• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Reklamacija graficke u EMMI-ju

Pablo10

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.01.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Nisi trebao da preuzmes graficku i to jasno da im naglasis i da ces ih prijaviti svim drzavnim organima i okaciti slike na svim drustvenim mrezama.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Nisam preuzeo, tek treba da je posalju, kako kazu prvim kurirom. Bez obzira sto sam im rekao da imam audio zapise sa svim razgovorima (sto i imam) i svim imenima sa kojima sam razgovarao i koji su mi rekli suprotno, kao i slike ostecenja koje POSTOJI oni su samo rekli: "PA DOBRO."
 

Pablo10

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.01.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ja ne vidim, za pocetak bi morao sa se potrudis oko kvalitetnijih fotki, em van fokusa em iso probija pa se jedva razlikuje ista od distorzije;)

Sent from my D6603 using Tapatalk
Za pocetak ako ne nosis naocare potrudi se da ih nabavis ;) Nisam profesionalni fotograf ako te zanima, a vidim da DA, samim tim na ovim fotografijama se dosta dobro vidi gde je ostecenje. A zbog takvih kao ti nam se ovakve stvari i desavaju.
 

Pablo10

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.01.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ja ne bih ni obratio paznju na to. Ispravio bih srafcigerom i krenuo da igram.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Bravo MAJSTORE, a sutra kad ti crkne za godinu dana pa odneses na servis, a oni kazu e druze iza imas neko fizicko ostecenje da ti nije mozda ispala pa zbog toga ne radi? Poz
 

Pablo10

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.01.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ostecenje realno ne postoji, to sto je malo iskrivljeno par rebara to ne remeti rad karte i verujem da tako moze iz fabrike da izadje, opusti se druze i ne gubi vreme vec ubaci kartu i pocni da igras..
Vazi, a sta ako ta karta crkne sama od sebe posle godinu dana recimo i odnesem na servis, a oni kazu imas fizicko ostecenje na grafici ne prihvatamo garanciju ha ha ha.
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Vazi, a sta ako ta karta crkne sama od sebe posle godinu dana recimo i odnesem na servis, a oni kazu imas fizicko ostecenje na grafici ne prihvatamo garanciju ha ha ha.
Majstore, koliko sam se samo nagledao takvih karata koje su stigle iz fabrike, ali iskreno ti kazem jako se lose vidi i to moze da bude i dodatni razlog zasto "oni ne vide problem" .

Posto nisi zadovoljan, kazi im da ti ne salju kartu nazad i da je neces primiti, ili drugu ili pare nazad;)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 

Pablo10

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.01.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ja ne vidim na ovim slikama nista, slikaj opet sa boljim kvalitetom i zaokruzi crveno ako se ne uocava lako iz prve.
Ta karta dolazi u tom pakovanju regularno kako si je i ti dobio.
Na slikama se jasno vidi da je ostecenje sa leve strane i da je par rebara iskrivljeno, ako ne vidis skini sliku pa zumiraj. A da ne govorimo o tome da se uzivo bolje vidi i da im nikako nije moglo promaci pri pregledu.Uzivo se jasno vidi da je nesto prevuceno preko tog dela i znamo svi kako izgleda izlizani aluminijum tako da...
 

Pablo10

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.01.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Dokle god tako razmisljate oni ce takve stvari slati, kad vama budu tako poslali prvi ce te ovde kukati kao ranjenici. Kad pojedincima bude doslo iz dupeta u glavu i ovakve stvari masovno prijavljuju manje ce biti ovakvih situacija.
Ajde pogledajte levi deo hladnjaka pa onda desni i razmislite da li ima razlike.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Bravo komsija, izgleda da imamo superiorniji vid od ostalih. :ziveli:
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Druze imam 18 takvih kartica u rigovima i bar 5 od njih imaju malo iskrivljena rebra, to se ne gleda kao "fizicko ostecenje", fizicko ostecenje bi bila veca ogrebotina na karti, ili naprslina, ili slicno.
Ovo na sta se ti zalis mozes sam da izpravis uz malo truda ako ti bas bode oci, ali ponavaljm, to ne remeti rad kartice ni u kom slucaju.

Cimas se zbog gluposti i gubis vreme i zivce, nije to do Emmija vec bi ti svaka firma odbila reklamaciju na to.

