• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da li i sta trenirate?

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
Utrnu na trenutak, ochigledno to kod mene nije kritichno kao kod tebe, ali ortak je imao upale tetiva, nije mogao da podigne 30kg biceps pregibu od bolova, ide mu desna ruka, a leva stoji u mesto...

Skokni do doktora vidi shta je, mozda je slab mishic, a mozda je neshto drugo...

Zaboravio sam da napishem i da sam uzimao Animal Flex i da mi je jako pomogao shto se tiche tetiva i zglobova, a i ortak isto mishljenje deli...
Moracu do doktora, valjda ce znati sta je, znate i sami kakvi su nasi doktori, pola ih je ******irano.

Sad bas gledam ovaj Animal Flex u Pansportu i zainteresovao si me za preparat.
Jel to prirodnog sastava kao prvo?
Kao drugo kakve su to kesice unutra, prasak ili sta je to, jel gadno?

Meni je to porodicno, da nam svima krckaju zglobovi u rukama kad ih vrtimo, keva nije pila mleko kao dete, mozga sam nasledio to, ja ne pijem mleko al se zato davim od jogurta, pola kila dnevno uvek. Plus skoro svaki dan smazem jednu pavlaku. :D

Pa lupio sam 10-15 vezbi, npr kad radim grudi, radim 4,5 vezbi, pa onda krenem na biceps, dal stojeci ili na klupi, tu krece grcenje podlaktice.
Ali mnogo veci je problem kad radim, da mi se to desava da trne podlaktica.
Isto kad i igram nesto na kompu duze ubise me zglobovi i podlaktice.
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Moracu do doktora, valjda ce znati sta je, znate i sami kakvi su nasi doktori, pola ih je ******irano.

Sad bas gledam ovaj Animal Flex u Pansportu i zainteresovao si me za preparat.
Jel to prirodnog sastava kao prvo?
Kao drugo kakve su to kesice unutra, prasak ili sta je to, jel gadno?

Meni je to porodicno, da nam svima krckaju zglobovi u rukama kad ih vrtimo, keva nije pila mleko kao dete, mozga sam nasledio to, ja ne pijem mleko al se zato davim od jogurta, pola kila dnevno uvek. Plus skoro svaki dan smazem jednu pavlaku. :D

Pa lupio sam 10-15 vezbi, npr kad radim grudi, radim 4,5 vezbi, pa onda krenem na biceps, dal stojeci ili na klupi, tu krece grcenje podlaktice.
Ali mnogo veci je problem kad radim, da mi se to desava da trne podlaktica.
Isto kad i igram nesto na kompu duze ubise me zglobovi i podlaktice.
Kao prvo,4-5 vezbi za jednu grupu misica je mnogo,narocito ako u tom treningu radis odmah posle i drugu grupu misica,gde ces naravno aktivirati i druge misice osim onih za koje radis vezbe. Smanji to,to ne vodi nikud,to je dobro jedino u pocetku dok "osetis" sprave. Koliko puta nedeljno vezbas?Zato ne podelis treninge tako da jednog dana radis samo grudi,sledceg samo ruke,pa ledja,pa ramena i noge?Bolji je ovakav trening i sto se tice rezultata i manje je dnevno opterecenje za telo,tako da koliko toliko moze da se regenerise.
Ako ti se javlja i pri poslu,pretpostavljam nekom fizickom(reci ako nije problem cime se bavis,mozda ima u tome nekog "traga"),to ne valja i trebalo bi da neki doktor pogleda. Flex je dobar preparat,koristio sam ga i sam,takodje mozes da probas i sa onim steznicima za zglobove pa da vidis kako ce da ti ide.
Istezanje posle treninga je jako bitno.Trebas da istegnes ekstremitete,kao i one misice kojima si posvetio paznju na tom treningu. Ne znam kako bih ti recima objasnio istezanje,tako da je mozda najbolej da pitas nekog u teretani.

Na kraju,moj savet,idi kod doktora a trening probaj bar neko vreme da radis ovako kao sto sam ti rekao,jednu grupu misica po treningu,pa vidi kako ti je tada.
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.523
Rezultat reagovanja
170
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Moracu do doktora, valjda ce znati sta je, znate i sami kakvi su nasi doktori, pola ih je ******irano.

