• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Automobili

M_M

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.03.2011.
Poruka
277
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7-2600K, Noctua NH-D14
Motherboard:
MSI P67A-GD65
RAM:
4x2GB ExcelRAM, 1866CL8
VGA & cooler:
Asus R9 290 OC 4GB
Display:
24" Dell 2407WFP-HC
HDD:
Kingston HyperX 240GB + 6TB
Case:
CoolerMaster CM690
PSU:
Corsair HX750
Optical drives:
LG BluRay
Internet:
SBB 15Mbit
OS & Browser:
Win7HP 64bit
Other:
APC SmartUPS SU1000i
U principu i ja sam istog misljenja kao i vi, ovaj 3.2 JTS mi je diskutabilan i vise bi mi odgovarao dizel... Ali na raznoranim forumima (pa cak i Alfinim) kazu da ovaj 1.9 JTD i ne vuce bas onako kako bi trebao, zbog tezine samog auta. Zbog toga sam se automatski okrenuo ovom 3.2 benzincu zanemarujuci i 2.4 JTD, jer sam racunao da razlika nije nesto drasticno velika izmedju ta dva JTD motora. Ali izgleda da sam pogresio...
Baš tako, pogrešio si. Drugar imao 159-ku 2.4JTD 209KS i vukao je zaista odlično, a kad voziš opušteno, troši maltene kao upaljač... A ni registracija jeste skupa ali ni blizu strašna kao za >3000ccm. Kažem imao, jer su je slupao, pa sklepao, sredio i prodao... Samo to je opasno, mnogo bre jaka, ne prašta greške... zato pamet u glavu i malo lakše sa adrenalinom...
 
Poslednja izmena:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
U principu i ja sam istog misljenja kao i vi, ovaj 3.2 JTS mi je diskutabilan i vise bi mi odgovarao dizel... Ali na raznoranim forumima (pa cak i Alfinim) kazu da ovaj 1.9 JTD i ne vuce bas onako kako bi trebao, zbog tezine samog auta. Zbog toga sam se automatski okrenuo ovom 3.2 benzincu zanemarujuci i 2.4 JTD, jer sam racunao da razlika nije nesto drasticno velika izmedju ta dva JTD motora. Ali izgleda da sam pogresio...
Pazi ne verujem da ce taj motor biti los i da je lenj, ali treba sacekati neko vreme iz prostog razloga da se pokaze (da se vide koje su mu mane, prednosti i slicno), do tad provereno je provereno, a JTD je isproveravan na 1001 moguci nacin ;)

Stoji da je Alfa 159 teza, ali nisam bas siguran da bi 1.9 imao problema sa njom :) Jos pogotovu ako bi odradio par stvarica koje smo ti predlozili ja, Fedja i Fantom, prilicno sam siguran da se ne bi mucila, naprotiv ;)

E sad sto se tice 2.4 JTD-a , tu vec nema dileme, jos ako bi i njega malo "cacnuo", nema zime :d

edit: evo klipa od o do 100 Alfa 159 1.9 JTD stok, dakle bez cipa i tjuninga, meni bar uopste ne deluje da se muci :) (svakako da to moze bolje, ali za stok varijantu i tezu karoseriju, ovo je i vise nego ok :) )

 
Poslednja izmena:

M_M

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.03.2011.
Poruka
277
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7-2600K, Noctua NH-D14
Motherboard:
MSI P67A-GD65
RAM:
4x2GB ExcelRAM, 1866CL8
VGA & cooler:
Asus R9 290 OC 4GB
Display:
24" Dell 2407WFP-HC
HDD:
Kingston HyperX 240GB + 6TB
Case:
CoolerMaster CM690
PSU:
Corsair HX750
Optical drives:
LG BluRay
Internet:
SBB 15Mbit
OS & Browser:
Win7HP 64bit
Other:
APC SmartUPS SU1000i

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.961
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Lepom mapom to se skida na ~8 sekundi, što je skroz fino ubrzanje :)
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Manje, oko 9,2-9,3 da budemo precizni ;) Ali kao sto Vule rece, sa dobrom mapom i doradjenim izduvom, to se skida na 8 ;)

p.s. Ovo je 1.9 JTD , za karoseriju 159 tke, uopste nije lose vreme jer ipak je 159tka prvenstveno limuzina, a ne sportak ;)

