• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Automobili

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Ma znam ja sve to ali ako hocu malo cudoviste pre bih uzeo i zbudzio Saxo ili Justy npr, stabilniji, brzi, bezbedniji, kvalitetniji, udobniji, lepsi automobili. Ima ih jos.
Ali kapiram ja, patriotizam i ljubav prema jeftinom tuningu.. ja sebe ne vidim u tome. Licno bih nasvirao neki Justy, zamisli kako to cudo ide a jos 4x4.
 

R_U_S

Banned
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
117
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon64 X2 3800+@3GHz-Cooler Master Hyper 212 , Aerogate 1-----Turion64 1.6GHz
Motherboard:
Biostar A78XA-A2T-AMD-Ati RD770-----Acer Aspire 9300
RAM:
2x1Gb Kingston VR@1GHz-5-4-4-12 -----2xGB DDR2 SODIMM
VGA & cooler:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
Display:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
HDD:
2xWD 640Gb RAID 0-----2.5" Hitachi 120Gb
Sound:
Creative Audigy 2, Altec Lansing 5100 Realtek ALC 883
Case:
Chieftec Dragon DX-01WD
PSU:
LC Power 550Wt
Optical drives:
HP DVD630i, LiteOf DVD-----TSST Corp DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech: RX1500, RX250, ...
Internet:
ADSL
OS & Browser:
WinXP professional
Ma znam ja sve to ali ako hocu malo cudoviste pre bih uzeo i zbudzio Saxo ili Justy npr, stabilniji, brzi, bezbedniji, kvalitetniji, udobniji, lepsi automobili. Ima ih jos.
Ali kapiram ja, patriotizam i ljubav prema jeftinom tuningu.. ja sebe ne vidim u tome. Licno bih nasvirao neki Justy, zamisli kako to cudo ide a jos 4x4.
Nećemo ulaziti u to da li je ljubav prema jeftinom tuningu, ali ne bi rekao da je jeftin uopšte. Ja bi na primer rado vozio nabudženu ladu karavan kao sa linka koji sam postavio (izgleda da me niko ne zarezuje 2% za to :rotf:), znam da je iracionalno, ali šta da se radi. Mnogo bolje performanse ću dobiti sa čipovanjem svog traktora (bravo 1.9JTD), kao Vule i FantomX na primer, nego sa budženjem Lade i Yuga. Em manje košta, em nemaš skoro nikakve za***ancije. Može se posle uraditi i vešanje, kočnice itd, ali opet na pravcu taj auto ide sasvim lepo za male pare, i ne troši mnogo, i jednostavno je auto koji se vozi svaki dan (doduše, i Lada 2104 sa linka se vozi svaki dan i koristi za posao, ali nema klimu, što je meni veoma bitno).
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Ma znam ja sve to ali ako hocu malo cudoviste pre bih uzeo i zbudzio Saxo ili Justy npr, stabilniji, brzi, bezbedniji, kvalitetniji, udobniji, lepsi automobili. Ima ih jos.
I ja bi to isto uradio, osim ako nemam drugi auto, a ovo mi sluzi kao vikend auto, pa iz zezanja to sve radim.

Ostaje pitanje da li je ovako nesto auto za svaki dan ili za povremeno zezanje.

Ali kapiram ja, patriotizam i ljubav prema jeftinom tuningu.. ja sebe ne vidim u tome. Licno bih nasvirao neki Justy, zamisli kako to cudo ide a jos 4x4.
Poenta price je u tome sto tjununing nije uopste jeftin. Veruj mi, licno sam na svojoj kozi i novcaniku iskusio tjuniranje juga i mogu da ti kazem da sam se napucao para. Pri tom je moj Jugo bio mnogo manje nasviran od ovog.

Eh, sad, to je bilo drugo vreme, devedesetih, teze se dolazilo do kvalitetnih delova, nije bilo interneta itd.... nego sednes u auto pa ides i trazis okolo. U principu bilo koje budzenje je bilo dosta skuplje.
 