Sad bas gledam ovaj Animal Flex u Pansportu i zainteresovao si me za preparat.
Jel to prirodnog sastava kao prvo?
Kao drugo kakve su to kesice unutra, prasak ili sta je to, jel gadno?

Meni je to porodicno, da nam svima krckaju zglobovi u rukama kad ih vrtimo, keva nije pila mleko kao dete, mozga sam nasledio to, ja ne pijem mleko al se zato davim od jogurta, pola kila dnevno uvek. Plus skoro svaki dan smazem jednu pavlaku. :D

Pa lupio sam 10-15 vezbi, npr kad radim grudi, radim 4,5 vezbi, pa onda krenem na biceps, dal stojeci ili na klupi, tu krece grcenje podlaktice.
Ali mnogo veci je problem kad radim, da mi se to desava da trne podlaktica.
Isto kad i igram nesto na kompu duze ubise me zglobovi i podlaktice.
Pazi da li je prirodno ili ne ne znam, pishe da jeste ali opet to sve zavisi da li verujesh :D

Ja shto znam da mi je jako pomoglo, meni se zglob posle treninga naduje, a o bolu da ne pricham, izbacio sam bio vezbe koje mi opterecuju zglobove, smanjio tezine povecao ponavljanja i uzeo animal flex, cink, kalcijum i magnezijum i pio 44dana, posle toga povecao tezine i ubacio sve vezbe i za sada josh nemam problema niti bolova, znachi radi, isto se i ortaku desilo isto je i uradio i za sada je super....

A shto se tiche kesica, dobiejsh 44 paketica u kom imash 9 tableta i to ti je jedna doza i pijesh je ujutru na prazan stomak, tj kada ustanesh.
 
Poslednja izmena:

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Marli zagrevas li se pravilno pre i po zavrsetku treninga?
 

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
Kao prvo,4-5 vezbi za jednu grupu misica je mnogo,narocito ako u tom treningu radis odmah posle i drugu grupu misica,gde ces naravno aktivirati i druge misice osim onih za koje radis vezbe. Smanji to,to ne vodi nikud,to je dobro jedino u pocetku dok "osetis" sprave. Koliko puta nedeljno vezbas?Zato ne podelis treninge tako da jednog dana radis samo grudi,sledceg samo ruke,pa ledja,pa ramena i noge?Bolji je ovakav trening i sto se tice rezultata i manje je dnevno opterecenje za telo,tako da koliko toliko moze da se regenerise.
Ako ti se javlja i pri poslu,pretpostavljam nekom fizickom(reci ako nije problem cime se bavis,mozda ima u tome nekog "traga"),to ne valja i trebalo bi da neki doktor pogleda. Flex je dobar preparat,koristio sam ga i sam,takodje mozes da probas i sa onim steznicima za zglobove pa da vidis kako ce da ti ide.
Istezanje posle treninga je jako bitno.Trebas da istegnes ekstremitete,kao i one misice kojima si posvetio paznju na tom treningu. Ne znam kako bih ti recima objasnio istezanje,tako da je mozda najbolej da pitas nekog u teretani.

Na kraju,moj savet,idi kod doktora a trening probaj bar neko vreme da radis ovako kao sto sam ti rekao,jednu grupu misica po treningu,pa vidi kako ti je tada.
Pa radim za grudi:
1. ravni bench - 2 zagrevanja, 4 do max tezine
2. kosi bench - 3 serije
3. kontra kosi - 3 serije
4. istezanje, letenje, kako se vec zove sa 2 bucice - 3 serije na klupi, 2 serije na onoj masini sa sajlama
5. propadanje sa nogama u horiznotalnom polozaju - 3 serije, ne radim uvek ovo

Isti trening radim i biceps:
1. stojeci pregib sa onom krivudavom sipkom - 2 serije siroko, 2 serije uski zahvat
2. ona skot klupa - 4 serije
3. sa bucica na klupi - 3 serije

Na svim vezbama ortak i ja pomazemo jedan drugom oko ona poslednja 2 podizanja kad mast curi na nos. :D

Vezbam uvek sa danom pauze. Uglavnom ovako treniramo:

1. Ponedeljak - grudi i biceps
2. Sreda - ledja i triceps
3. Ramena i ponekad biceps

E sad odem bar jedno nedeljno da istrcim na traci 4,5 km i onda u saunu.

Ne znam sta vi podrazumevate pod zagrevanje, ali ja malo izvrtim sve zglobove na rukama, ramena, uradim par serija sa malim kilazama i to je to.