Aluminujumska rebra na svim hladnjacima su mekana i lako se krive i ispravljaju, i na hladnjacima za CPU cesto dodje do deformiteta istih pa samo noktom malo ispravim i to je to, nije mi nikada ni palo na pamet da reklamiram hladnjak zbog malo iskrivljenog rebra.

Niko ti ovde ne zeli lose ili da ti napakosti vec ti pricamo realno.

EDIT:
Kada sam kupio FX8350 na stock hladnjaku su isto bila sabijena rebra na hladnjaku, prvo mi bilo cudno, ali nisam se zalio, danas posle 5 godina sam se nagledao iskrivljenih rebara i na grafikama i na hladanjcima za cpu i to mi je skroz normalo.

Cesto dok montiram hladnjak u kuciste mora negde da se zakaci neka zica ili nesto i da ga malo iskrivi, i to je normalno i ne smatra se kao fizicko ostecenje.
 
Poslednja izmena:

zemun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.02.2012.
Poruka
373
Rezultat reagovanja
246
Moja konfiguracija
Nisam preuzeo, tek treba da je posalju, kako kazu prvim kurirom. Bez obzira sto sam im rekao da imam audio zapise sa svim razgovorima (sto i imam) i svim imenima sa kojima sam razgovarao i koji su mi rekli suprotno, kao i slike ostecenja koje POSTOJI oni su samo rekli: "PA DOBRO."
Nemoj da se igras sa audio snimcima jer je to u nasoj drzavi kaznjivo i mozes da nagrabusis. Po zakonu nase drzave nemas pravo da snimas razgovor dok lice koje zelis da snimas ne obavestis i ono to potvrdi da pristaje, sa njima se komunicira iskljucivo putem maila zato su ti i rekli "Pa dobro" jer to nije valjani dokaz. Posalji im mail da neces prihvatiti zbog zoga i toga pa cekaj odgovor, ako se prave ludi onda mozes da ih prijavis.

Sad sto nekom ne presdavlja problem i uzeo bi tako nesto to je stav pojedinca, iz principa ne bi mi palo na pamet da uzmem nesto sto je iskrivljeno, izlomljeno.....dao sam pare za novu stvar hocu da mi se nova stvar i isporuci, svoje pare cenim i nisu mi ih dali ni mama ni tata vec ih zaradjujem svojim znanjem, za svoj novac bih nekom ruke izlomio.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Sad sto nekom ne prestavlja problem i uzeo bi tako nesto to je stav pojedinca, iz principa ne bi mi palo na pamet da uzmem nesto sto je iskrivljeno, izlomljeno.....dao sam pare za novu stvar hocu da mi se nova stvar i isporuci, svoje pare cenim i nisu mi ih dali ni mama ni tata vec ih zaradjujem svojim znanjem, za svoj novac bih nekom ruke izlomio.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Druze, niko ovde ne bi uzeo niti prihvatio nesto polomljeno kako ti to kazes, nikome mama i tata ovde ne kupuju kartice, ovo su iskusni clanovi koji su odrasli ljudi i znaju sta pricaju, to sto si ti nekim losim iskustvom iz proslosti ogorcen i lomio bi ruke nekome, to ne znaci ta je to ispravno i da treba da savetujes i ostale tako.

Kartica nije ni fizicki ostecena, niti deformisana, niti ce mu bilo koja firma prihvatiti reklamaciju na to!
I ako mu prihvate reklamaciju iz straha od ispekcije, mogu mu opet poslati karticu sa slicnim problemom na rebrima od hladnajka i sta onda?

Necu da se raspravljam sa tobom, niti imam nesto protiv tebe, samo kazem da to nije ostecenje i da mlatite praznu slamu i gubite vreme i zivce....
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Nemoj da se igras sa audio snimcima jer je to u nasoj drzavi kaznjivo i mozes da nagrabusis. Po zakonu nase drzave nemas pravo da snimas razgovor dok lice koje zelis da snimas ne obavestis i ono to potvrdi da pristaje, sa njima se komunicira iskljucivo putem maila zato su ti i rekli "Pa dobro" jer to nije valjani dokaz. Posalji im mail da neces prihvatiti zbog zoga i toga pa cekaj odgovor, ako se prave ludi onda mozes da ih prijavis.

