• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Iskustva sa prodavnicama komp. opreme

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Ne znam sta da kazem.. ja vec 2-3 godine kupujem u Win Winu u Va, prakticno otkad se otvorio shop.. Do sada samo pozitivni utisci, reklamirao sam WD Blue 1TB koji imao krs nekih errora i bed sektore- u roku od 24h sam dobio drugi WD Blue 1Tb.

Takodje sam reklamirao i Patriot Signature 2x4Gb DDR3, ta memorija je slabo podrzana na ovim Asus plocama, flesovao sam najnoviji bios ali sam uvek imao 3,9Gb rama umesto 8, naknadno su u ww servisu potvrdili ono sto sam mislio- da pored nekompatibilnosti sa mojom plocom ipak 1 stap ima lose tripove..
Opet zamena bez problema u roku od 48h.

Inace su likovi koji rade u WW u Va carevi, jedino me smara sto Alti/emmi/ww mogu da ispale, lupam narucis nesto (kao ja Patriot Viper 2133Mhz 2x4Gb), cekas 7 dana a onda kazu kao nema.

Nervira me malo ako je MSI ovoliko kulovska kompanija oko garancije.. imam MSI 5850 TF II i za sada radi odlicno, prednost MSI grafickih, posebno amd, je to sto imaju 3 god garancije za razliku od Powercolor i Sapphire-a ali ako se ispostavi da je tacno to da prave velike probleme oko ostvarivanja garancije izbegavacu MSI i drzati se Asus-a, kao i do sada ;)
 
Poslednja izmena:

zmajcek

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.03.2011.
Poruka
76
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon II x 4 635
Motherboard:
Gigabyte 970A-UD3
RAM:
Kingston 2x2GB Kingston
VGA & cooler:
Powercolor Radeon HD 3850
Display:
Philips 226CL
HDD:
HyperX 120GB, hitachi deskstar 500GB
O win winu sve najgore :d u Kragujevcu kupio plocu pre manje od 2 godine, garancija je 3 godine. pre nekoliko meseci ploca samo stala da radi, zakucala i to je to. Crkli tranzistori na naponskoj jedinici... Odneo da reklamiram, preuzeli plocu i rekli mi zovemo te za 15 dana. Posle 2 dana me zovu da mi kazu da mi je ploca stigla. Odem i stvarno je stigla ali sa napomenom da mi je garancija odbijena zbog "nekakve tecnosti na dva tranzistora". Ploca crkla u Avgustu na +40 a brat posle 5 dana nasao tecnost na cak dva tranzistora :D Ganjao se danima sa njima, zvao sve redom da vidim po kom osnovu su oni utvrdili da su nasli tecnost koji nisu mogli da nadju jer racunar stoji na mestu gde ne moze da se okvasi. Ako nista bar sam ih nervirao par dana :)
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Pozovi ih lepo i objasni im, naravno ako si siguran da nešto nisi prosuo.
Kada kondenzator otkaže u dosta slučajeva izađe tečnost iz njega, pa je to verovatno završilo na tranzistorima.
 

zmajcek

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.03.2011.
Poruka
76
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon II x 4 635
Motherboard:
Gigabyte 970A-UD3
RAM:
Kingston 2x2GB Kingston
VGA & cooler:
Powercolor Radeon HD 3850
Display:
Philips 226CL
HDD:
HyperX 120GB, hitachi deskstar 500GB
Pozovi ih lepo i objasni im, naravno ako si siguran da nešto nisi prosuo.
Kada kondenzator otkaže u dosta slučajeva izađe tečnost iz njega, pa je to verovatno završilo na tranzistorima.
Zvao ih lepo i pricao sa njima, oni me uputili na servisera koji je gledao plocu, on me pita ovim recima, "ti kazes da sam ja lud pa da ne vidim onu tecnost, nisam ja lud odlicno znam sta sam video". Tako da od toga nema nista :) ali ostaje mi zadovoljstvo da ih crnim gde stignem :d
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pa da, prosto. Nema fizickog ostecenja, tecnost na ploci sa kondenzatora i to je to. Dobar dan, garancija i vidimo se. Realno zeznuli su te a ja bih rekao da se drugacije odnose prema kupcima u Beogradu i drugim, manjim gradovima. Ovo je malo klise ali realno u Beogradu je vee trziste i sam pristup problemu i odnos prema kupcima je na visem nivou. :|
 

no name

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.06.2011.
Poruka
158
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
I ne znam sta im ovo znaci da pricas sa serviserom koji treba da te ubedi da ti garancija ne vazi. bedno!
 

seizmos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2010.
Poruka
352
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja sam odneo telefon u servis koji je crkao pre 3 godine zbog kodenzacije(vode), majstor je odmah nasao tragove i pitao jel bio u vodi...

