• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da li i sta trenirate?

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Ili eventualno da odvoji jedno 6,7 sati minimum ..
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Nije baš pametno tegovi i kardio isti dan, ali i ja sam to često radio.
Aj samo mi objasni zasto nije pametno?

Svi zivi i treneri, i takmicari sto u BB-u sto u borilackim sportovima preporucju kardio nakon treninga sa tegovima, pogotovo za skidanje kilaze i masnih naslaga ako vec ne moze ujutru, pa me zanima otkud tebi to da ne valja?
 

Proka

Moderator
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
1.558
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Prox
CPU & cooler:
I7 4790k
Motherboard:
Asus Maximus VII Impact
RAM:
Klevv 2x8gb 2400mhz, WC Alphacool D-RAM Modul
VGA & cooler:
ASUS 980TI
Display:
ASUS PG348Q
HDD:
SSD HyperX Savage 120gb, 1tb maxtor.
Sound:
Coolermaster MasterPulse In-ear - Black
Case:
Custom build
PSU:
Cooler Master: Silent Pro M2 850w
Mice & keyboard:
Asus CLAW, Asus Tactic PRo
Internet:
SBB Fiber 40/5
OS & Browser:
Ubuntu 14.04/Windows 10, Google chrome
Ja sam peglao prošle god kada sa se "sekao" jednom nedeljno pre treninga ubacim kardio od 30min, sve hokje beše.
 

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
Свеједно је када ће се радити кардио, зато што је то ионако смешан интензитет вежбања у питању.
Зато је за мршављење HIIT тренинг мама.
А до катаболизма неће доћи сигурно, јер до истог долази ако се уноси мање од ~1200 килокалорија у току дана.
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Ma da, samo picite ne ispod 1300cal i to je to :P

Nije uopste svejedno kada ce se raditi kardio niti koji. Nisu ljudi sraf pa da svaki taj i taj moze da se zasrafi tu i tu dok neki drugi negde druge.
Svako ima svoju genetiku i neki ljudi jedu svaki dan 1000cal i to je za njih okej i nisu ni u kakvom katabolizmu niti se moze ikako generalizovati i odrediti tako nesto.
Za nekoh je bolje jedno a za nekog drugog drugo. Kardio na prazan stomak ce dati bolji rezultat i uglavnom ta aktivnost ne treba da traje dugo jer nakon odredjenog vremenskog perioda (kako za koga, jel) telo nece vise moci da koristi masti za energiju brzinom kojom ce joj biti potrebne (narocito ako je neka duga i intezivna aktivnost u pitanju) vec ce naci drugi, brzi izvor tj. tu onda moze nastupiti katabolizam.
Suma sumarum kardio na prazan stomak je #1, 20-30 min. (grub primer). Kardio nakon tegova takodje okej, kardio kasnije/uvece ili pred spavanje takodje okej. Do katabolizma ce doci kada je potraznja za energijom veca od one koju telo moze kroz masti da isporuci ili preferira drugi izvor za energiju - a nece ukoliko se ne pretera (kardio, deficit kalorija, genetska limitacija ukoliko je neko vec "premrsav" itd.)

С
А до катаболизма неће доћи сигурно, јер до истог долази ако се уноси мање од ~1200 килокалорија у току дана.
A evo i npr. sta ako ne jedem od 6h ujutru nista do 17h popodne i onda u 17:01 pojedem 1300cal (ili vise). Jer necu biti u katabolizmu taj dan, posto sam u toku dana uneo 1300cal? Tajming itekako igra ulogu
 
Poslednja izmena:

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
Oп оп, на више фронтова се расправљам па сам побркао.
Ово за 1200 килокалориај важи за просечног човека који има неки минимум физичких активности :)
Наравно има одступања и ту, али мора се имати нека просечна вредност.