Sad sto nekom ne presdavlja problem i uzeo bi tako nesto to je stav pojedinca, iz principa ne bi mi palo na pamet da uzmem nesto sto je iskrivljeno, izlomljeno.....dao sam pare za novu stvar hocu da mi se nova stvar i isporuci, svoje pare cenim i nisu mi ih dali ni mama ni tata vec ih zaradjujem svojim znanjem, za svoj novac bih nekom ruke izlomio.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Dobio si novu stvar koja je tako stigla iz fabrike.

I ja moje pare cenim itekako ali nisam cepidlaka niti bi ovo ikada reklamirao jer apsolutno vise izgubis vremena na natezanje, em si bez racunara a sve vreme si mogao da koristis isti;)

To se vremenom i iskustvom nauci;)

Da ne pricam o zivcima koje kako si stariji sve manje imas;)


Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

Novatech

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.04.2015.
Poruka
2.697
Rezultat reagovanja
1.817
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 (AF) - LC CC 95
Motherboard:
ASRock B450M PRO4
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8gb 3000mhz
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB
Display:
Samsung S24F350
HDD:
Samsung 860 EVO 1TB + Samsung 750 EVO 250gb
Sound:
Lusya Fever DAC + Altec Lansing 4121 + Microlab FC 330
Case:
MS Cyclops V / 2x Arctic P14 - 2x Arctic F12
PSU:
Corsair RM550x
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core (HX Red) - Logitech K230 - Redragon Mirage - Asus TUF M3
Internet:
Supernova 80/8
OS & Browser:
Windows 11 Pro
Other:
Acer Aspire V3 571g
Bravo MAJSTORE, a sutra kad ti crkne za godinu dana pa odneses na servis, a oni kazu e druze iza imas neko fizicko ostecenje da ti nije mozda ispala pa zbog toga ne radi? Poz
Evo ja sam prosle godine kupio 24" Samsung monitor gde panel ima lufta od par mm u odnosu na plasticni ram, nije zalepljen kako treba. Hteo sam da upalim auto i vratim monitor u radnju odakle je dosao (sa racuna), pozovem ih, i oni kazu da moram da zovem njihov servis da bi oni poslali kurira itd. Zovem njihov servis gde veza krci kao pokvaren radio i nista se ne cuje. Jednostavno gubljenje vremena i zivaca.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Evo ja sam prosle godine kupio 24" Samsung monitor gde panel ima lufta od par mm u odnosu na plasticni ram, nije zalepljen kako treba. Hteo sam da upalim auto i vratim monitor u radnju odakle je dosao (sa racuna), pozovem ih, i oni kazu da moram da zovem njihov servis da bi oni poslali kurira itd. Zovem njihov servis gde veza krci kao pokvaren radio i nista se ne cuje. Jednostavno gubljenje vremena i zivaca.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
To nije isto, ti si po tome kako si opisao dobio ostecen ili proizvod sa fabrickom greskom.
U tvom slucaju si trebao da ih iscimas da ti reklamiraju to, ako je tako kako kazes.
Ovde to nije slucaj, kartica nema ostecenje..
 

Novatech

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.04.2015.
Poruka
2.697
Rezultat reagovanja
1.817
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 (AF) - LC CC 95
Motherboard:
ASRock B450M PRO4
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8gb 3000mhz
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB
Display:
Samsung S24F350
HDD:
Samsung 860 EVO 1TB + Samsung 750 EVO 250gb
Sound:
Lusya Fever DAC + Altec Lansing 4121 + Microlab FC 330
Case:
MS Cyclops V / 2x Arctic P14 - 2x Arctic F12
PSU:
Corsair RM550x
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core (HX Red) - Logitech K230 - Redragon Mirage - Asus TUF M3
Internet:
Supernova 80/8
OS & Browser:
Windows 11 Pro
Other:
Acer Aspire V3 571g
To nije isto, ti si po tome kako si opisao dobio ostecen ili proizvod sa fabrickom greskom.
U tvom slucaju si trebao da ih iscimas da ti reklamiraju to, ako je tako kako kazes.
Ovde to nije slucaj, kartica nema ostecenje..
Nisam imao zelje ni volje da se bavim sa njima, a ni sebi da komplikujem zivot i ostavio sam kako je. Posle nekog vremena odem do Gigatronove radnje odakle je monitor poslat, pogledao sam izlozbeni primerak istog monitora i kod njega je ista situacija. Mozda bitna stavka je da je taj monitor u Gigatronu bio na snizenju od 15.990 na 12.990. Odem do Tehnomanije gde taj monitor nije snizen i kod njih nema te fabricke greske.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.973
Rezultat reagovanja
7.667
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Ako ne nosis naocare potrudi se da ih nabavis. Kartica nema fizicko ostecenje. I ne mlati vise praznu slamu.
 

zemun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.02.2012.
Poruka
373
Rezultat reagovanja
246
Moja konfiguracija
Ovde su limovi iskrivljeni.


Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Ja izlazim iz teme, ne mogu vise da ponavljam, TO NE SPADA U FIZICKO OSTECENJE, to ne spada u ni u kakvo ostecenje, to nije ostecenje, kartica nije nigde ostecena, kartica je ispravna, takva je izasla iz fabrike.

Da li mogu nekako drugacije da obajsnim da me razumete a da ne moram da vam crtam?

Nece ni jedna firma to prihvatiti kao reklamaciju, a u slucaju da treba da reklamira karticu zbog pravog kvara, niko mu nece praviti problem zbog par iskrivljenih rebara jer se lako krive i svakome se desi da ih zakaci negde..
Da je nekome ispala kartica videlo bi se pravo fiziko ostecenje.

Probaj da ispravis te limove i videces kako su mekani i da se lako ispravlja, isto tako lako i dolazi do ostecenja istih, mogao je kinez u fabrici koji pakuje kartu u kutiju da je malo pritisne dok je pakovao, koga to briga..
Imas garanciju na karticu, imas racun, sta se opterecujes ni zbog cega, stavi je u komp i zaboravi na to...

Sve najbolje sa reklamacijom!
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.973
Rezultat reagovanja
7.667
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
@zemun
Vido sam ja to dobro i na prvoj slici koju je postovao. To NIJE fizicko ostecenje i svaka radnja bi odbila reklamaciju. To apsolutno ne utice na rad graficke kartice kao ni na radni vek iste.
Ovakve stvari se vidjaju na svim vrstama hladnjaka i sasvim je normalna pojava. A on ako mu se ne svidja neka salje ponovo karticu pa ce tako u krug da se igraju.

Da pojasnim na vise (u poslednje vreme modernih) "jezika" kao i kolega iznad

To nije fizicko ostecenje
To nespada u fizicko ostecenje
To ni je fizicko ostecenje
To ne spada u fizicko ostecenje
Kartica ni je nigde ostecena
Kartica nije nigde ostecena

Valjda je dovoljan broj primera posto ima raznih citalaca pa neke od recenica ce razumeti a neke ne. Zavisi kako su naucili u skoli.
 
Poslednja izmena:

ilja.p

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2018.
Poruka
544
Rezultat reagovanja
760
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
CPU AM4 AMD Ryzen 5 3600, 4.2GHz + NZXT Kraken X62
Motherboard:
MSI B450 Carbon PRO AC
RAM:
DIMM DDR4 2x8GB 3000MHz GSkill Trident Z RGB
VGA & cooler:
AMD Radeon RX480 4Gb Sapphire
HDD:
SSD SATA3 240GB Gigabyte + 1Tb Toshiba P300 + još 1Tb Toshiba P300
Sound:
Int
Case:
NZXT H500, Hue +
PSU:
Cooler Master M2 Pro 850W
Internet:
VDSL 20
OS & Browser:
Win 10 64bit/ Google Chrome
stvarno ne bi da pocinjem bilo kakvu dramu, al meni je ovo mnogo vise situacija "kupac iz pakla" nego sto mi je "pokvarena roba".
Monitor si poslao i napljuvao sve sto si mogao, a ustvari je tvoja greska. Kod grafike ne vidim nista sporno, desilo se xyz puta da vidim slican hladnjak u fabrickom pakovanju.
Znaci ne osudjujem nikoga, kazem samo svoje misljenje jer vidim da si pitao i tu zavrsavam.
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Grafika nema nikakvo ostecenje, ne gubi vreme na gluposti ili ako vec hoces da gubis vreme, trazi pare nazad i idi kupi u radnji kartu i trazi da ti otpakuju na tvoje oci pre kupovine.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.973
Rezultat reagovanja
7.667
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
I ponesi libelu i lenjir sa sobom.
 