Evo prelepa 159 2.4JTD na prodaju... 2008-mo, 43k prešla, 11200e... džabe! Da već nemam 2 dobra automobila, ovaj bi pa vrlo verovatno pazario...

http://polovniautomobili.com/oglas1664635/alfa_romeo_159_24_jtdm_sportiva/
Da bas je "dzabe", "samo" 11k i nesto malo preko, da ne vozim vec Ferarija F430 i i Audija R8 sigurno bih je kupio :D Mmmm, neeee :d Za 11k znam bar jedno 4-5 modela koje bih licno ja radije vozio :)

Tebi je bas dobar standard kad ti je 11k dzabe :eek:

p.s. za 2008 godiste i tu kubikazu, ta cena nikako nije dzabe ;)
 
Poslednja izmena:

M_M

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.03.2011.
Poruka
277
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7-2600K, Noctua NH-D14
Motherboard:
MSI P67A-GD65
RAM:
4x2GB ExcelRAM, 1866CL8
VGA & cooler:
Asus R9 290 OC 4GB
Display:
24" Dell 2407WFP-HC
HDD:
Kingston HyperX 240GB + 6TB
Case:
CoolerMaster CM690
PSU:
Corsair HX750
Optical drives:
LG BluRay
Internet:
SBB 15Mbit
OS & Browser:
Win7HP 64bit
Other:
APC SmartUPS SU1000i
@Beginner; Naravno da nisam mislio bukvalno džabe, ali jeste "džabe" pošto nova takva košta oko 30k, a ova je 3 god stara i relativno malo prešla i košta 11k (možda i niže može da se ispregovara)... Za te pare takvu i u švabiji nije lako naći.

A sarkastične komentare za F430 i R8 molim te zadrži za sebe... ja sam gore rekao istinu a ti se podsmevaš. Naravno da ne vozim takve automobile, pa ni približno, ali da nemam auto ili da imam jedan i mogu da skupim još tih 11k, praktično sigurno bih je uzeo. Pružiće kupcu verovatno još godine i godine bezbrižne, sigurne i udobne vožnje bez većih problema, a ima itekako snage za podizanje nivoa adrenalina!
 
Poslednja izmena:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
@Beginner; Naravno da nisam mislio bukvalno džabe, ali jeste "džabe" pošto nova takva košta oko 30k,
I nova Q7 kosta priblizno 120k, pa je po ogalsima imas za 30-40, nije bitno koliko kosta nova, jer ti ne kupujes novu, nego polovnu, i mene kao kupca ne zanima koliko taj auto kosta nov, nego u kakvom je stanju taj auto, kao i cene ostalih automobila, tj ostalih 159ki na trzistu (u ovom slucaju u Srbiji), nisam listao nase oglase, ali sam prilicno siguran da moze da se nadje povoljnije, pogotovu zbog vece kubikaze ;)

a ova je 3 god stara i relativno malo prešla i košta 11k (možda i niže može da se ispregovara)... Za te pare takvu ni u švabiji ne možeš da nađeš.
Pretpostavicu da nisi ozbiljan ili da nisi upoznat sa materijom, usuprotnom no comment, ako hoces da te arugmentuejm, nije problem, u roku od 10tak minuta cu ti izvuci par linkova, sa dosta nizom cenom i to dakle traznje na brzinu... Kad bi bas nju jurio, i kad bih posvetio vremena, sigurno bih nasao mnogo povoljniju, i u drugoj boji, i sigurno u boljem stanju, jer Nemacki putevi su Nemacki putevi, a i Nemci uvek imaju sve papire i celu istoriju serivsa

A sarkastične komentare za F30 i R8 molim te zadrži za sebe... ja sam gore rekao istinu a ti se podsmevaš
Da već nemam 2 dobra automobila,
Veruj mi da niti sam hteo niti sam imao nameru da te ismevam, ali tvoja izjava po kojoj je 11k malo u danasnje vreme coveku u Srbij, ta tvoja izjava, ce sama po sebi dovesti korisnike do toga ;)... Ja sam samo napravio fazon jer bilo je jace od mene, ako te je to toliko pogodilo ja ti se izvinjavam, ali ti isto tako kazem da bi o samoj svojoj izjavii ti trebao malo bolje da razmislis(da uzmes u obzir sve faktore i slicno, pre nego sto napises tako nesto) ;), a i posto je tema automobili, ja bih te zamolio u ime svih da postavis slike i napises koja to dva bas dobra automobila posedujes ako nije tajna :)
 