Poslednja izmena:

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Ma nije ni jeftino to budzenje ali je meni svakako nebulozno :) Ali ne mislim ja da samo malo nasviras Saxo npr, i to kosta u pm+ menjanje delova..
A sad tek vidim link za ladu, sta da kazem :D
Moj ortak je imao neki staru, old skul lajku, fwd, 1.5 motor, hromirani detalji, lim mnogo deblji od svega ostalog, u kabini sve na kirilici :d, drvo, metal i malo koze- jednom recju legendarna masina! Sad se setih, 1500 special :D Po snegu od 20cm [na putu oko 5cm] sa zimskim gumama smo na Bozic 2008/9 isli na ''izlet'' na Povlen, skoro do vrha dosli, recimo do 1100 mnv, ova masincina ide kao tenk!!!
Lik sada ima Vectru staru 1.7 ja mislim, kaze da ne moze da se poredi koliko losije ide [ok 1.7 zeldi je u pitanju ali i 10 god mladji, moderniji model].

 
Poslednja izmena:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Poenta price je u tome sto tjununing nije uopste jeftin. Veruj mi, licno sam na svojoj kozi i novcaniku iskusio tjuniranje juga i mogu da ti kazem da sam se napucao para. Pri tom je moj Jugo bio mnogo manje nasviran od ovog.

Eh, sad, to je bilo drugo vreme, devedesetih, teze se dolazilo do kvalitetnih delova, nije bilo interneta itd.... nego sednes u auto pa ides i trazis okolo. U principu bilo koje budzenje je bilo dosta skuplje.
Svako budzenje tj tjuning i stajling je skupo samo po sebi, i osim ako se ne radi auto za svoju dusu, nema svrhu, naprotiv samo te tera u trosak ;) Jer realno, mozes ti da ulozis u auto koji vredi od 3000 do 4000 i 10000 evra, zna se njegova cena i to je to, ja da ti platim 14000 zato sto si ti ulozio 10k ne pada mi napmaet, niti me interesuje koliko si ulozio ;) Toliko je jednostavno, a samo po sebi tjuniranje i sredjivanje je skupo.. Evo najprostiji slucaj Vuleta i Fantoma pa opet nije malo para, cip 100tinak evra, neke felnice 150-300, auspuh 100tinak evra, to je vec oko 500 evra ulozeno u auto a moze tu jos mnogo da se radi, ovo je samo ono sto bi se reklo pocetak tjuniranje ;) Al kao sto sam vec rekao malopre i kao sto sam i njima rekao, jednog dana prilikom prodaje, sav taj ulozen novac u tjuning je izgubljen, jer realno niko nece prepaltiti nesto osim ako ne naidje neka ovcica pa da se lepo osisa :d Dakle tu nema zarade sigurno, jedina zarada tu je neki svoj merak i satisfakcija :)

Sve u svemu, Yugic je ok i kapiram da je radjen za dusu. Meni licno se ne svidja to budzenje Yugica, Zastave 128 i slicno, ali to je moje misljenje i moj ukus, nekome ce se pak taj vid "budzenja" svideti, svako ima pravo na svoje misljenje i ukus ;)
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Aman bre ljudi okanite se corava posla, tjuning i budzenje bilo kakve vrste je cist merak i nema cesto dodir sa realnoscu...

Kakva bre zarada, prodaja, zasto uopste u istom kontekstu stoji to sa tjuningom i budzenjem?!?
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.961
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold

R_U_S

Banned
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
117
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon64 X2 3800+@3GHz-Cooler Master Hyper 212 , Aerogate 1-----Turion64 1.6GHz
Motherboard:
Biostar A78XA-A2T-AMD-Ati RD770-----Acer Aspire 9300
RAM:
2x1Gb Kingston VR@1GHz-5-4-4-12 -----2xGB DDR2 SODIMM
VGA & cooler:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
Display:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
HDD:
2xWD 640Gb RAID 0-----2.5" Hitachi 120Gb
Sound:
Creative Audigy 2, Altec Lansing 5100 Realtek ALC 883
Case:
Chieftec Dragon DX-01WD
PSU:
LC Power 550Wt
Optical drives:
HP DVD630i, LiteOf DVD-----TSST Corp DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech: RX1500, RX250, ...
Internet:
ADSL
OS & Browser:
WinXP professional
Aman bre ljudi okanite se corava posla, tjuning i budzenje bilo kakve vrste je cist merak i nema cesto dodir sa realnoscu...

