• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Iskustva sa prodavnicama komp. opreme

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Onda je 80% reklamacija u nasoj zemlji ekstremno moj ujak je cekao 3 meseca da mu promene obican 2,5 inca hdd u laptopu :rotf:
Tvoj ujak je neiskusan sto nije tuzio tuzio tu firmu ;) 3 meseca je van svake pameti...
 

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Tvoj ujak je neiskusan sto nije tuzio tuzio tu firmu ;) 3 meseca je van svake pameti...
E vidis to sam i ja pomislio al razmisli malo bolje kakvo nam je sudstvo cekao bi jos 3 meseca na presudu :rotf::rotf::rotf: i sta onda tek nakon po godine dobije laptop nazad :rotf::d
A firma je winwin naime problem je bio u tome sto je u tom njegovom acer laptopu crkao hdd nesecam se sad tacno koi je model bio posle sam nasao youtube snimak kako izgleda lap kad se otvori samo da proverim dal se u njemu nalazi klasican hdd od 2,5 inca na 5400 obrtaja i da nalazi se nije nista specijalno pa meni bi trebalo 10-15 minuta da otvorim lap zamenim hdd i zatvorim i zasrafim pa zar to nisu mogli i oni u servisu da urade sramota :eek::d
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Mnogo brze sve to ide kada je finansijska policija ukljuchena. Pazi, s obzirom da znam dosta ljudi iz ALTI-a, a winwin i emmi cu cerke firne, znam i da sigurno niko to namerno nije uradio, zapravo sam siguran 100% da nije. To distributerima i dilerima jednostavno nije u interesu da urade. Ponekad se jednostavno nekome tako zalomi kao tvom ujaku iz razloga koji je verovatno sasvim validan kada dobiješ detlajno objašnjenje.
Inache, i ja sam davnih dana bio u fazonu "Sredite shto pre ne zanima me - bacite ih lavovima i sl :D", ali kada sam malo dublje pocheo da se interesujem oko problematike vezane za reshavanje RMA i uslova u kojima nashi distributeri rade. Kada se pricha o uvozu/izvozu, shvatio sam da su ustvari super brzi ako se uzme u obzir kako je reshen izvoz robe kod nas, koja je to papirologija i koji su to troshkovi, samo da drzava uzme pare i napuni budzet, jer curi na drugim stranama... RMA dosta zavisi od kompanije u kojoj se radi i procedure, pa se neke stvari ekspresno srede neke ne.
Recimo ASUS je od skoro napravio "kredit" na robu koja se naruchi, pa ako naruchish nechega 100%, dobijesh 103%, jer je 3% RMA robe za ASUS. Nema slanja robe na popravku, dobijash ili nov proizvod ili pare od distibutera, ali.... Nisu svi u mogucnosti da to tako reshe, jer im Srbija ne dozvoljava. Ali o chemu mi prichamo pa kod nas ni PayPal ne postoji josh uvek, a u BiH recimo radi odavno.

P.S. Naravno, imaš i neodgovornih osoba koje svoj posao ne rade kako treba, ali takvi dobiju pre ili kasnije otkaz, dok distributeru ili dileru ostane negativna slava.


:wave:
 

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
Isti dj0ka, 15 dana uredjaj uopste ne mora da se servisira, vec mogu da ga drze na rafu u servisu. Naravno, u praksi se gleda da se sto pre resi. Samo u ekstremnim slucajevima reklamacija traje duze od 30dana.
Uuuuu, ovo tako nije tacno :)
Samo u ekstremnim slucajevima se gleda da se sto pre resi, u vecini slucajeva, stoji na rafu jedno 3 nedelje nakon cega se neko uvati da vidi o cemu se tu radi :)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Uuuuu, ovo tako nije tacno :)
Samo u ekstremnim slucajevima se gleda da se sto pre resi, u vecini slucajeva, stoji na rafu jedno 3 nedelje nakon cega se neko uvati da vidi o cemu se tu radi :)
Ni ovo nije tachno :) sve zavisi od servisa do servisa.