Poslednja izmena:

M_M

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.03.2011.
Poruka
277
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7-2600K, Noctua NH-D14
Motherboard:
MSI P67A-GD65
RAM:
4x2GB ExcelRAM, 1866CL8
VGA & cooler:
Asus R9 290 OC 4GB
Display:
24" Dell 2407WFP-HC
HDD:
Kingston HyperX 240GB + 6TB
Case:
CoolerMaster CM690
PSU:
Corsair HX750
Optical drives:
LG BluRay
Internet:
SBB 15Mbit
OS & Browser:
Win7HP 64bit
Other:
APC SmartUPS SU1000i
Evo drugari, kad već tražite nešto više o meni...

Suzuki Grand Vitara 1.9DDiS, 2010-to, ja sam 1-vi vlasnik, prešla 15k, totalni ful, ksenoni, koža, šiber, itd... Služi mi kao pouzdano porodično vozilo.


I kao strast ili hobi kako god hoćete (došla kriza srednjih godina?), jedan BMW, polovan, 10g star, kupljen pre 10-tak dana od 2-gog vlasnika (uvezen iz Švice 2009-te), još u procesu sređivanja, otkriću više o njemu i okačiti više slika za nekih 7-10 dana, a za sada samo jedna da zagolica maštu. :)


Imaju ljudi u Srbiji i mnooogo bolje i skuplje automobile (ali većina ne pošteno zarađene), ali naravno ima i nažalost i puno lošijih. :( Nisam od klinaca onih koji tjunuju automobile, kače neonke, spojlere, reklame i sl. ali zaista volim automobile i uživam da vozim. Imam preko 15g vozačkog iskustva i oko 300.000km pređenih i niti jednu nesreću iza sebe (puj, puj, da se ne ureknem). E da nisam ovog BMWa tek kupio, verovatni bih pikirao na tu alfu, jer je Vitara odlična ali troma (130KS a skoro 1.8 tona), i želeo sam nešto sa oko 200KS za uživanje... mislim da je sada malo jasnije... (ovaj BMW naravno nisam platio ni približno tih 11k evra, otprilike tek malo više od pola te sume).
 
Poslednja izmena:

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
Mislim da je M_M isao na to da je za 11 k , sa servisnom i kupljen nov u Srbiji . Konkurencija na oglasu su manje vise lesevi sa oborenom kilometrazom,i sa da kazemo nerealnim cenama tj jeftine su da se kupe,a da se dovedu u top stanje hm,tako da se ovog puta ne slazem sa tobom.Ajd baci par linkova da vidimo na koje si ti mislio :) mozda nas argumentima razuveris
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Naravno, i imas potpuno pravo da se ne slazes sa mnom, taman posla kad bi se svi slagali oko svega, ne bi bili ljudi nego roboti ;)

Evo na brzinu nesto iz Nemacke

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=154516495&__lp=55&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&negativeFeatures=EXPORT&lang=en&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=154537153&__lp=55&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&negativeFeatures=EXPORT&lang=en&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=147679471&__lp=55&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&negativeFeatures=EXPORT&lang=en&pageNumber=2

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=153213052&__lp=55&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&negativeFeatures=EXPORT&lang=en&pageNumber=2

itd itd... Opet napominjem da je ovo samo na brzinu, kad bi listao i jurcao, ili licno obilazio placeve, sigurno bi nasao i povoljnije(takodje gde je Italija, Svica, Austrija, Holandija, Belgija itd itd) ;) E sad jos jedna stvar, prvo pitanje je dal je ova nasa Alfa presla pravih 46km jer ako je neko poznat po vracanju i muljanju to smo onda mi ;) Druga stvar, to je 46k u Srbiji na nasim putevima, a malopre smo ja i Fedja pricali nesto o kvalitetu, no nebitno da ne objsanjavam opet, ukratko cu ti reci samo, da bih pre vozio bilo koji auto koji ima 100-150k na Nemackim putevima( jer u 99,9% slucajeva imaju kompletnu servisnu i ta kilometraza je ta, nema muljanja :) ), nego bilo koji auto koji je od starta kupljen i akan kod nas po nasim putevima ;) Jos ako je auto bio koriscen kao poslovni a ne licni, pa o tome ne bih ni razmisljao niti bi mi palo napamet da ga uopste uzmem u razmatranje;)