Neki u teretani predlazu trcanje 10min, ali onda se oznojim ko ker, pa sve ostaje mokro od mene. :D

E sad istezanje nemam blage kako ide, obicno se obesim na sipku i treskam se. Ili se namestim u neki polozaj gde osetim da mi prija.
Ali recim grudi i triceps pojma nemam kako da istegnem i uvek imam jake upale.
Mada meni je trening *****e ako ne dobijem posle upalu, mozda cudno zvuci ali obozavam osecaj kad je misic po upalom, znam da sam dobro vezbao.


Brate opasno si me zainteresovao da uzmem taj Animal Flex, jer me zglobovi yebu vec godinama, tu mi fali ta izdrzljivost, inace imam snage ko konj.
Posle 3 godine pauze, netreniranja, dizao sam glatko 90kg 4,5 puta, a ja imam 85kg i nisam sad bas neka mrcina. :D

Ali pre toga cu da odem do klinke Ristic na NBG-u da me pregledaju, tj moje podlaktice.
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Pa radim za grudi:
1. ravni bench - 2 zagrevanja, 4 do max tezine
2. kosi bench - 3 serije
3. kontra kosi - 3 serije
4. istezanje, letenje, kako se vec zove sa 2 bucice - 3 serije na klupi, 2 serije na onoj masini sa sajlama
5. propadanje sa nogama u horiznotalnom polozaju - 3 serije, ne radim uvek ovo

Isti trening radim i biceps:
1. stojeci pregib sa onom krivudavom sipkom - 2 serije siroko, 2 serije uski zahvat
2. ona skot klupa - 4 serije
3. sa bucica na klupi - 3 serije

Na svim vezbama ortak i ja pomazemo jedan drugom oko ona poslednja 2 podizanja kad mast curi na nos. :D

Vezbam uvek sa danom pauze. Uglavnom ovako treniramo:

1. Ponedeljak - grudi i biceps
2. Sreda - ledja i triceps
3. Ramena i ponekad biceps

E sad odem bar jedno nedeljno da istrcim na traci 4,5 km i onda u saunu.

Ne znam sta vi podrazumevate pod zagrevanje, ali ja malo izvrtim sve zglobove na rukama, ramena, uradim par serija sa malim kilazama i to je to.

Neki u teretani predlazu trcanje 10min, ali onda se oznojim ko ker, pa sve ostaje mokro od mene. :D

E sad istezanje nemam blage kako ide, obicno se obesim na sipku i treskam se. Ili se namestim u neki polozaj gde osetim da mi prija.
Ali recim grudi i triceps pojma nemam kako da istegnem i uvek imam jake upale.
Mada meni je trening *****e ako ne dobijem posle upalu, mozda cudno zvuci ali obozavam osecaj kad je misic po upalom, znam da sam dobro vezbao.


Brate opasno si me zainteresovao da uzmem taj Animal Flex, jer me zglobovi yebu vec godinama, tu mi fali ta izdrzljivost, inace imam snage ko konj.
Posle 3 godine pauze, netreniranja, dizao sam glatko 90kg 4,5 puta, a ja imam 85kg i nisam sad bas neka mrcina. :D

Ali pre toga cu da odem do klinke Ristic na NBG-u da me pregledaju, tj moje podlaktice.
Koliko dugo vezbas?Mnogo je to vezbi za moj ukus u jednom danu,narocito zato sto radis 2 grupe misica.Podeli treninge ovako bar 2 mesec dana pa vidi:
1.ponedeljak - grudi (4 vezbe,4 serije 8-10 ponavljaja sa sto vecim tezinama,pre svake vezbe zagrevanje sa malim tezinama)
2.utorak - ledja (4 vezbe,4 serjie -- ----------------- II ----------------)
3.sreda - odmor (bitno je i da se dobro hranis u toku dana odmora)
4.cetvrtak - ruke ( i biceps i triceps,po 3/4 vezbe,4 serije, ----- II ------)
5.petak - ramena i noge ( po 3-4 vezbe,4 serije, ------- II --------)

