• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Automobili

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i
Eeee....kad se samo setim.....kakva je to ljubav bila.....1.6,nema sta mu nisam radio,bio je prosto neunistiv!!!:)
 

Prilozi

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Kako molim? :D Pa na bilo kom turbo motoru, bio benzin ili dizel, što više izduva poskidaš to više dobiješ. Odnosno, izgubljeno povratiš i tek tada možeš da ostvariš neku maksimalnu snagu.
Jel imaš ti dokumentovano koliko dobiješ skidanjem lonca i katalizatora? Kontam da možda neki uticaj "backpressure" može da ima na brzinu okretanja turbine, ali je tu mnogo bitinije da brzina gasova kroz izduvnu granu bude što veća. Suštinski gledano, na relativno malim obrtajima ti već možeš da imaš maksimalan spool kod turbo motora. Skidanjem zadnjeg lonca možda ćeš dobiti malo veći turbo lag i možda malo više momenta na većim obrtajima, ali to je pitanje. Mislim da su dobici diskutabilni.
Atmosferci su već druga priča, tu svaki lonac ima svoju ulogu...
Kod atmosferaca lonci imaju svoju ulogu, ali najbitnije od svega je izduvna grana. Npr. sa 4-1 izduvnom gubiš na niskim ali dobijaš na visokim obrtajima. Pametno napravljen izduvni sistem sa "špageti" izduvnom, odgovarajućim fi cevi i loncem na pravom mestu može da postigne efekat povećanja snage na visokim obrtajima, a bez gubitka na niskim. Ipak, to se ne pravi u budž servisima.

Eeee....kad se samo setim.....kakva je to ljubav bila.....1.6,nema sta mu nisam radio,bio je prosto neunistiv!!!:)
1.6 benzinac, pre 1987. godišta. Najbolji agregat za VW Golf Mk2 ako izuzmemo 1.8 GT/GTI/16V varijante. ;)

Naravno, samo to košta moooogo više. Npr, da bi porodična limuzina zaista otresla vuletovu makinu, to bi bio recimo neki BMW 535d E60, koji polovan košta 5x koliko njegov auto. Razlog, ogromna razlika u težini auta.
Otresao bi ga dobar Kadett GSI 16V iz 1988. :rotf:
Šalu na stranu, ali verovatno bi ga otresao i Passat 1.9 TDI PD od 130KS isto tako divljački rempairan na nekih 180KS koji ima 1400Kg, kao i remapiran 1.8T na plin, ako gledamo porodične limuzine. Problem je što koštaju bar 2x više.
Teško da za 2000 evra mogu da nadjem auto koji ima 5 vrata, sličan komfor i koji bi mogao da ga dobije na 402.

realno M5 teško da iko od nas može da si priušti (i da kupi, i da registruje, i da osigurava, i da održava itd...)
Apsolutno, kupovina bilo kog velikog i jakog premium automobila, koliko god on jeftin bio za kupovinu, je sumanuta ideja. Npr. možda većina nas može da kupi polovan BMW 535i ili Audi A6 4.2 quattro iz 1998. godine, ali održavanje, registracija i potrošnja ovakvih vozila nisu za svačiji budžet. Da ne pričam o M5, Audi RS itd... koji traže još više od vlasnika.
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
A sto se tice ovog ciji je veci, nazalost toga je uvek bilo i uvek ce biti, nebitno dal su kola upitanju, telefoni, patike, trenerke, parfemi, nakit, plata.... Ne samo kod nas nego svuda u svetu, jbg to je ljudima u prirodi
Ja mu onda dodjem vanzemaljac...

Jer je moj najveći! :rotf:
:troll:
 

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i
@drfedja:

Da,moj je bio 84"- to godiste,neunistiv!!!!Znao sam ga drugom razvuci i do 90-100kmh,trecom do 130kmh....stvarno je isao kao blesav,i to obican dvogrli karburator :)
 

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Pun forum profesionalnih vozaca, mere se milisekunde, cita se telemetrija... samo sto stazu i krug u zivotu videli nisu :D
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Pun forum profesionalnih vozaca, mere se milisekunde, cita se telemetrija... samo sto stazu i krug u zivotu videli nisu :D
Kad bi samo znao koliko nisi u pravu :D Ko se jednom vozio sa drfedjom ili Vuletom, zna o čemu pričam :eek:
 

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Svako moze da divlja autom... Samo je pitanje koliko je vozac dobar i auto brz... Ali za stazu sam verovatno u pravu

Sve je to ok, volim i ja automobile, auto sport... To mi je omiljena zanimacija :) Da postoje uslovi sigurno bih stalno isao rekreativno na neku pravu stazu...