TT by Galaxy S3
 

zmajcek

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.03.2011.
Poruka
76
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon II x 4 635
Motherboard:
Gigabyte 970A-UD3
RAM:
Kingston 2x2GB Kingston
VGA & cooler:
Powercolor Radeon HD 3850
Display:
Philips 226CL
HDD:
HyperX 120GB, hitachi deskstar 500GB
Prvo su me setali, zovi ovaj broj, pa me oni prebace dallje i tako dodjoh do servisera. :D Inace ovo je maticna ploca a ne telefon, i malo je teze da upadne u vodu :D
 

seizmos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2010.
Poruka
352
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Moze da propusti crevce na vodenom hladjenju ;)

TT by Galaxy S3
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
@seizmos
Kao i u mom slucaju,pa nisu skontali.. :P sve je stvar srece i raspolozenja servisera..
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Jel imaš makro sliku tog problematičnog dela.
 

zmajcek

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.03.2011.
Poruka
76
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon II x 4 635
Motherboard:
Gigabyte 970A-UD3
RAM:
Kingston 2x2GB Kingston
VGA & cooler:
Powercolor Radeon HD 3850
Display:
Philips 226CL
HDD:
HyperX 120GB, hitachi deskstar 500GB
Mogu da fotografisem, nije problem. Oni su obelezili markerom gde je problematicni deo, ali ja ne vidim nista :) Jednostavno nije mogla nikakva tecnost da dospe do tog dela ploce. Sve je radilo na def. bez vodenog hladjenja :) zato planiram sa novom plocom procesoru dusu da uzmem xD
 

fr0wn3r

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.05.2011.
Poruka
220
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Post-ovao sam vec u temu hardware pozajmice o situaciji koja me zadesila. Spremam se da nosim jednu graficku iz kuce na reklamaciju od nedelje u Milenium/PINsoft prodavnicu, u garanciji je naravno.

Ima li neko iskustva sa njima? Kakvi su po tom pitanju? I interesuje me koji je zakonski rok u kom se reklamacije resavaju i sta su moja prava? Znam, da se dosta cesto pominje, i sam sam druge savetovao o istim situacijama, ali isparilo... Moje pravo je da uzmem isti takav proizvod ili slican, ako se slazem sa onim sto mi nude - sto se dogovorimo i konacno, ako mi ne odgovara da trazim povracaj novca, ne?
 

klaywert

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.01.2011.
Poruka
127
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 3220
Motherboard:
Gigabyte GA-Z77M-D3H
RAM:
4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
EVGA 9800GT 512MB DDR3
Display:
LG W2242T
HDD:
SEGATE 1TB / WD 320GB
Sound:
INTERGRATED
Case:
COOLERMASTER SILENCIO 550
PSU:
CHIEFTEC 650W MODULAR
Optical drives:
OPTIARC DVDRW
Mice & keyboard:
A4TECH XL750BK / CM R8
Internet:
KABLOVSKI
OS & Browser:
WIN 7 ULTIMATE 64BIT
prodavac je dužan da u roku od 14 dana te obavesti na koji način će biti rešena reklamacija i nakon toga se rešava u primerenom roku, ukoliko je kvar nastao u prvih 6 meseci dužan je da ti zameni novim proizvodom istih ili sličnih karakteristika. Novac možeš da dobiješ nazad samo ako ne postoji zamena koja odgovara tom proizvodu. Nemojte širiti dezinformacije molim vas oko 45 dana. 45 Dana važi samo za reklamacije za proizvode koji su kupljeni pre stupanja na snagu novog zakona a još su u garatnom roku.
 