Код спортиста је другачије, али опет, никако од "кардија" неће доћи до катаболизма.
Откуд су онда атлетичари онако напуцани ако од трчања долази до катаболизма? (при том не мислим на оне врхунске).
Односно, са сређеном исхраном неће доћи до катаболизма, то је најважније и једино тачно.

Једино знам да до катаболима долази код бициклиста, јер кажу троше око 16 000 килокалорија дневно на "тур де франсу" и чак ни они још увек немају начин да то надоместе.
Нисам сигуран за маратонце и за оне екстремне маратоне и чуда, али могу да питам професоре и за то. :)
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Stvar je u tome sto zapravo ne moze da postoji prosecna vrednost jer je veriranje veliko i zavisi od mnogo faktora. Biciklisti i zele da budu takvi jer sto su laksi to ce brzi biti, isto vazi za slicne sportove poput maratona itd. Kardio hoce dovesti do katabolizma u onom slucaju koji sam napisao, a atleticari su napucani od steroida :) samim time kod njih teze dolazi do katabolizma + ne trce na prazan stomak s namerom da smrsaju vec unose non stop razna energetska pica koja se brzo apsorbuju i omogucavaju energiju. Kada bi neko radio kardio i unosio tokom njega neko energetski pice onda ni nema poente, jel :)
 

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
Чекај, да ли си ти управо изједначио трошење калорија на кардију са катаболизмом?

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
 

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
A evo i npr. sta ako ne jedem od 6h ujutru nista do 17h popodne i onda u 17:01 pojedem 1300cal (ili vise). Jer necu biti u katabolizmu taj dan, posto sam u toku dana uneo 1300cal? Tajming itekako igra ulogu
Зна се на шта се мисли под тим просечним вредностима, јер ту заправо нема много варирања. Сваки нормалан-просечан-релативно здрав човек неће бити у катаболизму ако једе 3 оброка дневно и ако у њима сакупи ~1200 калорија.
И шта си се ухватио за то :P, рекао сам да сам побркао расправу, није нам то важно овде. Оно важи за мог ћалета који устане, једе, оде у канцеларију, врати се, руча, нешто ради кући (не физички), вечера и мало касније оде да спава. То је просечан човек и за њега то важи.

Али да, не би требао да будеш у катаболизму ни ако би јео као што си ту навео, јер то није тако брз процес и треба времена да би тело почело да "једе" мишиће.

А као што си и написао пре мишића тело ће јести масти, а масти су невероватно богате енергијом, 1 (само један) молекул масти процесом бета оксидације даје 409 молекула АТР-а, док један молекул угљених хидрата даје ваљда нешто преко 30, значи огромна количина енергије се добија од масти и што је још боље она се споро ослобађа и тако да се до катаболизма јако тешко долази, поготово што ми нисмо ни билзу врхунски спортисти и не трошимо се толико.

И још ово, нема никакве везе за мршављење да ли смо потрошили калорије из масти или из нпр. угљених хидрата, јер на крају дана ако се унесе мање калорија наш организам ће увек надокнадити те калорије из масти.

Значи неко треба да унесе 2600 калорија, хоће да смрша и смањи унос на 2100, одради тренинг поподне и наравно пошто је нпр јео већ 2-3 пута неће трошити масти - или хоће, али мало, јер се масти троше после неких двадесетак минута, па ако је кардио пола сата неће се ту бог зна колико масти потрошити...

Али то нема везе јер ће касније баш масти да се потроше да не би дошло до катаболизма, тако наше тело функционише.

Од јануара ми је овакав распоред и нисам у катаболизму:
-џудо 3 пута недељно, пливање такође, трчање сваки други дан (и то није неки кардио, прошле године ми је просек био неких 7км дневно) и од пре месец ипо теретана сваки дан.
И још сам се угојио килу, а једем једнако.
 

