Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE
DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!
@MilexRS
Sta pricas ti decko, pravila su jasna, maskirati se na prvom mestu, posle toga fotoshop,
dakle sve veoma jasno, covek je lepo i posteno pobedio, sta je problem, sta se bunis?
Iskreni da budemo kad igre budu zahtevale vise od 4gb rama 780 ce da bude vec slaba.
Za full hd 970 ti je vise nego dovoljna a ti cak ni nemas full hd monitor.
Dakle za tebe 970 majka, da imas 3 monitora onda treba da ides na 780 sa 6 gb rama.
Taj monitor sto imas sad prodaj, kupi full hd monitor od recimo 24 inca,
greota je da imas zver masinu a blenes u taj krs monitor/rezoluciju.
Taman tih nepotrebnih 16 gb rama ce dobro da ti dodje za kes,
8 gb ti je vise nego dovoljno. Ako vec imas para idi na intel uzmi i5 cpu i plocu do max...
Kupis dve 12-ice (ventilatore) skines tu plastiku, metalni kuler ostavis naravno.
Par ovih plasticnih vezica sto kolege spominju da turis ta dva venta uvezes i uzivas.
Jos ako imas ok plocu i mogucnost da podesavas brzinu ventilatora na konju si.
ddr4 platforma za igre? :)
Ako ne trolujes a sumLJiv si mi :)
Uzmi ddr3 ram 12 ili 8 gb je vise nego dovoljno
4xxx i5 moze i K cpu mada i ne mora jer 99% ne znas da OC
kuler za cpu 40e recimo
plocu od max 150e
graficku gtx 970
napajanje 650/600w kvalitetno
kuciste po izboru
24/27 inca monitor...
Koliko po tebi ima rama 970 a koliko 780? :)
Na kom monitoru se igras/rezolucija i koji cpu imas?
Ako je to iz potpisa, nijedna ni druga karta nece raditi na maximumu jer imas slab cpu,
i5 ili fx x6 ce izvuci skoro max iz tih grafika, sa tim x4 ti je svejedno koju god da uzmes.
Vidim takodje...
Za te pare ja bih isao na intel i5.
Sve ostalo je ok.
Razliku u ceni imas opusteno na nepotrebnih 16 gb rama (16 gb rama i ivdeo igre nigde veze) uzmi 8gb
I to napajanje od skoro kilovat takodje nepotrebno, 650w takodje TT ti je vise nego dovoljno, pogotovo za intel varijantu.