Kakva bre zarada, prodaja, zasto uopste u istom kontekstu stoji to sa tjuningom i budzenjem?!?
I tu se 100% slažem sa tobom. Jbg. Beginer ne može da se izbaci iz kože trgovca automobilima pa to ti je.
I opet ja, zašto niko ne komentariše Ladu 2104 karavan 2.0TC :rotf::rotf:, mnogo mi je gotivan taj fazon.
 
Poslednja izmena:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Aman bre ljudi okanite se corava posla, tjuning i budzenje bilo kakve vrste je cist merak i nema cesto dodir sa realnoscu...
Kakva bre zarada, prodaja, zasto uopste u istom kontekstu stoji to sa tjuningom i budzenjem?!?
Ko da pisem na Kineskom a ne na Srpskom :trust:

Bilo je cisto poredjenja radi, i isto ovo sto si ti napisao sam rekao i ja, samo na malo drugaciji nacin, al to je to :d

@RUS: :d Nije bas tako, samo cisto da se rasciste neke stvari u startu ;)

p.s. Kakva crna Lada, pa nismo u Rusiji :p :p

@Vule: sa ove slike se ne vidi ,mada mislim da jos nisi zatamnio stakla, za slucaj da nisi, vreme je ;) Leglo bi joj ko budali samar :d
 
Poslednja izmena:

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
@RUS
daj slikaj te lade po sociju pa kaci :D

Sta vozi Zeljko Rutovic jel nesto kulturno :d
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.961
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
@Vule: sa ove slike se ne vidi ,mada mislim da jos nisi zatamnio stakla, za slucaj da nisi, vreme je ;) Leglo bi joj ko budali samar :d
Nisam, a svi kažu da još to fali... Videću da li ću zatamnjivati, mnogo će još nafte proteći diznama dok ne stignem do te faze, ima još dosta mehanike da se radi, lagano :)
 

Aki

Newcomer
Učlanjen(a)
01.12.2011.
Poruka
0
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To lepo zvuci, a kakve su brojke u praksi? 0-100, 0-160, 80-120, 3,4,5 brzina,
Posto se vodim cinjenicom da jos imam sto sta da radim na mehanici auta, konkretno samog motora, nisam jos uvek pravio nikakva merenja osim subjektivnog osecaja. Sto se grane tice, ona sama po sebi otvara prostor za bolji protok kada su karburatori dosli na svoje mesto, prvi utisak je bio vezan za zvuk, a kada su dosli karbovi to je kao nebo i zemlja sa bilo kojim dvogrlim karburatorom.

Na video klipu ne izgleda tako. Zapravo, do 6000 -6200 puni lepo preko toga mu treba.
Prve tri brzine, po mom kriterijumu, puni dovoljno brzo. 4ta i 5ta su vec pregugacke za trenutni setup motora, koji je ogranicen kao sto rekoh standardnim polu motorom.

Tada se smatralo da motor mora da bude kratkohodan da bi imao obrtaje, pa zato na 1.1 imas blok koji je kao da je 2.3, prilicno tezak motor. Druga stvar je glava, koja je tzv. "reverse flow", gde su usisni i izduvni portovi sa iste strane, što je loše zbog toga što izduvna grana greje usisnu i smanjuje volumetrijsku efikasnost motoru. Sa niskooktanskim benzinima u današnje vreme bih najradije izbegao ovaj tip motora.
Kako mislis tezak motor? Fizicki je tezak ~70kg. Jugo je fabricki trebao da se prodaje sa 1.4 i 1.6 SOHC motorom, po mom misljenju. Za glavu se slazem, to je jedan o problema koji rezultuje gubitkom performansi sigurno.