Trogdor

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
286
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955 BE
Motherboard:
ASUS M3A78
RAM:
4GB DDR800
VGA & cooler:
GA 4850 Zalman edition
Display:
ASUS 222U
HDD:
640GB
Sound:
Integrated,NEO SWM22 Black
Case:
Aurora :)
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Pioneer 112D
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
CABLE 6Mb/s
OS & Browser:
Win 7 64 Ultimate
Other:
Leadtek 2000 XP Expert
Tajming nije toliko bitan, tela su nam mnogo pametnija nego sto se misli ! Samo broj kalorija u toku dana je bitan bilo da jedes 2 puta ili 6 puta to je nauka dokazala.. rade ljudi i fasting po 16 sati a jedu u onih 8 recimo 2 ili 3 puta ! Mislim ok na nekom maalom nivou dobro je odmah posle treninga uneti UH pre svega ali sve je to na nivou statisticke greske ! Nauka polako ubija brosciense i dogme koje nikako da izumru :D
 
Poslednja izmena:

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Чекај, да ли си ти управо изједначио трошење калорија на кардију са катаболизмом?
Ne znam na koji deo toga sto sam napisao konkretno mislis. Poenta je da ako ustanes ujutru i trcis 2h da ces otici u katabolizam jer nakon sto telo iskoristi one brze dostupne rezerve energije i ZATIM predje na masti kad tad ce ta potraznja za energijom biti toliko velika da telo NE MOZE da za tako kratko vreme razlozi te masti i pretvori ih u energiju koju potrazujes ali moze misic, kapiras? I eto katabolizma. Pogotovo kod nekog ko je aktivno na dijeti vec neki period i vec prolazi non stop kroz neki deficit i relativno je prazan.

Зна се на шта се мисли под тим просечним вредностима, јер ту заправо нема много варирања. Сваки нормалан-просечан-релативно здрав човек неће бити у катаболизму ако једе 3 оброка дневно и ако у њима сакупи ~1200 калорија.
И шта си се ухватио за то :P, рекао сам да сам побркао расправу, није нам то важно овде. Оно важи за мог ћалета који устане, једе, оде у канцеларију, врати се, руча, нешто ради кући (не физички), вечера и мало касније оде да спава. То је просечан човек и за њега то важи.

Али да, не би требао да будеш у катаболизму ни ако би јео као што си ту навео, јер то није тако брз процес и треба времена да би тело почело да "једе" мишиће.

А као што си и написао пре мишића тело ће јести масти, а масти су невероватно богате енергијом, 1 (само један) молекул масти процесом бета оксидације даје 409 молекула АТР-а, док један молекул угљених хидрата даје ваљда нешто преко 30, значи огромна количина енергије се добија од масти и што је још боље она се споро ослобађа и тако да се до катаболизма јако тешко долази, поготово што ми нисмо ни билзу врхунски спортисти и не трошимо се толико.

И још ово, нема никакве везе за мршављење да ли смо потрошили калорије из масти или из нпр. угљених хидрата, јер на крају дана ако се унесе мање калорија наш организам ће увек надокнадити те калорије из масти.

Значи неко треба да унесе 2600 калорија, хоће да смрша и смањи унос на 2100, одради тренинг поподне и наравно пошто је нпр јео већ 2-3 пута неће трошити масти - или хоће, али мало, јер се масти троше после неких двадесетак минута, па ако је кардио пола сата неће се ту бог зна колико масти потрошити...

Али то нема везе јер ће касније баш масти да се потроше да не би дошло до катаболизма, тако наше тело функционише.

Од јануара ми је овакав распоред и нисам у катаболизму:
-џудо 3 пута недељно, пливање такође, трчање сваки други дан (и то није неки кардио, прошле године ми је просек био неких 7км дневно) и од пре месец ипо теретана сваки дан.
И још сам се угојио килу, а једем једнако.
Vidi, maratonci, atleticari, teniseri, bilderi, manekeni, fudbaleri, treneri i koga jos sve hoces nisu ni doktori ni profesori pa su im jasne neke stvari i kakva je praksa.
Po tvome ili tvom profesoru katabolizam zapravo ne postoji, nemoguce je uci u njega osim ako ne jedes nista ili kako vec.
Peonta prica je bila da li kardio moze da izazove katabolizam, a ne sta i kako neki prosecan covek koji ni ne trci niti trenira niti ista radi ovo ili ono.