E to je ono sto me malo iritira. Ovde se samo prica o konjskim snagama, ubrzanju, razvlacenje izmedju semafora itd. A sta cemo kad naidje krivina? Dzabe vam ti budzeni traktori, to je usa auto stil, ide samo pravo :D
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Dzaba vam sve to...kad budete izvukli 70km prvom iz juga 55-tice javite se :D I jedna bitna stvar otovrite gepek i imate remus i spojler u istom, tj. bolje se cuje unutra zvuk :rotf:
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Svako moze da divlja autom... Samo je pitanje koliko je vozac dobar i auto brz... Ali za stazu sam verovatno u pravu

Sve je to ok, volim i ja automobile, auto sport... To mi je omiljena zanimacija :) Da postoje uslovi sigurno bih stalno isao rekreativno na neku pravu stazu...

E to je ono sto me malo iritira. Ovde se samo prica o konjskim snagama, ubrzanju, razvlacenje izmedju semafora itd. A sta cemo kad naidje krivina? Dzabe vam ti budzeni traktori, to je usa auto stil, ide samo pravo :D
Velika je razlika izmedju divljanja kako si okrakterisao voznju, i brze voznje sa nekim ko zna sta radi ;) Al dobro, dzaba objasnjavati neke stvari kad svako ima svoje misljenje i vidjenje stvari

Kad bi ti znao koliko para treba da se sredi auto za prave trke, veruj mi napamet ti ne bi palo da izjavljujes stvari koje izjavljujes, a otici obicnim autom na stazu kako bi sebi izlecio neki kompleks i rekao da si bio na staz i ispao smeker u drustvu ili na netui je mnogo smesnije od bilo cega do sada.

:wave:
 
Poslednja izmena od urednika:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Svako moze da divlja autom... Samo je pitanje koliko je vozac dobar i auto brz... Ali za stazu sam verovatno u pravu

Sve je to ok, volim i ja automobile, auto sport... To mi je omiljena zanimacija :) Da postoje uslovi sigurno bih stalno isao rekreativno na neku pravu stazu...

E to je ono sto me malo iritira. Ovde se samo prica o konjskim snagama, ubrzanju, razvlacenje izmedju semafora itd. A sta cemo kad naidje krivina? Dzabe vam ti budzeni traktori, to je usa auto stil, ide samo pravo :D
A ko je rekao da ja pricham o divljanju? ;) Kazem ti, nisi u pravu ;)

:wave:
 

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Velika je razlika izmedju divljanja kako si okrakterisao voznju, i brze voznje sa nekim ko zna sta radi ;) Al dobro, dzaba objasnjavati neke stvari kad svako ima svoje misljenje i vidjenje stvari

Kad bi ti znao koliko para treba da se sredi auto za prave trke, veruj mi napamet ti ne bi palo da izjavljujes stvari koje izjavljujes, a otici obicnim autom na stazu kako bi sebi izlecio neki kompleks i rekao da si bio na staz i ispao smeker u drustvu ili na netui je mnogo smesnije od bilo cega do sada.

:wave:
To da li neko ne zna ili zna sta radi tj vozi, nema veze. Ako nije na mestu predvidjenom za takvu voznju to je divljanje. Opet kazem ne osudjujem to jer ni ja ne vozim uvek bas po propisima i volim brzu voznju. Tako da opet ne kapiram sta si hteo da kazes.

I opet ne znam kad sam pricao o sredjivanju auta za neki zvanicni sampionat. Naravno ne znas ni ti koliko to kosta jer to zavisi od samog auta i pravila. Nije isto jugo i neki leon npr.