:wave:
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Uuuuu, ovo tako nije tacno :)
Samo u ekstremnim slucajevima se gleda da se sto pre resi, u vecini slucajeva, stoji na rafu jedno 3 nedelje nakon cega se neko uvati da vidi o cemu se tu radi :)
Pa sad.. ima i takvih slucajeva, ali ko sto rece Dule - sve zavisi od samog servisa.
 

klaywert

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.01.2011.
Poruka
127
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 3220
Motherboard:
Gigabyte GA-Z77M-D3H
RAM:
4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
EVGA 9800GT 512MB DDR3
Display:
LG W2242T
HDD:
SEGATE 1TB / WD 320GB
Sound:
INTERGRATED
Case:
COOLERMASTER SILENCIO 550
PSU:
CHIEFTEC 650W MODULAR
Optical drives:
OPTIARC DVDRW
Mice & keyboard:
A4TECH XL750BK / CM R8
Internet:
KABLOVSKI
OS & Browser:
WIN 7 ULTIMATE 64BIT
evo mali update, dobio sam mail od uvoznika, jer je izašao u međuvremenu pravilnik ZOP-a, pa evo dela tumačenja reklamacija:

"Naime, donešena je Uredba po kojoj se dodatno definišu i uređuju pojmovi između saobraznosti i reklamacije.

U vreme kada je ovo bilo aktuelno, pričali smo dosta o toj famoznoj saobraznosti.

Po novom, na svaki uređaj ili proizvod trgovac mora garantovati saobraznost u roku 2 godine.

To je ono što smo do sada nazivali garancijom.

Nekom gore je puklo da se to više ne naziva “garancija” i da se garantni listovi više ne dodeljuju sa kupljenim uređajima.

Tako sada, ukoliko kupite televizor ili frižider, nećete dobiti nikakav papir o garanciji, dobijate samo fiskalni račun.

U slučaju da se zadesi neki kvar (nesaobraznost), vraćate trgovcu uređaj i prilažete fiskalni račun.

Čak je trgovcu zabranjeno da u procesu trgovine koristi reč garancija jer tako dovodi u zabludu kupca (?).

Sada se reč garancija sme koristiti samo ako se nudi više nego što je zakonski minimum.

Dakle, ukoliko neko daje 3 godine garancije, onda sme da isporuči garantni list, a sme, Bogami i dakoristi reč “garancija”.

Koliku će to pometnju da stvori, dok vi nekom kupcu objasnite da nema garanciju, ali da ima pravo na saobraznost, a radi se o istoj stvari.

Šta je saobraznost?

Koristiću primer kupovine automobila...

Završavanjem kupovine, trgovac se obavezuje da kupcu isporuči saobraznu robu, odnosno isporuči vozilo koje ispunjava sledeće uslove:

1. Odgovara opisu koji je dao trgovac, odnosno modelu ili uzorku

(nesaobraznost bi bila da dobijeni auto ima slabiju opremu od prikazanog uzorka)

2. Ima svojstva potrebna za upotrebu kupca, koja je bila poznata trgovcu ili mu je morala biti poznata u vreme zaključenja kupovine

(automobil sa opremom za osobe sa invaliditetom)

3. Ima svojstva potrebna za redovnu upotrebu robe iste vrste (upoređujući sa drugim kolima iz iste klase i iste namene)

4. Po kvalitetu i funkcionisanju odgovara onome što je uobičajno kod robe iste vrste. Odnosno, da kupac može osnovano da očekuje s obzirom na prirodu robe i javna obećanja o posebnim svojstvima robe

Dakle, saobraznost garantuje ne samo ispravnost uređaja, nego i funkcionalnost uređaja i očekivanja kupca.

Pojam garancije

Dodatni, voljni korak, kojim se kupcu obećavaju posebne pogodnosti, ali isključivo više u odnosu na zakonske odredbe o odgovornosti za saobraznost.

Trgovcu je zabranjeno da prilikom prodaje koristi reč “garancija” i izraze istog značenja, ako tom prilikom kupac ne stiče više prava nego što ih već ima po Zakonu.



Razlika saobraznosti i garancije

Ova dva pojma se razlikuju.

S jedne strane saobraznost (warranty, conformity) predstavlja odgovornost trgovca da roba bude u skladu sa uobičajnim radom ili posebnim zahtevima potrošača.

S druge strane, garancija (guarantee) kojom trgovac garantuje za svoju robu posebnom izjavom koja predstavlja dodatni, voljni korak, kojim se potrošaču mogu obećati posebne pogodnosti, ali isključivo više nego u odnosu na zakonske odredbe.



Odgovornost za nesaobraznost

Trgovac odgovara za nesaobraznost koja postoji u trenutku prodaje. Bez obzira da li je znao za nju.

Ukoliko nesaobraznost potiče od uzroka koji je postojao pre prodaje – trgovac je odgovoran.

Trgovac ne odgovara za poznatu i saopštenu nesaobraznost. (roba sa greškom, po nižoj ceni)

Trgovac odgovara za uočljivu saobraznost, a ako je izjavio da je roba saobrazna.