Telo ce jesti MISIC pre masti ako je slucaj onaj gore koji sam napisao. Da nije tako onda hajde svi da jedemo malo, ali da je 1200+ cal i da trcimo kao ludi i bicemo misicavi i sa pivskog stomaka ima da se izdefinisemo. Drugo, opet ovoliko ili onoliko kalorija, sta ajde ako jedem 1500cal ali trcim toliko da i potrosim tih 1500? :D po profesoru za taj dan sam opasno znaci smrsao :)

Ima itekako veze jer UH ako smo potrosili potrosili smo hranu koju smo pojeli, a ako smo potrosili masti (iz organizma) znaci mrsavimo. I ja trosim UH svaki dan pa ne mrsavim

Ljudskom telu nije bitno da ti sacuvas misic i budes misicav pa da ce te "nece da dozvoli" katabolizam ili sta vec napisa. Ne mogu da quote-ujem sve pojedinacno ali mislim da sam odgovorio za sve te stavke.

Tajming nije toliko bitan, tela su nam mnogo pametnija nego se misli ! Samo broj kalorija u toku dana je bitan bilo da jedes 2 puta ili 6 puta to je nauka dokazala.. rade ljudi i fasting po 16 sati a jedu u onih 8 recimo 2 ili 3 puta !
Probaj onda da napredujes tako sto fastujes 16h a jedes u 8h, ili jos bolje istreniras pa ne jedes par sati i onda zguras sve u 1-2 obroka. Da nije bitno ne bi svi bili budale da idu tezim nacinom. Drugo, ako se jede da kazemo "optimalna" hrana i jede vise puta na dan, telo ce krenuti i da brze vari hranu, sve je brze, brze se ugradjuje protein, brzi je metabolizam, brzi se mrsavi, brze se napreduje. Nije nimalo isto. Probaj, pa vidi. Pusti clanke po internetu koji ljudi pisu cisto da se nesto izmislja i pise nesto drugacije jer eto standardno nije kul ili sta vec.

Kardio na prazan stomak ili ne - nije isto
Jesti 5x na dan vs 2 ali iste kalorije - nimalo isto

Ja pricam jer sam probao, radio sam 50-60 dana taj intermittent fasting, probao sam. I drugi su probali pa niko nije ostao na tome ili 2 obroka ili teoriji o kardiju ne znam ni ja kakvoj i da nema katabolizma itd.
 

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
Ne znam na koji deo toga sto sam napisao konkretno mislis. Poenta je da ako ustanes ujutru i trcis 2h da ces otici u katabolizam jer nakon sto telo iskoristi one brze dostupne rezerve energije i ZATIM predje na masti kad tad ce ta potraznja za energijom biti toliko velika da telo NE MOZE da za tako kratko vreme razlozi te masti i pretvori ih u energiju koju potrazujes ali moze misic, kapiras? I eto katabolizma. Pogotovo kod nekog ko je aktivno na dijeti vec neki period i vec prolazi non stop kroz neki deficit i relativno je prazan.


Vidi, maratonci, atleticari, teniseri, bilderi, manekeni, fudbaleri, treneri i koga jos sve hoces nisu ni doktori ni profesori pa su im jasne neke stvari i kakva je praksa.
Po tvome ili tvom profesoru katabolizam zapravo ne postoji, nemoguce je uci u njega osim ako ne jedes nista ili kako vec.
Peonta prica je bila da li kardio moze da izazove katabolizam, a ne sta i kako neki prosecan covek koji ni ne trci niti trenira niti ista radi ovo ili ono.

