• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Automobili

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
100e je mesecna plata u Surdulici ili Despotovcu :troll: :d
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Ti k'o da vozis neku Toyotu, Subaru, VW a ne fiat kome je jedino taj 1.9 jtd svetla tacka :d

Nista Taj Megane nije losiji od bilo kog Fiata to godiste, samo moze da bude bolji.

Mada ja i dalje stojim iza toga da pojuris Focus karavan 1.8tdci :D
Po cemu je bolji? Ajmo npr. Marea 1.9 JTD vs Megane MK1 1.9 dCI karavan?
Ako cemo iskreno, oba su ruzna i plasticna... :troll: ...sa malom razlikom sto je Marea verovatno prilicno jeftinija za odrzavanje i ima bolji agregat. To su dve vrlo bitne stavke.
Ako mene pitas, pre bih uzeo Fiata JTD nego Renaulta dCI.
 

M_M

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.03.2011.
Poruka
277
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7-2600K, Noctua NH-D14
Motherboard:
MSI P67A-GD65
RAM:
4x2GB ExcelRAM, 1866CL8
VGA & cooler:
Asus R9 290 OC 4GB
Display:
24" Dell 2407WFP-HC
HDD:
Kingston HyperX 240GB + 6TB
Case:
CoolerMaster CM690
PSU:
Corsair HX750
Optical drives:
LG BluRay
Internet:
SBB 15Mbit
OS & Browser:
Win7HP 64bit
Other:
APC SmartUPS SU1000i
cimi mi se da sa tom "eko" nadoknađuju to smanjenje carine na 2,5%.
Onda će na sva zvona da objave kako su carinske dažbine smanjene jer idemo ka EU,a novu taksu neće ni spomenuti.
Izgleda da carinu za vozila poreklom iz EU smanjuju na 2.5% a odlažu primenu te ekološke takse za 2013-tu...
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Ljudi, cale mi vozi Imprezu 1.5R 2008 automatik, uzeo je novu oktobra 2009. Jedina stvar koja mu valja je pogon po snegu i navodni kvalitet koji ce se tek vremenom pokazati. Plastika je uzas, na dodir se 30% unutrasnjosti savija. Motor je preslab za skoro 1400kg ili koliko vec auto tezi. Iz istog razloga u gradu trosi 13-14L sto je suludo, a ne znam stvarno s cime da uporedim performanse tog auta sa tim motorom ...mislim da osim Yuga nista pribliznije tome nisam vozio, sve ostalo sto sam vozio se oseca maltene 3x agresivnije. Inace one sa 2.0 motorom trose nesto manje, jer motor lakse izvlaci auto, ali nikako nije 8L kako fabrika navodi, vec oko 11L pri nekoj sasvim normalnoj tu i tamo kombinovanoj voznji. Sto se odrzavanja tice ovlasceni servis dere samo tako. 110E za zamenu filtera ulja, samog ulja i ne znam dal jos icega ...sta reci kada je sve duplo jeftinije za Mercedesa C klase 2003, koji je za razliku od ovog Subarua auto ..

Kapiram da su one STI/WRX kul zbog performansi, pored toga uopste ne vidim razlog da neko kupi takav plastikaner od auta tj. da neku kupi ne WRX/STI verziju pored nekih drugih kola.
Nisi uspeo da ga odgovoris da ne kupuje nov auto to je zeznuto :(
Mogao je auto da kupi za te pare :d


Jer si peckao tako par puta bezveze po par tema ali nema veze.

Nisam vozio Forestera, ima ih kod nas ali naravno u minimalnom broju. Sta znam, od samog pojavljivanja pratim taj model, dokazan kvalitet. Da je bas gomila plastike, ne bih se slozio da je situacija toliko losa. Uostalom pogledaj cene u nemackoj, pa ocuvan Forester prve generacije je 5,6,7 ljada e :D Dok ces sportage neki za nadjes za 2 ipo ljade u super stanju. Santa Fe je takodje jeftiniji. Nisu Nemci ludi.

Zanimljiva mi ova teorija dominatora :d Sumnjam da bi se bunio da imas tu ''gomilu'' plastike ;) Ispade Subaru kriv sto ima tako mocnu wrx/sti verziju po ok ceni. I to sto je odrzavanje malo skuplje, sve se to nadoknadi jer nema previse strokave elektronike koja brljavi a sta reci o pogonu, motoru itd? ;) Sta ce mi koza alu i drvo ako ce vise majstor da gleda u njih nego ja :d
kakva d0minat0rova teorija?
 