Don Workinson

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.07.2010.
Poruka
935
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 8600K 4.6GHz :: NOCTUA NH-C12P SE14
Motherboard:
ASUS TUF Z370 PRO GAMING
RAM:
2x8GB DDR4 Corsair 3200
VGA & cooler:
SAPPHIRE HD 7790 1GB GDDR5
Display:
Dell U2312HM IPS, Samsung 793DF
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, WD Blue 4TB, Samsung F3 500GB HD502HJ
Sound:
Asus Xonar DG :: CMOY HP AMP :: TAKSTAR HI2050/PANASONIC RP-HTF600E-S/Superlux HD 661/Takstar Pro 82
Case:
NZXT ELITE 340
PSU:
SEASONIC SS-520GB 520W
Mice & keyboard:
Zowie FK2 :: Steel Series QcK+ fnatic, CMStorm Devestator
Internet:
100Mb/s -/6Mb/s SBB
OS & Browser:
Windows 10 x64, Mozilla Firefox
Other:
Xbox Controller
prodavac je dužan da u roku od 14 dana te obavesti na koji način će biti rešena reklamacija i nakon toga se rešava u primerenom roku, ukoliko je kvar nastao u prvih 6 meseci dužan je da ti zameni novim proizvodom istih ili sličnih karakteristika. Novac možeš da dobiješ nazad samo ako ne postoji zamena koja odgovara tom proizvodu. Nemojte širiti dezinformacije molim vas oko 45 dana. 45 Dana važi samo za reklamacije za proizvode koji su kupljeni pre stupanja na snagu novog zakona a još su u garatnom roku.

Jel to vazi i za mobilne tel ili samo za it. ortakinje je mob posle 2meseca otkazao ulaz za slusalicu i odnela je na reklanaciju i posle ~25dana su joj javili dadodje i odbili joj garanciju jer navnodno kao ima neke tecnosti na ploci :D kisa je padala dok je ona pricala i kao ne vazi garancija :D
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Jel to vazi i za mobilne tel ili samo za it. ortakinje je mob posle 2meseca otkazao ulaz za slusalicu i odnela je na reklanaciju i posle ~25dana su joj javili dadodje i odbili joj garanciju jer navnodno kao ima neke tecnosti na ploci :D kisa je padala dok je ona pricala i kao ne vazi garancija :D
Mozda je pricala sa mokrom kosom :D

A uzas, uvoznici telefona su najveci drkoshi.
 

klaywert

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.01.2011.
Poruka
127
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 3220
Motherboard:
Gigabyte GA-Z77M-D3H
RAM:
4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
EVGA 9800GT 512MB DDR3
Display:
LG W2242T
HDD:
SEGATE 1TB / WD 320GB
Sound:
INTERGRATED
Case:
COOLERMASTER SILENCIO 550
PSU:
CHIEFTEC 650W MODULAR
Optical drives:
OPTIARC DVDRW
Mice & keyboard:
A4TECH XL750BK / CM R8
Internet:
KABLOVSKI
OS & Browser:
WIN 7 ULTIMATE 64BIT
pa ako telefon nije otporan na vodu onda ne bi trebala da ga koristi po kiši :d nek koristi handsfree koji su namenjeni za takvu vrstu upotrebe

važi za sve tehničke uređaje, a tehničkim uređajem se smatraju svi samostalni uređaji koji koriste struju iz mreže kako bi funkcionisali, e sad po tom tumačenju, recimo slušalice, grafička karta recimo, daljiski upravljač nisu tehnički uređaji jer ne mogu samostalno da rade, tj same bez dodatnih uređaja ili sklopa nemaju nikakvu funkciju.
 