Zagrevanje podrazumeva podizanje telesne temperature,tj dovodjenje organizma u stanje da moze da trpi napore. Ja sam licno radio zagrevanje tako sto krenem od vrata,pa ramena,pa laktovi,pa sake,pa ruke cele,zatim kukovi,noge ako ih radim..Nisam praktikovao bicikl,traku i slicno,vec sam voleo cisto 5-8x da skocim u vis iz cucnja,da me "probije" sto kazu...To zagrevanje je trajalo kod mene 5-10 minuta i mnogo znaci.
Istezanje..Zavisno od toga sto radis gledas da improvizujes,tj da istegnes taj misic,naravno,doziras jacinu da ne bi doslo do povrede..I to sto visis je istezanje,istezes ruke,kicmu,za grudi mozes da ispruzis ruku u visini ramena,uhvatis se sa strane za neku sipku i korakom krenes napred..Mozes i u polu cucanj da se spustis pa isto tako..Za ledja je hiperekstenzija solidna za istezanje,takodje i vratilo..Pitaj nekog,jako je tesko da se ovako objasni :)
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.523
Rezultat reagovanja
170
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Koliko dugo vezbas?Mnogo je to vezbi za moj ukus u jednom danu,narocito zato sto radis 2 grupe misica.Podeli treninge ovako bar 2 mesec dana pa vidi:
1.ponedeljak - grudi (4 vezbe,4 serije 8-10 ponavljaja sa sto vecim tezinama,pre svake vezbe zagrevanje sa malim tezinama)
2.utorak - ledja (4 vezbe,4 serjie -- ----------------- II ----------------)
3.sreda - odmor (bitno je i da se dobro hranis u toku dana odmora)
4.cetvrtak - ruke ( i biceps i triceps,po 3/4 vezbe,4 serije, ----- II ------)
5.petak - ramena i noge ( po 3-4 vezbe,4 serije, ------- II --------)

Zagrevanje podrazumeva podizanje telesne temperature,tj dovodjenje organizma u stanje da moze da trpi napore. Ja sam licno radio zagrevanje tako sto krenem od vrata,pa ramena,pa laktovi,pa sake,pa ruke cele,zatim kukovi,noge ako ih radim..Nisam praktikovao bicikl,traku i slicno,vec sam voleo cisto 5-8x da skocim u vis iz cucnja,da me "probije" sto kazu...To zagrevanje je trajalo kod mene 5-10 minuta i mnogo znaci.
Istezanje..Zavisno od toga sto radis gledas da improvizujes,tj da istegnes taj misic,naravno,doziras jacinu da ne bi doslo do povrede..I to sto visis je istezanje,istezes ruke,kicmu,za grudi mozes da ispruzis ruku u visini ramena,uhvatis se sa strane za neku sipku i korakom krenes napred..Mozes i u polu cucanj da se spustis pa isto tako..Za ledja je hiperekstenzija solidna za istezanje,takodje i vratilo..Pitaj nekog,jako je tesko da se ovako objasni :)
Sve shto si rekao je ok, ali ramena i noge? :) Ja ne znam lika koji posle dobrog treninga ramena moze da chuchne a kamoli da radi komplet noge :) Ne hejtujem te samo mislim da nije ok da se spoje te dve grupe mishica. Ja i ortaci se mnogo vishe umorimo kada radimo ramena nego npr. grudi, a shto se tiche nogu one zasluzuju poseban dan, jer one su ti bukvalno pola tela :)


Ajde usput i da napishem kako ja radim, mozda nekome i bude od koristi.

Pon grudi. Kosi, kontra kosi, 5 serija 12,10,8,6,4 ponavljanjai da budu otkazi (jedne nedelje sa buchicama, jedne sa shipkom, jedne na smit mashini) kros mashina jedne nedelje gadjam gornji deo, jedne srednji, jedne donji, zatim razvlachenja, jedne nedelje kosa, druge ravna.

Utorak ledja: Shiroki izgbovi do otkaza 5 serija, zatim veslanje sa shipkom, a druge nedelje na donjem koturu, jednoruchno veslanje, svake nedelje drugachiji stil i mrtvo dizanje ako ne svake onda svake druge nedelje

Sreda ramena my fav :) Militari sa shipkom ispred glave 5 serija 12,10,8,6,4 i da to budu otkazi, sledece nedelje na smitu, zatim letenje u stranu super set, 4serije, sa buchicama 12.5kg kada odradim 10 ponavljanja spushtam njih i hvatam 10kg, pa 8kg pa 6kg buchice... Zatim ide letenje u pretklonu isto super set, samo sa 10,8,6,4kg 4 serije i svake druge nedelje radim i prednje rame, sa tegom, super set isto 20kg,15kg,10kg i 5kg