p.s. Ne sudi o necemu sto nisi video ;) Veruj mi da cesto izgled ume da vara, i da su ti "lesevi" cesto u boljem stanju od onih koji su na slikama i u oglasu tip top , a i sminka je najmanji problem, mnogo je bitnija mehanika i elektornika (doduse ova Alfa ne bi smela da ima problema sa tim sa obzirom na kilometrazu), jer sminka se mnogo lakse i jeftinije sredi nego ova dva sto sam naveo ;)
Zna se kako se kupuje auto, ne sa slika sigurno, slike jesu nesto sto te privlaci na prvu loptu, ali uzivo tek vidis dal je les ili ne
 
Poslednja izmena:

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Bacaj slike Vitare :D
Uzivas ti covece..
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.961
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
ukratko cu ti reci samo, da bih pre vozio bilo koji auto koji ima 100-150k na Nemackim putevima( jer u 99,9% slucajeva imaju kompletnu servisnu i ta kilometraza je ta, nema muljanja :) ), nego bilo koji auto koji je od starta kupljen i akan kod nas po nasim putevima ;)
Apsolutno i potpuno se slažem. Astra koju sam prošle godine imao je stigla iz Italije sa 180.000km, tamo je kupljena i vožena 10 godina. Bila je toliko utegnuta u startu da mi je prosto bilo čudno kako je moguće uopšte, da bi se za dva meseca vožnje po Srbiji toliko rastreslo sve, na kraju kad sam je prodavao nisam mogao bez muzike da vozim auto od raznih krckanja i škriputanja. Ne preterujem, zaista je tako bilo :D
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Apsolutno i potpuno se slažem. Astra koju sam prošle godine imao je stigla iz Italije sa 180.000km, tamo je kupljena i vožena 10 godina. Bila je toliko utegnuta u startu da mi je prosto bilo čudno kako je moguće uopšte, da bi se za dva meseca vožnje po Srbiji toliko rastreslo sve, na kraju kad sam je prodavao nisam mogao bez muzike da vozim auto od raznih krckanja i škriputanja. Ne preterujem, zaista je tako bilo :D
Ja te rauzmem i verujem ti, i slazem se 100000%, ali ne mozes ti to ljudima da objasnis ... Ja sam svojim ocima gledao (upravo kad je MM vec postavio BMW-a da uporedim), BMW 320 2003 kod nas kupljen, "redovno odrzavan" koji je navodno imao 80k pravih, i BMW-a 320 2001 koji je stigao iz Austrije sa 175 ili 180k(naravno sa svom dokumentacijom, znaci bukvalno kad je pran i usisavan :D), ne bi verovao koja razlika :eek: Sto ti kazes, em je utegnutiji, em je bio ocuvaniji na oko, em je bio podosta jeftiniji :) Tako da samo neuk kupac bi pre izabrao prvog a na drugog BMW-a(mada ima dosta takvih koji gledaju samo godiste i kilometrazu i nista ih drugo ne zanima, takve mi medju sobom zovemo- sponzori :d, uvek ce platiti vise nego sto vredi :rotf: ) ;) To je ono sto smo ja i Fedja pokusali da objasnimo ranije i uvek, da nije bitno tolko ni godiste, ni ta kilometraza, vec stanje samog automobila ;)

:wave:
 
Poslednja izmena:

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
p.s. Ne sudi o necemu sto nisi video ;) Veruj mi da cesto izgled ume da vara, i da su ti "lesevi" cesto u boljem stanju od onih koji su na slikama i u oglasu tip top , a i sminka je najmanji problem, mnogo je bitnija mehanika i elektornika (doduse ova Alfa ne bi smela da ima problema sa tim sa obzirom na kilometrazu), jer sminka se mnogo lakse i jeftinije sredi nego ova dva sto sam naveo ;)
Zna se kako se kupuje auto, ne sa slika sigurno, slike jesu nesto sto te privlaci na prvu loptu, ali uzivo tek vidis dal je les ili ne
ja pricam za one sto sam video naravno :) Gledali smo za drugara sad skoro desetak 159,strasno je sta se sve prodaje.Ja se prvi pridrzavam tog pravila knjiga se ne gleda samo po koricama.Nemacki put naravno da je bolji (ja sam danas takve rupetine video po Banovom Brdu,dovoljno da upadnes par puta i trap vise nikad nece biti isti).Al opet mislio sam da ova servisna znaci,da znas kome da hebes po spisku ako nesto ne valja i zasto.I ajd kao mali plus jeste sto ovaj auto ako oces da odes da pogledas platis dijagnostiku sam,dok u Nemackoj sigurno je trosak samog puta veliki.