Poslednja izmena:

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.225
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
prodavac je dužan da u roku od 14 dana te obavesti na koji način će biti rešena reklamacija i nakon toga se rešava u primerenom roku, ukoliko je kvar nastao u prvih 6 meseci dužan je da ti zameni novim proizvodom istih ili sličnih karakteristika. Novac možeš da dobiješ nazad samo ako ne postoji zamena koja odgovara tom proizvodu. Nemojte širiti dezinformacije molim vas oko 45 dana. 45 Dana važi samo za reklamacije za proizvode koji su kupljeni pre stupanja na snagu novog zakona a još su u garatnom roku.
ZZP kaze sledece :

Zakon o zastiti potrosaca je napisao(la):
Pravne posledice nesaobraznosti

Član 54
Ako isporučena roba nije saobrazna ugovoru, potrošač ima pravo da zahteva od trgovca da se otkloni nesaobraznost, bez naknade, opravkom ili zamenom, odnosno da zahteva odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor u pogledu te robe.
Potrošač, na prvom mestu, može da bira između zahteva da se nesaobraznost otkloni opravkom ili zamenom.
Ako otklanjanje nesaobraznosti u skladu sa stavom 2. ovog člana, nije moguće ili ako predstavlja nesrazmerno opterećenje za trgovca, potrošač može da zahteva umanjenje cene ili da izjavi da raskida ugovor.
Nesrazmerno opterećenje za trgovca u smislu stava 3. ovog člana, javlja se ako u poređenju sa umanjenjem cene i raskidom ugovora, stvara preterane troškove, uzimajući u obzir:
1) vrednost robe koju bi imala da je saobrazna ugovoru;
2) značaj saobraznosti u konkretnom slučaju;
3) da li se saobraznost može otkloniti bez značajnijih neugodnosti za potrošača.
Svaka opravka ili zamena se mora izvršiti u primerenom roku i bez značajnijih neugodnosti za potrošača, uzimajući u obzir prirodu robe i svrhu zbog koje ju je potrošač nabavio.
Sve troškove koji su neophodni da bi se roba saobrazila ugovoru, a naročito troškovi rada, materijala, preuzimanja i isporuke, snosi trgovac.
Potrošač ima pravo da raskine ugovor, ako ne može da ostvari pravo na opravku ili zamenu, odnosno ako trgovac nije izvršio opravku ili zamenu u primerenom roku ili ako trgovac nije izvršio opravku ili zamenu bez značajnijih nepogodnosti za potrošača.
Za obaveze trgovca koje nastanu usled nesaobraznosti robe, proizvođač se prema potrošaču nalazi u položaju jemca.
Potrošač ne može da raskine ugovor ako je nesaobraznost robe neznatna.
Prava navedena u stavu 1. ovog člana, ne utiču na pravo potrošača da zahteva od trgovca naknadu štete koja potiče od nesaobraznosti, u skladu sa opštim pravilima o odgovornosti za štetu.



Član 55
Trgovac je odgovoran za nesaobraznost robe ugovoru koja se pojavi u roku od dve godine od dana prelaska rizika na potrošača.
Ako nesaobraznost nastane u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, pretpostavlja se da je nesaobraznost postojala u trenutku prelaska rizika, osim ako je to u suprotnosti sa prirodom robe i prirodom određene nesaobraznosti.


Kod prodaje polovne robe, može se ugovoriti kraći rok u kome trgovac odgovara za nesaobraznost, koji ne može biti kraći od jedne godine.

Član 58
Potrošač može da izjavi reklamaciju trgovcu, radi ostvarivanja svojih prava iz člana 54, odnosno člana 56. ovog zakona.
Trgovac je dužan da bez odlaganja, a najkasnije u roku od 15 dana od prijema reklamacije, odgovori potrošaču, sa izjašnjenjem o podnetom zahtevu i predlogom njegovog rešavanja.
Znaci, u slucaju neobraznosti kupac ima pravo da bira izmedju zamene ili popravke ( u slucaju nemogucnosti zamene, a da je ista zahtevana, radi se povracaj sredstava). Posle ullaganja reklamacije na nesaobraznost, prodavac ima 15 dana da odgovori na zahtev kupca za predlogom resenja reklamacije. Posle obavestenja kupca (i naravno saglasnost istog), intervencija (popravka ili zamena) se mora izvrsiti u primerenom roku.


Ako se nesaobraznost (kvar) pojavi u roku periodu od 6 meseci od kupovine, smatra se da je nesaobraznost postojala pri kupovini proizvoda i u slucaju eventualnog spora, na prodavcu (proizvodjacu) je teret dokazivanja ako tvrdi da to nije tako. Posle 6 meseci u slucaju spora, teret dokazivanja je na kupcu.