R_U_S

Banned
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
117
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon64 X2 3800+@3GHz-Cooler Master Hyper 212 , Aerogate 1-----Turion64 1.6GHz
Motherboard:
Biostar A78XA-A2T-AMD-Ati RD770-----Acer Aspire 9300
RAM:
2x1Gb Kingston VR@1GHz-5-4-4-12 -----2xGB DDR2 SODIMM
VGA & cooler:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
Display:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
HDD:
2xWD 640Gb RAID 0-----2.5" Hitachi 120Gb
Sound:
Creative Audigy 2, Altec Lansing 5100 Realtek ALC 883
Case:
Chieftec Dragon DX-01WD
PSU:
LC Power 550Wt
Optical drives:
HP DVD630i, LiteOf DVD-----TSST Corp DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech: RX1500, RX250, ...
Internet:
ADSL
OS & Browser:
WinXP professional
@hsv.stoned:
Jesi li ti čitao šta je Vule napisao o renou? I ja sam napisao da moj drugar drži Renault servis, ubiše se od posla. Naravno, rade pošteno pa ljudi dolaze kod njih, ovlašćeni je serviser i prodavac, ali i dalje stoji da su renoi kante. Ima jedna tema na vremegume forumu čini mi se, neko je lepo napisao da su vozači renoa najgora sekta, gori su od Hondaša i Alfista zajedno.
A mi što vozimo Fiate smo otvoreni (i ja vozim Bravo 1.9JTD), ne lažemo i ne prećutkujemo stvari, i na za***anciju se ne ljutimo kao neki.
Inače moj ćale je imao Renault 4TL special, kupio ga je 1977. Jeste bio praktičan, mali potrošač, relativno pouzdan, ali ima i druga strana medalje. Rezervoar za gorivo je satrulio za 5 godina, još uvek se sećam kako ćale u dvorištu skida rezervoar, vari ga, i vraća nazad, dan pred polazak na more. Još nisam pošao u prvi razred ali se sećam. Posle 7 godina je bio poprilično truo i raspadnut, tako da nemoj da mi neko prosipa priče o kvalitetu.
Naravno da bi pre uzeo Mareu nego Megana isto godište i ako su u istom stanju. Da li neko čuo da je nekom na JTD-u riknula turbina, ili da su ga dizne jебale kao zlotvora?
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Znam ja coveka koji je kupio bravu i riknula turbina ali zato znam coveka kome je crko clio znaci ono 1000e popravka, pa onda drugaru reno megan isi ovakav kao sto je skot kupio crkla pumpa ali bio je u ganraciji ja ga bolelo uvo i jos mnogo stvari pocrkalo da je placao izaslo bi ga 1500e sigurno ali evo sad mu radi dobro, i jos jedan na novom meganu ovom 2006 god isto zveknulo nesto 900e bio servis.
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.961
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Naravno da ne prećutkujemo stvari, naravno da Fiat ima svojih mana. Konkretno prva serija Stila (2002-2004), jedan od najvećih promašaja koji su napravili poslednjih godina, i to samo zbog nenormalnog broja raznoraznih nepotrebnih senzora, od kojih su polovinu izbacili i promenili u restylingu.

Ostavimo JTD motore po strani, o njima nema loša reč da se kaže (i dodajem ovde čuvenu priču svih majstora u Srbiji, da niko ne zna kako izgleda JTD motor unutra, jer nisu ni jedan još otvarali da rade generalnu), ako pričamo generalno o Fiatu kao autu, evo na mojoj Bravi krcka enterijer, sve škripuće, pogotovo kad je hladno ovako napolju pa se ukrute plastike, ali šta drugo možeš da očekuješ od auta starog 11 godina koji je prešao 250 hiljada? Ne smeta mi to zaista, a pogotovo mi ne smeta kada se osvrnem na prethodnu godinu i činjenicu da u tom periodu ja haubu nisam otvorio na autu, osim kad sam budžio xenone i pozicije.