Takođe, trgovac će odgovarati za saobraznost ukoilko je kupac vršio prepravke ili opravke uređaja, a da pri tom u upotstvu nije stajalo upozorenje.

Ukoliko kupac uoči nesaobraznost, ima pravo da na prvom mestu zahteva od trgovca da se ta nesaobraznost otkloni opravkom ili zamenom, po izboru kupca.

Trgovac može ponuditi kupcu posebne pogodnosti ne bi li se opredelio za popravku, ali ga ne može ugovorom obavezati da odustane od zamene.

Reklamacija

Reklamacija je postupak kada se kupac obraća trgovcu jer roba koju je kupio nije saobrazna, bez obzira da li je za nju izdat bilo kakav papir.

Na tržištu cirkulišu dva papira: “izjava o saobraznosti” i “garancija”.

U prethodnom mailu sam vam objasnio razliku između ova dva, tako da se ne bih sada zadržavao na tome.

Dakle, sve se ovo odnosi na relaciji između fizičkog lica (krajnji kupac) i pravnog lica (trgovac).

Između dva pravna lica (dve firme) se ne primenjuje (tu je aktuelan Zakon o obligacionim odnosiima).

Ukoliko je kupac kupio robu u prodavnici kod trgovca – nema pravo da vrati robu bez obrazloženja, ukoliko

ona funkcioniše u skladu sa svojom namenom i prirodom.

Od trenutka kada je trgovac primio robu na reklamaciju počinje da teče rok do 15 dana za davanje odgovora.

Tu mi kao servis dajemo u roku od 2 do 5 radnih dana informaciju našim komitentima koju oni prosleđuju kupcima.

Da bi se reklamacija uzela u razmatranje kupac mora da priloži dokaz o kupovini.

Zakon ne predviđa da to mora biti fisklani isečak, ali s obzirom da to smatramo najverodostojnijem,

mi kao firma ipak tražimo da to bude fiskalni. Zakon dozvoljava da mi postavimo zahtev za željenim dokazom.



Ukoliko je reklamacija osnovana, odnosno kvar se nije desio krivicom kupca, trgovac je u obavezi da ponudi

kupcu da bira između opravke ili zamene.

O prirodi kvara poslednju i presudnu reč donosi ovlašćeni servis, a trgovac na osnovu odgovora iz servisa

zna kojim tokom nastavlja razgovor sa kupcem.

Ukoliko se kupac opredeli za opravku ona mora biti izvršena u primerenom roku bez značajnih neugodnosti za kupca.

“Značajnije neugodnosti” i “primeren rok” se cene u zavisnosti od slučaja do slučaja, a utiče broj opravki, cena robe i

sama situacija u kojoj se nalazi kupac.

Ako do otklanjanja nesaobraznosti opravkom ili zamenom ne dođe u primerenom roku kupac ima pravo da zahteva sniženje cene ili vraćanje plaćenog odnosa.

S obzirom da Inspekcija ne može uticati na krajnji odgovor servisa, niti na rok o opravci, ovo tumačenje je

ostalo na privatnoj tužbi između kupca i trgovca...

Ukoliko zamena ili opravka nisu moguće kupac može zahtevati sniženje cene ili vraćanje plaćenog iznosa.
 

Pakito

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
1.476
Rezultat reagovanja
237
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ACER ASPIRE V5 531G
CPU & cooler:
Intel Core i5 8400 + LC-CC-120
Motherboard:
Asus Z370 Prime
RAM:
32GB DDR4 3200Mhz G.Skill Trident Z b/w
VGA & cooler:
EVGA GTX 970 SC
Display:
2x LG 25UM58
HDD:
120 Samung Evo 840 + 3TB Toshiba P300
Sound:
2.1 white waterdance speakers
Case:
NZXT Phantom 410 white
PSU:
Corsair tx650w
Optical drives:
Asus sdrw-08d2s extern
Mice & keyboard:
Fantech K611 / Logitech MX510 Hero Legendary
Internet:
sbb - 100mbit
OS & Browser:
Win 10 PRO
Other:
Redmi Note 7
A sta ako,racun izbledi,kao sto je i slucaj,ode garancija a?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Fotokopija racuna...