U periodu od 6 meseci nije "obavezna" zamena ili vracanje sredstava, vec je samo podrazumevano da je uredjaj bio neispravan u trenutku prodaje, a kupac jos uvek moze da se izjasni o nacinu resavanja (po principu iz clana 54).

P.S. : Rok od 45 dana, kako je klaywert rekao, vazi samo za uredjaje kupljene pre 1.1.2011 (ili u nekim specijalnim slucajevima, koji su uvezeni pre tog datuma). Ovo isto vazi u suprotnom smeru kada se prica o obaveznom garantnom roku od 2 godine, tj proizvodi kupljeni pre 1.1.2011 mogu imati kracu garanciju posto se zakon ne primenjuje retroaktivno (mozda je suvisno reci, ali ne bi verovali koliko ljudi ovo ne razume).
 
Poslednja izmena:

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Da prenesem vrlo svezi utisak(zanimljiv)
Drugar hoce da da oko 1000eur za plocu,proc(sa aftermarket hladnjakom),ram,graficku i ssd i pita mene da mu sklopim...
Sklopim ja njemu makinu koja izadje oko 1100eur i kaze lik "sad cu da zovem emmi(posto izgleda da oni sve to imaju sto njemu treba) i da vidim sa njima da uzmem sve kod njih ako je to moguce"(da bude sto manje cimanja)
Ja kazem "zovi,kad cuju koju cifru ces dati za par komponenata izacice ti u susret sigurno da to bude sto pre gotovo" ;)
Javi se lik i posto mu ovaj kaze da hoce da kupi komponente i okvirno koje, kaze da saceka par minuta jer ima stranku(onako nezaintresovano)
Ortak saceka i posle toga(posto je lik bio na spikerfonu kod nas) se javlja isti prodavac (koji je potpuno nezaintresovan da proda i pomogne) vec pita a sta ce ti ta memorija(moze i sporija) i kaze da ne zna cene odmah nego sve mora da se narucuje.
Ortak mu kaze da hoce da zna cenu pre nego sto dodje da uzme a on kaze "dodji ti pa cemo videti" nasta ortak kaze da ne zeli da se cima ako mu ne odgovara cena vec hoce sve da sabere prvo pa tek onda da kaparise i uzme...
Uglavnom,lik koji je maximalno nezaintresovan da proda nesto dodatno i pomogne oko moguceg odabira komponenata kaze da ce mu se javiti za neko vreme sa cenama i sta ce sve moci da se dobavi;)
Ortak je cekao neko vreme(45min) i pukne mu film i pozove sledece na listi koje je video... monitor.
Covek se javi max ljubazan,sa raznim predlozima,kaze mu da ne moze da nabavi noctua nh-d14 sa braket-om za socket 2011 i iznese mu druge predloge(ta informacija u emmi-u nije bila rechena) i sta moze da nabavu za doticni socket;)
Taj drugi poziv je bio prijatniji a moj ortak(noob za racunare) je presrecan sve ugovorio za mnoooogo krace vreme,cak oko 6k manje a komponente kako su mu rekli dobija do vcrs!
No comment :D
 
Poslednja izmena:

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ja sam skoro dve nedelje cekao plocu iz EMMI-a i shto je fora niko mi se nije javljao iz EMMI-a da me obavesti da cu morati da cekam. Na sajtu je stajao datum isporuke (4 dana od porudzbine), ja cekao kurira i niko se nije pojavio. Posaljem mail na shta mi odgovore da tu plocu nemaju na stanju i salju je cim im stigne. Ja proverim na sajtu, datum isporuke se promenio, ja opet kuci, a kuriru ni traga. Posaljem mail opet i dobijem odgovor da je ploca bas danas stigla i da sutra ocekujem robu. Proverim na sajtu, datum isporuke opet promenjen, ali za prekosutra. Sedim ja opet kuci cekam kurira, poshto su mi u mailu rekli da stize roba sutra, a ne prekosutra i opet niko se ne pojavi. Roba konacno stize sledeci dan
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
@kobac
Koju je radnju zvao tvoj ortak?
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Rekao bi da je bila kozjacka,ona prva na listi;)
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Samo da potvrdim,javio mi drug da su mu sve komponente kod kuce;)
Kako su i obecali tako je i bilo;)
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Vrh