Telo ce jesti MISIC pre masti ako je slucaj onaj gore koji sam napisao. Da nije tako onda hajde svi da jedemo malo, ali da je 1200+ cal i da trcimo kao ludi i bicemo misicavi i sa pivskog stomaka ima da se izdefinisemo. Drugo, opet ovoliko ili onoliko kalorija, sta ajde ako jedem 1500cal ali trcim toliko da i potrosim tih 1500? :D po profesoru za taj dan sam opasno znaci smrsao :)

Ima itekako veze jer UH ako smo potrosili potrosili smo hranu koju smo pojeli, a ako smo potrosili masti (iz organizma) znaci mrsavimo. I ja trosim UH svaki dan pa ne mrsavim

Ljudskom telu nije bitno da ti sacuvas misic i budes misicav pa da ce te "nece da dozvoli" katabolizam ili sta vec napisa. Ne mogu da quote-ujem sve pojedinacno ali mislim da sam odgovorio za sve te stavke.



Probaj onda da napredujes tako sto fastujes 16h a jedes u 8h, ili jos bolje istreniras pa ne jedes par sati i onda zguras sve u 1-2 obroka. Da nije bitno ne bi svi bili budale da idu tezim nacinom. Drugo, ako se jede da kazemo "optimalna" hrana i jede vise puta na dan, telo ce krenuti i da brze vari hranu, sve je brze, brze se ugradjuje protein, brzi je metabolizam, brzi se mrsavi, brze se napreduje. Nije nimalo isto. Probaj, pa vidi. Pusti clanke po internetu koji ljudi pisu cisto da se nesto izmislja i pise nesto drugacije jer eto standardno nije kul ili sta vec.

Kardio na prazan stomak ili ne - nije isto
Jesti 5x na dan vs 2 ali iste kalorije - nimalo isto

Ja pricam jer sam probao, radio sam 50-60 dana taj intermittent fasting, probao sam. I drugi su probali pa niko nije ostao na tome ili 2 obroka ili teoriji o kardiju ne znam ni ja kakvoj i da nema katabolizma itd.
Постојаће неки катаболизам, ако стварно радиш 2 сата кардио, што наравно нико не ради.
Иначе је то занемарљиво мало, јер тело може да разгради масти, а као што сам написао, HIIT је права ствар.

Ово је већ карикирање, да једемо сви 1200 kcal.
Лако се може израчунати колико ти је килокалорија потребно у току дана уз све физичке активности које имаш.

Нема ама баш никакве везе да ли трошиш УХ или масти, као што сам написао, ако неко у току дана да би био на нули треба да потроши 3000 килокалорија поједе 2500, на крају дана ће његово тело да потроши 500 калорија из масти и то је то, не може другачије.
А сам си написао, организму није битно, а ни не зна да се ми "напуцавамо", али зна колико му калорија треба и он ће једноставно увече да надокнади дефицит из нашег поткожног масног ткива, без обзира како смо ми дошли до тог дефицита.
Јесте да се јутарњим кардиом троше скоро само калорије из масти, али какве везе има? Никакве, јер сам већ написао зашто.

Ти и ја и сви трошимо ух и не мршавимо, зато што уносимо довољно килокалорија у току дана, просто једноставно.

Ово за intermittent fasting не знам, а и не занима ме, то ми личи на мучење организма.
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Izvini, nisam takva osoba i ne zelim te uvredim ili nekog drugog, ali bezveze sam ista i pisao. Krenulo je malo od humora i sale pa sam i dodao nesto konstruktivno iz dobre namere ali eto. Nisam neki pametni sto sve zna ali dzaba ovde izgleda da ista pisem kada ti odbijas da razumes nesto prosto napisano i dalje mi repliciras sa nekim brojkama, sta kaze ovaj ili onaj ili nauka ili nesto trece i predstavljas sve kroz neku matematiku i sabriranje i oduzimanje
 

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Samo napred. Siguran sam da je i on licno probao, nije da prica samo kako je naucen iz knjiga. A vidim da si i ti sada postao profesor
 

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
Трећа година сам, немам још много. ;)
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Nazalost i ti ces nekome pricati kasnije te neke gluposti :) Covek je pametan ne kada procita nesto i uzme zdravo za gotovo, nego razmislja svojom glavom i zapita se nesto. Da li je to tako, da li postoji bolji nacin, da li je ovo ili ono optimalno. I proba na sebi. I skonta i da nije isto ako proba on ili neko drugi, ili ako proba biciklista ili bilder ili neko treci.

