Hardverski deo i konektivnost
Što se dimenzija tiče, ova karta je dužine nešto malo preko 20cm, pa neće pokolebati ni jedno kućište na tržištu. Jedino imajte u vidu da je karta dvoslotna, pa možda neće upasovati na neka mini-ITX kućišta koja ne barataju sa takvim kartama.
Tobago čip je zapravo preimenovani Bonaire, koga smo imali u R7 260 kartama. Broj tranzistora je i dalje 2,08 milijardi i on sadrži 12 CU blokova. Kod GCN arhitekture svaki CU blok ima 64 šejder jezgra, pa tako računicom dolazimo do 768 šejdera. TMU jedinica ima 48, dok je broj ROP-ova 16. Memorijska magistrala je 128-bitna, pa je bandwidth na ovoj karti 105,6 GB/s. Memorijskih čipova je osam. Proizveo ih je Hynix i deklarisana brzina je 1650 MHz.
Za kraj, procesna moć ove karte je 1,63 TFLOPS-a.
ASIC grafičkog čipa je pristojnih 72,4% mada od jednog Tier-1 proizvođača AMD karti ipak očekujemo “kvalitetnije” čipove.
Kada su konekcije u pitanju, možemo konstatovati da će korisnici analognih monitora moći da odahnu, jer karta poseduje D/A konverter, te ćete povezivanjem preko DVI>VGA konvertera imati sliku na monitorima koji nisu opremljeni digitalnim konekcijama.
Od priključaka imamo sledeće:
- DVI-I
- HDMI
- Display Port
Pošto je karta deklarisana na 100W potrošnje, bio je potreban jedan šestopinski konektor za dodatno napajanje. R7 360 nema CF konektor, pa je nije moguće uparivati sa drugim kartama. Hawaii i novija jezgra mogu da grade CF i bez dodatnog konektora, pošto je CF kontroler integrisan u sam GPU. Ovde to nije slučaj.
Dodaj komentar