Što se tiče ekonomske isplativosti, kada staviš na papir sve šta si kupio i uradio, za taj keš možeš verovatno da uzmeš ozbiljan auto, između ostalog i Saxa VTS. Ostaje pitanje hobija kao satisfakcija za budzenja vozila kao sto je Jugo. Na kraju se to svodi na istu stvar kao i budženje Lade VAZ 2105 ili Volge GAZ 24. Da se ne lažemo, Jugić je auto prošlosti i nikada nije bio neki auto, vozio sam ga i znam dobro kako se lako rasklimata. Večito sređivanja, večito za***ancije.
Ja da sam svu tu lovu imao na gomili sigurno bih sada u garazi imao Deltu Integrale koja bi zahtevala jos toliko ulaganja da bi licila na auto, ali nisam... Tako je iluzorno pricati o cifri koja se skupi kroz godine, sta bi bilo kada bi sabirali koliko cigare kostaju kroz godine? Jugo je kao Lego kockica, ogroman izbor delova koji su kompatibilni sa Fiat/Lancia automobilima iz '80ih, '90ih pa i iz modernog doba. Ja uzivam u srafljenu i pravljenju svega toga, a rasklimata se kada se stedi na delovima ili se ne zna za bolje, pa ajd' Jovo na novo.

Pa to moze da ti bude bitno ako ti je bitna svaki deseti deo sekunde na 402m ili za sta si vec spremao auto.
Pravac me ne zanima, kada bih imao dovoljno para vozio bih hillclimb/brdo, a posto nemam - ovaj auto je za cisto moje zadovoljstvo.

To kaze fabrika? Koliko ima na tockovima ? Ako je blizu tog broja, onda postujem.
Maximum power 89.2 PS (88 bhp) (65.6 kW) @ 5800 rpm
Maximum torque 129.0 Nm (95 ft·lb) (13.2 kgm) @ 3500 rpm

To kaze fabrika za moj motor u tom autu sa tim agregatima (Lancia Dedra). Na tockovima racunaj ~20% manje. Kada se sve to prebaci i nakace agregati kao u mom autu u najmanju ruku bi trebao da ima podjednako snage, a svakako ako je sve kako treba i mnogo vise. Kao sto rekoh, imam prolecnih planova za motor, pa cemo saznati tada, rado cu podeliti ovde.

Mozes slobodno na srpskom da pricas. Sirina kanala je uskladjena sa sirinom cevi u granama. ;)
Ovo mi je mnogo odomaceniji izraz, staje u jednu rec objasnjenje. ;)


Mada cisto sumnjam da radi mirno na leru sa delortom i 291 bregastom. U tvoju tvrdnju o potrosnji jednostavno ne verujem, osim ako gradskom voznjom ne smatras voznju u 3 sata nocu po Beogradu sa vrlo laganim gasom. BTW, po svemu sto si naveo tvoj motor je ozbiljniji od Braninog za bregaste. Ovo ostalo je diskutabilno.
Rad auta zavisi od preklopa i faziranja bregaste. Ova je takva da ima prilicno miran rad, jer preklop nije drasticno razlicit od fabricke. Potrosnja podrazumeva svakodnevnu voznju i sporadicno gasiranje, na otvorenom je ~9l. Verovao ili ne - to je cinjenica. Brana je na tom autu vozio jednogrli karburator veci deo vremena, imao je glavu od 1.4 (manji ventili, veci kompresioni odnos u odnosu na stock 1.6 glavu, sto se regulise kubiciranjem.) Bregasta je kljucni faktor za narav ovog motora, tako da nije bas "samo". A ako zanemarujes usis sa 4 leptira vs 2 ili 1 i izduv sa osetno vecim protokom od fabrickog...

Ne bih se slozio sa tobom da Honda i Suzuki iz iste kubikaze imaju manji obrtni moment, narocito 16 ventilski. 40nm razlike je ogromna razlika za istu kubikazu. Jedino ako si poredio na nekim nizim obrtajima. Naravno, 1.3 16v u Swiftu ima manje obrtnog momenta ~ 110NM, dok Hondin 1.6 VTI ima 150Nm, dok tvoj motor u Lanciji Dedri 1.6 ima 123 Nm. Tu nema govora o 40nm razlike. Mozda sa tim bregastim i delortom ima oko 150 Nm, ali to je to.
16v motori imaju veci protok na visokim obrtajima a 8v na niskim, to je cinjenica. Zato 16v motori bolje trpe obrtaje i tu pokazuju svoju snagu. Za Swifta sam permutovao podatak, u glavi mi je bilo 130 vs 90. Hondu sam spakovao u isti kos sa Swiftom, posto sam vozio oba auta (GTi i VTi) i sve sto imaju isporucuju preko 5k rpm. Vise subjektivan osecaj nego sto brojke govore, ocigledno...