a i ova za 11k je sa fabrickim ksenonom i 2,4 :)
 
Poslednja izmena:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Naravno ;) Ma idi , sve i svasta se prodaje, al dobro, svaka roba ima svog kupca ;) Tako da manje vise vec se zna ko je ok prodavac, koji plac je ok, i slicno ;) nego je problem sta ljudi prodaju po kojoj ceni, to je za neverovati jako cesto, pokusavaju da prodaju maglu (da ne upotrebim neki grublji izraz) a ne da nemaju osnova, nego totalno suportno. Znas kako, dosta dugoo se oko mene bave kolima (i sam preprodajem, doduse po malo i mizerno kako bi to trebalo i kako se to radi, ali jos se nisam 100% resio da mi to bude nacin za hleb ;)), i cuo sam sve i svasta, video sam sve i svasta, tako da dok nesto ne vidim svojim ocima, ja u to ne verujem, toliko jednostavno ;) To sto ima servisnu, to moze da bude plus a ne mora, veruj mi, jer (ne daj Boze da je tako, to je cist kriminal) ali zamisli recimo tebi pise da su kompletno zamenjeni trapovi orginalima a ono stavljene neke Turske kopije koje su katastrofa ili tako neki slucaj ;) Sto se dijagnostike tice, tu si upravu, mada ako cemo objetkivno, taj auto sa "pravih" 46k ne bi smeo da uopste ide na dijagnostiku, a da ne pricam o tome da mu nesto fali na toj dijagnostici :) E sad ovo drugo, sto se tice Nemacke, jeste ta cela prica skuplja, ali kad uracunas put+kupljen auto+carina+PDV, ja smem da se kladim da bi bio na istom ako ne i bolji (novcano), a o kvalitetu samog automobila smesno je i pricati, tj nadam se da smo to malopre ustanovili i vrlo lako moze da se ustanovi iz zadnja dva posta, mog i Vuletovog ;)

:wave:
 
Poslednja izmena:

M_M

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.03.2011.
Poruka
277
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7-2600K, Noctua NH-D14
Motherboard:
MSI P67A-GD65
RAM:
4x2GB ExcelRAM, 1866CL8
VGA & cooler:
Asus R9 290 OC 4GB
Display:
24" Dell 2407WFP-HC
HDD:
Kingston HyperX 240GB + 6TB
Case:
CoolerMaster CM690
PSU:
Corsair HX750
Optical drives:
LG BluRay
Internet:
SBB 15Mbit
OS & Browser:
Win7HP 64bit
Other:
APC SmartUPS SU1000i
@Beginer: sve su to 159-ke sa 1.9JTD motorom... nađi neku 2008-mo, limuzinu ne karavan, sa novim (209KS) 2.4 motorom do recimo 80k km pređenih, održavanu, pa je dovedi u Srbiju, plati carinu i sve ostale dadžbine i da vidim da bude ispod 11k evra? Mislim da je to u domenu sreće... A da ne spominjem rizik da kupuješ na neviđeno iz Nemačke, a ovde možeš da odeš da vidiš, probaš, proveriš, itd, čak i garanciju kod Weltauta dobiješ... Sve u svemu, i dalje stojim iza toga da je ovo odlična kupovina za porodični auto za nekoga ko zaista voli (brze) automobile...

P.S. Slažem se sa tobom po pitanju puteva (i goriva bogami), 100k u Nemačkoj ili Švici je kao kod nas 20-30k... zato i uzeh BMW koji je u Švici kupljen i redovno održavan sve do 2009-te, a poslednju godinu je samo bio kod nas i stradali su mu trapovi (upravo me koštalo skoro 400e da sredim i doteram u red). Još sam ga ispolirao (vidi se na slici a?), a ima još par sitnica da odradim kod legne plata (crevo serva slini, i hladnjak je negde probio pošto je balvan pre mene pomešao G11 i G12 antifriz). Ima još i nove dve prednje gume da kupim (loši trapovi uništili prednje gume s unutrašnje strane, balvan jedan), da uradim dubinsko čišćenje enterijera i to je za sada to ako se ne pojavi još nešto...