Mozes ti meni da pricas sta hoces, kao i tvoj dr. mr. phd. know it all profesor - ako ti uopste dobro to prenosis. Ja sam na sebi probao, osetio i znam kao i milion drugih (ukljucujuci ljude iz ove teme ovde a forumu). A ti samo talk, talk, talk nije tako, ovako je. Evo pise, treci paragraf, 220 stranica a i cuo sam na predavanju
 
Poslednja izmena:

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.523
Rezultat reagovanja
170
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Ti micri cepas HIIT cardio po ne znam koliko dugo i ne gubis misic? :) Po profesorima samo nemoj da si ispod grubo 1200cal i bices okej :) Takodje kada ces da dzogiras ili nesto slicno tome, da li ces to ujutru na prazan stomak ili tokom dana to ti nema veze. Samo stavi na papir koliko ti trosis dnevno i budi u deficitu za taj dan to ti je to.

Ne znam kako ljudi ne razmisljaju i da se zapitaju da li je uopste moguce da iole priblizno izracunas za neki dan koliko si potrosio kalorija gde se sve to odvija non stop i zavisi od 1000 faktora u svakom trenutku. Jos smesnija stvar oni kalkulatori gde uneses visinu i tezinu pa ti oni kazu koliko trosis, budi Bog s nama. I kao da je isto odakle dolaze kalorije. Nebitno da li i koliko je iz masti, UH, proteina. Na kraju 2500 je 2500. Nije uopste da se neka hrana od 500cal vari duze od neke druge od 500cal. Nije da od prve mozda ogladnis posle 2h a druge posle 4h pa u prvom slucaju jedes vise tj. ponovo nakon 2h. Ili mozda da neka hrana zahteva vise energije da se svari od druge, a iste kalorijske vrednosti pa onda zbog toga ne bude zapravo isto. Ili mozda nije isto ako je u tih 2500cal dnevno 600 doslo iz proteina umesto npr. 200. Ili 2000cal doslo iz masti ...sve je to na kraju 2500 i u telu se sve isto desava tj. telo na kraju dana sedne za sto i uzme olovku da podvuce crtu da sracuna koliko je u deficitu da zna koliko da povuce iz masti :)
 

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
Ti micri cepas HIIT cardio po ne znam koliko dugo i ne gubis misic? :) Po profesorima samo nemoj da si ispod grubo 1200cal i bices okej :) Takodje kada ces da dzogiras ili nesto slicno tome, da li ces to ujutru na prazan stomak ili tokom dana to ti nema veze. Samo stavi na papir koliko ti trosis dnevno i budi u deficitu za taj dan to ti je to.