Ne znam da li iko sa ovog foruma vozi sopstveni auto kao ja, tim tempom, na taj način, bukvalno svakodnevno (možda Fedja svog Golfa, to mi nekako dođe logično)? Ja ni jednu deonicu od tačke a do tačke b ne prođem a da bar jednom ne stisnem pun gas i izvrtim ga do crvenog, x puta odem da obrćem krugove punim gasom sa ful kočenjem na Mišeluku iz čiste za***ancije, potezao sam se jedno 200 puta minimum za godinu dana, startovao kao na onom klipu gde sam merio ubrzanje bezbroj puta, dakle gaženje gore nego službeni da vozim, i opet ću da ponovim, auto mi radi isto kao i prvi dan kad sam ga kupio, a nisam dinara uložio u bilo kakve popravke, pa ni najmanje sitnice. O kakvom Renou mi pričamo onda, koji Reno dCi bi izdržao to? Ni u snu...

I znaš šta su rekli bivšoj devojci u ovlašćenom servisu/salonu u kojem je i kupila Clia i ostavila im 15500€, nakon dvadesetog dolaska na popravku u prvih godinu ipo dana? "Trebali ste kupiti Nissan, dolazili bi samo na redovan servis".
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Italijani Renault Lagunu zovu "narkoman u kući". :troll:
To dovoljno govori o pouzdanosti i kvalitetu ovog Francuskog brenda.
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
@hsv.stoned:
Jesi li ti čitao šta je Vule napisao o renou? I ja sam napisao da moj drugar drži Renault servis, ubiše se od posla. Naravno, rade pošteno pa ljudi dolaze kod njih, ovlašćeni je serviser i prodavac, ali i dalje stoji da su renoi kante. Ima jedna tema na vremegume forumu čini mi se, neko je lepo napisao da su vozači renoa najgora sekta, gori su od Hondaša i Alfista zajedno.
A mi što vozimo Fiate smo otvoreni (i ja vozim Bravo 1.9JTD), ne lažemo i ne prećutkujemo stvari, i na za***anciju se ne ljutimo kao neki.
Inače moj ćale je imao Renault 4TL special, kupio ga je 1977. Jeste bio praktičan, mali potrošač, relativno pouzdan, ali ima i druga strana medalje. Rezervoar za gorivo je satrulio za 5 godina, još uvek se sećam kako ćale u dvorištu skida rezervoar, vari ga, i vraća nazad, dan pred polazak na more. Još nisam pošao u prvi razred ali se sećam. Posle 7 godina je bio poprilično truo i raspadnut, tako da nemoj da mi neko prosipa priče o kvalitetu.
Naravno da bi pre uzeo Mareu nego Megana isto godište i ako su u istom stanju. Da li neko čuo da je nekom na JTD-u riknula turbina, ili da su ga dizne jебale kao zlotvora?

A jesi citao ti sta sam ja sve pisao? To sta je vlasnik Fiata rekao o Renou ima istu tezinu kao sta je zeljko rekao o amd-u :d :d

Ne stvarno, ne krijem da ne volim te Fiate, ali ortak iz huda ima Megane karavan ista generacija kao ovaj sto merka Mega skot, lik taksira i prelazi godisnje onoliko kilometara koliko necete ti Vule i fantom za 20 godina. Kupio je na lizing na preporuku, prezadovoljan je sa automobilom i rekao je da nece skoro da menja.
Sta cemo sad? Pa bar on moze da bira kada kupuje na lizing, moze budzet uopste nije ogranicen a zarada je odlicna, moze svaku ratu skoro da plati.

Dakle vi vlasnici Fiata ste otvoreni a smo sekta? Znas li koliko lupas? Pa ovde se pisi hvalospevi o tim Fiatima a ako pazljivo citas postove i sam sam napisao da su francuzi jako rizicni za kupovinu jer ipak treba dobro da se provere a i u samom startu sam isao na sigurno i predlozio Focus 1,8tdci.

O kakvoj Marei pricate kao da se izdvaja ne znam ni ja koliko? Pa moj ortak ima, uopste nije zadovoljan, prilicno kvarljiv automobil a jedino skidam kapu za 1.9 jtd sto sam vise puta ovde rekao.