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2
 

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.225
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
A sta ako,racun izbledi,kao sto je i slucaj,ode garancija a?
Ako ne znas tacan datum kada si kupio - ode garancija. Ako bar znas datum, uz 2 litre koka kole mozes da izmolis da ti pronadju kopiju racuna na kontrolnoj traci fiskalne kase.
:)
 

Pakito

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
1.476
Rezultat reagovanja
237
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ACER ASPIRE V5 531G
CPU & cooler:
Intel Core i5 8400 + LC-CC-120
Motherboard:
Asus Z370 Prime
RAM:
32GB DDR4 3200Mhz G.Skill Trident Z b/w
VGA & cooler:
EVGA GTX 970 SC
Display:
2x LG 25UM58
HDD:
120 Samung Evo 840 + 3TB Toshiba P300
Sound:
2.1 white waterdance speakers
Case:
NZXT Phantom 410 white
PSU:
Corsair tx650w
Optical drives:
Asus sdrw-08d2s extern
Mice & keyboard:
Fantech K611 / Logitech MX510 Hero Legendary
Internet:
sbb - 100mbit
OS & Browser:
Win 10 PRO
Other:
Redmi Note 7
Hvala na informacijama. :)
 

nesic1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.11.2012.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da opisem moj slucaj, odem na sajt emmija, kupim neke delove, i napomenem da mi isporuka robe bude u subotu, uplatim odmah uplatnicom novac u porudzbini mi pise datum isporuke danas (subota) ja sve zadovoljan, do sad sam kupovao preko winwin-a nisam imao problema sa njima pa rekoh sad da probam da vidim emmi kakav je..
U sebi se mislim taman mi stizu delovi napakujem i za vikend imam komp malo se igram, radim rad koji mi za sredu treba, i odem za bg posto studiram.
Cekam ja danas nema ga kurir, jos sam ustao ujutru da me ne budi rekoh.. Cekam i cekam i na kraju posaljem emmiju email sta se desava sa porudzbinom i lik ladno kaze nismo imali tu plocu na stanju danas dosla, stici ce vam u utorak, ja mu kazem sto su pisali da mi stize danas mogao sam lepo da odem da kupim to u drugoj radnji, naravno odgovora nema, i sad trebam da cekam utorak jer salju citijem, druga negativna ocena od mene jer postexpres vrsi isporuku od ponedeljka do subote. Prosto sam bio razocaran da ovakav gigant u prodaji IT opreme dozvoli sebi ovako nesto. Vecina je verovatno zadovoljna njima ali ja vise od njih kupovati necu, ako nisu imali plocu to su trebali da stave. Winwin je ispao mnogo profesionalniji u odnosu na njih.
Eto toliko
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
emmi + winwin +alti =isto;)

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2
 

seizmos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2010.
Poruka
352
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ia istog magacina u Cacku polazi roba....isti je pakuju...

TT by Galaxy S3
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Da opisem moj slucaj, odem na sajt emmija, kupim neke delove, i napomenem da mi isporuka robe bude u subotu, uplatim odmah uplatnicom novac u porudzbini mi pise datum isporuke danas (subota) ja sve zadovoljan, do sad sam kupovao preko winwin-a nisam imao problema sa njima pa rekoh sad da probam da vidim emmi kakav je..
U sebi se mislim taman mi stizu delovi napakujem i za vikend imam komp malo se igram, radim rad koji mi za sredu treba, i odem za bg posto studiram.
Cekam ja danas nema ga kurir, jos sam ustao ujutru da me ne budi rekoh.. Cekam i cekam i na kraju posaljem emmiju email sta se desava sa porudzbinom i lik ladno kaze nismo imali tu plocu na stanju danas dosla, stici ce vam u utorak, ja mu kazem sto su pisali da mi stize danas mogao sam lepo da odem da kupim to u drugoj radnji, naravno odgovora nema, i sad trebam da cekam utorak jer salju citijem, druga negativna ocena od mene jer postexpres vrsi isporuku od ponedeljka do subote. Prosto sam bio razocaran da ovakav gigant u prodaji IT opreme dozvoli sebi ovako nesto. Vecina je verovatno zadovoljna njima ali ja vise od njih kupovati necu, ako nisu imali plocu to su trebali da stave. Winwin je ispao mnogo profesionalniji u odnosu na njih.
Eto toliko
Da si pogledao prethodnu stranu sve bi ti se samo kaz'lo :d