Chetvrtak Biceps

Pregib sa EZ shipkom 5serija po 5 ponavljanja ovo ima efekta samo kod mene izgleda, ovo sam prochitao na netu i skontao da mi odgovara, natrpash tezine dovoljno da mozesh 5 puta da podignesh i da ti tu bude otkaz, naravno da to bude pravilno da se ne uvijash i tako 5 serija... Sledece nedlje sa ravnom shipkom 3serije po 10 ponavljanja
Zatim na klupi sedeci biceps uvrtanj 3 serije po 10 ponavljanja sledece nedelje stojeci, posle toga radim hamer 4x10 sa laktovima na pozadi i sa malim tezinama ovo ubacim svake druge nedelje shto znachi da nekada radim 3 nekada 4 vezbe
Zatim jednoruchni pregib na skotu a sledece nedlje dvoruchni pregib sa EZ

Petak Triceps

Triceps na latu sa dlanovima na dole, 4 serije lagane, sledece nedelje kontra

Uski bench 4 serije, 12,10,8,6

Triceps trzaj 4 serije 12 ponavljanja i da bude otkaz

Zatim iza glave dvoruchno sa buchicom, sledece nedelje jednoruchno

Subota noge

Prednja loza 4serije
Zadnja loza 4 serije
Chuchanja 4 serije, 12,10,8,6
Leg press 4 serije 12,10,8,6


Stomak radim svaki drugi dan 3 vezbe, podizanje nogu, na rimskoj klupi i kontrakcije sa tegom od 20kg

Kardio ovih dana radim jednom nedeljno, a pred leto 2 do 3, hodanje na traci 40-60minuta sa najvecim nagibom
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Sve shto si rekao je ok, ali ramena i noge? :) Ja ne znam lika koji posle dobrog treninga ramena moze da chuchne a kamoli da radi komplet noge :) Ne hejtujem te samo mislim da nije ok da se spoje te dve grupe mishica. Ja i ortaci se mnogo vishe umorimo kada radimo ramena nego npr. grudi, a shto se tiche nogu one zasluzuju poseban dan, jer one su ti bukvalno pola tela :)
Ma kakav hejt,pricamo :)
Elem,za to dugujem objasnjenje..Nikad noge nisam radio preterano,tj vise sam gledao da ih odradim,da ih aktiviram,jer jos od judo-a i basketa imam prilicno velike misice na nogama u odnosu na moju konstituciju,tako da nikako ne zelim jos da ih povecam i sebi time stvorim jos veci problem kad se kupuju farmerice,trenerice i slicno :)
Slazem se da posle ramena se umire,ali ja odradim noge tad :)
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
^pa to je upravo ono na sta svako treba da obrati paznju kada pravi sebi raspored treninga.
Nismo svi isti, nemamo istu konstituciju, neki ce vec imati odredjene misice razvijenije od drugih, sto genetski sto zbog nacina zivota koji su vodili do tada.
Tako da imate okviran kostur ili da nazovem template raspored treninga, ali se on svakako mora podesiti da odgovara svakoj individui ponaosob.
Treba teziti da se izgleda sto proporcionalnije.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Mali info za sve...

16. januara sam krenuo na dijetu - riba u svim oblicima, jaja (kuvana, poneko zumance), mladi ili Ella sir, krompir zapecen bez masti i ulja sa mladim sirom, bez ispijanja jogurta i mleka (samou kafi), izbacen hleb i belo brasno / beli secer, 3 obroka dnevno, svake nedelje day off za raznu hranu, bez slatkisa...

Sa 94kg na 87kg zakljucno sa danasnjim danom. Dakle, 7kg za 20 dana, a dupetom nisam mrdnuo sem sklekova i zgibova.