David1107

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.02.2019.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Fx8350 CM MasterLiquid ML120L RGB
Motherboard:
Gigabyte
RAM:
Kingston hyperX
VGA & cooler:
R9 380x
Display:
Asus 24” 1ms
HDD:
2x 1tb sad
PSU:
Thermaltake 730w
Optical drives:
Nema
Naime, prijavio sam se na ovaj forum iskljucivo da informisem druge ljude i podelim svoje iskustvo sa drugim ljudima kako sam se izborio za svoja prava. Pre 3 godine kupio sam cooler master Nepton 120xl vodeno hladjenje, kada sam dosao kuci i otpakovao ga primetio sam da na kucistu jednog ventilatora ima deo na kome je malo istopljena plastika, zvao sam i prijavio pa mi je receno da to nece uticati na moju garanciju je l ventilator radi.
3 godine kasnije meni na hladjenju otkazuje vodena pumpa tacnije pre nekih mesec dana, odlazim u emmi gde sam kupio da reklamiram uredjaj posto imam 5 godina garancije na taj model od samog starta mi se postavljaju cudni uslovi. Da bi podneo reklamaciju receno mi je da mora da bude u originalnom pakovanju sa svim mogucim delovima koji su dosli u njemu. Posto sam pravnik i razumem se u zakon o zastiti potrosaca znam da je zakonom izricito navedeno da se reklamira deo koji je neispravan i da uslovi ne smeju biti donosenje originalnog pakovanja i slicno. Srecom sacuvao sam ja sve to i na kraju krajeva tako upakovanog sam ga sasvim slucajno doneo u radnju. Zanimljiva stvar 7 dana kasnije stize meni poruka da je reklamacija prihvacena. 14 dana nakon zovu me iz emmija da mi je reklamacija odbijena zbog sledecih razloga
1. Fali neki sraf za montiranje na plocu ( ne znaju koji )
2. Fali kabal ( ne fali i opet ne znaju koji )
3. Na kucistu kulera fizicko ostecenje! ( kuciste kulera nije predmet moje reklamacije )

Znajuci svoja prava sedam na motor odlazim odmah u emmijev servis da se raspravljam i pisem mejl direktno kuler masteru da se informisem i sledeca stvar je jako zanimljiva.
U servisu objasnjavam im zakon kazem da su me dosta ostetili, da uslov za prihvat garancije nije da imam celo pakovanje i sve, da uslov za odbijanje nikako ne moze biti ispravan kuler jer se ne moze pronaci uzrocno posledicna veza sa time zasto vodena pumpa ne radi jer na vodenoj pumpi i hladnjaku nema ogrebotine i plus kuler nije predmet moje reklamacije jer je ispravan. Kabal i sraf ne mogu biti razlog zasto mi je reklamacija odbijena jer ne treba da se gleda na kantar sta fali ili ne jer je njihova duznost da ustanove zasto je kvar nastao a ne da traze dlaku u jajetu. Naravno da su me nemo gledali al sam im rekao da cu im doslovce napisati meil poprilicno o zakonu i svemu sto i jesam uradio.

COOLER MASTER predstavnistvo za balkan mi odgovara da cesto imaju situaciju slicnu sa winwinom i emmijem, da im posaljem serijski br da ustanove ko je distributer i kod koga mogu da potrazim svoja prava garancije. Izricito mi kazu da pri sledecoj kupovini izbegavam pomenute prodavce jer uvoze iz istocnih zemalja i da namerno odbijaju ljude. Saznaju da je uvoznik ewe i da mogu da odnesem moj uredjaj u naposys na reklamaciju kod koga i winwin mora da salje reklamirane proizvode ali oni to ne rade vec na svoju ruku odbijaju i da trebam da trazim papir koji predstavlja dopis ko je odbio moj uredjaj i ko ga je dijagnostifikovao i pregledao.

COOLER MASTER na customer support na njihovom zvanicnom sajtu pise da im je jako zao to sto se meni desilo, nude mi da ja posaljem ceo uredjaj za holandiju u njihovo predstavnistvo a da ce mi oni poslati pare ili potpuno novi uredjaj i slazu se sa mnom oko svega i pisu mi da uredjaj koji je star 3 godine mora da ima tragove habanja i da garancija od 5 godina se odnosi na vodenu pumpu, flow i na ventilatore ali da mogu pojedinacne stvari da reklamiram.