Ja sam skoro dve nedelje cekao plocu iz EMMI-a i shto je fora niko mi se nije javljao iz EMMI-a da me obavesti da cu morati da cekam. Na sajtu je stajao datum isporuke (4 dana od porudzbine), ja cekao kurira i niko se nije pojavio. Posaljem mail na shta mi odgovore da tu plocu nemaju na stanju i salju je cim im stigne. Ja proverim na sajtu, datum isporuke se promenio, ja opet kuci, a kuriru ni traga. Posaljem mail opet i dobijem odgovor da je ploca bas danas stigla i da sutra ocekujem robu. Proverim na sajtu, datum isporuke opet promenjen, ali za prekosutra. Sedim ja opet kuci cekam kurira, poshto su mi u mailu rekli da stize roba sutra, a ne prekosutra i opet niko se ne pojavi. Roba konacno stize sledeci dan

:wave:
 

nesic1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.11.2012.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
E ma**, kod mene jos stoji datum isporuke subota, tj juce.. Ne znam sa winwin-om kakava su vam iskustva, ja pitam da li ta i ta komponenta moze da bude isporucena tad i tad, oni u vecini slucajeva odgovore u roku od 15-20 min, moze ili ne moze, i ja znam sta mi je raditi. Valjda nece da mew zavlace toliko...
 
Poslednja izmena od urednika:

nesic1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.11.2012.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Evo update, promenjen datum isporuke na sajtu za sutra, takodje mi stigao email da su poslali robu, videcemo sutra mada se nesto ne nadam mnogo
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ako su poslali mail, onda najverovatnije stize ;)
 

dr1pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.08.2010.
Poruka
513
Rezultat reagovanja
37
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
G4560, Seidon 120V
Motherboard:
MSI B250 Bazooka
RAM:
8GB
Display:
LG 23
HDD:
Kingston V300 128GB SSD, Seagate 4TB
Sound:
Steelseries 5H V2
Case:
Phanteks P400S
PSU:
Seasonic S12II 620
Mice & keyboard:
Redragon Devarajas, A4Tech V7 Bloody
Internet:
100/6
OS & Browser:
10 x64
50% da stiže, 100% da ne stiže :d Šalu na stranu, mejl pošalju kad kurir preuzme robu tako da je to to.
 

nesic1

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.11.2012.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Evo stigla roba danas, sve ok, znaci kad potvrde mailom tad su poslali
 

dr1pac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.08.2010.
Poruka
513
Rezultat reagovanja
37
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
G4560, Seidon 120V
Motherboard:
MSI B250 Bazooka
RAM:
8GB
Display:
LG 23
HDD:
Kingston V300 128GB SSD, Seagate 4TB
Sound:
Steelseries 5H V2
Case:
Phanteks P400S
PSU:
Seasonic S12II 620
Mice & keyboard:
Redragon Devarajas, A4Tech V7 Bloody
Internet:
100/6
OS & Browser:
10 x64
Poslednje iskustvo sa Emmijem... čisto da vidite kako se sa njima treba dogovarati :d

Riknuo mi DVI na 6850, odnesem na reklamaciju, jave da je potvrđeno da je otpevao port i ponude zamenu ili povrat kinte. Izaberem ovo drugo. Kratka mejl prepiska je na slici...



Link iz mejla je https://www.youtube.com/watch?v=SUbbL21EYH0
Juče popodne zovu da kažu da rešavaju, pare legle danas :D

Edit: Sad vidim na komšijskom forumu jednu repariranu Powercolor 6850 u oglasima (pretpostavljam da je to moja) :)
 
Poslednja izmena:

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Poslednje iskustvo sa Emmijem... čisto da vidite kako se sa njima treba dogovarati :d

Riknuo mi DVI na 6850, odnesem na reklamaciju, jave da je potvrđeno da je otpevao port i ponude zamenu ili povrat kinte. Izaberem ovo drugo. Kratka mejl prepiska je na slici...



Link iz mejla je https://www.youtube.com/watch?v=SUbbL21EYH0
Juče popodne zovu da kažu da rešavaju, pare legle danas :D

Edit: Sad vidim na komšijskom forumu jednu repariranu Powercolor 6850 u oglasima (pretpostavljam da je to moja) :)
Ahaha.
Ne volim januar (by Balasevic) :D




PS.A jes majq mu, cekao si bezmalo 2 nedelje. Izgleda da su zaboravili na tebe skroz. :)
 
Poslednja izmena:

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
o5 + za atom svaka im cast :)
momci su korektni .. jeste da sam ovaj put duze cekao .. ali nije bilo do njih nego do distributera

napajanje zamenjeno novim i sve sad radi kako treba :)

moja topla preporuka za atom

:wave:
 

seizmos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2010.
Poruka
352
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
^Mare i ekipa sa kojom radi su za svaku preporuku.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD
 
Vrh