Ne znam kakvi su to kompleksi ako nisam fan trkanja izmedji semafora i budzenja traktora do besvesti. Snaga bez kontrole ne vredi nista.

Stvarno mi nije jasno sta si hteo da objasnis....
 
Poslednja izmena od urednika:

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Animan dzaba editujes post, ima to u mom citatu. I to je ok ne moze da me uvredi takp da nema potrebe da se brisu neki delovi
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Animan dzaba editujes post, ima to u mom citatu. I to je ok ne moze da me uvredi takp da nema potrebe da se brisu neki delovi
Nista ne brini. I quote cu da editujem, a ako bilo ko nastavi sa takvim tonom da komunicira dobice i adekvatnu opomenu u vidu bodova. Takvu komunikaciju ne gajimo na PCAXE - nikada nismo, nikada necemo. Nama je prosto muka od tih trivijalnih internet prozivki, pa ih sankcionishemo ;)


EDIT: Super je sto tebe ne moze da uvredi, ali ovo ne citas samo ti i BEGINER vec i ostali, pa da ne skapiraju ovo kao zeleno svetlo za takav tip "komunikacije".

:sekira:
 
Poslednja izmena:

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
animaN svaka cast fantomu, fedji, vuletu ali neki pojedinci su "pametni" u svakoj priči i pretpostavljam samo glasni na forumu... Odgovaraju i na ono što znaju i što ne znaju. Ništa argumentovano nego napamet pa to zna malo da iritira.
I kad se prokomentariše suprotno njihovom mišljenju odmah kreće neargumentovana prozivka slična maloletnom tonu.
Nismo baš svi ovde >90. godište pa to malo smara.
No ovo je odličan forum i šteta bi bilo da dođe do vređanja
 

M_M

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.03.2011.
Poruka
277
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7-2600K, Noctua NH-D14
Motherboard:
MSI P67A-GD65
RAM:
4x2GB ExcelRAM, 1866CL8
VGA & cooler:
Asus R9 290 OC 4GB
Display:
24" Dell 2407WFP-HC
HDD:
Kingston HyperX 240GB + 6TB
Case:
CoolerMaster CM690
PSU:
Corsair HX750
Optical drives:
LG BluRay
Internet:
SBB 15Mbit
OS & Browser:
Win7HP 64bit
Other:
APC SmartUPS SU1000i
Da postoje uslovi sigurno bih stalno isao rekreativno na neku pravu stazu...
Ja sam prošle godine par put išao na NAVAK Track Day, i gazio svoju makinu "do daske"... Čak sam i paknove zapalio na kraju jer ih nisam "odmarao" - ah taj adrenalin.

Dakle, uslova za rekreativno i koliko-toliko bezbedno "produvavanje motora" ima, vidi ovde:

http://www.navak.rs/track-day/sledeci-track-day.html

Staza je dobra, dovoljno dugačka (oko 1:35-1:55min krug, zavisno od tvog umeća i auta), ima i pravaca i krivina, manje i više zahtevnih, pa izvoli.
 
Poslednja izmena:

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Ja sam prošle godine par put išao na NAVAK Track Day, i gazio svoju makinu "do daske"... Čak sam i paknove zapalio na kraju jer ih nisam "odmarao" - ah taj adrenalin.

Dakle, uslova za rekreativno i koliko-toliko bezbedno "produvavanje motora" ima, vidi ovde:

http://www.navak.rs/track-day/sledeci-track-day.html

Staza je dobra, dovoljno dugačka (oko 1:35-1:55min krug, zavisno od tvog umeća i auta), ima i pravaca i krivina, manje i više zahtevnih, pa izvoli.
Znam za navak, ali kao sto sam rekao vec, da imam uslova...

Kao prvo za neki dozivljaj treba malo jaci auto. Do navak-a i nazad ima 600km. Taj dan na stazi se isto placa. Posle tog izleta verovatno treba menjati bar plocice :)

Posto imas iskustva kazi koliko to zadovoljstvo kosta, plus u mom slucaju troskovi za jos 500km.