Ne znam kako ljudi ne razmisljaju i da se zapitaju da li je uopste moguce da iole priblizno izracunas za neki dan koliko si potrosio kalorija gde se sve to odvija non stop i zavisi od 1000 faktora u svakom trenutku. Jos smesnija stvar oni kalkulatori gde uneses visinu i tezinu pa ti oni kazu koliko trosis, budi Bog s nama. I kao da je isto odakle dolaze kalorije. Nebitno da li i koliko je iz masti, UH, proteina. Na kraju 2500 je 2500. Nije uopste da se neka hrana od 500cal vari duze od neke druge od 500cal. Nije da od prve mozda ogladnis posle 2h a druge posle 4h pa u prvom slucaju jedes vise tj. ponovo nakon 2h. Ili mozda da neka hrana zahteva vise energije da se svari od druge, a iste kalorijske vrednosti pa onda zbog toga ne bude zapravo isto. Ili mozda nije isto ako je u tih 2500cal dnevno 600 doslo iz proteina umesto npr. 200. Ili 2000cal doslo iz masti ...sve je to na kraju 2500 i u telu se sve isto desava tj. telo na kraju dana sedne za sto i uzme olovku da podvuce crtu da sracuna koliko je u deficitu da zna koliko da povuce iz masti :)
Где сам написао да ће се од HIIT тренинга губити мишићи?
Губе се калорије и ништа више.
Ово остало је смешно и нигде то нисам написао , нити смо о томе (колико је калорија дошло из масти, протеина или УХ) уопште писали, то је друга прича.
Писао сам искључиво о томе, да је телу свеједно одакле се потроше калорије и да замисли организам зна колико после калорија треба да "повуче" из масти.
То што ти не знаш физиологију је нека друга ствар и немам воље да се расправљам више.

А оно ја сам само talk, talk... To што нисам "билдер" и што сам млађи од вас овде не значи да нисам спортиста.
И верујем да се 99% форумаша није такмичило на неком вишем нивоу у било ком спорту, а ја јесам...

Ово је мој последњи пост у овој теми.
Уживајте. :wave:
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Stvar je u tome sto ti sve generalizujes i gledas crno na belo :) a ja pricam sve vreme da nista nije crno i belo, vec je sivo svuda okolo i ne moze se skoro nista generalizovati. Uzmes 10 ljudi sa strane i svi rade sve isto ali ishod nece biti isti za svakog. Ja sam jos pre par post-ova vrlo prosto napisao kljucnu stvar. Do katabolizma u smislu gubitka misicne mase HOCE doci ukoliko je potreba za energijom tolika da telo ne moze ili nece hteti da je povlaci iz sopstvenih masti. A ti to potpuno negiras ili osporavas ili sta vec, nisam ni skontao tj. ne znam jesi li ista konkretno odgovorio na to.
Primer u praksi za to sto pricas ti je npr. ovaj - ustanes ujutru u 8h, nisi jeo od 20h prethodnog dana i odes da radis HIIT ili da trcis. Nakon nekog perioda kada telo potrosi onaj najdostupniji i najbrzi izvor energije tj. glikogen onda ono mora da trosi neki drugi izvor energije. Precice onda telo na masti, ali ako ti nastavis da radis HIIT ili sta vec intezivno jos ne znam ni sam koliko kad tad telo ce PRESTATI da trosi masti i precice na ono sto LAKSE pretvori u energiju tj. razgradice misic umesto da nastavi da razgradjuje masti jer to vise NIJE OPTIMALNO za telo. Kontas? Telo trazi najoptimalniji izvor energije, a ne ono sto bi ti ili svako ko hoce da smrsa voleo. Eto to cist i prost primer katabolizma. I svako ko je PROBAO ovo sto pricam je doziveo katabolizam.
Zato sam gore cisto kao neki primer naveo da bi verovatno NAJOPTIMALNIJE bilo da se kardio u svrhu mrsavljenja radi ujutru na prazan stomak ALI ne predugo upravo iz ovog gore navedenog razloga.
I ajde opet malo logike, ako radis kardio na prazan stomak, i vec si malo dublje u dijeti i rezerve glikogena su ti prazne, znaci da ces jako brzo od kada krenes kardio da koristis masti i ako ga radis 20-30 min. to je sasvim dovoljno da i za UPRAVO TO VREME potrosis nesto sopstvenih masti za energiju I DA METABOLIZAM DOZIVI UBRZANJE od same aktivnost. Jel tako i ima li to logike? Ukoliko kardio ne radis ujutru, ti onda koristis prvo kompletne rezerve glikogena i hranu koji si jeo pa tek kada se to kad tad potrosi onda prelazis na sopstvene masti. Sta je onda optimalnije od ova 2 slucaja? To je poenta, nije svejedno KADA se radi kardio. I nece na kraju dana biti sve to isto kao da se podvukla crta jer ces kroz hranu da popunis glikogen a ujutru ako si radio kardio vec si koristio i sopstvene masti + ces popuniti glikogen iz te hrane. Znaci 2:1 za jutarnji kardio. I na kraju, pricas ili profesor prica, kako vec. Kako telo hoce da koristi masti i kako je ono odlican izvor energije. Pa upravo je stvar u tome sto telo i nece bas da koristi masti tako rado kako ti to kazes. Hoce donekle. I opet sve ovo jako, jako zavisi od same individue i genetike. Neko lakse zadje u katabolizam, neko teze. Neko moze da dosta udje u deficit kalorija i da mu se metabolizam ne uspori previse ili prebrzo a nekome se metabolizam jako brzo adaptira i navikne na taj deficit i onda moras u jos veci deficit ili jos vecu aktivnost da bi dalje gurao pricu. Takodje nije isto ako imas jako malo ili mnogo misica, ili ako imas vise ili malo masti. Sto si mrsaviji lakse je zaci u katabolizam i nema tu nista generalizovano i ovako ili onako. Za jednog je ovako a za drugog je mozda onako.