Evo još neka slike Vitare, pošto ste tražili... izvinjavam se na lošijem kvalitetu, slikano s mobilnim...

 
Poslednja izmena:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
@Beginer: sve su to 159-ke sa 1.9JTD motorom... nađi neku sa novim (209KS) 2.4 motorom sa 43k km, održavanu, pa je dovedi u Srbiju, plati carinu i sve ostale dadžbine i da vidim da bude 11k evra? Mislim da to nikako ne može... A da ne spominjem rizik da kupuješ na neviđeno iz Nemačke, a ovde možeš da odeš da vidiš, probaš, proveriš, itd, čak i garanciju kod Weltauta dobiješ... Sve u svemu, i dalje stojim iza toga da je ovo odlična kupovina za porodični auto za nekoga ko zaista voli (brze) automobile...
Aj opet procitaj sve postove koje sam pisao na prethodnoj strani, mrzi me da ponavljam, sve pise, samo ih treba procitati;) Ja nisam pricao o kupovini na nevidjeno ni u jednom trenutku, takodje ovo sto sam ti nasao je bilo na brzinu, i cisto argument da moze ;) Sve su od 2008 sa linka koji sam okcaio, jos jedna stvar, taj 1.9 JTD, ce uvek u Srbiji biti skuplji i imati jacu cenu od 2.4 ili bilo kog automobila sa kubikazom koja je veca od 2000 kubika ;) ako meni ne verujes, raspitaj se

Sto se tice goriva i puteva, to necu ni da komentarisem, jer ne mogu da se ne iznerviram :)
 
Poslednja izmena:

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
Pazi ne sporim ja tvoje iskustvo sa kolima , ipak si ti u samom biznisu uvoza,samo iznosim neka moja zapazanja sta sam video kod nas.I dijagnostika da se odradi,lako se kilometar sat namesti,al ako je resetovan ECU samo se produzi dalje.
Naravno za Nemacku , uglavnom ova 159 nije dzabe , al nije ni losa ponuda , imaju u EU bolje puteve,kulturu odrzavanja i gorivo,ali opet ova vecina sto je uvezena kod nas meni deluje da je sve preslo 300 - 400 k i da je dusa izvadjena,kozmeticki sredjeno i oborena kilometraza na neki broj izmedju 100 i 150 k , i ljudi kupuju tako nego kad vide da je iskreno neko napisao kao lik sa Mercedesom sa 600 k sto je bio TAXI i rekao ako mislite da auto ne valja zbog predjenje kilometraze lako cu ja kao pola ovih iz oglasa da oborim na koji god broj hocete . Ne znam nekako mi ta servisna ako ima pecat ovlascenog servisa , pa cik nek probaju da mi uvale turski valeo , za to se u normalnim zemljama zatvara servis . Uglavnom ko hoce , pogledace ovde sta ima u ponudi i videti,a ako mu se ne svidja tu je uvek autoscout i mobile.de . I naravno da stanje auta ga prodaje,ovo ostalo samo plus moze biti.