Idemo dalje.
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Verovatno ima udela i hladno vreme, vise se energije trosi pa odatle verovatno i mali boost.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Jok ;) Najveci udeo ima sto je uradio ono kljucno, a to je probusio kasiku odnosno krenuo sa pravilnom ishranom za skidanje kilaze tj -dijeta ;)

To je ono sto sam ja pricao davno, mozes da skines kilazu a da prstom ne mrdnes ako je dijeta dobra, naravno sa treninzima i svime rezultat je jos bolji i brzi odnosno za krace vreme ;)
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Ajde Fantomko samo napred ! :thumb:

Ubaci neko voce (jabuka, banana, pomorandza) i recimo bademe i dijetalni kikiriki izmedju obroka.
Jogurt sa 1% mozes slobodno da pijes. I moja preporuka kupi multivitamine (trazi daily one = 1 tableta dnevno) neke od 1000-2000din, posto si na dijeti da ti ne opadne imunitet i da se ne razbolis.
:wave:
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
Cini mi se da ne bi trebao da jede bananu, ne znam kako i zasto, ali znam da se nikako ne preporucuje. [neko pametniji ce da odgovori zasto, ako sam u pravu]
mada, meni je to voce ko voce... al mozda stvarno postoji razlog.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Zavisi minuS-e ;) Ako radi onu dijetu koju mislim da radi, ne sme, jer mlecni proizvodi zaustavljaju skidanje kilaze, kao i voce, jer je puno secera ;)

Sto se tice badema, lesnika,i kikirikija to je cak i preporucljivo, jer su to takozvane "dobre" masti koje cak i potpomazu sagorevanje jer ubrzavaju metabolizam ;)

@Godzila: Zato sto je banana skrobni UH, a skrobni UH stopiraju sagorevanje masti pogootvu na dijeti na kakvoj je FantomX ;)

@FantomX: Samo cepaj matorac :)

:wave:
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Malo je 3 obroka, pogotovo takva 3 obroka bez imalo hleba. Ne sme da slabi, nego da se oseca sjajno i da mrsavi.
Ako uspeva to sa takva 3 obroka, ok, jos bolje.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Pa znas kako, svaka dijeta koja deluje, tj skida kilazu, mora da se slabi fizicki, tj ne mozes nikako da kazes da se isto osecas kad se narokas 10 palacinki sa eurokremom i kad pojedes dva jaja za ceo dan ;), a onaj ko ti kaze da je na dijeti a da se ne oseca slabije ili losije jednostavno laze te ;)

Sto se tice obroka, to je do njega, on moze da jede i 8x dnevno, jer ove namirnice koje je on naveo(osim sira pa cak i mladog, Ellu bih jeo ali umereno tek kad se zazelim mlecnih proizvoda, kao i krompira koji bih ja takodje izbacio preko radnih dana, sem vikendom) u neogranicenim kolicinama, mrsace jer su to proteini , a od proteina ne mozes da se nagojis sile nema ;)
 
Poslednja izmena:

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
Al opet je bitan i kalorijski unos? Sigurno nije isto da li pojede 300g mesa, ili pojede 1000g mesa?
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Pa i da i ne ;)

Prvo, pojesti 1000g mesa bez dodataka poput hleba ili sira, majoneza i slicnih gluposti je jako tesko, pogotovu nakon 2-3 nedelje kad ti se jednolicna hrana zgadi ;) (veruj mi prolazio sam i prolazicu to licno jos x puta tako da znam sta pricam :D )

Druga stvar, ne mozes da meris kalorije iz secera i kalorije iz proteina, kao sto ne mozes da meris kvalitet proteina iz svinjskog i iz pileceg mesa itd itd

Treca stvar, sa namirnicama koje je FantomX naveo, jako je tesko uneti veliki kalorijski unos, a cetvrta stvar je da su proteini kao i vlaknasti UH tesko svarljiva hrana, pa se u 99% slucajeva, vise kalorija sagori dok se telo trudi da svari ono sto je uneto, dakle skoro odmah se dolazi do kalorijskog deficita :), e sad dodaj jos neku fizicku aktivnost na to i uspeh je zagarantovan ;)

I da peta stvar, ako ti pojedes 1000g mesa, samo si bacio pare, jer ti telo nece iskoristit te proteine (osim ako nisi na steroidima) jer telo moze da iskoristi samo odredjen unos proteina na odredjeno vreme, a ostatak izbacis iz sebe putem olaksavanja probave ;)
 
Poslednja izmena:

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Opste pravilo za mrsavljenje je da trosis vise kalorija nego sto uneses, pravis kalorijski deficit. U toku dijete uzimas hranu koja ima dobre gradivne osobine, nema ogromnu kalorijsku vrednost i teraj. Kao Fantom npr.