Dalje, ortakov cale je Bravo namerno ubacio za posao, za obuku u auto skoli i uopste nije zadovoljan, doduse i 1.6 motor je u pitanju, fazon je sto je auto bio nepouzdan i dok nije sluzio za obuku, covek je kupio staru mecku 190 kao privatni automobil a Brava ubacio u skolu, jeste da je zalepljen za asfaly i da ima sportski smek ali je u sustini prosek proseka, na opsti kvalitet mislim, non-stop nesto ne radi.

A da nisam Fiat hejter evo vam i ovo, kum je zamenio stari 306 za stilo jtd, putuje dosta ali i odrzava automobil, prezadovoljan je. Ali ovaj auto se ne uklapa u budzet mega skota..

I ja ne kazem da ne treba kupiti bravo ili mareu, smao treba dobro proveriti ali za istu cenu sam ipak pre za vectru staru ili focus.

Treba samo pisati realno, te Maree i Bravo/Brave nista
u globalu nisu bolje od Meganea te generacije i od ostatka konkurencije.

Glavni fazon kod kupovine polovnjaka je izbeci mucak i dobro proveriti auto.
Ja uopste nemam problem da Mega skot kupi i Mare-u karavan ako je cena ok a auto proveren.

Ne mogu da verujem koja kolicina gluposti i religije.

Ok, ja imam reno 4 ali da imam taj budzet uzeo bih Focus-a bez razmisljanja mada bih pre dodao jos za starog Forestera.

Ja sam fan vise kompanija, uopste sam veliki fan automobila i logo mi nije bitan a ti malo razmisli ko je sektas ovde.

Za Alfiste se slazem, ali neka ih, ljudi vole svoje automobile.

rrenault4 je kult kao i buba, spacek itd, ljudi ih obozavaju sa razlogom.

I opet pises gluposti, taj r4 jel znas koliko je kostao? i sta pruza za taj kes? Moj cale je platio manje nego juga u to vreme a motor i menjac su u savrsenom stanju, nadji mi bilo koji auto tog godista da je prevezao ovoliko tereta za sve caletove firme, prodavnicu i sada namestaj, da ima taj broj odlazaka na planine, na pecanje i kampovanja i toliko off roada i voznje zimi pa mi reci da je R4 djubre.

Problem je jer ljudi kupe taj auto i rgaju, nista ne ulazu a moj Renault 4 je racionalno odrzavan pa i danas nude bolesne cifre za njega, lim je na bokovima malo popustio tek prosle godine, dakle posle 19 god najvece eksploatacije.

Mega Skot, savetujem da sve automobile dobro pogleda majstor, bitno je da kupis nesto sto valja a znak na haubi je frustracija i religija pojedinaca ;)


I evo ga naravno dr. fedja sa svojim WV zilocenjem :d

nemam ja nista protiv vas par koji vozite fiate, cak mi je i drago sto su vam tako sredjeni automobili [kao sto rekoh, gotivim ogroman br. modela] ali razmisli bar ti malo da li si otisao u stratosferu..
 
Poslednja izmena:

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.961
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
A jesi citao ti sta sam ja sve pisao? To sta je vlasnik Fiata rekao o Renou ima istu tezinu kao sta je zeljko rekao o amd-u :d :d
Da si ti malo pažljivije pročitao šta sam napisao, video bi da su to rekli vlasnici Renoa, a vlasnik Fiata samo preneo na ovaj forum.
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Ne znam zasto se upustam u raspravu uopste sa vama, uzivajte u stratosferi.

Vasi fiati su sredjeni, sta mislite sa prosecan srbin cuva tako Fiat? I da je svaki za 2500e najbolja kupovina?

A kolika si dilea i govori i to sto si svoju religijsku frustraciju stavio u potpis, ne mogu da verujem koliko ima ljudi koji su odlepili :d :d A pogledaj par strana iza sta sam rekao za francuze uopste.. ma sta ja pisem..


Mega skot, lepo sve proveri a ja i dlaje stojim iza predloga za Focus 1,8 tdci.

A uostalom mozes i da batalis ovaj deo foruma, valjda ti je to vec jasno ;) Lepo potrazi savet nekoga ko se stvarno razume.
 