P.S sto se tice onih maratonaca, atleticara sta vec koje si dao kao primer kako nema katabolizma. Vec sam i za to rekao, ali ajde i da dopunim malo. Oni su misicavi onoliko koliko mogu da budu uz svu tu aktivnost. Mislis li da imaju 10kg misica vise da bi mogli da budu 10kg misicaviji uz toliku aktivnost? Mogu samo oni koji su na hemiji koja im pomaze u tome. Plus, naveo sam vec, niko od njih ne trci po par sati a prethodno nije ili je pojeo samo 1 obrok. Svi oni i tokom treninga non stop piju energetska pica i unose brze secere tj. energiju koju ce trositi i to je poptuno druga prica od ovoga sto mi pricamo. Pa jel vidis i da Djokovic pije nesto na pauzi dok igra mec? Sto ista uzima ako su masti tako dobar izvor energije i njih moze da nastavi da koristi narednih 4-5h koliko ce mu vec trajati mec?
Naravno da bi i oni otisli itekako u katabolizam da trcke kao blesavi po par sati a da ne unose non stop brzu energiju ili ne jedu puno kalorija. Ajde da ih vidim kako jedu dnevno 1200, 1500, 1800cal sta god. i da ne dozive katabolizam na svakom treningu.
 
Poslednja izmena:

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i
A samo sam pitao mogu li rokati tegove i trcanje...:)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Proday

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.826
Rezultat reagovanja
91
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba A500 1GH
CPU & cooler:
i5 430M
Motherboard:
Intel HM55
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
G-Force 330M
Display:
Samsung 32"
HDD:
SSD Crucial M4 512gb
Sound:
Integrated
Case:
Belo 16 inca
PSU:
Neko 220V
Optical drives:
Blue ray RW
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder i MS4000
Internet:
Telekom Adsl 10/1
OS & Browser:
Windows 8 Ent x64
Other:
HTC Desire S
Mozes, neces na takmicenje!

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Otkud ti znas da necu na takmicenje?:p:p:p
zato sto niko ne voli konkurenciju :p :p :P

@Ocz: Mojne se nerviras Vojo, ja u ovu temu kad god udjem, imam sta da procitam :d

Prvo krenem da reply i napisem ko ti sta imam, al onda shvatim: dzaba. Oni koji oce da nauce stvarno, cimace te na pm, ovo sve ostalo je uzalud veruj mi ;) Samo citas i prvo ne verujes, pa se onda smejes, pa opet ne verujes, pa se opet smejes i tako u krug :d

I onda je zakljucak sledeci

 
Vrh