Sutradan odma odlazim u winwin reklamacije i svadjam se sa njima gde ih apsolutno boli uvo gde mi je lik sto radi rekao prvo ako cooler master kaze da treba da se prihvati onda cemo da prihvatimo sada kada sam im sve izneo oni se prave blesavi, kazem im da su me mnogo ostetili i da zbog njih gubim vreme. Saznajem da uredjaj nikada nije dosao u servis kod distributera koji je jedini kompetentan da prihvati reklamaciju vec su njihovi serviseri odbili... Da ne ulazim u dalju pricu mislim da je svima jasno o cemu se ovde radi, oni nemaju pravo to da rade. npr: Kupis samsungov tv negde i imas samsungovu garanciju samsung je ovlasio 1 servis za resavanje reklamacija ali prodavac koji ti je prodao tv ne saradjuje sa tim servisom vec na svoju ruku odbija tako sto trazi dlaku u jajetu i obmanjuje ljude.

Uzimam svoj uredjaj nosim ga u naposys i to dajem samo hladnjak koji je povezan na vodenu pumpu bez i jednog drugog dela. Sutradan mi je reklamacija prihvacena a posle treceg dana saznajem ovo:

Poštovani/a,

u skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača Vaša reklamacija je pozitivno rešena.
Zamenski uređaj je MasterLiquid ML120L RGB (MLW-D12M-A20PC-R1) sa serijskim brojem: MLWD12MA20PCR11184400453.

Posto sam pravnik malo sam se raspitao kod kolega i 90% reklamacija na tehnicke uredjaje su odbijene. Zamislite koliko njih je bez osnova? Zamislite da sutra nov auto upadnete u rupu i iskrivite felnu i onda nemate garanciju na motor?
Treba se boriti za svoja prava, sve ovo sto sam napisao imam u slikama mozda se i odlucim da tuzim alti samo zato sto svesno odbijaju reklamacije i ponasaju se bahato.

Sve pohvale za neposys koji su profesionalni i treba imati poverenja u njih
za mene je jedno sigurno. Nikad vise EMMI nikad vise WINWIN nikad vise ALTI a zna se ko ga drzi.

Fizicko ostecenje ne moze biti razlog za odbijanje reklamacije ako se ne moze dovesti u vezu sa prestankom rada uredjaja.


Kontaktirajte zvanicnog proizvodjaca uvek ce vam pomoci to je moj savet!
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Sta reci vise za njih... Drago mi je sto si uspeo da zamenis, a njih sram nek bude.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

J1c2u

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.12.2018.
Poruka
174
Rezultat reagovanja
157
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
CPU & cooler:
AMD R7 5700X / Deepcool AK620
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk MAX
RAM:
2x16gb G.SKILL Trident Z RGB 3200Mhz CL16
VGA & cooler:
3x80mm Artic
Display:
ASUS VG249Q / Sapphire Nitro+ Rx 6600XT
HDD:
Kingston m.2 nwme a2000 250gb , SSD Cruical SATA II 480gb
Sound:
Red Dragon Zeus X
Case:
MS Cyclops V
PSU:
Seasonic S12 II 620w
Mice & keyboard:
Red Dragon K551 Vara / Red Dragon M601
Internet:
SBB Full 600/60
OS & Browser:
Windows 11 Google chrome
Other:
Iphone 14 128gb
Ni gigatron nista nije bolji , do sad naj iskustva sa ComTrade-om
 

David1107

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.02.2019.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Fx8350 CM MasterLiquid ML120L RGB
Motherboard:
Gigabyte
RAM:
Kingston hyperX
VGA & cooler:
R9 380x
Display:
Asus 24” 1ms
HDD:
2x 1tb sad
PSU:
Thermaltake 730w
Optical drives:
Nema
Bitno je pitati prodavca ko je distributer za odredjenu komponentu i nositi istu direktno kod distributera u njihov ovlasceni servis na reklamaciju. Drze monopol pa im se moze al ne bi im to prolazilo da mi brzo ne zaboravljamo. Drugar me je jos tada upozoravao da ne kupujem nista kod njih jer je on kupio laptop u emmiju tad u to vreme najbolji sto je mogao. Dosao kuci i uvideo da na papiru i po nalepnicama taj laptop ima i7 procesor i graficku neku a ispostavilo se da uopste nije tako i da laptop koji je dobio nema veze sa onim sto je na trebao da dobije po papiru. Posle duze rasprave u radnji i pretnjom da ce na licu mesta da zove inspekciju vracene su pare istog dana.

To im je isto dobra fora za ljude koji kupe 20 laptopova za firme i onda niko i ne primeti i to tako prodje
 
Vrh