Zapravo proucavao sam Yugicev menjac veoma davno. 53/13 je ok za 1.6, ali je prva prekratka i velik je razmak izmedju stepena prenosa. To vazi i za 64/17, ali zbog duzeg prenosnog odnosa je bolji za 1.6. Ipak, prva ti je na 17-tici kraca nego na 13tici zbog glavnog snopa.

PETOBRZINSKI MENJAC
1. stepen prenosa 4.091
2. stepen prenosa 2.235
3. stepen prenosa 1.469
4. stepen prenosa 1.043
5. stepen prenosa 0.863
Finalni prenosni odnos (diferncijal): 3.714 (64/17)

PETOBRZINSKI MENJAC
1. stepen prenosa 3.583
2. stepen prenosa 2.235
3. stepen prenosa 1.454
4. stepen prenosa 1.042
5. stepen prenosa 0.863
Finalni prenosni odnos (diferncijal): 4.0769 (53/13)

Pretpostavljam da si imao 53/13 sa 5 brzina, odnoso 64/17. Ne znam tacno kolike tockove imas, ali ako su 13 cola za 190 na sat si morao da imas oko 6400 rpm.
Diferencijal pravi svu razliku, tako da je 17 definitivno bolji izbor za ovaj motor. Najbolje bi bilo zapravo imati 19/64 sa skracenjima 1.2.3. brzine. Tockovi su 13 sa 175/50, potrebno je ~6500rpm-a za tu brzinu, lepo si izracunao.

A Yugic nije rdja? Truo je cim izadje iz Zastave. Jedino sto valja je ono sto je staro 20 godina, ali je problem sa tim sto je staro.
Sto se tice LET i XE motora, slazem se sa tobom, sjajni su to motori, ali ako im glave nisu porozne. ;)
Jedan je čak i u Golfa 2 ugradio C20LET. :rotf:
Kao sto si rekao, moj auto je '89 godiste, tako da zahvata zlatno doba Zastave (87-91). A od Opela ne rdja nista brze - potpisujem. Jedino mu stakla ostaju citava. :d

Taj LET guraju SVUDA. Jugo...



315ks, faza III + nitro shot 100ks.

Jel si probao da mu stanes na crtu ? :cool:
Nisam naravno, taj motor je izvucen iz ex rally auta, ~170ks + mnogo raznih stvari, tako da nemam sta da trazim sa njim.

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/808120_Peugeot_205_1992_god

Btw, sada je 2000eur fiksno. ;)

Naravno, Golf 2 je kudikamo bolji auto od Juga i tu možete da pričate šta hoćete. Bolji je i Golf 1. BTW, nigde nisam video crash test Yuga. Mislim na ovaj Euro NCAP. ;) Za Golfa 2 ima i naravno loše je prošao, što je i očekivano za auto star 20 i kusur godina.
Upravo tako, automobili iz istog doba, rezultati i vise nego slicni. Bio je test Koral In-a na NCAP-u, ali nazalost nema ga na Tubu. Vrlo slicno Golfu.


Što se mene tiče lično, poštujem i cenim tvoj trud i verujem da si se puno iscimao oko toga, ali da li je vredno uloženog vremena i novca? Verovatno ti predstavlja satisfakciju sam hobi i to je to. Ipak, ako praviš auto za svaki dan, da li je to vredno zezanja i uloženih para ili je jednostavno bolje kupiti odmah bolji, od glave do pete sportski auto i završiš posao.
Realni da budemo, smatram da nije, a ti ako hoćeš budi uvređen, ako se ne vređaš, još bolje, pa onda dobro došao na Sekiru.... :sekira:
Nisam zadovoljan kada imam nesto sto moze imati bilo ko. Jedna od omiljenih recenica mi je - "Built not bought". Meni je to sve, originalnost i odraz moje licnosti kroz nesto materijalno. Vremenom se nadam da ce biti i necega kultnijeg od Juga u garazi, ali naravno novac je faktor. Svakako Jugo ostaje dok sam ja sposoban da ga drzim u formi.

Kontam da znas ovaj film i cuvenu recenicu na pitanje - da li je bilo vredno svega?



Edit: Jugic ti je zaista fenomenalan iako je jugic. ;)
Hvala!