Ali za one koji imaju, merak nema cenu ;)
 
Poslednja izmena:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
animaN svaka cast fantomu, fedji, vuletu ali neki pojedinci su "pametni" u svakoj priči i pretpostavljam samo glasni na forumu... Odgovaraju i na ono što znaju i što ne znaju. Ništa argumentovano nego napamet pa to zna malo da iritira.
I kad se prokomentariše suprotno njihovom mišljenju odmah kreće neargumentovana prozivka slična maloletnom tonu.
Nismo baš svi ovde >90. godište pa to malo smara.
No ovo je odličan forum i šteta bi bilo da dođe do vređanja
Apsolutno tacno

:wave:

I opet ne znam kad sam pricao o sredjivanju auta za neki zvanicni sampionat. Naravno ne znas ni ti koliko to kosta jer to zavisi od samog auta i pravila. Nije isto jugo i neki leon npr.



.
Pa recimo da gresis jer znam sta pricam buduci da znam dvojicu momaka koji redovno voze trke, evo bas su za vikend vozili trku u Kosutnjaku... Cisto informativno, Bane sa Vidikovca se trka u Yugu, i znam da je decko za sredjivanje Yuga do sada dao oko 10k evra, a Andrej vozi jacu klasu i sredjivao je Subaru Imprezu i sad lagacu te ne znam tacno sumu ali znam da je izmedju 40-50k evra. Ovo je za zvanicni sampionat, ne znam bas sve u detalje jer da te ne lazem nije me toliko interesovalo, ali raspitacu se za prezimena momaka kao i sta voze, pa cu ti dati da ih proguglas cisto da vidis da ne pricam napamet

Sto se tice budzenja "traktora" niko od nas nije budzio auto da bi isao na drag trke, bar ja nisam, niti sam ga budzio za ikakve trke... Ono sto sam ja hteo da postignem sa svojim autom to sam i uspeo, dobio sam malo lepsi zvuk zbog auspuha, i bolje ubrazanje u toku same voznje sto mi je i bilo bitno kada krecem u preticanje. Buduci da vozim dosta po gradu a i sluzbeno vozim puno, tesko da mi je auto buzden za drag ili ti trke na pravcu, tako da ne znam kako si dosao do tog zakljucka :)

Al kao sto rekoh svako ima pravo na svoje misljenje
 
Poslednja izmena:

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
Ja i dalje tvrdim da trsim Beginera na 402 :d :P

Čisto malo da dolijem ulja na vatru :troll:
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Ma trsi slobodno :d

Begineru je bitno da ima auto siguran kao sto rece MM, i da uziva u voznji istog ;)

:wave:
 

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
tesko da mi je auto buzden za drag ili ti trke na pravcu, tako da ne znam kako si dosao do tog zakljucka :)
Ne znam ni ja zasto si osetio potrebu da mi nesto objasnjavas i prozivas kad te danas nisam ni spomenuo...

Samo se nadam da si procitao obrisane delove onih post-ova...

Kad porastes mozda i shvatis po nesto...
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Nisam procitao, jer sam "porasao" i bio sam na poslu i imam obaveze u privatnom zivotu pa nisam na forumu 15-16h dnevno i samim tim mi nije cyber life sve kao nekima
 

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Nisam procitao, jer sam "porasao" i bio sam na poslu i imam obaveze u privatnom zivotu pa nisam na forumu 15-16h dnevno i samim tim mi nije cyber life sve kao nekima
Rece deckic koji ima 1500 postova a ja 300... Koliko vidim iste godine kreiran nalog...

Ti si moj idol ;)
 

M_M

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.03.2011.
Poruka
277
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7-2600K, Noctua NH-D14
Motherboard:
MSI P67A-GD65
RAM:
4x2GB ExcelRAM, 1866CL8
VGA & cooler:
Asus R9 290 OC 4GB
Display:
24" Dell 2407WFP-HC
HDD:
Kingston HyperX 240GB + 6TB
Case:
CoolerMaster CM690
PSU:
Corsair HX750
Optical drives:
LG BluRay
Internet:
SBB 15Mbit
OS & Browser:
Win7HP 64bit
Other:
APC SmartUPS SU1000i
Znam za navak, ali kao sto sam rekao vec, da imam uslova...