Narocito ako treniras, ne treba da izbegavas "dobru" hranu. Pogledaj samo koliko Micri pojede belanaca i kuvane piletine i ne ugoji se. Iskida se u teretani sigurno. Malo je i genetika tu bitna, ali uz disciplinu se sve sredjuje...
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
Ma 1kg sam rekao bzv, posto si spomenuo da moze da se jede u neogranicenim kolicinama, pa mi je to bilo cudno.
A za***ana je jednolicna hrana, ja svako vece przim piletinu, i kad mi dosadi, ispohujem to par dana za redom, malo promenim, pa se opet vratim na klasicno przenje. [jeste gojazno, ali je ukusno u pm]

mitarus: sve stoji sto si ti rekao, al ne mozes da poredis nekog ko radi u teretani i gradi misice, i nekog na dijeti. :wave:
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
mitarus: sve stoji sto si ti rekao, al ne mozes da poredis nekog ko radi u teretani i gradi misice, i nekog na dijeti. :wave:
To je micrijeva dijeta :) Napisao je da trenutno jede sta stigne...

Jafazec i micri su napisali sve o ishrani ukratko, samo treba analizirati malo.

EDIT: Na dijeti se izbegava i przenje, a kamoli pohovanje. Bareno meso, eventualno rostilj, minimalac zacina, bez majoneza i sl...
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Da ne razumete pogresno - dijeta koju drzim nije Atkins, vec nesto slicno, bazirana na osnovu onoga sto je Micri napisao.

Samo sam gledao kako to da prilagodim sebi da se ne bih osecao kao robot dok jedem sve to. Ubacite nekad malo kvalitetne shunke, moze i prsuta. Sem piletine, drugo meso nisam jeo.

Jako bitan psiholoski momenat, koji sam uveo nakon dve nedelje je day off iliti dan za jedenje svega i svacega, ali bez slatkisa. Dakle ono sto je redovno na stolu, jer na taj nacin zavarate oganizam na kratko, pa jos brze sagorevate masti.

Grickalice u obliku badema, belih semenki i ponekad pecene soje su jako dobri, jer u trenucima gladi odlicno zasite i drze vas na nekom nivou energije, da se ne osecate izgladnelo. Kikirikiti izbegavajte naravno.

Sto se tice povrca - moze kuvano bilo sta. Od voca sam par puta jeo pomorandze i grejpfrut.

Za dorucak preporucujem 3 belanca i osvesnu kasu sa vodom. Keva za dobro jutro. ;)
 

ATELUV

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.07.2010.
Poruka
185
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
B55 @3.9Ghz + ThermalRight xwb01
Motherboard:
Msi 870a-g54
RAM:
Elixir 2x2 7-8-7-24 @1600mhz 1.6v
VGA & cooler:
Gainward GTX 260
Display:
LG 42" Lk430
HDD:
samsung 1tb F3
Case:
CODEGEN BRIZA black (modded)+AquaGate Max (mod)
PSU:
CORSAIR TX 650w
Optical drives:
PIONEER 111D
OS & Browser:
WIN 7 +WIN XP
Da ne razumete pogresno - dijeta koju drzim nije Atkins, vec nesto slicno, bazirana na osnovu onoga sto je Micri napisao.

Samo sam gledao kako to da prilagodim sebi da se ne bih osecao kao robot dok jedem sve to. Ubacite nekad malo kvalitetne shunke, moze i prsuta. Sem piletine, drugo meso nisam jeo.

Jako bitan psiholoski momenat, koji sam uveo nakon dve nedelje je day off iliti dan za jedenje svega i svacega, ali bez slatkisa. Dakle ono sto je redovno na stolu, jer na taj nacin zavarate oganizam na kratko, pa jos brze sagorevate masti.

Grickalice u obliku badema, belih semenki i ponekad pecene soje su jako dobri, jer u trenucima gladi odlicno zasite i drze vas na nekom nivou energije, da se ne osecate izgladnelo. Kikirikiti izbegavajte naravno.

Sto se tice povrca - moze kuvano bilo sta. Od voca sam par puta jeo pomorandze i grejpfrut.

Za dorucak preporucujem 3 belanca i osvesnu kasu sa vodom. Keva za dobro jutro. ;)
Meni je to sto radis skroz OK...samo bi ja ubacio jednom nedeljno tzv CHEAT DAY kada jedes sve sto si jeo kada nisi na dijeti samo u umerenim kolicinama i slatkisima i sokovima u minimalnim kolicinama. :wave:
 
Vrh