@Ostali

Budzenje je meni odvratan izraz od kojeg mi se dize kosa. Nista ne budzim i ne krpim, sve na autu je novo ili custom unapredjeno. Ovaj Jugo puno kosta, zanemarimo materijal i delove koji se mogu izracunati, ali radni sati i kolicina ulozenog truda i ljubavi pre svega... to nema cenu. Nije poenta u Jugu, kao sto napisah gore Fedji, nego u ispoljavanju svoje vizije na materijalnog subjekta. Nesto sto ce 30% ljudi ceniti, 20% pljuvati a ostatak nece biti briga... Ali meni je to jako bitna stvar u zivotu. Siguran sam da svi vi imate svoje hobije i siguran sam da su svi oni razliciti. Sustina svega je da smo svi razliciti i treba, ako nista vise, ceniti tu razlicitost i radoznalost inace bi svi bili isti. Uzdravlje!
 
Poslednja izmena od urednika:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
E ako si nam rekao. :)

Svaka cast na ulozenom trudu, ja sam isto kao ti mic po mic kotrljao i dosao dokle sam dosao... 4 custom mape, otvoren izduv, do pre neki dan 16" OZ ST felne koje mi nisu legle, utegnut motor, sto vise da lici na fabriku...
Merak kada ispunis dan radom na kolima i osecaj su neprocenjivi.

Medjutim, retko ko to zna, svi su teoreticari nazalost. Merak je merak.

Pogotovu kada sa dizelom ostavim nekog GranTurismo Gnoja II u cudu. :d
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.961
Rezultat reagovanja
227
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Veći je merak ostavljati ove Q sedmice i slične, koje voze klinci sa naočarima sa belim okvirima i fensi kapicama iako im je unutra 26 stepeni...
 

Aki

Newcomer
Učlanjen(a)
01.12.2011.
Poruka
0
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Drago mi je da smo se razumeli.:d:D
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Ko voli da sredjuje, satisfakcija je ogromna. Sa mojim Yugo 45 ostavljam iza sebe samo parkirane automobile, ali kad sam namestio daljinsko zakljucavanje bio sam srecan k'o Nova Godina :)
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Medjutim, retko ko to zna, svi su teoreticari nazalost.
Da, stvarno sve teoreticar do teoreticara :rolleyes:

:wave:

Nisam, a svi kažu da još to fali... Videću da li ću zatamnjivati, mnogo će još nafte proteći diznama dok ne stignem do te faze, ima još dosta mehanike da se radi, lagano :)
Pa fali da se ne lazemo ;) Mehanika je nesto drugo, to ces ti skarabudziti vec :d, nego sam pricao o estetici, jer ipak si se dicio felgama malopre, ne nekim speedom , i iz tog "stajling" ugla, black widnow(s):d mu fali pa mu fali;)

:wave:

Drago mi je da smo se razumeli.:d:D
Nismo se jos razumeli, jer opet si uradio isto... Smetalo ti je kad su neki pljuvali tvoj rad i osetio si se uvredjenim, a opet si pljuvao(namerno nisam koristio blazi izraz) po Opelu i to bez potrebe, bez arugmenata i veruj mi, uz duzno postovanje prema tvom radu i znanju, za ovo totalno lupas... Uopste nisu takvi kao sto pricas, a ovo ti kazem, jer sam vozio i imao iskustva sa Astrom G,H, Vektrom B i C, i Korsom B, i nikad cuo za slicne price... Za Vektru C je kruzila prica da je preskupa za odrzavanje, ali da korodira totalna nebuloza
 
Poslednja izmena:

Aki

Newcomer
Učlanjen(a)
01.12.2011.
Poruka
0
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Slabo si procitao sta sam pisao tj. nisi shvatio. Prica je orijentisana, za taj deo barem, na automobile iz 80ih, jer se sve poredi sa Jugom a on je auto iz tog doba. A to sto si ti vozio su automobili pravljeni u poslednjih 15 godina. Probaj da nadjes Kadeta C npr. koji jos ima prvu limariju na sebi a da ne izgleda kao sir. Normalno je da nisi zainteresovan za automobile tog doba posto je tebi auto prevozno sredstvo od A do B i to je tvoja interesna zona. Pogledaj opelase i njihove automobile koje su kopali iz perioda pre 90ih, zakljucno sa Suzom i Korsom A, pa ako i dalje mislis da lupam priznajem da si u pravu.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Aha, nesporazum je bio, ja sam mislio da generalno pricas za Opele- prva stvar. Druga stvar, iskreno ti stariji automobili pogotovu Opel, priznajem nisu niti moj fah niti me interesuju, ali se nesto bas ne secam da su ljudi generealno pljuvali njih posebno kao da korodiraju ko blesavi, svaki auto koji je star 20+ godina mora korodira, pa bio to Opel, Yugo, BMW, Merka itd itd, osim ako nije cuvan u garazi preko cele godine, vozen samo leti, i tipa ima predjeno 3000km ili neka slicna prica, al to je onda Old Timer u pravom smislu te reci, i ti automobili su van svake kategorije ;) Treca stvar- moja interesna zona je mnogo sira od toga sto si ti naveo samo prevozno sredstvo jer da si iscitao temu shvatio bi neke stvari ;) Sto se tice starijih Opela i stanja, raspitacu se kod iskusnijih lisca pa cu se javiti nazad, jer malo je poteze da sad jurcam da vidim kola stara 20+ godina ;)
 
Poslednja izmena:

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
Aki radi auto za sebe , saslusaj druge sta kazu , i opet uradi kako tebi srce kaze da valja :) Ja tako radim sa mojim autom i ne bi ga menjao ni za M3 sada :)
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Aki radi auto za sebe , saslusaj druge sta kazu , i opet uradi kako tebi srce kaze da valja :) Ja tako radim sa mojim autom i ne bi ga menjao ni za M3 sada :)
Upravo tako :) Mada, sa ovim delom za M3 si ga malo preterao :d (p.s. zamenis za m3, prodas m3, i kupis GT-a ili 159 tku :d ) ;)

:wave:
 

Aki

Newcomer
Učlanjen(a)
01.12.2011.
Poruka
0
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma ok, nego je opste poznata stvar i sprdnja po auto forumima o Opelima i rdji. Svaki brend ima nesto po cemu je bio "poznat" u odredjeno doba, pa je tako Opel po toj slaboj zastiti i slicno. Obrati paznju kada vidis Kadet Suzu da li ima zdrave zadnje rubove i ako ima, da li je prva boja. To je klasicna boljka njihova. Kao sto se zna da golf II ima odlicnu limariju i da mu motor "prozivodi" naftu, kako bmw voze krimosi, kako je reno 4 pravljen da se bere grozdje u vinogradima njime, itd. itd.

@Milos
Alfa 155 shampanj boje? :)

Eh da, Milos moze da kaze kako Alfisti imaju dva srecna trenutka sa Alfom - kada je kupe i kada je prodaju. :D
 
Poslednja izmena:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Eh da, Milos moze da kaze kako Alfisti imaju dva srecna trenutka sa Alfom - kada je kupe i kada je prodaju. :D
Zaboravio si da ga pitas kako se svi oni medju sobom znaju :d, mada sam ja to vec odgovorio malo ranije ;)

Sto se tice matorih Opelasa, bas cu da obratim paznju, a i pitacu drugara koji je zaludjen "budzenjem" legenadrnog GSI-a, i mislim da mu je jedan od ocuvanijih i boljih primeraka na nasim ulicama :)
 

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
Ma jok 147,relativno nov auto,al kod mene dosla zapustena,pa je ja sredio :) Uf GT , 159 me ne privlaci uopste al GT sa v6 rado :)

Aki jel upalis grejace zadnjeg stakla kad guras Juga zimi :P

P.S.Okupljamo se kod majstora,pa gde bi drugde :D ako majstor se iz prve seti tvog imena to je za***ana stvar :D

Prvi trenutak kod mene jos traje,a drugi nece skoro nadam se :) Strasno brzo pada vrednost Alfi generalno,al ne zalim se,mnogo je zabavna za voznju,a i na semaforu je raketa.
 
Poslednja izmena:

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Bogami, za Alfiste kazu, ko jednom proba Alfu, vise je ne napusta.
Jel istina da su Alfe u Srbiji medju najjeftinijima u EU?
 
Vrh