Poslednja izmena:

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.961
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
A uostalom mozes i da batalis ovaj deo foruma, valjda ti je to vec jasno ;) Lepo potrazi savet nekoga ko se stvarno razume.
Mislim da je ipak samo bolje da batali tvoje postove, tada se i ova tvoja druga rečenica uklapa u celu priču :wave:

A što se tiče religije, sekte i ostalog - tu nema većeg sektaša od tebe, ti si sam rekao da si Fiat hejter, odnosno "ne voliš Fiat", ja nigde nisam napisao da mrzim Reno ili bilo koji drugi brend. Čak šta više, mnogi modeli mi se sviđaju, što spolja što iznutra, da nisu tako kvarljivi verovatno bi danas vozio Lagunu dCi, ali pošto je tako kako jeste, neka hvala.
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Da si religiozni ****** dokazuje da od moje recenice da ne volim fiat [tj neke modele, slucajno bas bravo i mareu na osnovu negativnih iskustava najblizih prijatelja sa njima, a stilo sam i nahvalio- opet sa pokricem] ti vidis da sam napisao da mrzim fiat.
Ja razumem da volis svoj automobil ali covek ovde trazi najbolji predlog, jbe mi se za reno, vi ste ovde hejtovali skoro sve sto se predlozi a nije famozni Fiat i to svako normalan vidi.
 

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
Što mi nešto lepo kad pročitam kako svi hvale JTD motore :)
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Pa samo treba biti realan ;)
Jedino sto u ovoj raspaloj drzavi ljudi moraju da ih se odricu zbog kubikaze :d
 

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
pa ni ja ne znam kako cu da priustim, ali...
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Brate deru, ja imam srecu sto registrujem samo 1108 ccm :d
Ne znam zasto ne iskuliraju kubikaze do 2000ccm, preko toga i mogu da razumem..

Ali sumnjam da ce se bilo sta promeniti, resili su da na isisaju ocigledno..
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
nije ni JTD ne znam sta.. evo imamo zveknut motor 2.4JTD, nema generalke... na satu je bilo 180k, uzet polovan ali i nek su spustali, nisu spustili 300-400k...
otisao staticki lezaj radilice, sta god mu to bilo...
znam sta je radilica:D ne znam kakav je to lezaj...
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
pa staticki :rotf:
 

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
Pa OK. Jedan primer...
I na nekog lika prosle godine valjda pao avion, a on pesacio po sumi...
Izgleda se i to desava...
A milion primera kako ljudi hvale svoje JTD motore.
Naravno da nije sve večno. Ko zna šta je on radio sa tim svojim motorom
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.961
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
nije ni JTD ne znam sta.. evo imamo zveknut motor 2.4JTD, nema generalke...
Wow, imamo jedan :D

Možemo sad da krenemo u krug i pričamo kako Punto 1.3 mjet koga vozi drugar ima 500.000 na satu i radi i dalje savršeno, pa da je prijatelj nedavno uvezao Mareu 2.4 JTD sa 730.000 na satu, naravno radi bez greške, pa bezbroj priča iz servisa u koji inače teram auto (samo na redovan :P) kako ljudi održavaju bar 20-25 službenih Punta/Stila/Dobla JTD koji imaju preko 800.000 pređenih i tako dalje i tako dalje... Ali nećemo se zamarati tim pričama jer tako možemo do sutra :D

A i kao što reče Coyote, ko zna šta je on radio tom autu, JTD jeste ultra izdržljiv i pouzdan, ali mu moraš menjati ulje i filtere redovno i voziti ga kao auto, ne možeš sesti na -20 i odma pun gas, taj tempo neće ni jedan izdržati dugo.
 
Poslednja izmena:

R_U_S

Banned
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
117
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon64 X2 3800+@3GHz-Cooler Master Hyper 212 , Aerogate 1-----Turion64 1.6GHz
Motherboard:
Biostar A78XA-A2T-AMD-Ati RD770-----Acer Aspire 9300
RAM:
2x1Gb Kingston VR@1GHz-5-4-4-12 -----2xGB DDR2 SODIMM
VGA & cooler:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
Display:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
HDD:
2xWD 640Gb RAID 0-----2.5" Hitachi 120Gb
Sound:
Creative Audigy 2, Altec Lansing 5100 Realtek ALC 883
Case:
Chieftec Dragon DX-01WD
PSU:
LC Power 550Wt
Optical drives:
HP DVD630i, LiteOf DVD-----TSST Corp DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech: RX1500, RX250, ...
Internet:
ADSL
OS & Browser:
WinXP professional
Samo za hsv.stoned:
http://vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=2&t=19619&start=105
I ko je rekao da se Marea nečim izdvaja? Jednostavno je jeftina i za te pare je ok kupovina. Btw, Prosto sam se začudio što mi enterijer u autu ne krcka, Vule se već duže vreme žali na to u Bravi. Kod mene da ne ureknem je ok :D
Zadnje što sam vozio je ganc nova Fabia karavan 1.4 16V, sve utegnuto, ne čuje se ništa, pa ni motor u leru. Ali ne da ne ide, pa to je strašno. Ima 86KS, ali ima jezivo glup menjač, dugačke brzine, a ima i neki veliki lag na gasu. Imamo u firmi dvadesetak takvih, sve su iste. Očekivao sam da će mi sve krckati kada sednem u Brava, međutim nije tako. Čak mi se i položaj za volanom u Bravu više dopada, sedi se niže sa ispruženijim nogama.
A što se tiče ćaletovog R4, ako nisi primetio kupljen je nov. Naravno, prevukao je tone radijatora, boca, alata i koje čega. Ali ga je za 7 godina rđa pojela. Jeste to legendaran auto, ali ako mene pitaš je teeeeško đubre :P Imaš VW bube iz TAS, isto to 1977 godište, koje se dan danas voze, i 1984 su verovatno bile kao nove, dok se R4 raspao.
Inače, da li je tebi normalno da na Meganu kačketu moraš da skineš branik da bi bilo šta uradio na autu? Probaj sijalicu da zameniš. Pre neki dan sam menjao na Bravu, i to levu, operacija je trajala 3 minuta.
 
Poslednja izmena:

vamilos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
30.04.2009.
Poruka
224
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
2500K@4500mhz CM 212 EVO
Motherboard:
MSI Z77-G43
RAM:
2x4GB 1866MHz Exceleram Black Sark
VGA & cooler:
PowerColor HD 6850
Display:
LG L225WS
HDD:
WD 640gb aaks, WD 250gb
Sound:
on board
Case:
Midgard II
PSU:
PC POWER & COOLING 500w Silencer
Optical drives:
Lg
Mice & keyboard:
TRUST DS-3700R+HP XA965AA
Internet:
SBB kablovska
OS & Browser:
Win 7 64bit
Ovo za sijalicu na meganu je tacno. Drugaru riknula sijalica i bas mu nesto dosta traze u servisu za zamenu. Mora da se skida prednji tocak koliko sam skapirao i ima neka guma da se svuce, pa tek onda da se zameni sijalica. to je sredio, ali ne znam koliko su mu tacno uzeli novca. naravno, odugovlacio je skoro pa ceo mesec. Dok mu plata niije legla :D
 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Ruse, iskreno mi se hebe za Megane i Renault, i da imam pare ne bih kupio ni Mareu, ni Megane ni Astru ni..

Sve je krenulo od mog predloga da je za taj kes Focus 1,8tdci bolji izbor. Tj nisam ni rekao da je bolji izbor, bar ne u pocetku, samo sam predlozio bez poredjenja.
Ok, Marea je jeftinija za odrzavanje ali posto sam imao prilike vidim enterijere oba modela Focus mi deluje ''dosta'' utegnutije i kvalitetnije od Maree. A sumnjam da se neki motor izdvaja, ali ok, Bravo i Maree nece bas da kradu [ziva istina] i jeftiniji su za odrzavanje jer je Fiat kod nas prakticno domaca kompanija, to je sve.

Ali moras i da razumes ovo, kako mogu da budem dobronameran a da znam dvoje ljudi koji nisu bas zadovoljni sa Mareom i Bravom? Kapiras.

I ajde da ne ratujemo vise ;)

Sto se tice R4, kako se moj nije raspao? :)
Greh je porediti legendarne modele, i bubu, i spacek i r4 i ostale, sigurno nisu usli u istoriju tek tako ;)

i hvala za link jer si me podsetio na ovo, nisam bio na vg forumu mesecima :
Pa, šta? I ja sam naduvan Veri Čukić pokazao izlaz na auto-put
:D :D :D
 
Poslednja izmena:
Vrh