| Hardver | Matične ploče | Gigabyte X399 Aorus Gaming 7
Matične ploče

Gigabyte X399 Aorus Gaming 7

 

Raspored ostalih komponenti

 

 

Po običaju, turu ploče započinjemo od desnog gornjeg ugla i idemo u smeru kazaljek na satu radi temeljnosti. Svi RAM  slotovi su ojačani čelikom, što značajno umanjuje do potpuno elimiše ugibanje prilikom instalacije RAM modula. Takođe poseduju zasebne trake za RGB LED osveljenje. U blzini RAM slotova sa  desne strane se nalazi ukupno pet 4pin PWM Fan konektora za CPU, pumpu za vodu i ventialtore kućišta. Logično, tu se morao naći i bar jedan RGB konektor za LED trake.

 

 

U blizini 24pin konektora  pronalizimo USB 3.1 Gen 2 front panel konektor sa odgovarajućim AsMedia kontrolerom druge generacije. Donja ivica matične ploče deluje baš užurbano sa brojnim konektorima i tasterima, no prvo da bacimo pogled na ove M.2 hladnjake. Matična ploča poseduje ukupno 3 M.2 slota za instalaciju ultra brzih NVMe SSD-ova. Kontroleri tih SSD-ova znaju prilično da se ugreju, te su za hlađenje pomenutih obezbeđeni crni, galvanizovani, aluminijumski hladnjaci. Svaki od hladnjaka poseduje termalnu traku odgovarajuće debljine za ostvarivanje dobrog kontakta sa komponentama SSD-a.

 

 

 

 

A sad nazad na donju ivicu. Ukupno tri tastera za Power, Rest i CLR_Cmos omogućavaju lakšu upotrebu matične ploče na test tablama i prilikom ekstremnog overkloka, a dvoćelijski displey omogućava prikazivanje post koda i olakšava dijagnostiku problema. Dva RGB LED konektora se nalaze u njihovoj blizini kao i USB 2.0 front panel konektori. U neposrednoj blizini, svoje mesto su pronašli i dva 4pin PWM Fan konektora, a poslednji Fan konektor na matičnoj ploči se nalazi tik do prvog PCIe slota.

 

 

Audio sekciji su posevećena  kompletna dva kvadratna centimetra u donjem levom ćošku. Srce audio sekcije čini moderni Realtek ALC S1220A audio kodek, koji je potpomognut sa nekoliko premijum Wima i Nichicon Gold audio kondenzatora i opampovima za dinamičku detekciju impendace slušalica i zvučnika. Za LAN konektivnost je zadužen Killer E2500 kontroler.

 

 

Gigabyte se nije mogao odupreti zovu RGB Muza, te su i PCIe slotovi, pored čeličnog ojačanja, obogaćeni  zasebnim RGB LED osvetljenjem, koji svakom slotu omogućava da svetli različitom bojom i doda grafičkim kartama taj „Tokyo Drift“ izgled koji je dostojan pravih demona brzine !

 

 

S

Srdjan Grbovic

Dodaj komentar

Kliknite ovde da biste poslali komentar