Kao prvo za neki dozivljaj treba malo jaci auto. Do navak-a i nazad ima 600km. Taj dan na stazi se isto placa. Posle tog izleta verovatno treba menjati bar plocice :)

Posto imas iskustva kazi koliko to zadovoljstvo kosta, plus u mom slucaju troskovi za jos 500km.

Ali za one koji imaju, merak nema cenu ;)
Tebe kolje tih 500+km do tamo. Auto ako nemaš, kupićeš... Npr neka Alfica 149 jtdm sa 150ks pa je čipuješ bi dala odličan užitak. Ili za još manje para, neki šestak BMW E30 ili E36 325i ili još bolje "327i", oko 1500-2500e red veličine u solidnom stanju.

Osećaj na pisti je fantastičan, jednostavno se ne može porediti sa običnom vožnjom, čak i drag-om od semafora do semafora. Naravno, što jači auto, utoliko više adrenalina jer vas više kažnjava za greške koje pravite pa kada posle nekog vremena ovladate mašinom i stazom, satisfakcija je utoliko veća.

Ja sam na primer na prvom odlasku na stazu (kada sam bio oko 2x15min na stazi) i prženja do daske nekih 15-tak minuta u komadu u drugom poluvremenu osetio da na kraju slabije kočim. Kada sam napustio stazu i stao, prednje kočnice su se bukvalno dimile. Morala je sledeći dan zamena prednjih pločica a ujedno sam promenio i zadnje pločice ali i sve diskove jer bi im uskoro ionako bilo vreme. Stavio sam i ATE Racing Blue kočionu tečnost sa višom tačkom ključanja. Sada koči ko nenormalan ali sam naučio i lekciju za sledeći put: Nakon nekoliko brzih krugova, moraš da odvozaš jedan lagani, da se kočnice tj. pločice malko ohlade, jer ako se pregreju i "prekale", iako ima "mesa" možeš samo da ih baciš.

Što se plaćanja tiče, mene je preko bmwkluba koštalo oko 2700din za 2x30min. Srećom, pa sam iz Bgd-a dakle oko 120km sveukupno tamo-vamo, a potrošio sam oko 30L benzina. Dakle sve zajedno oko 7000din cela avantura, bez kočnica (moja greška da ih nisam hladio svakih par krugova)...

Napomena, auto zaista mora da bude odlično pripremljen - proveren, jer kada se gazi do daske, ako ulja nema dovoljno ili isto loše, ili ako vam sistem hlađenja nije u top formi, vrlo lako dolazi do kvara. Samo na jednoj seansi, od 15-tak auta dva su ispala zbog kvara - jedan BMW je propišao ulje po stazi, a jednom Puntu HGT "prokuvao" motor - imao retko 0w-30 ulje, gazio non-stop u visokim obrtajima a izgleda imao i mali problem sa hlađenjem, pa se motor pregrejao.

Najjači momenat je bio kada je došao neki baja sa GT-R-om, i razvalio sve do daske. Godzilla u bukvalnom smislu reči! Ko ima dovoljno para, to je pravi auto za pistu!

P.S. Evo jedan solidan E36 za relativno sitne pare a pružio bi puno uživanja na stazi, šestak motor i zadnja vuča, idealno za uživanje...
http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=26131
 
Poslednja izmena:

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Rece deckic koji ima 1500 postova a ja 300... Koliko vidim iste godine kreiran nalog...

Ti si moj idol ;)
Deckic je bio moderator, samim tim i jako aktivan clan foruma otud i gomila postova, nema potrebe za omalovazavanjem i predrasudama :wave:

Ljudi, opustite se, lepo je vreme, spustite loptu i najnormalnije komunicirajte.
Ovo ne vazi samo za tebe Miki, tebe sam samo licitirao.

Da razbijem malo ozbiljnost, evo meni je danas utisak na autoputu yugicem 135 na plin...brrrrrrrm :D
Pa malo malo u levu traku zaobilazi nekog...ihihi
 
Poslednja izmena:

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Naravno bilo koji auto da je u pitanju mora biti top stanje. Taj auto mora i da te vrati kuci :)

Sto se tice troskova ukupno sve za nekog iz Nisa npr izadje mozda i 20k.
 
Vrh