840 EVO 1TB
Sound:
GB SB Recon 3Di @ Logitech Z906
Case:
Fractal Design Define XL R2
PSU:
Fractal Design Newton R3 1000W
Optical drives:
Samsung BluRay Ext
Mice & keyboard:
Corsair Katar + Corsair K70 RGB
Internet:
Netgear Nighthawk R7000 / Gbit
OS & Browser:
Win 7

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Mislim zasto PC AXE ne svom portalu ne napravi lokalnu studiju?

.
Zato sto je nama svaka recenzija doktorska disertacija na temu nekog proizvoda, ako do sada, posle 6 godina niste naucili gde da citate recenzije i da se edukujete pre kupovine, iskreno, ni ne zasluzujete da znate. Mi Vas ucimo kroz svaku recenziju maticnih ploca sta je bitno kod proizvoda, ali mnoge od Vas (ne pricam o tebi, nego uopsteno) mrzi da citaju.
To sto prodavci ne znaju, ne znam sta da kazem na to, trudimo se radimo svoj posao i testiramo ono sto nam dodje na test i da kroz recenziju objasnimo sve do tancina. Ideja je da Vi kao citaoci skapirate hardver i kako sve funkcionise, posle toga Vam nije bitno koju reviziju kupujete, nego da recimo pogledate naponsku sekciju i da Vam odmah bude jasno da li je to maticna ploca koja Vam odgovara ili ne i sta ta naponska donosi u praksi...
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Zato sto je nama svaka recenzija doktorska disertacija na temu nekog proizvoda, ako do sada, posle 6 godina niste naucili gde da citate recenzije i da se edukujete pre kupovine, iskreno, ni ne zasluzujete da znate. Mi Vas ucimo kroz svaku recenziju maticnih ploca sta je bitno kod proizvoda, ali mnoge od Vas (ne pricam o tebi, nego uopsteno) mrzi da citaju.
To sto prodavci ne znaju, ne znam sta da kazem na to, trudimo se radimo svoj posao i testiramo ono sto nam dodje na test i da kroz recenziju objasnimo sve do tancina. Ideja je da Vi kao citaoci skapirate hardver i kako sve funkcionise, posle toga Vam nije bitno koju reviziju kupujete, nego da recimo pogledate naponsku sekciju i da Vam odmah bude jasno da li je to maticna ploca koja Vam odgovara ili ne i sta ta naponska donosi u praksi...
:like: :appl:
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10

Mirko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2014.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nisam pricao o recenziji, nego istrazivanju trzista, kao i ostali sajtovi u svetu, koje sam postavio, a opet na ovu temu varanja GB-a. Mislim nije moranje, svako imas svoje razloge zasto, ali opet tu su i forumi da bi se diskutovalo. Da se vratim na temu.

http://s27.postimg.org/433tepg81/output_VH8_T1q.gif

Ja sad ne mogu vise ni da sudim prodavcima, jer sad ima i drugi problem, a to je da sve te razlicite ploce, totalno drugacije prodaju pod istim BAR kodom, ponovicu istim BAR kodom, gde prodaju vise niko ne moze da krivi. Mislim realno sta sad prodavac treba da ima treninge prodaje svakih nedelju dana, da bi znao sta koja revizija ploca donosi... Uzas.

[FONT=&quot]


[/FONT]
 
Poslednja izmena od urednika:

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Sad što naši prodavci nemaju pojma, sad gledam i na sajtu jednog od najvećih svetskih prodavaca newegg-u nema informacije o reviziji ploče.
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Nisam pricao o recenziji, nego istrazivanju trzista, kao i ostali sajtovi u svetu, koje sam postavio, a opet na ovu temu varanja GB-a. Mislim nije moranje, svako imas svoje razloge zasto, ali opet tu su i forumi da bi se diskutovalo. Da se vratim na temu.

http://s27.postimg.org/433tepg81/output_VH8_T1q.gif

Ja sad ne mogu vise ni da sudim prodavcima, jer sad ima i drugi problem, a to je da sve te razlicite ploce, totalno drugacije prodaju pod istim BAR kodom, ponovicu istim BAR kodom, gde prodaju vise niko ne moze da krivi. Mislim realno sta sad prodavac treba da ima treninge prodaje svakih nedelju dana, da bi znao sta koja revizija ploca donosi... Uzas.

[FONT=&quot]


[/FONT]

Nema sta ko da se krivi, ti ako dolazis na nas sajt i citas recenzije nase, znas sta kupujes i sta hoces, tako da prilikom kupovine ne mozes da pogresis, da postoji problem postoji, a to je na gigabyte da ispravi, ako u opste zeli.
 
Poslednja izmena:

Mirko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.12.2014.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja ovo ne mogu da povezem sa mojim upitom. Sa sajta ovo ne moze da se zakljuci itd. Ovde je rec o malverzaciji, ne o tome sta PCAXE pise i testira, a ono sto testira nema veze sa ovim, tj. ja ne mogu da povezem ove dve stvari, jos jednom. Ne vrti se sve oko testiranja nego i oko ovakvih stvari, gde ja kao citalac hocu da cujem i sta medij koji pise o ovim stvarima ima da kaze, ne kazem da je moranje, ali ispada da se cuti o tome sa razlogom. Sreca pa postoji forum pa mozes da izneses stav, preneses probleme u drugim zemljama a i kod nas... na to sam mislio.

Evo jos nekoliko modela na koje sam naleteo.





 

miha

Moderator
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.290
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Mice & keyboard:
cm quickfire tk (brown mx) | cm novatouch tkl & logitech mx performance
OS & Browser:
Debian
I ja se slazem da nije tako beznacajna pojava... i da je potrebno da ljudi znaju.

Ali da bi primetio razliku, moras da poznajes materiju - znaci kupis plocu za koju si procitao da ima 4 faza, a ti vidis (a znas da vidis) da ima 3... naravno da ces da vratis plocu.

e sad, kod nas ce ta ploca najverovatnije da zavrsi kod nesrecnika koji nije upucen u materiju (ili ima nalepnicu na kucistu) a ne nazad kod gigabyte-a
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
90% ljudi koji kupuju racunar u Srbiji ni ne znaju sta je matična ploča. Njih zanima gotov proizvod i koje su njegove sveukupne mogućnosti. Apple stil.
 
Vrh