Nego M_M kaci slike Bimera
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Pazi ne sporim ja tvoje iskustvo sa kolima , ipak si ti u samom biznisu uvoza,samo iznosim neka moja zapazanja sta sam video kod nas.I dijagnostika da se odradi,lako se kilometar sat namesti,al ako je resetovan ECU samo se produzi dalje.
Naravno za Nemacku , uglavnom ova 159 nije dzabe , al nije ni losa ponuda , imaju u EU bolje puteve,kulturu odrzavanja i gorivo,ali opet ova vecina sto je uvezena kod nas meni deluje da je sve preslo 300 - 400 k i da je dusa izvadjena,kozmeticki sredjeno i oborena kilometraza na neki broj izmedju 100 i 150 k , i ljudi kupuju tako nego kad vide da je iskreno neko napisao kao lik sa Mercedesom sa 600 k sto je bio TAXI i rekao ako mislite da auto ne valja zbog predjenje kilometraze lako cu ja kao pola ovih iz oglasa da oborim na koji god broj hocete . Ne znam nekako mi ta servisna ako ima pecat ovlascenog servisa , pa cik nek probaju da mi uvale turski valeo , za to se u normalnim zemljama zatvara servis . Uglavnom ko hoce , pogledace ovde sta ima u ponudi i videti,a ako mu se ne svidja tu je uvek autoscout i mobile.de . I naravno da stanje auta ga prodaje,ovo ostalo samo plus moze biti.
Ma dalekooo sam ja od toga kakvi su ljudi oko mene i ostali prodavci sta sve znaju, sta su sve videli, uradili, premazali, namazali i slicno, ni ja sam ne verujem, tako da to cu da ostavim za neku drugu pricu :), a i ja se drzim onog, da se covek uci dok je ziv ;) Tako da daleko od toga da sam ja upio svu pamet i da znam sve o istima, ali generalno ovo je nesto sto volim i sto me zanima, pa se uvek trudim da budem sto bolje upoznat sa tematikom( sto teoretski sto bi rekao FantomX, sto prakticno, kad provozam neka kola koja idu na pranje, sredijvanje, ili na pokaz kupcu, a i Bogami ono sto bih voleo da uzmem za sebe, to svakako najvise vozikam i ispitujem) ;)
Delimicno se slazem ;) Pazi, ja sam izneo opet ponavljam na brzinu prve oglase koje mi je oko snimilo i samo iz Nemacke (gde je Italija, Holandija, Belgija, Svica,Austrija :) ) naravno da to sigurno moze povoljnije ;) Sto se tice ovih uvezenih, kako ko, nvecina to radi, ali ima i postenih, sve zavisi... Mada kao sto sam ti pricao, najbolje je ili sam da uvezes i budes siguran, ili da ti uveze neko kome verujes, sve ostalo je rekla-kazala ;) Lepo si rekao :"normalnim zemljama", ja bas nisam siguran da bi ovde u Srbiji isterao pravdu ;) Al dobro, mozda gresim ;) Inace, ove sto sam ti nasao, su sa malom kilometrazom, ako pogledas ostale, sa malo jacom, videces da moze to jos nize :) Jos jedna stvar, uzmi u obzir da su to 1.9 JTD motori, koji kao sto sam rekao MM-u kod nas uvek su vise na ceni nego 2.4, i tvrdim da ce se 2x brze prodati ;)

:wave:
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
A da batalite malo pricu o prodaji automobila i forama i foricama. Ne znam kako vas ne mrzi, ovde smo da volimo automobile a ne da hejtujemo i prepricavamo price nekih tamo likova...

Mnogo bas mi znamo, ajte molim vas prestanite sa uvozom/izvozom/prodajom/preprodajom...
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Ovo je forum i ljudi imaju pravo da pricaju o svemu i svacemu dokle god je kulturno i vezano za automobile, tako da komentar ti je totalno van mesta... Jednostavno ono sto ti se ne svidi, preskaci nemoj da citas :) Takodje niko ne hejtuje nista samo se iznose cinjenice, a to se zove realnost.

Mnogo bas mi znamo, ajte molim vas prestanite sa uvozom/izvozom/prodajom/preprodajom...
Kako ko, ja nukealrnu fiziku ne znam i ne pricam o njoj, za ovo drugo, moj post history vrlo lako moze dati odgovor na tvoje pitanje ;)
 
Poslednja izmena:

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
i bre Fantomcino samo diskutujemo o nasem trzistu automobila :)

evo malo slika na temu jesen u mom gradu
 

Prilozi

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Lepa tema i jos lepse slike :) Super ti izgleda Alfica ;) Kakav je enterijer, imas neku fotku?
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Ovo je forum i ljudi imaju pravo da pricaju o svemu i svacemu dokle god je kulturno i vezano za automobile, tako da komentar ti je totalno van mesta... Jednostavno ono sto ti se ne svidi, preskaci nemoj da citas :) Takodje niko ne hejtuje nista samo se iznose cinjenice, a to se zove realnost.



Kako ko, ja nukealrnu fiziku ne znam i ne pricam o njoj, za ovo drugo, moj post history vrlo lako moze dati odgovor na tvoje pitanje ;)
Matori, istorija tvojih postova kaze da si prodao 0 automobila, a nista nisi budzio a ni sam opravio... Iskustvo ravno nuli...
Mojne mene na te fazone ;)

SGS TT
 
Vrh